Euhhh maar ze moeten nu gewoon een versie er bij maken waarbij het niet inbegrepen zit, dat is toch heel wat anders?
En het is een beetje rottig als je je schijf niet kunt partitioneren als je je OS gaat installeren, lijkt me toch een vrij essentiele tool

Klopt, maar is een IM programma een essentieel voor het (werken van een) OS? Of een browser, een tekenprogramma, een mailclient of een spel?
Natuurlijk moet je als leverancier kunnen leveren wat je wil, maar dat moet ook stroken met de wet in het land of regio waar je zaken mee doet.
Hoe zou je het vinden als Volkswagen 95% van de tankstations in Nederland opkoopt, en vervolgens de pompstations zo aanpast dat je er alleen met een Volkswagen kunt tanken? Of meet een ander merk auto, alleen kost het dan 10% meer of duurt het tanken 2 keer zo lang of hebben Volkswagen rijders er altijd voorrang...
In je analogie met VW tankstations sla je toch even te ver door vrees ik.
- je kunt wel met andere auto's tanken (FireFox, Opera, GAIM, Trillian, GIMP).
- Het is niet 10% duurder... hierboven genoemde alternatieven gratis beschikbaar.
- Het is niet langzamer.
Je vergelijking gaat dus niet op. Mensen hebben nog steeds de keus, alleen hebben ze al een default die volstaat en kiezen ze niks anders.
Tja, het is maar wat JIJ nodig vind bij een modern OS, ik ben van mening dat een modern OS in iedergeval dus standaard een Mediaplayer, browser, email client, virusscanner, tekenprogramma, tekstprogramma en zeker patient mee moet leveren.. Dat is nu eenmaal de minimale benodigdheden voor een modern OS.. tja dat jij daar anders over denkt.. 90% van de gebruikers wil helemaal niet hoeven te zoeken naar al die programma's, en als ze er niet mee tevreden zijn gaan ze wel zoeken naar alternatieven..
Tevens moet je niet vergeten dat van al die standaard componenten die tegenwoordig meegeleverd worden een heleboel andere programma's weer afhankelijk zijn omdat dan niet iedereen het wiel weer opnieuw moet uitvinden..
Zoals een browser deel, of een mediaplayer deel.. dus voor die programma's moet je anders toch die zuk installeren.. IE is vaak ook benodigd vanwege de extra libraries die daar in gebruikt worden, tja, kun je wel FireFux installeren, maar dan werkt je aangifte programma bv niet omdatie dus spul nodig heeft wat met IE is meegeleverd.
Haal jij even een andere browser op, als je geen browser hebt! Veel success. (en zet je dan ook in de schoenen van een computer 'noob' )
Wat ik me zou kunnen voorstellen is dat microsoft verplicht zou worden pakketten van andere bedrijven ook mee te leveren (zoals Firefox, een McAfee, etc).
Is een virus scanner + firewall essentieel voor een OS? Somige zeggen van niet. Maar ik denk dat een groot deel van de consumenten niet eerst beide zou installeren voordat ze de computer op het internet aansluiten.
Resultaat: Microsoft heeft een ... os omdat het niet goed beveiligd is.
Persoonlijk vind ik dat somige dingen die de EU eist onredelijk zijn en inovatie van Windows tegenhoud. Ipv 'vragen' of MS somige dingen niet meer installeerd zeg ik, 'vraag' ze software van de concurent mee te leveren. Iedereen blij.
90% van de gebruikers koop helemaal geen losse windows, dus die loopt niet tegen dat probleem op. Die gebruikers kopen een PC in een winkel, waar de winkelier er al een mooi totaal pakketje van gemaakt heeft. En die winkelier kan dan ook die browser installeren die hij wel wil supporten.
Inderdaad:
Hoe zou je anders een browser kunnen downloaden zonder browser ?
Ik zie niet iedereen direct een ftp uitvoeren in command prompt.

Een browser instaleren zonder browser? No problemo: zie hoe dat in Debian Linux wordt opgelost. Gewoon in je menu naar 'Add applications'. Niks command line.
Wat betreft de vergelijking met de auto: als je een nieuwe auto gaat aanschaffen waarmee je makkelijk en overal kunt tanken of een auto waarmee dat veel lastiger is, waarvoor denk je dan dat men dan kiest?
Over de keuzevrijheid bij Windows valt nog veel aan te merken. Je kunt alle alternatieven wel installeren, maar Windows valt zelf telkens terug op de standaard Microsoft applicaties. De gebruiker wordt haast gedwongen Microsoft-only te werken.
ik ben van mening dat een modern OS in iedergeval dus standaard een Mediaplayer, browser, email client, virusscanner, tekenprogramma, tekstprogramma en zeker patient mee moet leveren.. Dat is nu eenmaal de minimale benodigdheden voor een modern OS..
Hmm, waar is de tijd gebleven dat een OS een dunne laag software was die tussen je hardware en applicaties zet?
Een spelletje als patience is een basisbenodigdheid van een modern OS?
Het moet niet gekker worden

Kijk, dat een moderne desktop-pc minimaal webbrowsen, e-mailen, basistekstverwerking en multimedia aan boord moet hebben, daar kan ik me wel in vinden. Maar dat hoeft dan toch niet in het OS gebakken te zitten?
IE is vaak ook benodigd vanwege de extra libraries die daar in gebruikt worden, tja, kun je wel FireFux installeren, maar dan werkt je aangifte programma bv niet omdatie dus spul nodig heeft wat met IE is meegeleverd.
Daar is IE helemaal niet voor nodig. Ik heb op een Mac met Safari het aangifteprogramma gedownload. En dat programma is gemaakt met open-source software. Jemig, als zelf de Belastingdienst al meedenkt met de consument (al heeft het wel een tijdje geduurd) waarom zou je dan blijven hangen bij een proprietary-programma als IE dat jou haar wil oplegt ipv andersom.
Ter illustratie:
Dit overkwam mij laatst toen ik op m'n werk, waar ik op een XP-machine werk, een mms-linkje wilde openen:
Extern protocolverzoek. Als u dit verzoek niet verwachtte kan het een poging zijn om een zwakte in het andere programma te misbruiken. (huh?) Annuleer dit verzoek tenzij u zeker weet dat het niet kwaadwillend is.”
Resultaat?
Klikken op Annuleren leidt tot helemaal niks: de link is niet te openen.
Klikken op Toepassing Starten heet mij welkom bij Windows Media Player 10. En dat programma kan ik alleen aan het WMV-formaat toewijzen door er vrijwel ALLE mediaformaten door te laten afspelen (mp3, aiff, avi, mpeg en vanzelfsprekend alle Microsoft-formaten). En dat wil ik niet, want MP3's speel ik af met Firefox, iTunes of Quicktime en MPEG's met Quicktime (en dat is een eigen keuze en geen opgelegde wil). En de vinkjes voor de mediaformaten weghalen is onmogelijk, waardoor de geboden keuzemogelijkheid ook nog eens schone schijn is.
Die vergelijking van volkswagen is complete onzin.
Je kan met windows prima andere software installeren, het zit er alleen niet standaard bij. Waarom zou MS software van andere partijen erop zetten?
Jouw vergelijking van een pompstation dat ALLEEN vw auto's zou kunnen bedienen moet ik zien als windows dat alleen MS software zou draaien? ...??? Complete onzin dus.
Daarbij HOEF je niet voor windows te kiezen. Ga je toch lekker linux draaien? Wat?maken ANDEREN daar geen software voor? Is dat de schuld van MS of van die anderen die geen linux software uitbrengen?
En als mensen graag zooi als realplayer gebruiken ipv wmp downloaden ze die toch? Wmp kan je zo eraf gooien hoor.
Het is mooi dat er - voor gebruikers die alles er standaard bij in willen hebben - een versie is waarmee dat kan. Maar voor gebruikers die dat niet willen, moet er een keuze zijn (ook in de OEM versies die standaard op de PC geinstalleerd worden).
Elke PC verkoper zou je bijvoorbeeld de keuze kunnen (moeten) geven: "wil je een kale versie van Vista, zonder alle extra applicaties, voor ¤ 100, of wil je een volledige versie van Vista met alle extra's, voor ¤ 300 ?")
Zodra dat het geval is, zal niemand meer klagen dat Microsoft misbruik maakt van zijn monopolie positie.
laat dat browser probleem maar vallen , Als Microsoft Vista zonder browser gaat leveren , wil dit zeggen dat ze dit zonder filemanager moeten leveren. Explorer en IExplorer zijn hetzelfde programma.
wat ik wel vind is dat ze Een maximaal kale versie van windows Vista op cd/dvd moeten bakken. en Extra versies moeten maken. maar dan op een andere cd/dvd de andere software zetten. Waarvan je de programmas, (paint kladblok kaartspelletjes virusscanner firewall , mediaplayer-(classic) , ...) kan selecteren en installeren .
of mss kunnen ze de filemanager van windows '95 terug afstoffen en implementeren

er bestond zo'n hack voor windows 98. omdat er nogal wat mensen waren die 98 op een te trage pc draaiden en die dan met internet explorer nogal traag reageerde.
Een spelletje als patience is een basisbenodigdheid van een modern OS?
Tuurlijk is dat zo, hoe kom je anders je werkdag door ?

Is dat nu juist niet het punt van de hele zaak? Kroes zegt niet dat er geen browser in je windows-installatie moet steken, maar bvb de OEM-verkopers gaan hun systeem niet extra duur maken als er al een (MS)-mediaplayer, browser, messenger in geinstalleerd is omdat die er altijd bij zit. Als je kale OS goedkoper wordt dan de full featured set, dan kan de OEM-zelf beslissen of hij FF of IE wil, of windows-mediaplayer of winamp wil of... Dat is wat uiteindelijk de bedoeling is. Doordat MS deze 'addons' 'gratis' bij het systeem voorinstaleert en het erin bakt kan je misschien wel andere applicaties installeren maar dat maakt de verwarring groter (meerdere multimedia apps, meerdere browsers), en of verhoogt de prijs.
Als de OEM-verkoper zelf kan kiezen welke programmas hij erbij wilt (en door het volwassener worden van gratis/open source alternatieven hoeft dit niet per se tot een verhoging van het prijskaartje te zorgen) dan zou de markt zich beter stabiliseren.
Dat programmamakers geen linux-versie uitbrengen is omwille van de monopolie-positie van MS, en zolang er geen linux-versies van populaire programmas komen wordt linux niet populairder, snap je nu misschien waarom het een probleem is? En dit geldt niet alleen voor linux. Solaris en apple hebben hier evenzeer last van.
maar is een IM programma een essentieel voor het (werken van een) OS?
Nope. Toch is het bijgevoegd waardoor andere IM software (in Nederland met name ICQ) een behoorlijke tik heeft gekregen.
Het zou al helpen als je bij de installatie de keuze krijgt voor de te installeren IM (het is toch 'gratis').
Het verhaal MS-Paint gaat niet op: dit pakketje is niet gelijkwaardig met Photoshop. Maar mediaplayer weer wel: daar zijn gewoon commerciele alternatieven voor die al bestonden voordat Microsoft dit 'gratis' in hun windows propte. Ditzelfde gaat gelden voor virusscanners en geldt nu al voor anti-spyware tools.
En welke auto kiest men als men met de ene overal kan tanken en met de andere alleen bij bijv. Shell??
En dààr gaat het om!
laat dat browser probleem maar vallen , Als Microsoft Vista zonder browser gaat leveren , wil dit zeggen dat ze dit zonder filemanager moeten leveren. Explorer en IExplorer zijn hetzelfde programma.
euhm.. dat is met IE7 niet de bedoeling.. het idee was dat die gesandboxed zou zijn, en als ik in de beta voor winXP een lokale map wil openen wordt daarvoor een instantie van explorer.exe geopend vanuit IE, en gebeurt dat niet in IE zelf
nonsens.. icq is bloatware geworden.. daarom raakte het net zo hard uit de mode als om willekeurig iets anders
Daarom zijn er opensource ontwikkelaars die allerhande programma's maken FEL gebaseerd op de Windows-versie en bovendien nog gratis zijn.
(Ze missen wel wat functies, maar ze zijn toch vaak bijna even goed..)
@foppe-jan: Alsof MSN Messenger nu geen bloatware is. Volgens jouw redenering zou iedereen dus moeten overschakelen op bv. Jabber (geen bloatware). En dat gebeurd niet, omdat MSN zo gepushed wordt door Microsoft.
*TEUT*
Laatst is bewezen dat Microsoft actief Windows API's achterhoudt om ervoor te zorgen dat hun software meer mogelijkheden heeft om te communiceren met het OS dan andere software.
De vergelijking gaat dus wel degelijk op: in de VW tankstations kunnen VW's sneller tanken dan andere auto's.