Allot Communications, een bedrijf dat zich specialiseert in het beheren van dataverkeer, heeft een nieuwe functionaliteit ontwikkeld voor integratie in zijn NetEnforce-apparaat. Het gaat hier om een procedure waarmee de eigenaren hun datatransport beter kunnen beheersen met betrekking tot het BitTorrent-protocol. Volgens het bedrijf bestaat het internetverkeer dat een internetprovider door zijn servers ziet gaan voor 40 tot 50 procent uit BitTorrent-pakketjes. Sommige aanbieders zijn daarom begonnen met het terugdringen van deze hoeveelheid door het protocol een lagere prioriteit te geven dan ander verkeer. Als reactie daarop wordt encryptie vaker toegepast binnen het p2p-systeem, waardoor het voor een ISP lastiger wordt om de pakketjes eruit te filteren. Als het aan Allot Communications ligt, is hieraan een einde gekomen met de nieuwe versie van NetEnforce. De versleutelde pakketjes zouden onderscheiden kunnen worden van het andere verkeer door middel van 'deep packet inspection', een techniek waarbij niet alleen de headers van het pakket worden gelezen, maar ook de eerste paar datalagen. Deze geven aan waar het stukje informatie vandaan komt en wat voor protocol gebruikt wordt.
Sinds de internetaanbieders de duimschroeven aandraaien op het p2p-verkeer, is de discussie gestart of het gunstig is voor de gemeenschap om onder de getroffen maatregelen uit te komen. Bram Cohen, bedenker van het BitTorrent-protocol, is van mening dat het buitengewoon onverstandig is om verschillende verduistertechnieken toe te passen op de pakketjes. Naast zijn idee dat er maar een handvol providers zijn die een limiet instellen, zou het introduceren van een versleuteling incompatibiliteit opleveren tussen verschillende BitTorrent-programma's. Daarbij kunnen de firewalls en packetmanagers snel worden aangepast, waardoor de hele ingreep zinloos wordt gemaakt. Als laatste merkt hij op dat het implementeren van een soortgelijk systeem op ISP's overkomt als een vijandige, onprofessionele en schadelijke manier van handelen. 'Softwareprojecten die kwaliteit hoger hebben staan dan het aantal features, blijven uit de buurt van zulke zaken. Dit gaat zeker op als hun effect gelijk is aan een klap in het gezicht, in plaats van een bijdrage aan de bruikbaarheid.'
is het niet zo dat ik betaal voor mijn verbinding van bv 12mbit. Ik zou die ten allertijde moeten kunnen gebruiken. Wanneer het dataverkeer dusdanig hoog is en tv en ip telefonie ingevaar komt, is het dan niet aan de ISP om te zorgen dat zijn netwerk het aan kan?Ik vind het plaatsen van zo'n overgens wel verantwoord; in tijden van interactive TV en IP telefonie wil je niet dat een stel leechers de kwaliteit van de andere verbindingen beïnvloedt.
Komen we weer op het punt dat jij je 12mbit zonder probleem mag voltrekken met legale toestanden, maar dat ISP's ingrijpen als je dat doet met illegale dingen.is het niet zo dat ik betaal voor mijn verbinding van bv 12mbit. Ik zou die ten allertijde moeten kunnen gebruiken. Wanneer het dataverkeer dusdanig hoog is en tv en ip telefonie ingevaar komt, is het dan niet aan de ISP om te zorgen dat zijn netwerk het aan kan?
Sinds wanneer is het zaak van de ISP's of je data al dan niet legaal is?Komen we weer op het punt dat jij je 12mbit zonder probleem mag voltrekken met legale toestanden, maar dat ISP's ingrijpen als je dat doet met illegale dingen.
nee je betaald voor een 12mbit verbinding met een gemiddeld gebruikt van ..%. Als iedereen een echte 12mbit verbinding met 100% gebruik mogelijk zou hebben dan zou de prijs ook veel hoger liggen. de prijs is bepaald op een bepaald gemiddeld gebruik, en dat ligt veel lager dan 100%is het niet zo dat ik betaal voor mijn verbinding van bv 12mbit. Ik zou die ten allertijde moeten kunnen gebruiken. Wanneer het dataverkeer dusdanig hoog is en tv en ip telefonie ingevaar komt, is het dan niet aan de ISP om te zorgen dat zijn netwerk het aan kan?
Hun doel is het terugdringen van torrent verkeer. Maw zij bepalen hoeveel je mag neerhalen door het verkeer te knijpen.Sommige aanbieders zijn daarom begonnen met het terugdringen van deze hoeveelheid door het protocol een lagere prioriteit te geven dan ander verkeer.
Zie het als de snelweg, BitTorrent zijn vrachtwagens en al eht andere verkeer autos.k zal het wel niet snappen, maar wat is het probleem? Al is 99% van het internetverkeer Bittorrents, er wordt toch gewoon voor capaciteit betaald? Dan mag je toch zelf weten hoe je die indeeld?
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True