Hoofdcategorieën

Britse IT'er waarschuwt collega's tegen trombose

Door Mick de Neeve, dinsdag 9 mei 2006 19:08
Bron: BBC News, views: 23.222

man aan bureau Een Britse freelanceprogrammeur die thuiswerkend aan zijn bureau in elkaar zakte waarschuwt zijn collega's in de IT-business om zich bewust te zijn van de risico's van trombose, een aandoening die fatale gevolgen kan hebben en vaak wordt geassocieerd met lange vliegreizen en krappe beenruimte. Chris Simmons werd erdoor getroffen na een werkdag waarop hij acht uur lang achter zijn bureau had zitten werken, wat hij regelmatig deed. 'Ik werd er zonder enige waarschuwing door getroffen', vertelt Simmons. 'Ik zat te werken en voelde plotseling een verschrikkelijke pijn in mijn onderrug. Ik zakte in elkaar met mijn hoofd op het toetsenbord, zo erg was de pijn', aldus Simmons, die vervolgens bloed ophoestte. Er was een bloedprop in zijn been afgebroken die koers had gezet naar de longen. In het ziekenhuis werd een scan gemaakt en de diagnose gesteld, die in dit geval wellicht 'e-trombose' genoemd mag worden. 'Mensen zijn zich niet bewust van de trombose-risico's voor bureauwerkers', zegt Simmons. 'Ik raad iedereen met klem aan om wat eenvoudige rek-oefeningen te doen om het risico te minimaliseren'.

Volgende 19:57
Vorige 18:56

Reacties

«  1  2  3  »

En dat is dus waarom ik mijzelf verplicht om een half uurtje stevig te gaan lopen!

yup ik ook 3 x per week 2 uur sporten, en daarnaast ben ik sowieso erg veel in beweging.

maar je meot hier wel wat aanleg voor hebben, niet iedereen die acht urr achter comp of vliegtuig zit krijgt een thrombose. het zijn vaak mensen met aanleg ervoor.

Ik ook. 30 min naar me werk fietsen. 30min lopen in de pauze en 30min terug fietsen.

En altijd koffie halen :+

Ik ga lekker in de pauze skeeleren, gelukkig hebben we een douche op het werk met dit weer.

Yup, de laatste tijd ben ikzelf het noodlot een beetje aan het uitdagen door lange dagen te maken en weinig tijd voor beweging te nemen, maar alhoewel ik nog nergens last van heb weet ik wel dat ik me een tijd geleden veel beter voelde toen ik meer sportte.

Het is wel heel belangrijk.

zoiets had ik ook al eens gezien op discography channel

met mensen die veel vliegen....opzich vergelijkbare situatie.
Raar dat er nu pas voor word gewaarschuwd

Discography channel, interessant kanaal :P

En als je het in goed Engels uit kunt spreken is er van een beroerte in ieder geval geen sprake!
"Herken een beroerte of trombose, zeg Discography"

Dat is een nieuw kanaal dat Disco-muziek inzet t.b.v. de bestrijding van trombose. De muziek schijnt zo groovy :*) te zijn dat je je benen niet stil kan houden.

Wel grappig dat onlangs een onderzoek uitwees dat de kwalijke oorzaak van tromboses bij lange vliegreizen de samenstelling van de lucht daarboven is; NIET de krappe beenruimte...

Volgens mij moest die kerel zijn kamer beter verluchten :Y)

Dat is de grootste bullshit die er maar is.
Vliegtuigcabines staan onder druk en simuleren een bepaalde luchtdruk.

De eerste vraag die men trouwens stelt aan een patient die (vermoedelijk) trombose heeft is: "heeft in de afgelopen 3 maanden een lange reis gemaakt per bus, trein, auto, vliegtuig?" en de tweede is een variant daarop: "heeft u de afgelopen tijd langere tijd stilgezeten of gelegen?".

Ook apart dat na een operatie het gebruikelijk is dat antistollingsmiddelen worden toegediend aan patienten omdat ze in bed liggen.

Te lang stilzitten, liggen, etc. belemmert je bloeddoorstroming waardoor trombose gemakkelijk ontstaat. Als je dan ook bedenkt dat een zitpositie de aderen in je been afknelt (met name die in je knieholte, daarom moeten vrouwen ook niet hun benen over elkaar slaan) heb je wederom een kans op trombose.
In geval van een vliegtuig, bus, trein, auto, bureaustoel, etc. is er sprake van zowel een afknelling als een verminderde bloeddoorstroming. Als je dat een aantal uur volhoudt kun je dus trombose krijgen.
Vergeet ook niet dat een aantal van 1 op de 4 mensen hier al erfelijke aanleg voor heeft.

BTW: dit soort informatie is al jaren bekend. Wij hebben hier in Nederland wat dat betreft een zeer vooruitstrevende positie op dit gebied. We zijn het enige land in de wereld met een trombosedienst verspreidt door het hele land, elders kennen ze het alleen maar in ziekenhuizen waar ze er amper wat vanaf weten. Dit soort informatie worden in folders gestopt en verspreidt door de trombosestichting (en de daaronder hangende trombosediensten) en ook de hartstichting. De folders zijn trouwens verkrijgbaar op de website van de trombosestichting: www.trombosestichting.nl
Overigens is de site www.factorvleiden.nl ook een goede site voor trombose (factor v leiden is een erfelijke ziekte waardoor bloed snel wil stollen wat tot trombose kan leiden).
Dat soort zaken hebben ze dus in het buitenland allemaal niet, daarom is het ook niet zo gek dat deze man er niets vanaf weet en je weer een term als e-trombose de wereld in slingert. Dit soort zaken zijn al jaaaaaaren bekend, is echt niks nieuws onder de zon. Een 20 jaar geleden hadden ze je dit ook kunnen vertellen.

De ARBO wetgeving stelt dat je een bepaald aantal uur achtereenvolgens mag zitten werken, daarna moet je een bepaalde periode bewegen. Dat is gedaan omdat gebleken is dat de doorstroming van het bloed belemmert wordt (wat tot trombose kan leiden). Zowel werkgever als werknemer dienen zich aan de ARBO wet te houden. Als je dat hier in Nederland flikt om 8 uur achtereenvolgens op een stoel te blijven zitten wanneer je thuiswerkt ben je dus zelf in overtreding van die ARBO wetgeving ;)


Misschien omdat hij een terechte opmerking maakt, namelijk dat er regelmatig in medische programma's (zoals die op Discovery Channel worden getoond) wordt gewaarschuwd voor het verhoogde gevaar trombose te krijgen voor mensen die regelmatig langere tijden stil zitten in een vliegtuig.

Voor mensen die regelmatig stil zitten achter hun bureau hoor je minder waarschuwingen.

In mijn ogen dus een valide punt, en ik kan er met mijn hoofd best bij dat hij voor deze post een +2 zou krijgen. Ik vermoed dat de andere +2 veroorzaakt werd door het onopzettelijk verkeerd spellen van de naam van het televisiekanaal Discovery. Trouwens als je het echt te veel vind dan mod je hem toch met -1 Overgewaardeerd weer wat naar beneden !

Het lijkt alsof je minder waarschuwingen hoort, maar de waarschuwingen bestaan al jaren. Jaartje of 30 als het al niet veel langer is.

Het probleem is dat mensen zitten in een vliegtuig, zitten in een bus, zitten achter een bureau, etc. allemaal als aparte situaties zien. Dat is dus fout, het zijn allemaal dezelfde situaties. Het gaat hierbij om langdurig zitten waardoor je aderen afknelt en je bloeddoorstroming langzamer loopt. Die 2 dingen zijn trigger voor trombose. Je kunt het krijgen maar het hoeft niet. Iedere dokter zal bijv. de gemiddelde zitpositie van het vrouwlijk geslacht afraden. Benen over elkaar zorgt voor afknelling in de knieholte, kun je trombose aan overhouden.
In dat opzicht gezien is Remond_FRL juist 1 van de weinigen die wel in ziet dat het allemaal 1 pot nat is. Het gaat hier namelijk om de zitpositie die altijd hetzelfde is als je op een stoel zit ;)

Gelukkig roken ik en m'n collega's nog, dus moeten we geregeld een ommetje maken en de Senseo staat ook net buiten reikwijdte ;)

en wat te denken van al die kilometers met de fiets (of die meters naar je auto :P)

Ik kan me vergissen maar volgens mij vergroot roken de kans op een trombose. :9

Ja dat is zoveel gezonder, effe gaan roken.
Je sterft vroeger, dus je valt sneller weg uit de arbeidsmarkt. Wie betaalt dat?
Je hebt een verminderde weerstand en dus ben je meer afwezig door ziekte. Wie betaalt?
Je krijgt later gegarandeerd nare ziektes als kanker en longaandoeningen waardoor je nog meer op ziekteverlof moet. Wie betaalt?
En ieder keer je gaat roken, ben je niet aan het werk.

Daar is maar 1 woord voor: profiteur.

wanneer leren mensen hier eens sarcastisch of in ieder geval opmerkingen die niet serieus bedoeld zijn, nou eens onderscheiden van mensen die zoiets echt menen? die smiley achteraan z'n zin staat er ook niet voor neits ;)

Gezien de hoeveelheid accijns die er op sigaretten zit betaalt de roker die kosten zelf! Sterker, als iedereen vandaag zou stoppen met roken heeft de overheid per direct een flink gat op de begroting. Niet dat ik voor roken ben, maar kom niet aan met dat geld argument, wat dat zit eerder andersom.
En verder sluit ik me aan bij levo :9

Ahum, ik rook zelf niet maar eventjes de feiten.
-Rokers gaan inderdaad eerder dood, maar dit scheelt juist geld aangezien wij niet rokers steeds ouder worden met allerlei chronische ouderdoms aandoeningen waar we gemiddeld 10 voor behandelt dienen te worden.
-Rokers zijn niet vaker ziek dan niet-rokers.
-Het is alleen maar goed om elke anderhalf uur een 'loopje' te doen, volgens de arbo diensten (oa tvv Trombose bijv), dat rokers roken moeten zij weten, ik hang in de koffiehoek.
-Rokers leveren met die erg hoge accijns nog steeds meer geld op dan ze kosten.
Daarom heeft Hoogevorst zijn 'de roker' betaalt campagne gestopt. Economisch klopte het gewoon niet.
Dat zij zo dom zijn is alleen maar prettig, daar profiteren wij weer van :P

Misschien moet ik toch maar es stoppen met roken aangezien je er dan nog meer kans op hebt :+ . Ow, dat zei iemand al...

Een thuiswerkende free-lancer kan natuurlijk moeilijk bij zijn werkgever (zichzelf) om een arbeidsvriendelijke omgeving gaan zeuren en om werktijden volgens het engelse equivalent van de "arbo-wet". Als je niet bij een opdrachtgever op kantoor zit lijkt het me dat je werktijden wel eens afwijken op die manier als je de klus snel wilt klaren.

"Als je niet bij een opdrachtgever op kantoor zit lijkt het me dat je werktijden wel eens afwijken op die manier als je de klus snel wilt klaren."

Als zelfstandige ondernemer kan je gewoon zelf normale werktijden inplannen. Iemand die elke week 60 uur moet draaien is zeker niet slim bezig.

Ik ben zelf al een hele tijd freelancer, en als het kan neem ik soms midden in de week een dag vrij om een stevige wandeling te maken (b.v. http://johnbokma.com/mexi.../arachnids-coyolillo.html ). Is ook goed om dingen even te laten bezinken, dus het is zeker geen verloren tijd, wat een overwerkte freelancer wellicht wil opmerken :-D.

Iemand in loondienst kent vast wel die dagen dat je de hele dag aanwezig bent, maar in feite niet echt produktief bent, maar toch moet je aanwezig zijn.

Als ik dat voel aankomen, dan neem ik gewoon een vrije dag. En als het nodig is, haal ik dat op een zaterdag wel in.

wegwezen met je zelfpromotie linkspammer!

Ik doe om de zoveel uur ruk en trek oefeningen, nergens last van. :+

Denk je er dan wel aan dat je je toetsenbord elke dag goed schoonmaakt. Anders kun je last van je vingers krijgen door het moeizame typen ;)

Die waarschuwing staat ook al onderop elk (Logitech) toetsenbord. :+

Dat ding staat bij mij meestal met de toetsen naar boven hoor :+

Daarom ben ik tegen koffiezet apparaten op bureaus.

Precies, gewoon een groot koffie-automaat in de kantine, waar je dus steeds even heen moet lopen.

Bij welk bedrijf hebben ze in vredesnaam dan koffiezetapparaten op 't bureau van de medewerkers staan??

Op bureau's met weggesaneerde of veel te dure kantines bijvoorbeeld? Of zo'n Senseo-freak.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:57
Vorige 18:56
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: