Hoofdcategorieën

TomTom kent goed eerste beursjaar

Door Mick de Neeve, maandag 29 mei 2006 21:35
Bron: Volkskrant, views: 14.793

TomTom GO 510-710-910 klein Bezitters van TomTom-aandelen kunnen tevreden terugblikken op het eerste beursjaar van het Amsterdamse bedrijf. TomTom-aandelen sloten vrijdag op een koers van 34,65 euro, bijna het dubbele van de introductiekoers van 17,50 euro die bij de beursgang op 27 mei 2005 gold. De totale waarde van het bedrijf komt daarmee op 3,8 miljard euro uit. Met het verstrijken van het eerste jaar vervalt de bepaling die de vier oprichters van het bedrijf verbood om hun aandelenpakketten te verzilveren, wat betekent dat zij ieder 270 miljoen euro op zouden kunnen tellen bij de 343 miljoen euro die de beursgang hen opleverde. Bij het op de beurs dumpen van de waardepapieren zou de koers kunnen kelderen. De vraag is of de oprichters het zover willen laten komen; bij onderhandse verkoop aan investeerders zou een koersval vermeden kunnen worden.

Volgende 23:07
Vorige 21:24

Reacties

«  1  2  »

En terecht ze hebben al jaren een zeer goed produkt! Het grappige is dat ze op de Palm begonnen zijn.

Toch knap dat ze zo snel zijn uitgegroeid tot 1 vd. meest succesvolle navigatiepakketten.

Ik heb 'n tijdje met andere navigatie software gewerkt zoals ViaMichelin & Perfect Passenger, maar TomTom is toch 'n stuk beter wat snelheid & gebruikersvriendelijkheid betreft.

En als ze niet doorgroeien zijn ze binnenkort weer verdwenen. Het is een leuk apparaat wat een gat op dit moment in de markt vult maar zoals vroeger auto's geen airco hadden hebben ze die nu standaard, en binnen 3 jaar heeft iedere auto vanuit de auto-merk zelf wel een ingebouwde routeplanner. Dus tenzij ze snel met iets vernieuwends komen of ze komen met contracten met auto-leveranciers zijn ze ook weer snel weg.

Blijkbaar denk je dat TomTom alleen maar hardware maakt, maar da's maar 'n klein onderdeeltje. Ze zijn juist groot geworden door juist voor Palmtops & PocketPC's hun software uit te brengen & de laatste jaren ook voor Smartphone's.

Over vijf jaar is zo'n ingebouwd navigatiesysteem weinig meer waard omdat de mogelijkheden ver achterlopen bij de dan gangbare nieuwe navigatiesystemen en/of omdat er geen actueel kaartmateriaal meer voor te krijgen is. Er zal dus altijd een markt bestaan voor personal navigatiesystemen in gebruikte auto's. In nieuwe auto's zijn fabriekssystemen vooralsnog veel duurder dan pda-navigatiesysteem of een PNA. De mogelijkheden lopen vaak ook achter bij wat TomTom kan, om over de gebruiksvriendelijkheid nog maar te zwijgen.

Nou dan heb je de recenten berichten van deals met Google Maps and Microsoft niet gelezen. Auto fabrikanten zijn wel degelijk bezig om geavanceerde en uitbereidbare computers in hun producten in te bouwen.

Er zijn ook mensen die tomtom gebruiken op de fiets :)

ik gebruik altijd koenkoen op de fiets :+

Ik henkhenk.


maar ff serieus, ze waren laadst wel bij Kassa op tv. ik weet niet of dat probleem al verholpen is, maar er stond op de verpakking dat je em ook op de fiets kon monteren. Je werd dan alleen wel is de snelweg op gestuurd.

Dus je kon em inderdaad goed op je fiets monteren alleen hij hield er geen rekening mee dat fietsers niet op de snelweg mogen.

Als de auto fabrikanten steeds vaker een navigatie product in een nieuwe auto stoppen ligt daar juist en grote markt voor TomTom lijkt mij. Het enige wat ze hoeven te doen is een ander kasteje eromheen of inbouwen in het dashboard en de naam van de auto fabrikant erop.

Excuser. Ze zijn niet op een Palm begonnen: ze zijn op een Psion begonnen. Alleen heette het bedrijf toen nog niet TomTom. Het waren wel de zelfde figuren.

"in het verleden behaalde rendementen, bieden geen garantie voor de toekomst" ;)

Een markt voor after market navigatiesystemen zul je blijven houden. ZIjn tal van mensen die niet om de drie jaar een andere (lees nieuwe) auto kopen. Voor hen levert TomTom een prima product

Het is ook niet zo dat de TomTom even duur is al een navigatiesysteem van de autofabrikant hoor. Volgens mij zijn die door de autofabrikant ingebouwde systemen stukken duurder dan zo'n TomTom. En daar komt nog eens bij dat als je met meerdere auto's reist, je met een ingebouwd systeem niet snel even je navigatiesysteem meeneemt, terwijl dit gemakkelijk kan met een TomTom. Nee, ik denk dat ze een prima product hebben.

<Nee ik ben geen TomTom fan> :+

de ingebouwde systemen zijn idd een stuk duurder dan een tomtom, maar blijken helaas ook meestal een stuk minder gebruiksvriendelijk en updatebaar te zijn.
imho is de toekomst van de draagbare navigatiesystemen nog enkele jaren verzekerd

Met jouw argumenten moet je de TomTom producten vergelijken met die van pakweg Garmin en Mio, en niet met inbouwspul van de autofabrikant zelf.

Ingebouwde navigatie is inderdaad een stuk duurder, maar dat komt vooral doordat je over ingebouwde apparatuur ook BPM betaald. Daarnaast is het net als met meer minder werk bij een huis. Als je al 20 mille uitgeeft dan lijkt die E500 extra ook niet zo veel meer.

de 'grap' is dus dat een nav systeem van de autofabrikant al snel eur 1500 extra kosten meebrengt. als het voor 500 euro zou kunnen, zou niemand een tomtom kopen.

* increddibelly heeft pas een nieuwe auto en heeft zich verbaasd over de prijzen van af-fabriek nav systemen...

tja over auto gesproken

ik ben bang dat ze dan wat goedkope meuk inzetten of mag jij het zelf samenstellen via een catalogus :o
en dan maar na de garage gaan en betalen voor het updaten van je navigatie:?

ik ben benieuwd hoe ze het volgen jaar doen, nu garmin aan een europees offensief begonnen is.
Eindelijk reclame voor echte gps systemen op tv :Y)

Ik denk dat er nog genoeg te verdienen valt voor tomtom bv in de waterkaarten en de wandelkaarten aangezien die nu pas in trek komen doordat de pda's en gsm's steeds beter met de stroom omgaan

Volgens mij heeft tomtom helemaal geen water of topo kaarten, terwijl garmin die juist wel heeft...

maarja, als tomtom iets niet heeft jatten ze het wel bij garmin, zoals ze eerder ook al deden...

een Nederlands bedrijf om trots op te zijn. Terecht dat ze het goed doen, ze maken geweldige producten. Ik hoop dat ze het volhouden nu er serieuze concurrentie aankomt/is.

De eigenaar van TomTom staat ook niet laag in de Quote 500 of zo. Inderdaad geen slecht resultaat.

Maar helaas zijn mijn ervaringe met TomTom een stuk minder. De laatste update van Navigator 5 zorgt ervoor dat 1 op de 2 keer het adresboek gewist wordt (dus ik sla er maar niks meer in op). Helaas blijkt support niet in staat dit probleem op te lossen.

En de Go 910 heeft serieuze problemen met de mount voor in je auto (met de eerste drempel verliest hij z'n spanning en denkt dat je je contact uit hebt gezet, en schakelt uit), dus die heb ik ook maar teruggebracht.

Ik WIL het wel goede produkten vinden... maar op het moment zijn ze er gewoon nog niet, in mijn ervaring.

wow alweer een jaar lang op de beurs ? ik kan me nog dondersgoed herinneren dat ze op RTL Z de gong bongde voor TomTom. Great going TomTom.

* MMaster23 vraagt zich af of hij niet 10 a 25 aandelen had moeten kopen...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:07
Vorige 21:24
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: