Hoofdcategorieën

Hollywood akkoord met 'download-to-burn'-dienst

Door Harm Hilvers, donderdag 20 juli 2006 10:37
Bron: Reuters, views: 16.452

CinemaNow logoAfgelopen dinsdag heeft online filmaanbieder CinemaNow een nieuwe dienst gepresenteerd waarmee klanten een film van internet kunnen downloaden en die vervolgens eenmaal, tezamen met enig digital rights management, op dvd kunnen branden. Deze nieuwe 'download-to-burn'-dienst is een grote stap voor de Hollywood-studio's, die eerder alleen toestonden dat een film gedownload en bekeken werd op slechts één computer. Klanten konden het echter niet waarderen dat ze films niet via een dvd-speler op hun televisie konden kijken, en maakten daarom nog weinig gebruik van de diensten van CinemaNow en concurrent MovieLink. Analisten zijn dan ook tevreden met deze verandering in het beleid van de filmstudio's: 'Portability is the key to having these services on a long-term basis'. Sinds woensdag kunnen via CinemaNow films binnengehengeld worden van Walt Disney, MGM, Sony, LionsGate en Universal. De te downloaden films gaan over de digitale toonbank voor een prijs vanaf 8,95 dollar. Van MovieLink was afgelopen bekend geworden dat het technologie had aangeschaft waarmee zijn klanten de mogelijkheid zouden krijgen een film op dvd te zetten. MovieLink-ceo Jim Ramo heeft laten weten dat zijn bedrijf naar verwachting binnen een half jaar een dergelijke dienst op de markt zal zetten.

Volgende 11:46
Vorige 09:19

Reacties

«  1  2  3  »

En als je gebrande DVD kapot gaat? Dan blijf je met hetzelfde zitten! Mensen willen gewoon hun gekochte producten kunnen gebruiken en niet constant tegen beperkingen aanlopen.

Maar dat heb je toch ook als je gekochte DVD kapot gaat? Daar krijg je toch ook geen nieuwe voor?

Nou er zijn wel gevallen waar mensen een nieuwe voor weinig thuis gestuurd krijgen.

Een gekochte cd/dvd gaat ook niet kapot als je er goed mee omgaat! Dat is met een kopietje wel anders...

Nee hoor, als je goede DVD'tjes hebt (A-merk) en een goede brander gaan gebrande DVD'tjes echt niet veel sneller stuk dan gewone hoor!

Ik ben het eens met J0J0,

gekopieerde DVD's gaan minder lang mee dan gedrukte. Dat komt omdat het gebrand is en niet gedrukt, dan krijg je iets als DVD-rot.

CD/DVD-rot --> http://en.wikipedia.org/wiki/CD_rot

Mag je mij dan uitleggen....

Ik gebruik Platinum dvd's (A merk dacht ik zo) en een NEC 3500 brander...

Bij fabriekscd's/dvd's worden er putjes gedrukt en bij gebrande cd's/dvd's krijg je verkleurde vlekken.

Buiten dat die vlekken onder invloed van licht en dergelijke vervagen hebben krassen ook veel invloed.

Bij een aantal kleine krasjes krijg je soms al last van cyclistische redundantie errors.

Waarom introduceert de markt niet eens drukkers voor de consument.... als men dit in massaproductie neemt kunnen de prijzen ook omlaag.

EDIT

kahm-jai was me voor. Thnx for the backup btw :P

cd rot komt ook voor bij originele dvds..

@J0J0
platinum, A-merk? laat me niet lachen.
Ik heb die dingen verkocht en je kunt veel (meestal negatieve) dingen zeggen over dat merk, maar het is zeker geen A-merk.....gewoon echte troep.

Dus als je problemen hebt met de schijfjes, koop eens een ander merk....

(In de tijd van cd's van platinum kregen we ze net zo hard terug als we ze verkochten.....er was er niet 1 goed. allemaal rot, onbrandbaar, onleesbaar en sommige gewoon geheel transparant)

Als je Platinum gebruikt, kan de kwaliteit nogal verschillen. Het is dan ook geen A-merk. Wil je een goed merk wat constante hoge kwaliteit levert uit dezelfde fabriek, neem dan Verbatim.

Kan ik niet ergens zo'n cd-drukker bestellen?

Met andere woorden, als je iets download en niet brand blijft het langer houdbaar :P

ik koop al zeker sinds 1999 no-names en ik heb nog nooit een rotte CD/DVD gehad.

ik heb zelfs nog een CD-R uit 1994 die perfect werkt en zonder rot :)

Maar dat is het nu net. Ik HOEF niet voorzichtig met mijn DVD om te gaan, want ik heb de CONTENT gekocht die erop staat.
Aldus moet ik de mogelijkheid hebben om die content te blijven behouden, zelfs al gaat het medium kapot. Als ik me abonneer op een krant, dan kan ik de artikelen allemaal nog eens nalezen op internet. Zo zou het ook moeten zijn met films...

Van een gekochte DVD kun je vooralsnog, ondanks de vele kopieerbeveiligingen, nog backups maken. Bij een DVD recordable lijkt me dat dan ook een optie. Er zal heus wel een beveiliging opzitten maar de kans is groot dat er handige figuren zijn die er voor zorgen dat je een backup kunt maken.

Ik denk eerder dat er problemen komen met het branden.

Wat als je windows midway-branden zichzelf ophangt, of je brander een foutje maakt en crashed. Lijkt mij dat het eerste wat gebrand word die protectie is en aangezien dat maar eenmalig kan ben je dan dus genaaid.

Omdat de te donwload videodata beveiligd zal zijn heb je een apart progje nodig van het verhuurbedrijf waarmij je het op een DVD kan branden. Dit progje kan bijhouden hoeveel keer een gedownload image volledig succesvol is gebrand.
Ik neem aan in dit geval 1 keer volledig succesvol branden. als het branden dus niet correct verloopt zul je in dat geval gewoon het nog een keer kunnen proberen.

Maak je toch gewoon een DVD image van? Of belet die DRM dat?

En als ik morgen met mijn fiets val wil ik ook een nieuwe! |:( |:( |:(

Een nieuwe knie?

Dat zal dan die 'cyclistische redundantie error' van J0J0 zijn! :)

Ik hoop wel dat het dan om films gaat die in nederland niet in de meeste winkels liggen. Dan wordt het wel interessant, anders loop ik net zo graag naar de winkel.

Ook uit het artikel:
"We have rigorously looked at encryption, copy protection and anti-ripping technology."

Vandaar de: ".. eenmaal op DVD kunnen branden."

Maar eenmaal kunnen branden betekent voor mij oneindig kunnen branden. 8-)

daarom zeg ik ook altijd:
"if u can read it, you can write it" }>

ik dacht dat politie agenten altijd met 2 waren omdat er 1 is die kan lezen en 1 is die kan schrijven :)
dus het is niet omdat je kan lezen dat je kan schrijven ;)

Yep, branden als image, en die dan zoveel branden als je wil. Ik denk niet dat deze service veel gebruikt wordt ondanks deze aanpassing

Ben bang dat je hun eigen brand-software moet gebruiken en deze zal vast geen burn-to-image optie hebben :)

Niet dat dat mensen zal tegenhouden....maar toch

Als ze het als DVD moeten branden die je op een gewone regular dvd-speler kan afspelen kan je hem daarna wel eventjes snel rippen hoor :D, zonder kwaliteitsverlies en dan heb je er eentje zonder DRM. Vooral op Linux lijkt dat nogal te werken :D

Als er DRM op zit, denk ik niet voordat het gekraakt is, dat je een dvd of een image ervan 2 keer kan branden.

Anders gaan ze er natuurlijk niet voor..

Misschien wel, maar ik denk dat je daar dan voor naar een andere PC moet.
Ik heb zo het vermoeden dat er iets op de PC geinstalleerd wordt dat de gebrande DVD'tjes herkent en ze weigerd uit te laten lezen door alles behalve hun eigen software.

Sony rootkit idee enzo.

Maar zeker weten is haast niet mogelijk, informatie is erg schaars op de website van cinemanow. zeg maar gerust niet bestaand. Bij dat movielink verhaal van een paar dagen geleden was ook al helemaal niets terug te vinden.

Nou gelijk maar ff 'n open deur intrappen; veel te duur! Tenzij 't om zeer recente films gaat, maar Hollywood kennende zal dat zeker niet 't geval zijn.
Zolang je overal redelijk recente films kunt kopen rond de 10 Euro met 'n mooi doosje zullen er maar weinig mensen gebruik maken van zo'n dienst, om nog maar te zwijgen over Bittorrent...

8,95 USD is ongeveer 7 EURO..daarvoor koopt een slimme consument een mooie (echte, legale) DVD met een cover voor op internet (die moet je hier zelf maken neem ik aan).
Op internetwinkels met wat kortingsbonnen koop je een redelijk recente film al voor 5 euro.

En de huidige dvd's zijn al lang gekraakt, dus die kan ik zo vaak als ik wil kopieren :).

Als ze willen dat dit een succes wordt:
-veel goedkoper. 2-3 USD ofzo
-minimaal 2x branden, stel dat je de dvd kwijtraakt of hij gaat stuk?

Wat een geldverspilling is dit toch. Als ze nou gewoon de prijs van een DVD-tje pakweg 5 euro maken, dan koopt praktisch iedereen de DVD wel.

Ze zouden waarschijnlijk zowat de dubbele omzet halen als ze stoppen met deze onzin!

Zitten in ieder geval genoeg voordelen aan:

- Geen DRM-licentie-kosten.
- Geen overbodige overeenkomsten met verspreiders via internet.
- Tevreden klanten!!!

Tevreden klanten zorgt weer voor mond-op-mond reclame en zorgt weer voor nog meer aankopen.

Ik vraag me wel af welke "soort" beveiliging/anti-ripping tech gebruikt wordt.
Als menig DVD-spelert er niet mee om kan gaan heeft het natuurlijk ook geen zin, kunnen ze er wel mee omgaan moet de beveiliging relatief eenvoudig te kraken zijn lijkt me.

Of zit ik er dan helemaal naast? :+

Inderdaad, een nieuwe film inclusief boekje en hoesje is rond de 16$, dan is die 8.95$ niet zo'n super aanbieding.

Tevens ben ik benieuwd of ze nu dus een dvd laten branden MET beveiliging, iets wat je nu dus NIET doet met Nero of watdanook.

Maar ach, dvd decrypt of iets dergelijks en dan ben je daar ook weer vanaf.

Je kunt in het nieuwsbericht lezen dat MovieLink een speciale technoligie heeft aangeschaft, waardoor het mogelijk wordt om met MovieLink software het dvdtje te branden.

Je zult dus alleen met software van MovieLink kunnen branden, en niet met bijvoorbeeld Nero, omdat er beveiliging op zit.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:46
Vorige 09:19
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: