De Core Duo cpu is Vista ready. Wordt dus door Vista ondersteund.
Elke x86 CPU is Vista ready in het principe. Het enige waardoor ie niet vista ready zou kunnen zijn is dat ie te traag is, maar aangezien er tegenwoordig echt geen cpu's meer verkocht worden die te traag is voor vista is dat nogal een onzin tekst.
Helaas wordt dit door sommige bronnen tegengesproken.
Ohja ? Waar dan ? Het lijkt me nl. heel heel erg sterk.
Merom zal echter 64bit aanbieden, wat niet meteen een plus zal worden denk ik. Nog niet veel geoptimaliseerde software, en je moet al heel wat RAM hebben om prestatie winst te boeken. Iets wat in laptops vrij kostelijk kan zijn, zeker als we over + 2Gb spreken.
Waarom zal x64 volgens jou niet direct een plus zijn ? Nu zijn er al x64 programma's en een speciale win-XP editie, en de programma's die gebruik maken van x64 hebben daar over het algemeen wel degelijk baat bij, ook zonder extra RAM. Nu is het geen enorme prestatie winst nee, maar genoeg om er toch in de toekomst meer gebruik van te maken. Tevens verwacht ik dat
juist de komst van windows vista wordt aangegrepen om veel software toch (ook) in x64 te gaan maken.
Waarom zal x64 volgens jou niet direct een plus zijn ?
Omdat x32 programma's een keer zoveel geheugen gaan gebruiken omdat ze niet overweg kunnen met de 64-bits geheugenadressen. Dit heeft dus als nadeel dat je (voor bijvoorbeeld Visual Studio of Photoshop) veel meer geheugen nodig zal hebben dan ervoor. Wanneer je dus nu 1 GB hebt dan heb je in feite al haast 2 GB nodig. Dat is in een laptop zoals gezegd een dure aangelegenheid.
Klopt in principe. Alleen 2x is wel wat te veel. Er zal wel een 32-bits datatype blijven, dus alleen de adressen worden 64 bits.
(Executables worden eventueel weer veel groter doordat een exe bijvoorbeeld intern een 32-bits als een 64-bits versie kan bevatten. Hoeft niet (er kan ook de gewenste versie bij installatie gekozen worden, maar het kan.)
Kost je niet alleen het e.e.a. aan RAM, maar ook je cache wordt virtueel gehalveerd.
Allemaal nadelen, terwijl voor de meeste programma's de voordelen nagenoeg nihil zijn.
Dat er programma's zijn die momenteel wel een flinke verbetering te zien geven komt meestal doordat er een paar andere verbeteringen zijn doorgevoerd in de 64-bits mode. (Al je dan toch een mode introduceerd waar apart voor geprogrammeerd moet worden en aparte exe voor nodig zijn, kun je gelijk wat andere uitbreidingen toevoegen).
Zo zijn er bijvoorbeeld veel extra registers beschikbaar, en die hebben veel meer invloed op de snelheid dan het 64 bits breed zijn van de registers.
Ik weet niet precies wat ik me hierbij moet voorstellen. Is die zog. .EXE bestand dan 2x hetzelfde programma, 1x 32- en 1x 64 bits ? Zoiets als hoe dat nu met het Mac verhaal is ? (ook iets van 2x verschillende code in 1 dezelfde programma ?)
Als die 32 bits code er dan in zit kan dat toch ook weer 'geflushed' worden als die .EXE in gebruik is, en zo minder geheugen gebruiken. Of zie ik dat verkeerd ?
Dat met die 2x geheugen, klinkt mij als onzin. Een 32 bit programma zal gewoon geheugenruimte krijgen in de onderste 4GB, een 64 bit programma mogelijk ook daarbuiten.