Hoofdcategorieën

EU gaat licenties Blu-ray, HD-DVD onderzoeken

Door Yoeri Lauwers, vrijdag 28 juli 2006 10:28
Bron: Infoworld, views: 16.133

De Europese Commissie is een onderzoek begonnen naar de licentieovereenkomsten die Toshiba en Sony aanbieden aan bedrijven die geïnteresseerd zijn in respectievelijk HD-DVD en Blu-ray. Er zouden volgens Sony geen klachten binnengekomen zijn bij de EU, maar het zou gaan om een onofficieel onderzoek. Ook zegt het bedrijf dat er geen tekenen zijn dat de antitrustwetgeving overtreden zou zijn. De commissie is haar onderzoek begonnen omdat het meent dat bepaalde voorwaarden in de licenties in strijd zijn met de Europese wetgeving, maar verdere details zijn nog niet bekend. Vermoedelijk gaat het onder andere om de bepaling dat een apparaat niet zowel HD-DVD als Blu-ray mag ondersteunen, op straffen van het intrekken van de licentie.

Blauwe Neelie KroesDe beide bedrijven die in het onderzoek genoemd worden, maakten begin dit jaar immers duidelijk dat ze geen licentie voor hun technologie zouden verlenen aan bedrijven die van plan zijn een hybride speler te ontwikkelen. Aangezien het slechts om een vooronderzoek gaat, waarna op basis van de bevindingen bepaald zal worden of er een rechtszaak moet komen, is het nog niet geheel duidelijk welke gevolgen het onderzoek zal hebben. De commissie heeft echter al meermaals bewezen overtredingen van de mededingingswet niet licht op te nemen, dus de zaak zal zeker op de voet gevolgd worden.

Volgende 11:14
Vorige 09:16

Reacties

«  1  2  »

Zou Neelie het voor elkaar krijgen toch een hybride speler in europa de laten lanceren?
Zou goed nieuws zijn voor iedereen die straks en een PS3 en een Xbox 360 met HD-DVD player heeft.

Ik snap niet helemaal waar je op doelt met je laatste zin, ik neem aan dat de PS3 niet opeens een HD-DVD speler zal krijgen, aangezien de PS3 toch echt van Sony is, en Sony zal echt niet zomaar zijn eigen Blu-ray over boord gooien.

En aangezien Microsoft groot HD-DVD aanhanger is, zie ik daar ook niet snel een Blu-ray speler in.

Zelfs als een van de beide formaten zich compleet uit de markt speelt zie ik dat nog niet gebeuren, omdat dat toch een grote verandering zou betekenen en het zou absoluut niet goed zijn voor de uniformiteit van de consoles. Dus daarvoor dien je dan te wachten op de PS4 en Xbox 3...

daar geloof ik niet in. Philips en Sony waren ook GROOT voorstander van DVD+RW, en zeiden niet met een "-" speler te gaan komen. Nu kun je van zowel Philips als Sony hybride branders kopen, dus die opmerking gaat imho nog niet op!

Wel is het zo dat vooral Microsoft met een snelle eenvoudige verandering de HDDVD speler kan omvormen tot een hybride speler, omdat deze extern is. ze kunnen in theorie ook nu zomaar beluiten een BD speler mee te gaan leveren. Sony zit vast aan BD, omdat ook de spellen daarop geschreven worden. ze zullen dus in het geval van een compromis moeten gaan voor een combi, en nooit voor alleen HDDVD

Niet om het 1 of ander hoor maar Sony is van huis uit gewoon DVD-R(W) hoor.
Daarom konden de eerste PS2's ook alleen maar DVD-R(W) afspelen. :Y)
Wat betreft de PS3 zou Sony als dat zou moeten er dan ook gewoon een hybride speler in kunnen zetten hoor.
Dan krijg je hetzelfde als met de PS2 dat toen de nieuwere opeens wel DVD+R(W) konden afspelen en dan krijg je dat waarschijnlijk ook met Blu-Ray & HD-DVD op de PS3.
Maar het zou beter zijn als de film industrie gewoon 1lijn zouden vormen met de films op 1 soort uit te gaan brengen. Dat zou het voor de maatschappij een stuk beter maken.
De hardware fabrikanten volgen dan wel. 8-)

Zodra er een fabrikant een hybride speler op de markt brengt zal de rest waarschijnlijk vrij snel moeten volgen. Voor de consument biedt die optie namelijk vrij veel voordeel als beide formaten populair worden.

Het lijkt er meer om te gaan dat de beide bedrijven niet de licenties zouden mogen intrekken als een derde bedrijf een hybride spele op de markt wil zetten. Als een bedrijf een BR of HD-DVD only speler op de markt wil zetten is dit geen probleem.

@ S.E.R. van Baaren en Toolskyn

Hij bedoelt dat als je zowel een XBOX als een PS3 hebt dat je dat dingen kunt branden met 1 fikker zowel voor je XBOX als je PS3.

Ik vraag me alleen af hoe legaal dat zal zijn????
Alhoewel als je iets download waarvoor je betaald hebt dan zal het wel eens legaal kunnen zijn.

Jongens en meisjes, Dames en heren,
het gaat hier over dat Sony bij Fabrikant X de Blue-ray licentie wil kunnen intrekken als ze een speler maken die zowel Blue-Ray als HDDVD kan spelen, en visa versa waarbij je Sony voor Toshiba moet vervangen ofzo.

Niet over xbox360's met een blue-ray speler, of PS3's met HDDVD verplicht.

En zo hoort het....onderzoek die zaak maar, want ik sta niet te wachten op verschillende spelers. Ik wil gewoon 1 speler voor al mijn cd-achtige disks.

dat is waar de licentie afgevers ook op hopen,.. maar dan dus slechts 1 formaat.

Als het daadwerkelijk zou gaan om licenties voor apparaten die beide formaten ondersteunen hoop ik dat de EU dit kan aanvechten en deze apparaten er ook daadwerkelijk komen. Ikzelf wil nog wel even wachten met het aanschaffen van een HD speler (zowel HD-DVD of Blu-ray). Maar zou toch graag een combi-speler willen hebben als eerste HD apparaat. En ik denk dat meerdere mensen, met het oog op de onzekere toekomst welk formaat het gaat winnen, dit willen.

Ik denk dat de meeste mensen, net als ik, wachten totdat er een blu-ray of de HD-DVD bij de blokker voor 39,95¤ te koop is :)

Ik ga al voor de pioneer van 99,95

Het lijkt me een goed idee dat ze dit onderzoeken (en hopelijk moeten de licenties aangepast worden), zodat het voor de consument toch wat makkelijker is om een keuze te maken, zo weet je met een hybride speler in ieder geval zeker dat je 'alles' kan afspelen.

Als de EU nou ook nog eens technieken als AACS gaat onderzoeken (wat het mogelijk maakt de afspeel- en kopieermogelijkheden achteraf te veranderen (contractbreuk?)) zou dat voor de consument helemaal top zijn!

Ik ben van mening dat de introductie van blu-ray en hd-dvd net zoiets als de mini-disc 6 a 8 jaar geleden. Een geweldig medium, echter door de massale impact van cd het nooit echt is doorgedrongen.

Blu-ray en HD-dvd lijkt me dan ook alleen maar redelijk voor data, tuurlijk zijn er mensen die zeggen dat het voor beeld en geluid super is nu de kwaliteit nog hoger wordt. Maar niet iedereen is een audio/video-fiel.

Wat gaat er gebeuren met de DVD nu net de verhouding t.o.v. de videorecorder voor het eerst dit jaar 56% zijn.

Ik wil blu-ray en hd-dvd de dvd wel eens in vergetelheid zien te drukken. Ik heb er in ieder geval mijn twijfels bij.

Betreft het onderzoek, kan ik ook alleen maar zeggen dat ze dit goed moeten onderzoeken. Het zou allemaal zo makkelijk zijn als alles compatible met elkaar was. Echter ben ik wel van mening dat er maar één standaard moet komen. Liever dan één opvolger van VHS en DVD dan twee. Moet er niet aan denken dat films twee keer worden uitgebract keer het aantal editions (Extra Edition, Directors Cut, Extended Edition). Dat vindt ik volstrekt belachelijk

Jij wel, ik niet. Ik wacht gewoon op de betere versie. Als je je oor een beetje te luisteren legt weet je goed genoeg wat je wel en wat je niet moet kopen.

Ik hou wel van een beetje keus.

DVD techniek is er ook erg op vooruit gegaan. Een film die 7 jaar geleden is uitgebracht, mag best een nieuwe uitgave hebben gegeven dat de transfer niet hetzelfde blijft.

DVD techniek is er ook erg op vooruit gegaan
Precies! Voorlopig ben je beter af met een kwalitatief goede DVD-speler die een goede upscaling heeft naar HD-resoluties voor je HDTV. Als de bitrate van de encodering maar hoog genoeg is, is de kwaliteit van een DVD-film icm DD of DTS goed genoeg voor de meeste mensen.

Ik moet zeggen dat video's die in HD zijn ge-encodeerd er op mijn CRT-tv nog niet eens zo slecht uitzien... als je niet te dichtbij gaat zitten natuurlijk :+

Kijk, ik snap heus wel dat ze elkaar van de markt willen concureren. Maar de massa is echt niet van plan om voor zowel Blu-ray als HD-DVD te gaan, zelfs al zou de film markt 50% voor Blu-ray gaan en 50% voor HD-DVD dan nog zie ik het niet gebeuren dat men voor allebei de systemen gaat.

Dan houd je dus over dat er één systeem komt wat en masse verkocht gaat worden en dat je daar voor de helft originele films op speelt en voor de helft gekopieerde films die alleen voor Blu-ray of HD-DVD uitkomen.

Sterker nog, ik zie het gebeuren dat als er geen oplossing komt of geen winnaar dat de markt massaal bij de huidige DVD blijft, simpelweg vanwege het aanbod.

Ben wel benieuwd, als er in Europa hybride spelers komen en op andere plaatsen in de wereld niet dan hebben we in ieder geval weer een geweldig exportproduct.

als er in Europe hybride spelers komen en op andere plaatsen in de wereld niet dan hebben we in ieder geval weer een geweldig exportproduct.
een geweldig exportproduct ...dat "made in China" zal zijn :+

Maar wat alleen hier verkocht gaat worden en wat we vervolgens als cocaïne het land uit gaan smokkelen.

Het grote probleem op dit moment is dat zolang niet duidelijk is welke standaard gaat "winnen" de grote doorbraak van die standaard dus ook uitgesteld gaat worden. Je moet er toch niet aan denken dat op het moment dat een een Blu-ray apparaat hebt gekocht je merkt dat de markt zich meer focussed op de HD-DVD. Kun je de rommel weer zo weggooien en alsnog de andere standaard aanschaffen.

En dit houdt dus ook de doorontwikkeling tegen en kunnen de bedrijven hun investeringen niet of veel te laat terugverdienen.

Persoonlijk vind ik het een slechte ontwikkeling. Hetzelfde zag je vroeger met die VHS/Betamax/V2000 oorlog. V2000 was een prachtig systeem, maar VHS heeft het uiteindelijk toch gewonnen.

Veel mensen herrinneren zich idd nog de betamax/vhs tijdperk. En dat ze hun oude videobanden collectie weg moesten doen, dan wel overzetten. En ik denk dat veel mensen daar nu geen zin in hebben. het succes hangt mede af van het gebruiksgemak voor het grote publiek. En dat zijn nou net niet jij en ik. Bijna iedereen in mijn familie reageert. Blu-ray? HD-DVD? wat is dat. En vinden het onzin om over te stappen als je ze het hebt uitgelegd. Mede door de hoge instap kosten (veel mensen moeten ook een nieuwe tv kopen).
En ze DVD al perfect vinden.
Ik ben dan ook zeer benieuwd hoe dit afloopt. Bij de introductie durfde ik het wel aan om een early adopter te zijn. Veel van mijn eerste films kwamen dan ook uit amerika. Nu wil ik meer zekerheid. En een hybryde speler om niet binnen 1 a 2 jaar er achter te komen dat ik een verkeerde keuze gemaakt heb.
Verder denk ik dat de fabrikanten beter met zijn alle eenduidig voor 1 type apparaat hadden kunnen kiezen als opvolger van DVD.

Holographic Versatile Disc (HVD) zou een prachtig medium zijn als alternatief voor blue-ray & hd-dvd.

Capaciteit tot 3,9 terabyte en een transferrate van 1 gigabit/s, zeer veelbelovend, dus.

Jammer dat deze standaard nog aan de dure kant is, maar tegen 2009 zou je zo'n speler voor ongeveer $150 kunnen krijgen, tot die tijd zullen we het met dvd, blue-ray en/of hd-dvd moeten doen.

Zolang er nog geen methode is om die dingen te persen is HVD een kansloos project. 2009 is lachwekkend. 2015 ligt dichter in de buurt

Het grote probleem van HVD is dat er weinig hardware-producenten zijn die het actief willen 'pushen' en al helemaal geen 'grote' hardwareproducenten (want die hebben allemaal geinvesteerd in HD DVD en Blu-ray). Zonder die steun is de kans klein dat je de spelers in de winkel tegen zult komen of dat de filmmaatschappijen er software (=films) voor op de markt zullen brengen.

Waarom houdt Neelie zich hier wel mee bezig

en niet met de 100.000en zoniet miljoenen
Kabeltv-gebruikers,welke niet over kunnen stappen
naar UPC of @home of Casema omdat hier daadwerkelijk
afspraken zijn gemaakt onderling

Ik vind dit soort uitspraken altijd zo eng. Je bedoelt het vast niet zo, maar het lijkt net alsof je zegt: "Laat die hybride speler maar zitten, zorg eerst hiervoor". Het is niet echt te vergelijken (de producten dan) en ik zou zeggen, wees blij dat ze dit doet, en blijf hopen dat ze jou klacht ook gaan behandelen t.z.t.

Het lijkt mij dat de EU/EC/EP zich beter kan richten op zaken die al jaren doorspekt zijn van afspraken dan zich volledig op een nieuwe hype te storten en zodoende dat de cartels (waarvan de kabel toch een van de bekendste is) nog langer hun gang kunnen gaan.....

Ik begrijp niet wat het voordeel is van een hybride speler. Mensen zeggen dat ze niet willen wachten w.b. welk formaat de nieuwe standaard gaat worden, HD-DVD of BlueRay. Maar uiteindelijk gaat het toch om de content, de films die uitgebracht worden, en niet om de speler? En de content zal in de meeste gevallen slechts in 1 formaat worden uitbebracht. Dus aan het einde van de rit zitten die mensen alsnog met een aantal schijfjes in een niet-standaard formaat, en die zullen ze alsnog opnieuw moeten kopen in de nieuwe standaard als hun oude hybride speler aan vervanging toe is. Een hybride speler stelt het "probleem" alleen een beetje uit.

Eh... De hybride speler zorgt er dus voor dat je NU alle beschikbare content kunt afspelen. Daar gaat het toch om?

En als er éénmaal hybride spelers zijn, gaan ze niet meer weg, dus alt 'ie stuk gaat, koop je een nieuwe. Als je het in die zin al over de volgende generatie hebt, tja, dat is altijd zo: nieuwe generatie, nieuwe aanschaf van je films. Niet dat je daartoe verplicht wordt natuurlijk, het zal wel backwards compatible zijn, net als nu. Hoewel ik niet verwacht dat de kwaliteit binnenkort hoger zal zijn als 1080p.

Stel dat er uiteindelijk een winnaar uitkomt en stel dat dan de verliezer alle films weer opnieuw uit moet brengen, echt niet dat dit gelijk gebeurt en/of dat alle films heruitgebracht worden. Zo'n hybride blijft dan gewoon goed en de next gen erna zal ook backwards compatible zijn met beide systemen, dus dan heb je ook alle schijfjes die je nog steeds kan spelen.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:14
Vorige 09:16
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: