Hoofdcategorieën
Device Settings

ATi lanceert Radeon X1950 en X1650 in augustus

Door Inge Janse, zaterdag 22 juli 2006 17:37
Bron: DailyTech, views: 30.753

ATi heeft zijn OEM-fabrikanten laten weten dat er een nieuw model videokaart aan zit te komen, de X1950. Deze kaart is evenals de huidige X1900 gebaseerd op de R580-core, maar maakt gebruik van GDDR4-geheugen. Daarnaast krijgt de X1950 in vergelijking met zijn voorganger een andere koeler en andere kloksnelheden mee. ATi heeft nog geen uitspraken gedaan over de definitieve specificaties van de videokaart, maar volgens The Inquirer zal de gpu zijn werk doen op 650MHz, terwijl het aanwezige 512MB werkgeheugen op 2,0GHz aan de slag mag. De nieuwe videokaart zal in twee smaken uitgebracht worden. De XTX-versie is even snel als de Crossfire-variant, alleen zal de tweede een composite-uitgang en de benodigde technologie voor een Crossfire-opstelling meekrijgen. De XTX zou vanaf 7 augustus beschikbaar moeten zijn; de Crossfire-editie laat een week langer op zich wachten. De prijs van de kaart zou initieel iets meer dan vierhonderd euro bedragen.

Ook het gamma bestaande X1900-kaarten zal een kleine uitbreiding ondergaan doormaken. Nieuw is de extensieloze variant, die goedkoper wordt dan de huidige generatie en 256MB GDDR3-geheugen meekrijgt. De kloksnelheden van de gpu en het geheugen zijn respectievelijk 625MHz en 1,45GHz, en de kaart zou ongeveer driehonderd dollar moeten opleveren. Daarnaast zou de goedkopere X1600-serie familieuitbreiding krijgen, en wel in de vorm van de X1650 Pro. Met een prijskaart van 129 dollar gaat deze kaart de bestaande X1600 Pro vervangen. De exacte details omtrent de core en het geheugen ontbreken nog; de introductie van de kaart vindt plaats op 23 augustus.

ATi Radeon X1950 referentieontwerp
Volgende 12:16 Microsoft onderzoekt hoe Exchange-beheer eenvoudiger kan
Vorige 17:18 Dell al jaren op de hoogte van brandgevaarlijke laptops
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Die koeler lijkt wel verdacht veel op 'n Arctic Silencer, zouden ze nu eindelijk met 'n stille stockcooler komen of moet deze op 100% draaien om te hitte af te voeren... :Y)

Ati heeft al vaker stockcoolers gehad die behoorlijk op het Artic ontwerp lijken hoor... :Y)

..En meestal vrij goed zijn. Nvidia, in tegendeel, heeft op de 'gewone' kaarten vaan vrij brakke koelers (helaas), maar op de extreme versies wel goede koelers, die dan ook weer benodigd zijn.

Dit is inderdaad een goede en mooie koeler, maar niet 'eindelijk'.

Dit ligt volledig aan de fabrikant hoor, die kiezen uiteindelijk welke koeler ze op hun kaartjes schroeven.

Sapphire had met de X800 serie een kaart op de markt gebracht waar standaard een Zalman koeler opzat. En HIS levert hun kaarten doorgaans ook met zeer stille custom koelers

Hoeft niet, bij nVidia's high end modelletjes bepaald nVidia welke koeler erop komt en hoeft de fabrikant er alleen maar een stickertje op te plakken...

het bedrijf artic ontwerpt ook voor andere, zo zijn ze ooit begonnen.
artic is vooral een ontwerp bedrijf, hun producten worden vooral in china/taiwan gemaakt bij elke OEM.

het is niet vreemd dat deze OEM's ook met toesteming van artic deze maken voor anderen.

Als die kaart maar stiller en koeler wordt dan zijn voorgangers. Wat dat betreft associeer ik de knalrode kleur van die gave koeler niet met het goede, maar rood is daarentegen wel DE ATI-kleur.
Hoge geluidsproductie is namelijk iets wat mij nu eerder doet kiezen voor een 7900GTX dan een 1900XTX.

Wel vreemd dat je dat zegt trouwens, aangenomen dat het in tests is bewezen dat de koeler op de 7900 GTX op full even veel pokke herrie maakt als een X1900 koeler..

edit:
@ _Thanatos_

-Dual DVI is standaard met de X1900.
-De warme lucht werd bij de huidige X1900 ook gewoon buiten de kast gedumpt.
-Het is gewoon een R580 met GDDR4, tenzij ze hem werkelijk op 80nm hebben gemaakt. Dus vermoed dat de huige X1900 waterblocks gewoon op de 1950 passen.

Een test laatst op xbitlabs (was het volgens mij) liet zelfs zien dat de stock 7900GT koeler meer herrie maakte dan de standaard X1900 koeler! :Y)

@ titel: Hierbij kondigen wij, ATI, aan dat wij voor augustus dit jaar de X1950 aankondigen :?

*edit* titel is verandert

Werd tijd, nu maar hopen dat ze wat zuiniger gemaakt zijn, maar aangezien ik niets lees over een kleiner procedé, zullen het nog steeds kachels blijven, met bijbehorende stofzuiger.

en niet te vergeten de welbekende energiecentrale!

Tja dat is altijd zo met de nieuwste modellen, echter als je nu bijvoorbeeld een 1900XT koopt dan is die al een stuk koeler dan de eerste 1900XT's

ATI heeft tegenwoordig al teveel smaken en er komen alleen maar meer bij.

pro xt xtx xtx pe xtx crossfire le xl se gt rx cfe gto gto2 en weet ik veel hoe heet het allemaal is of hoe zout.
en dan nog eens 1300 1600 1800 1900 gelukkig hebben ze geen 1700.
Ik weet niet eens meer welke nou sneller is dan de ander :+
prijs kaartje kun je ook al weinig uithalen.

was trouwe koper van ati geweest maar nu is het weer de beurt aan nvidia. ook veel gerechten klaar gemaakt maar gelukkig iets minder dan ati.
met een 7600gt kom je al een heel eind voor een goed prijs.

Je vergeet de X1400 ;)

Trouwens, dat is niet alleen bij ATi, Nvidea kan er ook wat van ;)

Is dit zoals volgens gerucht nu ook een DX10 videokaart?

daar dacht ik ook meteen aan, maar er staat niets over in het nieuws bericht, dus zal wel niet.

wel dom om deze kaart aan te schaffen als DX10 om de hoek ligt. Ik ga in elk geval geen andere grafischekaart meer halen voordat ze DX10 compatibel / full suported zijn.

Je denkt toch niet dat ATI Dx10 voorbij laat gaan zonder een nieuwe serieaanduiding??

wat zal dat zijn? de X2000XP serie?

nee, de X2000VISTA, aangezien DX10 alleen voor Vista beschikbaar zal zijn. :)

Lijkt me sterkt aangezien het op dezelfde core is gebaseerd als zijn voortganger.

Deze kaart is evenals de huidige X1900 gebaseerd op de R580-core, maar maakt gebruik van GDDR4-geheugen


staat ind e post

en sinds deze kaart gewoon een "upgrade" is van de bestaande is is dit gewoon een DX9 (de core draait weliswaar hoger, maar niets fundamenteels verandert)

En meer geavanceerde versie van de R580 die op 80nm loopt. De R580+. Maar uiteraard blijft het een R5xx, maar de kans op Dx10 op deze kaart is er wel.

nee. Het borduurt verder op de huidige core, dus qua instructieset zal hij niet/nauwelijks afwijken van zijn voorganger.

Er staat niks in het nieuwsbericht over DX10, dus je mag aannemen dat dit nog gewoon een DX9 kaart is.
Wel lekker van het GDDR4 geheugen trouwens. Zijn er al benchmarks die het verschil aantonen met de X1900XTX ?

Reviews, benchmarks etc. is voldoende om te kijken welke smaak geschikt voor jou is. Het barst daarvan betreft. :)

Zelf heb ik een ontzettend slechte ervaring achter de rug met nVidia (zie o.a. dit topic) en voortaan komen alleen vuurrode Radeons in mijn kast.

Koeler ziet er ook gaaf uit, Super Soaker stijl. :P

ik zou hem graag willen hebben die x1950xtx :P
mja wie niet?
maar het is gewoon zonde geld om nu nog zoveel te gaan betalen voor een high-end dx9 gpu terwijl over een aantal maanden dx10 eraan komt.
kun je beter w8ten, vooral de mensen (zoals ik) die al een x1900 hebben. :Z

is het niet een beetje apseurt om te willen upgraden als je n x1900 hebt... als je spel niet goed draaid zal ik eens naar de andere onderdelen van je pc kijken |:(

Das inderdaad absurd :P

Wederom geen kaart rond het 200 prijspunt, dus een enorm gat tussen 130 en 300 straks. Volgens mij is hier NVidia dik aan het cashen want die hebben in die buurt wel nieuwe leuke kaarten.

Ik hoop vooral dat er straks een DX10 kaart komt van rond de 300. Weet nog goed toen de 6600GT 200 euro kostte en de 6800 niet voor minder dan 400 te krijgen was toen PCI-Express net begon (ATI had vooral leveringsproblemen op dat moment). Dat was echt lastig kiezen :(
Nu is er zo te lezen straks meer dan genoeg keuze van zowel ATI als NVidia, voor iedere portomonnee goede prijs/kwaliteit. Maar hopen dat ze dat met de lancering van de DX10 generatie kaarten ook vast kunnen houden (dit is namelijk alleen een kleine opfrisbeurt).

Zo ziet er wel geinig uit... Is toch wel een markt voor, als ze die kaarten er leuk uit laten zien (en uiteraard goed presteren).

Ben in staat om mijn X1900XTX + waterkoeling (Thermaltake) ervoor weg te doen. Maar die X1950XTX zal flink aan de prijs zijn...

Waarom win ik die verdomde Staatsloterijshow nu niet eens een keer....! :P

Een upgrade van een X1900XTX + waterkoeling naar de X1950 is naar mijn ogen onzin.. als ik jou was zou ik lekker genieten van je topkaart, en al helemaal aangezien hij is voorzien van waterkoeling..

En wanneer jij een X1950 koopt, denk je een paar maand later aan upgraden naar een DX10 kaart..

Ja je hebt helemaal gelijk. Kan idd nog beter een poosje wachten.

:)

en weer geen dongleless Xfire :'(
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:16 Microsoft onderzoekt hoe Exchange-beheer eenvoudiger kan
Vorige 17:18 Dell al jaren op de hoogte van brandgevaarlijke laptops
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011