Hoofdcategorieën

Microsoft gaat HD-DVD-drive bundelen met Xbox 360

Door Hielko van der Hoorn, maandag 11 september 2006 19:42
Bron: GamesIndustry.biz, views: 22.861

Xbox 360 logoHoewel Microsoft niet van plan is om de Xbox 360 uit te rusten met een ingebouwde HD-DVD-speler is het bedrijf wel van plan om een bundel op de markt zetten waarmee de koper de Xbox 360 samen met de externe HD-DVD-speler in huis haalt. De Xbox 360 Premium gebundeld met de HD-DVD-speler zal tussen de 375 en 400 pond gaan kosten wat neerkomt op een bedrag tussen de 552 en 589 euro. Los zal de HD-DVD-speler, die geleverd zal worden met twee films op HD-DVD-formaat, 199 pond (293 euro) gaan kosten. Hiermee zou de bundel circa 75 euro goedkoper kunnen uitvallen dan de PlayStation 3 die standaard is uitgerust met een Blu-ray-drive. Verwacht wordt dat de bundel begin november in de winkelschappen zal verschijnen.

Volgende 19:55
Vorige 18:38

Reacties

«  1  2  3  »


Tsk. PS3 ramt het spul hoe dan ook door je strot, MS geeft je iig nog de keuze...

Tja, das ook niet waar. Developers zien liever een grotere capaciteit. Kijk eens naar MGS4 dat al dankbaar gebruik maakt van de BRD. Er zijn nu al games (voor PS3) die niet meer op een DVD zouden passen en ik denk dat developers voor de 360 graag gaan zien dat games geladen kunnen worden vanaf die externe schijf.

Sony mag alles dan door je strot rammen zoals jij het zegt, maar voor vele gebruikers is het wel voordeliger. Je betaald niet om online te gaan, de meeste mensen zetten hun console aan hun TV waar geen netwerk aansluiting is, wifi is dan handig. Je hebt direct dan ook een media center in huis naarwaar je muziek en video kan streamen als je dat wenst.

De HD-DVD drive wordt uitsluitend gebruikt voor films, niet voor spellen. Nu niet en nooit niet.

Ja, en het is ook bekend dat die games niet op een DVD passen omdat er veel meeer localization-informatie op staat. Voor de PS3 heb je bv nog maar één versie voor de hele wereld terwijl voor de XBox 360 er nog 3 versies uitgebracht worden. Daarnaast biedt de kracht van de CPU en moderne encryptietechnieken ook nog soelaas.

Maar we zullen zien. Als spellen die zowel voor PS3 als voor XBox 360 uitkomen op meerdere DVD's verschijnen dan weten we het.

PS: denk ook eens aan de PC. Hoeveel games komen daar op meerdere DVD's?

Hmm, bekijk het eens anders. Ik denk dat je kunt stellen dat de eerste 3-5 jaar HD-DVD noch BD een grote vlucht zal nemen, zeker niet totdat de burners en media voldoende goedkoop zijn (vergelijkbaar met DVD). Daarnaast heb ik het idee dat op het Internet de filmdownloads zich toch nog met name richten op DivX en aanverwante technologie, waarmee DVD nog meer dan groot genoeg is. Al met al bestaat er bij de consument volgens mij nog nauwelijks behoefte aan HD-DVD en BD.

Sony heeft gezegd dat de PlayStation 3 nog tot 2012 (?) mee moet. Dat is best wel lang. Microsoft zal zeer waarschijnlijk rond 2010 al een opvolger voor de 360 lanceren. Als tegen die tijd blijkt dat HD-DVD of BD gewonnen heeft, of dat HVD gewonnen heeft, of we überhaupt geen glimmende schijfjes meer gebruiken (de volgende generatie zal geen optical drive meer hebben), dan kan Microsoft gebruik maken van technologie die zich bewezen heeft, er weer even tegenaan kan en goedkoop voorhanden is. Tot die tijd kan de consument die per sé een all-in-one apparaat wil hebben (ergo, niet de audio- dan wel videofiel) de relatief goedkope HD-DVD add-on voor de 360 kopen. Het hoeft echter niet.

Kamp Sony pakt het anders aan. Het is kewl om bleeding edge te zijn, maar het is niet bepaald zonder risico. Dat zie je nu: de introductie faalt omdat de laserdiodes niet voldoende voorhanden zijn en het apparaat is stikduur. De processor is geweldig maar fatsoenlijke devtools zijn niet voorhanden, terwijl de 7 processoren extra complex zijn met hun dubbele instructieset. En ook deze processor heeft kinderziektes met lage yields...

Dus, Microsoft naait mensen? Niet bepaald. Diegene die per sé volgende generatie DVD wil hebben kan de add-on kopen en heeft al een jaar kunnen genieten van next-gen gaming terwijl degene die de kat liever uit de boom kijkt dat kan blijven doen met een goedkope console...

299 + 150 = goedkoper


en reken nog eens 4jaar xbox live in het pakket :Y)
daar gaat je geld dan is hij zeker 250euro duurder dan welke PS3 dan ook...

En bij de 360 zit je vast aan USB, daar kan wel 720 over, maar 1080 wordt een probleem. AL vraag ik me wel of zowel de PS3 als de 360 wel de systemen zijn die je voor 1080 weergave zal willen gebruiken.

Eeh, hoezo wordt 1080 een probleem? Die drive doet niet de decoding, dat doet de xbox cpu. Dus wat er over die usb kabel moet is een mpeg transportstream.

Die is misschien maximaal 60mbps (mpeg2 1080i is maximaal 30mbps) + de wireless module dat is ook maximaal 54mbps. Dan kom je totaal op een ruwe 15MB/sec. Dat haalt usb2 makkelijk.

En daarbij komt dat het volgens mij de bedoeling is dat er H264 of VC1 op een hd-dvd gebruikt wordt. Dan gaat de bitrate enorm naar beneden. En het andere item is dat de xbox360 zelf maar 1080i kan weergeven, alhoewel dat niet van invloed hoeft te zijn op de ingaande datastroom.

HD-DVD kan ook "maar" 1080i aan, Blu-ray kan wel 1080p aan.

Voor de x360 maakt dat dus niet uit.

Oh ja, want jullie hebben allemaal een 1080p scherm ...

Zover ik weet is dat de xbox360 ook 1080p kan ondersteunen: "The Xbox360 looks to already support 1080P resolutions. All that will need to be changed is the connecting cable."
Ik denk dat er ook wel een firmware update moet komen...

Verder heb ik dit ook begrepen:
"Most modern HD displays (Plasmas, LCD, DLP, etc.) display content progressively, even if they first received an interlaced signal. Let me restate that: when you're watching a 1080"x" signal on a modern HD display, you're almost always watching a 1080p signal. The only difference is where the de-interlacing happens - but the displayed output is always 1080p."

Bronnen: xbox-scene

HD-DVD kan ook "maar" 1080i aan, Blu-ray kan wel 1080p aan.
Dat lees ik ook regelmatig op het net, maar hoe verklaar je dit dan?

-> Early HD DVD flicks to be 1080p
(boxshots van HD-DVD's met 1080p op de doos)

Wat wel zo is is dat de meeste HD-DVD spelers van dit moment "maar" 1080i weergeven.

Een ps3 met HD-DVD speler? zit je nou een grapje temaken of gewoon te blunderen dat je blu-ray en HD-DVD door de war haalt?

"Hiermee zou de bundel circa 75 euro goedkoper kunnen uitvallen dan de PlayStation 3 die standaard is uitgerust met een Blu-ray-drive."

Maar als ik een wifi adapter reken, xbox live abbo, ... .

Pas op fantastisch apparaat - heb hem zelf - maar als ik het zo bereken voor dezelfde functionaliteit kom ik duurder uit. Daarintegen heb je wel de keuze of je al die functionaliteit wel wilt. Het is dus afwegen denk ik.

Je moet hem dan vergelijken met de 499 versie van de PS3.
Anders vergeet je namelijk ook nog 40gb grotere HD, HDMI en cardreader (en play&charge kit om te mierenneuken)

Dat zal niet gaan, want die komt hier niet uit.
En groter is niet altijd beter, als de PS3 savegames 3x groter zijn dan die van de Xbox heb je feitelijk dezelfde ruimte ;)

Net of de HD alleen voor savegames is...:S
60gb > 20gb = beter. Kan het niet heel anders zien eigenlijk.

Ooit 60GB aan savegames gehad ? :+

Bij MS krijg je dan wel weer een HDTV kabel bij je Premium console, bij de PS3 mag je hem dan weer los kopen

@SuperDre:
Bij de X360p zit een HD component video kabel die 720p en 1080i ondersteund.

@Soepstengel: Mijn edit was anders al 3 uur voor jouw reactie maar goed.

http://gear.ign.com/articles/703/703286p1.html

Both HD-DVD and Blu-ray employ an AACS (Advanced Access Content System) copy protection scheme that, to keep things short and (somewhat) simple, will down-scale HD content to a non-HD resolution if it isn't displayed over an HDCP-compliant HDMI connection.

The main concern is whether or not gamers will be able to play PlayStation 3 titles in high-definition if they're "only" using component cables

Als je dit even leest zie je dat degene die de discs maakt voor zowel HD als BluRay kan bepalen of gebruik wordt gemaakt van AACS. Voor PS3 games en BlueRay films is het dus nog maar afwachten of ze wel of niet gebruik maken van AACS beveiliging.

Uhm... die HDTV kabel die bij de premium xbox360 meegeleverd wordt is GEEN HDMI kabel, maar gewoon Component, net als de kabel die standaard bij de PS3 meegeleverd wordt...

Dus je zult net als bij de PS3 ook bij de xbox360 een HDMI kabel moeten kopen (als dat eigenlijk wel mogelijk is voor de xbox360)

Sony levert GEEN kabel mee terwijl Blue-Ray content alleen afgespeeld kan worden met een HDMI kabel die HDCP ondersteunt.
Haha, wat een onzin! Blue-ray films kunnen ook gewoon afgespeeld worden via een component kabel (die wel meegeleverd is!!!). Dat de kwaliteit dan minder is dan een HDMI kabel is te verwachten maar Blue-Ray films zijn zeker wel af te spelen!
edit:
Ik zie net dat Rooicity zijn post ge-edit heeft, hij zal er zelf ook wel achter zijn gekomen dat het niet klopt :P

offtopic:
[quote]
xbox live abbo
[/quote]
Gelukkig betaal je voor het xbox-live abbo. Je kan niet verwachten dat zulke diensten gratis aangeboden worden als je kwaliteit verwacht. Onderhoud aan het netwerk en servers kost gewoon een klap geld. Het is dus te hopen dat het bij Sony ook een betaalde service gaat worden anders is het (wederom) gedoemd te mislukken.

Overigens is er ook een gratis online-service bij de xbox te krijgen. Maar de betaalde versie is nog geen 60 euro per jaar wat neer komt op 5 euro per maand. 5 euro per maand vind ik een zeer acceptabel bedrag voor een zeer goed werkende online service die MS biedt.

Als de posts hierboven niet offtopic zijn dan die van jou ook niet. Bovendien geef ik je gelijk... ;)

Toch leuk om al die reacties te lezen. Nog niemand op het idee gekomen dat om smaak en persoonlijke voorkeur gaat? Of moet het echt zo zijn dat jou ding beter/langer en dieper gaat dan de rest? :z

Als jij graag betaalt voor nutteloze dingen, be my guest. En 60 euro per jaar is wel degelijk niet zo goedkoop. Dat is net dat één spel extra dat je had kunnen aanschaffen. Als je net zoals de meesten op een weloverwogen budget zit om te gamen en games te kopen speelt dat zeker mee.

Daarbij, onderhoud aan het netwerk... De xbox'en (en PS3's) hangen gewoon aan internet, eigendom van ISP's. Net zoals computers zijn het de afzonderlijke consoles die hosten voor de games. (geen enkel spel wordt gehost op 'microsoft servers'. Muv TDU misschien) Je betaalt met je pc toch ook niet om online te MOGEN gamen? Je hebt al betaald voor de internetverbinding en de computer. Zelfde verhaal gaat hier op.

Dus waar betaal je uiteindelijk nog voor. Simpele matchmaking, bijhouden van je live account. Lijstjes maken van servers, friendlist gedoe, (messaging? heb zelf geen xbox360). Voor die simpele taken 60 euro per jaar vragen....

Bij de PS3 plug je gewoon het apparaat in, zorg je dat uw verbinding werkt, en je kan meteen online gamen. Geen gedoe met het vernieuwen van je live abonnement. Je zal er ook veel meer online gamers aantreffen. Gratis en 'only a click away'. Geen visa nodig, niet naar de winkel gamercards halen... En dit ook met eenvoudige friendlist, en dergelijke zaken meer. Wat heb je dan ook nog extra nodig

Dit is gewoon een methode om de verliezen op de console via andere inkomsten goed te maken.
1/5 van de prijs van de console. Op vijf jaar tijd had je bij manier van spreken twee xbox360's kunnen aanschaffen.

is het niet zo dat straks alle games van de xb0x 360 op hd-dvd komen? of heb ik dat gewoon verkeert

Lijkt mij niet verstandig.

Microsoft heeft meerdere malen gezegd dat dit niet de bedoeling is...

ja ze hebben het gezegt maar soms denk ik toch dat je toch nog een geintergeerde HD-DVD speler krijgt en ook HD-DVD spelletjes, en dan kunnen de mensen die alleen een DVD-speler hebben die natuurlijk ook spellen,.. als ze weer extra gelduitgeven,.. ik wil microsoft die belofte nog wel waar zien maken dat er niks op HD-DVD gaat komen qua spelletjes

Dan komen ze alsnog in de problemen:
Ik kan op dit moment de bron niet vinden, maar ik heb uit betrouwbare bronnen vernomen dat game ontwerpers zich druk maken over het feit dat DVD te weinig opslagcapaciteit heeft voor toekomstige spellen.

Neem bijvoorbeeld GTA4: ik ben benieuwd hoe ze dat op 8.5GB weten te krijgen... Als het maar niet ten koste gaat van het spelplezier.

GTA4? mis ik nou wat maare was San Andreas niet al vijf en vice city vier? drie was dan met liberty city, daarvoor had je GTA1&2 en die waren dan nog 2d, dus als je die niet meetelt dan komt je wel op GTA4 maar ik geloof toch echt dat de opvolger alweer GTA6 wordt (gaat snel zeg)

Het is al zo dikwijls uitgelegd. GTA III moet je aanzien als een Thrilogie : Liberty, Vice en San An. Ze maken allemaal gebruik van dezelfde engine en gameplay. GTA IV is de voorlopige benaming van de volgende GTA game dewelke zal draaien op de nieuwe RAGE engine waarop ook Table Tennis is gebouwd.

Dit gebeurt never nooit, het is voor de gamedeveloper goedkoper om 2 extra DVD'tjes en een HD-DVD in één hoesje te kopen dan 80% van de kopers kwijt te raken die geen HD-DVD drive hebben.

@Blokker_1999: Ik zie MS dat niet gouw doen omdat mensen dan minder snel een xbox kopen.

één keer een nieuw DVD-DualLayer schijfje in m'n xbox stoppen heb ik toch liever dan verplicht een HD-DVD addon kopen.
Waarschijnlijk weet MS dat ook.

Das ook niet waar. Als MS volgend jaar beslist om zijn 360 standaard te gaan voorzien van zulks een drive dan word de kans al groter, en indien niet dan zullen game devs toch liever hebben dat alles op 1 schijf geplaatst kan worden.

Als gamers merken dat er meer en meer titels op een HD DVD schijf zouden uitkomen zullen ze wel merken dat ze een drive moeten kopen (upgraden in feite) om bij te kunnen blijven net zoals we dat nu al met de PC doen. En het continue wisselen van schijven is iets wat vele mensen haten.

Ik begin zo'n klein vermoeden te krijgen dat hd-dvd het van blue-ray begint te winnen....

Dat zou ik zo niet meteen zeggen, maar het is wel duidelijk dat Sony een nieuw formaat wil opdringen. We hebben al gehad: attrac, minidisk, umd, memory stick... Als we het lijstje bekijken kunnen we idd concluderen dat blue-ray het niet zal halen.

Wel is zeker dat Blue-Ray verantwoordelijk is voor het uitstel van de PS3. Doordat Sony de mensen verplicht om een Blue-Ray speler te kopen is niet alleen de PS3 verschrikkelijk duur maar had het een jaar geleden moeten uitkomen. En eerlijk gezegd, zo goed zien de games er op de PS3 niet uit. Toch niets dat niet had kunnen gedaan worden met een PC, en zeker niet mijlenver van de XBox 360. Zet hier de duurdere prijs van de spellen naast en je kan al verwachten waarom de PS3 het succes van de PS2 niet zal evenaren.

Sony ging zowiezo de eerste 3/4 jaar geen winst maken, dit zal nu wel wat gerekt worden zodat ik vrees dat er wel eens heel weinig winst zal gemaakt worden. En het aandeel van Sony heeft al flink geleden onder het PS3 fiasco.

Nuja ik ben er van overtuigd dat de PS3 een van de betere en mooiere verwarmingstoestellen is die te krijgen zullen zijn volgend jaar, wel duur maar voor die prijs krijg je er een Blue-Ray en gameconsole gratis bij alsook een retro gamepad.


Wacht maar tot je de prijs ziet van PS3 spelletjes en BR films. We hebben al UMD films gezien aan 30¤, nu wie naait er zijn consumenten?

Toch niet de firma die zijn console vorig jaar uitgebracht heeft zoals het belooft heeft? Maar maak je geen zorgen voor slechts 1700¤ zal de PS3 te verkrijgen zijn via eBay.

Tja toch weer een los kastje naast je Xbox. Dan toch niet liever geintegreerd?

Nog altijd beter dan een hd-dvd speler los kopen.

Hiermee zou de bundel circa 75 euro goedkoper kunnen uitvallen dan de PlayStation 3 die standaard is uitgerust met een Blu-ray-drive.
jah, maar je hebt nog niet dezelfde functies als de ps3 premium heeft.
dus is het een beetje appels met peren vergelijken
bijv: bij de ps3 premium heb je WiFi, en sloten voo SD, kaarten memorysticks etc
@SH4D3H
voor sommige mensen is het handig WiFi, geen kabel van je modem daarheen slepen als je een draadloos modempje hebt.
bij de 360 moet je een WiFi ding erbij kopen
en sommige mensen hebben behoefte aan geheugenkaartsloten

En die bieden meerwaarde omdat?

Persoonlijk, voor mij dus ;), is dat niet het geval.

je kan anders altijd zelf nog gaan proberen te knutselen zo als bij de xbox 360 laptop - mod ;)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:55
Vorige 18:38
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: