Hoofdcategorieën

Eerste HD-DVD-spelers bereiken Noord-Amerika

Door Harold van der Wal, dinsdag 18 april 2006 18:23, views: 17.182

Met prijzen van respectievelijk 500 en 800 dollar heeft Toshiba vandaag officieel zijn eerste twee standalone HD-DVD-spelers in de Verenigde Staten geïntroduceerd. De lancering komt enkele weken na de wereldintroductie in Japan en enkele dagen voordat de Canadezen de spelers in de winkels kunnen verwachten. Het betreft de modellen HD-A1 en de duurdere HD-XA1, die op de meeste punten vrijwel identiek zijn. De goedkopere HD-A1 beschikt echter over een minder luxe behuizing en eenvoudigere afstandsbediening. Qua video en audio zijn er geen verschillen, bij beide apparaten ontbreekt de mogelijkheid om beelden volgens de 1080p-standaard weer te geven. De spelers kennen meer beperkingen, nu nog niet alle interactieve functionaliteit van HD-DVD-schijfjes wordt ondersteund. Toshiba zal in de toekomst eventueel firmware updates daarvoor aanbieden. Tegelijk met de introductie zijn ook vier HD-DVD-titels uitgebracht in de VS. Van het concurrerende formaat Blu-ray wordt in de zomer de eerste speler verwacht. Tot nu toe werden voor Blu-ray-spelers altijd prijzen genoemd vanaf 1000 dollar. Echter zal de keus aan Blu-ray-spelers waarschijnlijk snel groter zijn dan die aan HD-DVD-spelers. Europa moet vermoedelijk nog tot tenminste de herfst wachten op de spelers van Toshiba.

Toshiba HD-XA1 standalone hd-dvd-speler (bediening voorkant)

Volgende 18:51
Vorige 18:22

Reacties

«  1  2  »

Deze eerste generatie spelers zijn gewoon laptops zonder een hardeschijf en scherm, maar met een HD-DVD speler.

Zie de volgende link: http://www.watch.impress.co.jp/av/docs/20060407/hddvd2.htm

Verklaard de prijs een beetje, maar de volgende generatie spelers zullen wel snel dedicated hardware krijgen. Dit is een vrij dure oplossing denk ik.

Heb je die link ook in een westerse taal? Ik ben niet zo thuis in het Opper-opper-zwahilly........ ;(

Nou steek deze BabelFish maar in je oor dan.

marketing HD DVD title was sold from the pony canyon.

Ik heb veel Babelfish humor gezien.. maar dit...

Ontopic:
Ik vind 500 euro toch wel duur... weet verder eigenlijk ook niet of ik hier wel aan toe ben.. Ik wacht wel af hoe dat zit met holografische schijven.

Pony Canyon is een uitgeverij en/of film/ platenmaatschappij. ;)

Nog altijd goedkoper dan de BluRay spelers, daarbij hier krijg je tenminste waar voor je geld.

Dit is trouwens meer de vergelijken met een MCE pc dan met een laptop (op de DDR na), zit 'n vrij fors mobo in, een desktop p4 2,5 ghz, ethernetpoort, strakke behuizing, vergulde aansluitingen. Ik zie juist veel modificatie mogelijkheden voor dit ding, en als je het op die manier bekijkt heb je een voordelige MCE systeem met HDDVD.

Ben zeer benieuwd naar de afzetmarkt, ik gun het Toshiba! Ik denk overigens dat met deze prijzen, de HDDVD wederom een sprong voor heeft ten opzichte van de BluRay.

Een P4 op 2,5Ghz die h.264 HD kan decoden? Hmm, nice. Dat lukt niet eens met CoreAVC volgens mij. Nu kan het in zo'n aparaat dedicated, maar dan nog.

Of zou er nog ergens een HW decoderchip rondzwerven? Mja, dan snap ik weer niet wat die 2,5Ghz daar doet.

Ik ben iig erg benieuwd naar het OS wat erop draait, of iig waar het op gebaseerd is.

En introductie in de herfst hier is natuurlijk compleet van de pot gerukt. Introduceer dat ding gewoon meteen overal, of laat er iig niet een gapend gat van maanden tussen verschillende regio's zitten.

"bij beide apparaten ontbreekt de mogelijkheid om beelden volgens de 1080p-standaard weer te geven"

+ jouw post, dat verklaard het dus, een P4 laptop gaat namelijk geen 1080p af kunnen spelen.

Dat heeft er niets mee te maken, 1080p25(frames) kost niet meer rekenkracht (waarschijnlijk minder zelfs) dan 1080i50(fields).

Zolang er niks te kopieren valt is het voor de gemiddelde nederlander amper intresant.....

Vandaar dat ze ook tot de herfst wachten, in de tussentijd kan de gebruikte beveiliging fijn gekraakt worden. ;)

Ik vind dit wel heel erg meevallen.

500 euro (gokje) voor een nieuwe technology als deze is niet heel duur.

Mijn eerste DVD speler kocht ik voor bijna Fl. 2000,-. De eerste cd speler gingen ook voor ruim Fl. 1500,- weg.

Wat dat betreft is het maar goed dat er ook nog een Blu-Ray is, die in de nek hijgt van de HD-DVD speler.

Er zijn mooie spec bij deze "hd dvd player" het zijn gewoon PCs(laptops) met Intel Mobile P4 1GB RAM 2xUSB enz...
:+ kewl ik wil Linux er op :+
FOTOS
Software & Hardware info

Helaas maar 512mb ;)

Toch niet, 1GB, kijk maar naar de foto's die iyanic heeft gepost.

Nu nog HD-DVD-DVDtjes :Y)

Of heb ik die gemist en kan je die al ergens kopen? ;)

Edit: Oeps niet goed gelezen.. al zijn 4 titels nou nog niet echt veel...

Ik zou niet weten wat ik met zo'n speler moet doen.
1. te weinig titels (nog wel)
2. prijzen van de titels (laat zich raden)
3. Te weinig (beeld)kwaliteitsverbetering die IK kan zien.
4. Ik kan alleen Scart aansluiten op mijn Pixelplus buis en als ik daarvoor (mijn buis is 1 week oud) een plat scherm ga aanschaffen gaat de beeldkwaliteit sosieso 100% achteruit. Dat maakt die blueray niet meer goed.
5. Ik heb al DTS ES op mijn DVD's, wordt het hiermee beter dan?Ik dacht van niet.

Ja en :?
Das hetzelfde asl de onderstaande reactie op het persbericht dat Shell een speciale watermengsel gaat verkopen waar een nieuw aan te schaffen auto op kan rijden:

"Mijn net gekochte Lada van 1 week oud kan die snelheid toch nooit bijhouden. Besides : ik doe alleen maar sporadisch stadsverkeer dus verschil ga ik niet merken"
:P

Met het verschil dat de Lada (nog wel in ieder geval) een minder product is. De bestaande en komede LCD/plasma panels kunnen niet tippen aan de superieure (eerste 2 jaar nog zeker) topbuizen. Ik heb zelf gekeken naar een aantal panels waaronder de Philips ambilight a ¤5000,-. De kwaliteit is best redelijk maar de glasbakken van dezelfde firma laat ze toch echt ALLE hoeken van het veld zien.
Ik heb het dan over bijvoorbeeld kleurweergave, reactietijd (wordt al beter) en scherpte.

Ik heb alleen topproducten staan en die troep komt er dus niet in voorlopig. Plat Ok, graag zelfs. Maar wel verbetering van beeldkwaliteit dan graag.

Edit: En inderdaad er is nu een Philips TV (buis) met HDMI. Dat heeft alleen geen zin want de TV zet het toch weer terug om naar 720x576 (daaagg 1080i). Alleen fijn voor de bekabeling natuurlijk.

Het grootste voordeel is de enorme resolutie toename; dat is wat mij betreft ook de enige reden om het evt. te kopen. Moet er alleen wel een scherm aanwezig zijn om de resolutie kwijt te kunnen. Een hoge resolutie beamer lijkt me hiervoor perfect, maar dan moet je niet naar prijzen kijken..

Echter zal de keus aan Blu-ray-spelers waarschijnlijk snel groter zijn dan die aan HD-DVD-spelers.
Kan iemand mij dit verklaren aangezien de HD-DVD-speler toch honderden euro's goedkoper is :+

Misschien omdat er meer titels voor Blu-Ray beschikbaar gaan zijn bij de introductie?

PS3?

(alhoewel die wel een heel aantal maanden na BRD verschijnt... 2007 was het laatste dat ik dacht te horen?)

Ik vind die HD-DVD-speler echt mooi van toshiba. Alleen daarom zal ik hem al kopen! :Y)

Ik denk dat er weinig mensen dit nu zullen kopen. Ik zie er nu nog geen nut in. Weet iemand aanwelke kant Denon staat? Blueray of hd?

Niet uitgesproken, zoals de meeste hardwarefabrikanten die niet gelieerd zijn aan de ontwikkeling van een format.

Eerste HD-DVD-spelers bereiken Noord-Amerika
Het lijkt wel of we hier over een griep virus berichten .

Waarom hebben ze eigenlijk geen HD-DVD ondersteuning in de Xbox 360 gedaan? Konden ze gelijk ook een 360 aan de man brengen bij mensen die nu zo'n HD-DVD speler zullen kopen.

En hoe zijn de meningen verdeelt eigenlijk in de film industrie? Gaat de meerderheid voor Blu-Ray of voor HD-DVD?

Omdat dat ding dan een half jaar uitgesteld zou gaan worden, Puur om een HD-DVD speler, terwijl alles al af was, misschien? >P
Buiten dat, geen slimme opmerking, als je op had gelet zou je weten dat er een HD-DVD uitbreiding voor de 360 op weg is.

en omdat de playstation 3 uitgerust gaat worden met blue ray, toch ook iets wat je niet mag onderschatten denk ik
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:51
Vorige 18:22
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: