Hoofdcategorieën

Amerikaanse webcammer betrapt inbrekers in Liverpool

Door Caroline Schröder, zondag 27 augustus 2006 14:42
Bron: CNET News.com, views: 25.114

Matthew SreetEen Amerikaanse fan van de Beatles zat achter zijn computerscherm om met behulp van een webcam de buurt te zien waar zijn favoriete band hun weg naar de grote roem begon. Terwijl de man uit Dallas naar de beroemde Cavern Club in de Matthew Street zat te kijken, viel zijn oog op een aantal mannen dat zich met behulp van een ladder zich de toegang probeerde te verschaffen tot een aangrenzende sportwinkel. De Beatle-fan aarzelde geen moment en ging op zoek naar het telefoonnummer van de politie in de buurt van het café. De sterke arm toonde zich verrast toen zij een internationaal gesprek ontving waarin werd gewezen op een inbraak in de buurt. De politie rukte uit en kon drie mannen op heterdaad betrappen.

Volgende 15:08
Vorige 20:28

Reacties

«  1  2  »

LOL, wat een sukkels.

Big Brother is watching you mr. Criminal :+
_______________________________________

Tip voor alle inbrekers check eerst of er een webcam in de buurt hangt voordat je probeerd in te breken :P

het is probeert met een t.
ga vooral die domme criminelen op ideeën brengen!




[offtopic]Sorry dat ik hier toch een keer op moet reageren, maar hou aub op met het geblaat ouder dan.
Er moet toch altijd iemand de eerste zijn, die een post hier plaatst.
Mocht het toevallig eens een keer langer duren ga dan niet lopen z**ken als je het al ergens anders gelezen hebt, geef dan eens het goeie voorbeeld en submit het zelf.

[ontopic]
Strakke actie van die kerel, ik zou hetzelfde doen.
En inderdaad dieven, BigBrother is watching you.
Zo zie je maar dat tot op heden (kan helaas nog altijd veranderen) nog niemand behalve personen met verkeerde intenties last hebben van cam's (sorry ik vergeet die zogenaamde voyuer cam's, waar mensen wel last van kunnen hebben)

Dat is dan weer het voordeel van overal camera's plaatsen. Maar aan de andewre kant gaat je eigen privicy d'r ook aan. das dan weer een nadeel. Maar in ieder geval mooi dat ze gepakt zijn.

Maar aan de andere kant gaat je eigen privacy d'r ook aan.
Wat doe jij op openbare plaatsen dat andere mensen niet mogen zien?

Dat gaat niemand je vertellen op een publiek toegankelijke site ;)

Dat is de standaard reactie, en geen bijster slimme.
Privacy gaat niet (in de eerste plaats) over dingen die anderen niet mogen zien, het gaat er om dat jij mag uitmaken wie wat van je weet. En speciaal in Liverpool, waar er uitgebreid met camera's met gezichtsherkennings software wordt gewerkt, dat de overheid niet alles van je weet.

Het gaat er om dat jij mag uitmaken wie wat van je weet.
Als men mensen probeert te herkennen is dat in een poging om misdaden op te lossen, waarom zou de 'overheid' anders geïnteresseerd zijn dat Mr. Rowan Atkinson op 27/08/06 om 14.32 een multimediawinkel in Matthew Street binnenstapt? Dit ging trouwens nog niet eens over een beveiligingscamera. Wees niet zo paranoia.

Feit blijkt toch dat het om een openbare plaats gaat. In principe kan iedereen die er de tijd voor heeft jou op alle openbare plaatsen volgen en bijhouden wat je allemaal doet.
Ook politie-agenten kunnen op elke openbare plaats opduiken en zien wat jij doet.
Verder zijn zo'n camera's ook geen geheim, dus als je niet wil dat iemand weet wat je doet kan je gewoon uit de buurt van de camera's blijven.

Er zal altijd een afweging moeten gemaakt worden tussen veiligheid en privacy, en in een democratische maatschappij hoort die lijn bepaald te zijn door de vertegenwoordigers, gekozen door het volk en op deze manier voor de meerderheid aanvaardbaar zijn.

Ook politie-agenten kunnen op elke openbare plaats opduiken en zien wat jij doet.
Verder zijn zo'n camera's ook geen geheim, dus als je niet wil dat iemand weet wat je doet kan je gewoon uit de buurt van de camera's blijven.
In Groot-Brittannië (land of the cctv) betekent dat dat je dus binnen moet blijven om uit de buurt van camera's te blijven. :P

Deze discussie wordt zovaak gevoerd. Wat alleen vergeten wordt is dat mensen nu GEEN probleem hebben dat "Big Brother" wat van ze weet. Want we vertrouwen de overhied. Maar wat als we straks mijnheer Wilders aan het roer hebben, willen we het dan nogsteeds... Iets plaatsen is vrij makkelijk, iets weg halen, stukken lastiger...

Dat het gaat om het oplossen van misdrijven is de standaard smoes. In de praktijk betekent het gewoon dat men ze gaat gebruiken om zoveel mogelijk geld binnen te slepen - zie het gedoe met parkeerbonnen op basis van camerabeelden in Apeldoorn.

Als men mensen probeert te herkennen is dat in een poging om misdaden op te lossen, waarom zou de 'overheid' anders geïnteresseerd zijn dat Mr. Rowan Atkinson op 27/08/06 om 14.32 een multimediawinkel in Matthew Street binnenstapt?
Voor de politieagent een manier om aan extra centen te komen. Aan roddelbladen doorgeven en cashen die handel.

Feit blijkt toch dat het om een openbare plaats gaat. In principe kan iedereen die er de tijd voor heeft jou op alle openbare plaatsen volgen en bijhouden wat je allemaal doet.
dat heet dan weer stalking. Is ook verboden.

Kijk je toch raar op bij de politie:

"U ontvangt een collect-call gesprek uit de VS, wilt u de kosten betalen?"

:+


't Ging hier waarschijnlijk om een camera op de openbare weg.

Jij bent ook lekker naïef, dit was helemaal geen beveiligingsman maar gewoon een fan....

Nee het was geen openbare camera, maar een webcam van 'The Cavern Club'. edit: Blijkbaar dus een webcam bij Hardys Bar

Dat is volgens mij deze webcam. En dan webcam 1

Ziet er gezellig uit daar :)

Kan, maar aan de andere kant: Sinds wanneer regent het niet in Engeland?

Wat dacht die amerikaan te zien eigenlijk, een beatle?

Iemand die hulp nodig had bij het schilderen van de bovenverdieping van zijn huis.
Daarom had hij een ladder en 2 vrienden bij zich, die de ladder vasthielden zodat hij gerust kon gaan verfen.

Hoe kan een onbekende nou aan de hand van een webcam zien of die persoon een rechtmatige persoon is (eigenaar) of niet :? In dit geval was het goed gemeldt en waren het criminelen, maar in hoeveel andere gevallen gaat het om de gerechtigde personen die iets aan hun huis doen en op die manier onterecht beschuldigd worden :?

Beter 10x voor niks dan 1x te weinig was t spreekwoord toch?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:08
Vorige 20:28
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: