Hoofdcategorieën
Device Settings

IBM vervroegt Linux-versie Lotus Notes

Door Mick de Neeve, maandag 10 juli 2006 16:02
Bron: C|Net, views: 12.891

IBM zal op 24 juli met een Linux-versie van Lotus Notes komen, zo heeft de verkoopleider van het IBM-pakket Ed Brill bekend gemaakt. Volgens Brill was het aanvankelijk de bedoeling om de Linux-versie volgend jaar uit te brengen, tegelijk met de volgende grote Notes-update die de codenaam Hannover draagt. Een hoop klanten konden zoveel geduld echter niet opbrengen: 'We merkten dat er veel vraag is, met name vanuit Duitsland, India, China en Brazilië', aldus Brill. IBM gaf vorig jaar te kennen uitgebreide investeringen in Linux-ondersteuning te zullen gaan doen, en kondigde daarnaast recentelijk OpenDocument-ondersteuning voor zijn kantoorsoftwarepakket aan. Gebruikers van een Windows- of Mac OS X-versie van Lotus Notes zullen desgewenst zonder extra kosten naar de Linux-versie kunnen overstappen. Voor de Notes-versies voor de verschillende besturingssystemen wordt eenzelfde prijspeil gehanteerd, zo wist de IBM-verkoopbaas nog te melden.

Lotus Notes
Volgende 17:20 Intel wil 32 cores per processor in 2010
Vorige 15:02 Eerste HDMI- en HDCP-videokaarten zijn Radeons
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Ik hoop dat het dan beter werkt dan op pc, of beter, sneller werkt ...

Want mijn ervaring met Lotus notes is niet goed :s

Linux draait ook gewoon op een PC hoor. Jij bedoeld gewoon de Windows versie.

Het zou leuk zijn als je even aangaf wát er precies mankeert aan Lotus Notes volgens jou.

Om een voorbeeld te noemen:
Het openen van je eerste e-mail openen duurt haast even lang als de tijd tussen jou reactie en die van DRAC...

Tijd om een administrator in te huren dan. Notes 7 werkt prima, en Domino is sneller om mee te werken dan Exchange server op dezelfde hardware.

Wel jammer dat we vaak nog 10 jaar oude Notes versies op 6 jaar oude hardware zien en dat de gebruikers dan zeggen dat Outlook Express thuis sneller is. Ja, zal best...

Denk dat het eerder ligt aan je kennis, of die van je beheerder. Hier werkt Lotus Notes in ieder geval erg goed en snel.

Beetje summier die beschrijving van je.

Dan kun jij waarschijnlijk niet goed met Lotus Notes opschieten, want aan het pakket mankeert echt helemaal niets.

Zal de gebruiker wel weer zijn (zoals gebruikelijk)

maar de gebruiker zal er ook nooit aan wennen als hij outlook of outlook express van thuis gewend is alleen de irritatie die de F5 toets al in Notes opwekt. :+

Ik krijg dit scherm ook elke dag te zien van deze vervelende malware, maar ik heb altijd gevonden dat die vrouw erg leek op die half klingon uit star trek voyager.

Als dit scherm je irriteert, dan start je je Notes client toch op d.m.v. nlnotes.exe i.p.v. notes.exe ..... probleem opgelost! B-) Voor de onwetenden, de nl in nlnotes.exe staat voor no logo. :Y)

Er zijn meer verschillen tussen starten van notes.exe en nlnotes.exe dan alleen het wel of niet tonen van het logo. O.a. dat notes.exe controleert of er al een notes proces actief is.

Eindelijk, dan kan ik op linux overstappen. :9

hoezo eindelijk? Je hebt al tientallen distro's naar keuze en openoffice... wat wil je nog meer?

Kennelijk Lotus Notes onder Linux dus. :)

Nu alleen nog maar wachten op Microsoft Bob voor Linux ;)

Wat is de meest recente versie op Windows? En welke versie wordt er toegekend aan de linux versie?

Welke onderdelen zijn er nodig op een systeem?

Bron:
Lotus Notes on Linux 7.0.1 :?

joepie (sarcasme)

Is dit alleen de 'gewone' client of ook de designer en administrator clients ?

ja dat zou ik ook wel willen weten

Op dit moment alleen nog maar de gewone client.
Waarschijnlijk zal in "Hannover", Lotus Notes 8, die ook gebaseerd is op Eclipse wel een designer en admin client hebben.
Hannover zal er ook voor de Mac komen.

IBM heeft blijkbaar haast met het maken van software dat kan draaien op linux. Software dat sneller klaar gemaakt is, dan geplanned lijkt me een heeeele vage ontwikkeling..

Dus een intressante vraagstelling: Waarom wil IBM de klanten de mogelijkheid bieden van linux op korte termijn?

Nee, zo vaag is dat niet.
Volgens Brill was het aanvankelijk de bedoeling om de Linux-versie volgend jaar uit te brengen, tegelijk met de volgende grote Notes-update die de codenaam Hannover draagt. Een hoop klanten konden zoveel geduld echter niet opbrengen:
De software was klaar, maar zou pas gelijkertijd met de Notes update uitkomen.

Maar veel klanten die vroegen er nu al om en om die omzet niet mis te lopen, gaan ze het nu al verschepen.

versie 7 was al uit in december 2005... :Z
en dan is versie 7 ook nog eens in java gebakken volgens mij, wat porten al zou moeten vergemakkelijken.

weet iemand een opensource alternatief voor lotus notes, document/database gebaseerd?

(en dan te bedenken dat bedrijven dit monster alleen installeren voor email )

Nee hoor, niet in Java gebakken. Wel kun je Java in Notes gebruiken, maar dat is iets heel anders.

Opensource alternatieven zijn er natuurlijk wel, maar niet iets dat compatible is voor zover ik weet. Je kunt natuurlijk wel in MySQL of Postgres iets schrijven dat hetzelfde doet. Alleen iets meer werk :)

Oh, en als je alleen e-mail wilt gebruiken - installeer de client dan gewoon zonder de onderdelen die je niet nodig hebt. Is ie tenminste wel licht.

Volgens mij moet je altijd naar 2 oplossingen zoeken als vervanging voor notes.
Notes is zo beetje een vanalles en nog wat, langs de ene kant een mailserver langs de andere kant gebruiken de gebruikers het als Document management Systeem.

Je zou openExchange als alternatief voor de mailfunctionaliteit en een webportal/php/mysql systeem voor het document management systeem. Een alles in één oplossing ken ik niet onder linux.

Is er een (functioneel) verschil met de bestaande spreadsheet applicaties? Wat voegt Lotus Notes dus toe aan wat de meerderheid nu al gebruikt (Microsoft Excel / OpenOffice Calc e.d.) ?

Zeker, Lotus Notes is een mail-client en geen spreadsheet programma.... :P

Lotus Notes is geen spreadsheet applicatie, maar een groupworking system met als backend een niet-relationeel database systeem. Het is dus niet vergelijkbaar met applicaties als Excel. Door velen wordt het als directe concurrent van Microsoft Exchange gezien, maar messaging en calendering in Notes / Domino (de client heet Notes, de server Domino) is slechts een onderdeel van het pakket.

je kunt beter vragen of er overeenkomsten zijn

Let op! Lotus Notes is niet hetzelfde als Lotus 1-2-3 ;)

Het server gedeelte draait al wel native onder Linux (in een Java omgeving); dit werkt overigens al veel beter (en stabieler) dan zijn Windows broertje ...


en 't is er al eventjes:

http://www-128.ibm.com/developerworks/lotus/downloads/
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:20 Intel wil 32 cores per processor in 2010
Vorige 15:02 Eerste HDMI- en HDCP-videokaarten zijn Radeons
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011