Hoofdcategorieën

Yahoo test dienst tegen phishing-websites

Door Martin Sturm, zaterdag 19 augustus 2006 12:19
Bron: InfoWorld, views: 13.743

PhishingYahoo werkt aan een dienst waarmee het bedrijf hoopt 'phishing' tegen te kunnen gaan. De dienst bestaat uit een apart programma dat moet worden geïnstalleerd op de computer en een melding geeft wanneer de gebruiker een 'echte' Yahoo-site bezoekt. Het idee is dat de gebruiker geen logingegevens invult op een pagina waarbij deze melding niet verschijnt en daardoor dus niet phishers de kans geeft om zijn logingegevens te misbruiken. De nieuwe dienst van Yahoo werkt vooralsnog alleen op de Amerikaanse sites van het bedrijf, waardoor het systeem ook niet echt waterdicht is. Het is volgens Yahoo namelijk nog mogelijk dat er geen melding wordt gegeven, terwijl er wel een site van Yahoo wordt bezocht. Yahoo is overigens niet het enige bedrijf dat werkt aan anti-phishingtechnologie. De nieuwe versie van Firefox, die als het goed is in oktober zal verschijnen, bevat anti-phishing maatregelen, evenals Internet Explorer 7 en Opera 9.

Volgende 13:34
Vorige 12:18

Reacties

«  1  2  »

Lijkt me wel handig, als je voor elke site op internet zo'n programma moet installeren.

Ik moest de titel 3 keer lezen, maar volgens mij wordt er bedoeld:
Yahoo test dienst tegen antiphishing-websites

tegen antiphishing-websites?? Juist :+

Yahoo test dienst tegen antiphishing-websites
Dus Yahoo is vóór phishing?

edit: spuit 13 :)

Lijkt me slimmer als er binnenkort eens een keer een bedrijf de moeite doet een universeel programma te schrijven. Anders zit je straks met een programma voor paypal, yahoo, google, whatever :? Niet echt efficiënt te noemen :+

En als dan een of andere malware dit programma kraakt en de "u bent veilig"-waarschuwingen toont op fake sites, dan voel je je helemaal vals veilig

Of als iemand meerdere browser windows of tabs open hebt met al eentje van yahoo staat er dat je veilig bent, zelfs zonder malware, en voelt die zich dus ook "vals" veilig.

En dan beginnen we weer opnieuw met een andere beveiliging.

Dat gaat heel eenvoudig:
Ik kopieëer de html-broncode van tweakers.net.
Vervolgens registreer ik een domein dat er op lijkt, bijvoorbeeld http://www.tweekers.net, en hang die broncode daaraan.

Een beetje internet gebruiker en iemand die een beetje Engels kent, trapt daar niet zo snel in. Maar er zijn genoeg mensen die daar wel zouden intrappen.

Het gevolg is dat er mensen gegevens gaan invullen (registratie e.d.) en bij de verkeerde instelling aankomt.


Maar even op dat programma terug te komen: Voor elke legitime site zou dan zo'n programma geïnstalleerd moeten worden. En de nep-websites zullen natuurlijk ook zo'n programma aanbieden. :Y)

Mijn moeder probeerde op tweakers te komen door

twiekers.net te gebruiken als url :Y)

Waarom slaan ze de handen niet in elkaar (de browser ontwikkelaars, en de grootheden zoals google en yahoo) om gezamelijk een blacklist te ontwikkelen, en een universele plugin of applicatie voor de eindgebruiker? Of beter nog, deze lijst gebruiken om bijvoorbeeld zoekresultaten te filteren.

*roy indexeert alvast 10miljard websites om op de blacklist te zetten*

:) het internet is gewoon te groot voor een blacklist, ik had ooit een site met een website black & white list, (www.dangerouswebsites.net R.I.P.)

maarja het schoot opzich wel op met de meldingen, maarja het was gewoon nooit af. en er was niet genoeg community om snel te groeien.

(of ik had te slechte community skills :P)

Firefox heeft de mogelijkheid om een lokale blacklist of die van Google te gebruiken :D

wel grappig, toevallig vandaag dit meegemaakt : http://www.google.com/int...url=http://www.cracks.am/

opzich wel handig voor de gemiddelde gebruiker, maar of dat de taak van google is??? die is al machtig genoeg

de computer en een melding geeft wanneer de gebruiker een 'echte' Yahoo-site bezoekt
opzich wat lastiger, maar de klant melden dat het een echte site van yahoo betreft is natuurlijk minder effectief dan een site te melden die zich voordoet als yahoo.

De gebruiker zou iets hebben van.. muah... ik zie niets het is niet mis... ziet hij iets van een warning dat het goed is kan het hem ontgaan als het niet gemeld word zou je zeggen :?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:34
Vorige 12:18
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: