Hoofdcategorieën

Intel en nVidia kondigen SLI-bundels met Core 2 aan

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 1 augustus 2006 16:38
Bron: SLI Zone, submitter: Shaidar, views: 20.908

Amper een dag nadat uitlekte dat we binnenkort Intel-chipsets met SLI-ondersteuning konden verwachten, heeft nVidia het bestaan van deze technologie bevestigd in een advertentie op SLIZone.com. De Asus P5N32 SLI SE Deluxe waarvan in de advertentie melding gemaakt wordt, is overigens voorzien van een nVidia-chipset, maar in de tekst wordt wel geschreven over 'moederborden met een nVidia nForce4 SLI X16- of een Intel 975X Express-chipset'. Verdere details ontbreken vooralsnog, maar het lijkt nu in elk geval vast te staan dat de Intel-powered SLI-borden er zitten aan te komen. Dat er een fors prijskaartje aan de genoemde planken zal hangen, lijkt overigens ook al een feit te zijn. In de advertentie wordt namelijk al gewaarschuwd dat minder gefortuneerde tweakers zich beter kunnen beperken tot een nForce4-plank en slechts één GeForce-videokaart, om later te upgraden naar een SLI-opstelling. Een tweede alternatief voor wie met een kleinere portefeuille te kampen heeft, is een Intel 975X Express-bord zonder SLI-mogelijkheden, aldus nVidia.

Volgende 20:47
Vorige 15:31

Reacties

«  1  2  »

Na de AMD Ati fusie, zijn Intel en Nvidia opeens natuurlijke partners. (hoe gaat AMD Ati trouwens heten , of gaan ze onder eigen naam door?)

Dit zat al veel langer in de pijplijn dan dat de fusie bekend is, dus ze zijn niet "opeens" partners... :)

Er is al aangekondigd dat Ati zijn naam en Logo houdt, for the time being dan.

Het zou ook van de zotte zijn om twee van die sterke merknamen aan de kant te zetten voor 1 merknaam (of dat nu Ati, AMD of iets nieuws is).

Zelfde naam ofcourse.

Als Albert Heijn de plaatselijke Jan Pieters supermarkt overneemt worden alle AH filialen toch ook geen Albert Pieters o.i.d....


amd en ati zijn al sinds een behoorlijk aantal jaren a merken.

AMD heeft zich al bewezen met zijn FX / opteron processoren (stond vd week nog artikel op tweakers dat amd de servermarkt aan het veroveren is).

Ati heeft zich ook al bewezen met zijn radeon series.

dus, niks rofl, maar gewoon een flame/troll.

tja nvidia ruikt geld natuurlijk, vraag me wel af hoeveel intel hiervoor gaat neerleggen..... enige nadeel voor intel en nvidia is natuurlijk nog steeds dat de r600 chipset er veel beter uitziet kwa performance/oc dan de intel/nvidia planken....

en als je dan toch een ati koopt zal je al rapper ook de ati graka gana kopen zeker nu de mastercards beginnen te verdwijnen in mogelijk bruggetje en zelfs niks.

Je bedoelt de RD600 chipset? Dan mag je mij wel eens een linkje geven waaruit blijkt dat deze inderdaad beter is dan de intel of nforce chipset.

Een tweede alternatief voor wie met een kleinere portefeuille te kampen heeft, is een Intel 975X Express-bord zonder SLI-mogelijkheden, aldus nVidia.

dat is verdomde knap om eerst hard te roepen dat heel de SLI ondersteuning puur een driverkwestie is om dan het board met SLI duurder te verkopen dan eentje zonder. beetje krom.

Bij een SLi bord krijg je ook een SLI brug. Het is dus niet enkel een driverkwestie

dat is wel waar maar echt, wat kost zo'n brugje?
als het 2 euro is zou ik al verbaast zijn eigenlijk.

Zo'n sli-bridge kost 1,80euro om precies te zijn.
Je kan ze in sommige winkels gewoon los halen en de productie kosten zullen nog wel lager liggen ja.

die brug is inmiddels van twee jaar terug onderhand, SLI aan of uit wordt door het bios geregeld tegenwoordig.

:?

Sorry hoor maar zonder SLI mogelijkheden is naar mijn mening een intel board ZONDER SLI bridge....dus ook niet in de BIOS aan of uit te zetten....(mocht je een BIOS flashen die dat wel kan dan heb je der nog niks aan want je hebt geen SLI bridge....)

Verder hoeft het niet eens zo te zijn dat er 2 PCI-Express graphics slots aanwezig zijn....
Kijk hier maar eens.

Sjah -> allebei eigen naam


Volgens mij zijn iNtel en nVidia allebei wel performance leaders op dit moment....ati / AMD wordt een beetje het B-Merk zo.


En wat heeft de servermarkt met enthousiasts markt te maken? Of draaien servers ook SLI?

Kwaliteit van de produkten die een fabrikant levert misschien ?

Het relatief lage energiegebruik van de core 2 processor moet zeker compenseren voor die SLI kachel :+

Dat valt reauze mee er is gistren toevallig een artikel verschenen met het energie verbruik van de kaarten van zowel ATi als Nvidia.

nieuws: Videokaarten op zuinigheid en geluidsproductie getest

En zoals je denk ik al weet is de VGA markt ook redelijk bezig een opmars te maken in de nanomter sector. De 90nm chips zijn er nu al volop en die zijn stukken zuiniger dan de 130 en 110nm. zo is een 7900GT minder stroom slurpend dan een 6800GT/Ultra.

Maar dat weerhoud je er zelf natuurlijk niet van om een goede voeding te kopen (lees: zware voeding)

Zit een kern van waarheid in maar niet helemaal.
Kijk maar eens naar deze post.

Daar zie je dat nVidia relatief weinig energie verbruikt als zijn Ati tegenhangers. Dus een Combinatie van Intel Core 2 met een nVidia is SLI opstelling of niet is qua prestatie vs energieverbruik wel het beste dat je kan hebben.

Dus wil je een systeem dat goed presteerd maar weinig energie verbruikt, dus ook makkelijker te koelen is, dan heb je aan Intel en nVidia goede partners.

Dat er een fors prijskaartje aan de genoemde planken zal hangen, lijkt overigens ook al een feit te zijn.
Ik heb zo de indruk dat moederborden voor Intel cpu's altijd duurder zijn dan pakweg voor het AMD platform (met bvb nforce of via chipset).
Is daar een reden voor?

Omdat door de geintegreerde memorycontroller bij AMD die niet hoeft aangekocht/ontworpen en bijgeleverd worden? En dus het bordje goedkoper kan :)

Ja darom waren de Intel P4 boardjes ook duurder dan de socket A boardjes doh..

S-A zijn toch de oude athlon xp's, die hebben geen geintegreerde geheugencontroller, dat kwam pas bij de opterons en daarna de athlon 64's.

@Tom_G Een mogelijke reden kan ook zijn dat AMD altijd net iets later is met nieuwe standaarden invoeren dan Intel. Dan is het nieuwe ervanaf en goedkoper en betrouwbaarder (hopelijk).

De invloed van de geheugencontroller is vrij beperkt. Het komt erop neer dat Intel gewoon een hogere winstmarge hanteert voor de chipsets.

een van de grootste redenen dat Intle mobos duurder zijn is vanwege de chipset en licenties.
Een Intel chipset van Intel kost de mobo fabrikant meer geld dan een net zo goede Nvidia of ATI chipset voor een AMD plank.

als ze ff opschieten m,et die mobo haal ik er mss wel 1

ik wil nu de asus p5w dh deluxe halen
maar ald die nou beter OC dan staat mijn besluit wel vast denk ik

SLI ;)

majah

Ik hoor net dat de E6600 Conroe te koop is, (hehe) blijven de moederborden achter.... :'(

ik snap het niet goed:

Eerst staat er dat de 975X wss wel SLI ondersteuning krijgt ("'moederborden met een nVidia nForce4 SLI X16- of een Intel 975X Express-chipset") ... en wat verder staat er "Een tweede alternatief voor wie met een kleinere portefeuille te kampen heeft, is een Intel 975X Express-bord zonder SLI-mogelijkheden, aldus nVidia" ????

Welke is het nu? Lijkt me wel logisch dat de 975X wél SLI zou krijgen want die heeft toch wel alle features aan boord om een volwaardige SLI opstelling te maken ?

Er komen gewoon twee uitvoeringen van dit bord. 1 met SLI- en 1 zonder SLI-ondersteuning. Vanzelfsprekend is de tweede goedkoper.

No Way , dit moet echt niet doorgaan

Van samenwerken komt toch weer dat de enne de andere overkoopt . Dit gaat de verkeerde kant op dadelijk hebben we nog geen zelfstandige vga chipbakkers meer en dan ?

Amd En Ati B Merken joh ga tog fietste

Dan konde we nog zegge toen de amd 64 goed was oh Intel pentium 4 is een B Merk omdat die slomer waren als de amd 64
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:47
Vorige 15:31
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: