Hoofdcategorieën

RIAA mag harddrive aangeklaagde niet doorspitten

Door Mick de Neeve, dinsdag 21 maart 2006 11:20
Bron: P2p.net, views: 31.339

mp3 police (cropped) Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de RIAA de harddrive van een door de organisatie van filesharing beschuldigde vrouw, niet naar hartelust mag doorspitten om naar illegaal gekopieerde bestanden te speuren. Tanya Andersen, die van de bijstand leeft, beweert onschuldig te zijn en had de RIAA al uitgenodigd de computer te inspecteren toen de beschuldigingen tegen haar voor het eerst werden geuit. In eerste instantie gaf de belangenorganisatie voor de muziekindustrie daar geen gehoor aan, maar gezien de moeite die het de organisatie kost om de vrouw veroordeeld te krijgen kwam daar onlangs verandering en wilde de RIAA via een gerechtelijk bevel de gehele harddrive kunnen doorzoeken. Andersen wilde de organisatie echter geen carte blanche geven omdat ze dat een inbreuk op haar privacy vindt. De rechter heeft haar daarin gelijk gegeven en zegt dat de vrouw een forensisch expert in kan huren om haar harde schijf te onderzoeken en de rekening naar de RIAA mag sturen. Anderson heeft vorig jaar zelf een rechtszaak tegen de RIAA aangespannen omdat deze op ongeoorloofde wijze toegang tot haar computer zou hebben verkregen om een aanklacht te kunnen formuleren. Ook klaagde ze de RIAA aan wegens afpersing, omdat de belangenorganisatie geld eiste in ruil voor het niet indienen van een aanklacht.

Volgende 13:15
Vorige 10:10

Reacties

«  1  2  3  »

Hopelijk maakt deze rechter nou eindelijk eens gehakt van deze belachelijke RIAA praktijken, want afpersing is het gewoon!

RIAA is geen opsporingsinstantie, maar een particuliere instantie,
wat voor BREIN in Nederland geld, geld ook voor de RIAA in de VS. Als de RIAA gaat procederen, dan betekent dat een civiele zaak, geen strafzaak.
Civiele zaak, bewijs wordt aan de rechter overgedragen, en hij beoordeelt of er iets van klopt of niet. Hij kan weer besluiten of het verder moet worden onderzocht, of niet, en de tegenpartij, de RIAA kan daar weer tegen in beroep gaan als ze kunnen aantonen dat de onderzoeker die door de rechter is aangewezen niet grondig genoeg is geweest, waarbij ze in overleg een onafhankelijke partij aanwijzen om die te laten onderzoeken.

Wat niet kan is dat de tegenpartij, betrokkene in dit geval, alleen met het bewijs wordt gelaten om het te gaan onderzoeken. Een koter in de advocatuur kan dat nog onderuit halen.

Daar heb je helemaal gelijk aan, de RIAA/MPAA/etc is een partculiere opsporingsinstantie maar is niet te vergelijken met de status van BREIN. Dit heeft voornamelijk te maken omdat de RIAA/MPAA/etc (door middel van aanzienlijke lobby mogelijkheden en enorme fondsen) enorm veel macht heeft bij zowel de regering als de reguliere opsporinginstanties. Op een één of andere manier hebben zij (extra) mogelijkheden waar BREIN van kan dromen.

Een ander punt waarom de RIAA/MPAA/etc zo 'effectief' kan optreden is door diverse mazen in de Amerikaanse wet. Een onderdeel van deze organisatie(s) bestaat uit ex-politie en ex-FBI agenten en zijn voorzien van bepaalde certificaten (mogelijk Private Eye status). Deze combinatie staat het hun toe om (particuliere) huiszoekingen te doen bij reguliere burgers (en mogelijk ook bedrijven) zonder dat er daadwerklijk politie bij aanwezig hoeft te zijn. Vervolgens geven ze het door hun verkregen bewijs aan de politie, die het kan gebruiken in een mogelijke strafzaak, of ze gebruiken deze informatie zelf, bij een eventuele civiele procedure. En dit is in bepaalde staten dus rechtsgeldig verkregen bewijs, particuliere huiszoekingen staan namelijk veel meer toe dan wanneer iemand vanuit de Juridische kring dit doet. Ik kan de bron niet zo 1,2,3 vinden, maar dit is geen broodje aap of iets dergelijks.

Verder, deze organisatie(s) beschikken over een kapitaalkrachtige achterban. Dit is op zich niet zo belangrijk, maar vanwege deze reden kunnen ze de beste advocaten inhuren en de rechtspraak zodanig uitrekken totdat of het geld van de verdachte op is (al dan niet in combinatie met een gunstige uitspraak). Dit is ook één van de redenen waarom bijna geen enkele RIAA/MPAA/etc verdachte in de rechtbank verschijnt, ze gaan vaak akkoord met de schikking omdat dit soms vele malen goedkoper is dan de rechtsgang. Er zijn alleen een aantal personen die toch hun gelijk proberen te halen via de rechter, het is alleen de vraag in hoeverre dat dit door kan blijven gaan omdat op een gegeven moment het geld op is aan hun zijde.

Deze hele taktiek is een typisch voorbeeld waarbij bedrijven en instanties met enorm veel geld hun (Juridisch) gelijk kunnen halen, in principe kunnen ze met hun geld de rechtsgang en uitslag gewoon kopen. Als je geen geld hebt dan ben je bij voorbaat al schuldig bevonden, zeker als je moet vechten tegen de RIAA, MPAA en consorten.

Ook in de USA kan je toch gewoon je eigen verdediging voeren? Af en toe huur je een extern adviseur in als je er zelf niet uitkomt, maar het lijkt mij dat dat niet noodzakelijk veel geld hoeft te kosten. Daarnaast zijn er ook mensen die een hekel hebben aan de RIAA (zoals FFII) en zo'n arme vrouw willen helpen.

Heb je bij dit soort zaken trouwens geen recht op verdediging? Zal wel niet, want het is een civiele zaak.

je eigen verdediging voeren tegen een zo'n gigant als de RIAA is zelfmoord. De teams met dure advocaten die de industrie inhuren bedelven je compleet onder de paperassen zodat er totaal niks meer komt van het voeren van een verdediging. Misselijk maar waar, het lijkt me een onbegonnen strijd. "Gelukkig" voor deze vrouw leeft ze van de bijstand en verliest ze niet ook nog eens haar baan door de tijd die ze nu in een rechtszaak moet gaan steken.

Maar in de VS heb je de discovery procedure waar je dat soort bewijs kan vorderen.

Maar dan moet je wel specifieker zijn dan een hele harddisk, met name bij een paticulier zoals nu blijkt. En specifieker zijn dat kunnen ze niet, want die info hebben ze niet.

gerechtigtheid!! :P

Spellingscontrole! :P

Goed zo! Goed dat er mensen zijn die tegengas durven bieden aan deze dubieuze organisaties.

Let wel: ik praat P2P niet goed, maar ik plaats wel vraagtekens bij de werkwijze van RIAA, Brein en consorten.

Ook maak ik mij zorgen over de gevolgen voor onze privacy.

Ik maak mij net zorgen over het beeld dat mensen krijgen over piraterij. Nu er al meer dan een jaar spotjes met "Piraterij is diefstal" en consorten in de bioscoop en op tv getoond worden, staat dat in de volksmond daaraan gelijk. Het detail dat niet alle gedownloadde zaken ook gekocht worden, vergeten mensen snel. Ik vraag me af of het beeld dat de platenindustrie wilde schetsen van piraterij nu ook in het hoofd van Jan Modaal zit...

Jan Modaal boeit het geen zak gok ik. Jan zal vast wel 'een kennis' hebben die hem zelfs de nieuwste DVD's bezorgt. Ik betwijfel dat er veel mensen zijn die er echt morele bezwaren tegen hebben.

Ik gok dat de meeste het wel goedpraten met 'ja maar legaal is veel te duur'. Net zoals de 'normen en waarden' van mensen vaak verstek laten gaan als het gaat om andere dingen (lees electronica) die via via via (voeg naar smaak meer via's toe) goedkoop bezorgd kunnen worden, terwijl duidelijk is dat dit nooit legaal kan zijn.

Ik persoonlijk ben, ook al download ik zelf ook films, het er mee eens dat de regelgeving tegen het downloaden van films er moet zijn. Net zoals ik niks tegen het bestaan van snelheidsbekeuringen heb, maar toch vaker te hard rijd dan dat ik me aan de snelheid houd.

Ik vind alleen dat de 'straffen'/boetes in het geval van downloaden buiten-proportioneel hoog zijn, ze zouden meer een tik op de vingers moeten zijn, net als snelheidsbekeuringen.

Ik download zelf films, als ik ze echt goed vind wil ik ze origineel hebben. Ik denk dat ik zonder de illegale films nooit ook maar 1 DVD gekocht zou hebben. De enige tak die volgens mij onder het downloaden te lijden heeft is de videotheek-branche. Een videotheek heb ik sinds m'n ADSL echt geen behoefte meer aan, voorheen wekelijks.
edit:
Even voor de zekerheid: ik weet dat het in dit artikel gaat over RIAA en MP3 download, maar MPAA en DVD download is precies hetzelfde verhaal, alleen zonder videotheek analogie.

Een vriend van mij huurt nog steeds films bij de videotheek, maakt er een thuiskopietje van puur voor zichzelf en kijkt de film op z'n gemak wanneer hij er de tijd voor heeft. Downloaden doet hij ook wel, maar uiteindelijk koopt hij wel de goeie films als ze wat goedkoper zijn.

Persoonlijk ben ik van mening dat P2P netwerken alleen maar voor tijdelijke bestanden is en alleen maar de verkoop ervan stimuleerd. Een hoop mensen kopen uiteindelijk toch het origineel, tenzij er een of andere beveiliging (lees: root-kit) op zit.

Verder vind ik dit wel een goeie zaak, eens zien wanneer een persoon hier in Nederland dat durft...

Net zoals ik niks tegen het bestaan van snelheidsbekeuringen heb, maar toch vaker te hard rijd dan dat ik me aan de snelheid houd.
Dan ben je vast iemand die de vele bekeuringen rekent tot de 'vaste lasten' van het autorijden (geld geen probleem).
Dan zal het dus ook een kwestie van gemak zijn en niet van kosten, waarom je films e.d. download.

Als er bekeuringsachtige straffen uitgedeelt moeten gaan worden, dan lijkt een inkomensafhankelijk boete mij een goede optie, zoals in Zweden het geval is. Waarom zou iemand die van de bijstand leeft zoals deze gehandicapte vrouw, net zo'n geldbedrag op moeten hoesten als iemand die het met gemak betalen kan? Voor iemand zoals zij komt een eventuele straf buitenproportioneel hard aan, terwijl ze waarschijnlijk het geld toch niet had om op legale wijze aan haar muziek te komen.

We praten hier overigens dan over een 'milde' wetsovertreding en niet over zware criminaliteit, waar proportioneel beboeten minder bij past.

Dan zal het dus ook een kwestie van gemak zijn en niet van kosten, waarom je films e.d. download.
Ik ga juist voor het gemak naar de videotheek, met als belangrijk bijkomend voordeel dat de kwaliteit altijd goed is. Liever dat dan me ergeren aan de twijfelachtige kwaliteit van de DVD van de buurman.

@Timfonie // OFF TOPIC

Ik rijd ook regelmatig te hard, maar ik vind niet dat je de hoogte van de boete mag vasthangen aan het inkomen. Ik heb 5 jaar gestudeerd om een hoger inkomen te hebben. Waarom zou ik dan meer moeten betalen dan bvb een nozem die zijn school niet heeft afgemaakt en een werkloosheids-uitkering krijgt.

Wel vind ik dat er bvb een sociaal tarief mag zijn voor de lage inkomens maar mensen strenger gaan straffen dat ze een hoog inkomen hebben is compleet absurd volgens mij.

Ik ga juist voor het gemak naar de videotheek, met als belangrijk bijkomend voordeel dat de kwaliteit altijd goed is. Liever dat dan me ergeren aan de twijfelachtige kwaliteit van de DVD van de buurman.
ik zou zelf gewoon voor buurman gaan:
daarvan weet je tenminste dat de dvd behoorlijk zal afspelen, dit heb ik videotheek dingen nog nooit zien doen :/

Waar zit de eerlijkheid in inkomensafhankelijke boetes kun je je ook afvragen?
Iemand die het kan betalen moet het dus ook maar betalen. Ik vind het een beetje raar dat iemand die meer verdient ook 'harder' gestraft wordt. Je kunt namelijk van 100 euro allebei hetzelfde doen, dus de rijkere persoon moet meer dingen laten (als ze hun geld opmaken in de maand, maar dat gebeurt tot een zekere hoogte eigenlijk wel altijd). Dat is toch ook niet eerlijk.

Iedereen hetzelfde laten betalen is ook niet altijd eerlijk, dat weet ik wel, maar inkomensafhankelijke boetes zijn niet de holy grail.

De eerlijkheid zit hem in dat een straf ook als straf moet 'voelen'. Als je genoeg verdient is 100 euro boete (of veel meer) geen straf, terwijl voor iemand met een laag inkomen dit wel hard aankomt.
Straffen zijn bedoeld om herhaling te voorkomen, daarvoor moeten ze wel hoog genoeg zijn (en dat hangt van de persoonlijke financiele situatie af).

Je hoeft P2P niet goed te praten, maar afkeuren hoeft zeker ook niet.
je gaat ook geen autosnelweg verbieden omdat daar mensen gebruik van maken die illegale praktijken uitvoeren.
die illegale praktijken zijn je eigen keuze en verantwoordelijkheid.

En je moet dan ook niet zeuren als je wordt aangepakt omdat je iets illegaals doet (zolang dat aanpakken dan wel weer netjes legaal gebeurt natuurlijk).

Hoezo "ik praat P2P niet goed"? Omdat het misbruikt kan worden? Dat is net zo onzinnig als roepen "ik praat sisaltouw niet goed" als het gaat over iemand die z'n wederhelft heeft opgehangen.
Er is niks mis met P2P. Je kunt er nieuwe versies van legale software mee ophalen, of familiekiekjes en -video's mee distribueren.
Los daarvan staat, dat het inderdaad eens afgelopen moet zijn met semicriminele organisaties als RIAAA, Brein, De Thuiskopie en Buma/stemra, die alles wat hen ook maar enigszins verhindert hun zakken te vullen als strafbaar gebrandmerkt willen zien.

En zo word (om het maar even plat en oneerbiedig te zeggen) een duffe huismuts de grootste tegenstander van de RIAA en de held van de gemiddelde tweaker O+
Weer eens wat anders dan een pukkelige nerd die voor het gerecht word gesleept en zo heel downloadend internet voor zich wint.

Tja, als je van de Amerikaanse bijstand moet leven kun je dit best gokken: 1000 dollar boete is toch levenslang arm, wat je toch al was, dus je kan net zo goed proberen de RIAA het vel over de oren te stropen. onder het motto "fuck it I'm poor already anyway" zeg maar.

Of je gaat werken?

Het begint Brein wel te worden.
Ze springen hoog en laag, maar ondertussen worden ze aan hun broekriem vastgegrepen.
Die mevrouw weet wel hoe ze als een pitbull moet grijpen.
Hoop dat meerdere mensen dit gaan doen want het is ook niet te geloven hoe privacy-veilig je bent in Amerika.

ondertussen worden ze aan hun broekriem vastgegrepen.
Wat mij betreft had ze ze ook wel een stukkie onder de broekriem mogen vastgrijpen, en dan vastgrijpen als een pitbull! }> Als een organisatie die beweert (met de nadruk op beweert, ik moet nog zien of ze het ook echt doen) de rechten van artiesten te beschermen zo achteloos omspringt met rechten die nog een flink stuk belangrijker zijn ( privacy!) dan moet dat een halt worden toegeroepen.

Op zich vind ik de aanklacht m.b.t. ongeoorloofd verkregen bewijsmateriaal een interessant geval. Ik vraag me af welke middelen instanties als RIAA en b.v. Brein nu eigenlijk hebben om bewijs materiaal te verzamelen. We kennen natuurlijk allemaal de americaanse politie series waar een verdachten vrijuit gaan vanwege het ongeoorloofd verkrijgen van bewijsmateriaal. Wat ik op zich wel een appart verhaal vind is dat ze het kan opnemen tegen stichtingen als deze terwijl mevrouw van de bijstand moet leven. Het probleem is toch altijd dat deze stichtingen absurde dingen kunnen uithalen omdat ze een grote zak geld hebben en je daar simpelweg bijna niet tegenin kan gaan. Een oplossing hiervoor lijkt mij een advocaat zoeken die media geil is en dit varkentje wil wassen voor alle gratis publiciteit welke hij hiervoor terug zal gaan krijgen.

Kan ik ergens een register tekenen om mijn steun te betuigen aan mevrouw Andersen?

in Amerika werken veel advocaten op een 'no cure, no pay' basis ;)

of misschien heeft ze wel gewoon een goede rechtbijstandsverzekering voor een paar tientjes per jaar.
(is trouwens voor iedereen aan te raden)

Is inderdaad voor iedereen *in europa* aan te raden.
In amerika gaat het niet om `paar tientjes per jaar'.

Ik krijg altijd een beetje een vreemd gevoel van instanties als brein en de RIAA. Het lijkt er steeds meer op dat zij makkelijker mensen veroordeeld krijgen dan een gemiddelde politieagent, wat dus zou inhouden dat bedrijven meer macht hebben dan een overheid. Maar dat is natuurlijk niets nieuws :+

waarschijnlijk hebben ze daarb ook ee regeling die ongeveer gelijk is als bij ons de rechtsbijstand.
die ook voor minima beschikbaar is.

als je dan ook nog een media-geile advocaat hebt, heb ej een goede combinatie, en die advocaat zou er echt niet mee doorgaan, als hij ook maar enige twijfel had bij het winnen van deze zaak.

opzich dus best goede actie. alleen jammer dat menig mensen zich toch bang laten maken door dergelijke stichtingen.

ERG strak vindt ikd e aanklacht van afpersing :D hoe help je je zelf van de regen in de drup.

Lees aub eens je tekst eens door voor je op "Send" klikt, het is gewoon niet om aan te zien. Iedereen maakt typfouten of weet niet hoe hij iets moet schrijven, maar ik zie deze teksten maar meer en meer verschijnen.

de RIAA en consorten krijgen mensen niet makkelijker veroordeeld dan het OM.
ze bedreigen de mensen met een rechtszaak die ze vaak niet kunnen betalen en dwingen de ze zo om achterlijk hoge 'boetes' te betalen

Hoe is dat in NL en BE geregeld? Ik bedoel, gezien dat LAN-partyverhaal van een paar dagen geleden... :o

Hangt af van het huiszoekings bevel. Ze mogen i.p. niets doen tenzij ze kunnen aantonen dat er goede aanwijzingen zijn voor strafbare feiten. Anders krijgen ze van de rechter-commisaris geen huiszoekingsbevel. Helaas worden deze regels steeds verder opgerekt.

Als je zoiets doet moet je er voor zorgen dat je de festiviteit niet publikelijk toegankelijk maakt. (Dit voorkomt bijv. dat zwervers binnen komen) Vanaf dat moment is een gerechtelijk huiszoekingsbevel nodig. (als ik me niet vergis)

nou, bij een inval is er al een beschikbaar huiszoekingsbevel afgegeven door een daravoor gerechtigd persoon ( rechter of iets ind ie richting)
om een dergelijk bevel te krijgen moeten er zowieso genoeg aanwijzingen aanwezig zijn die kunnen leiden tot reden van binnenval, waarbij er dus bij de inval erg aannemelijk is dat er bewijs gevonden wordt z( waravoor een inval veelal bedoeld is)

bij die lanparty was dus een huiszoekingsbevel aanwezig, en dus geoorloofde manier van bewijs verzamelen.

meest waarschijnlijk is dat als er een inval gedaan word, iedereen vrijwel direct verzocht word zijn handen van het toetsenbord af te houden, en naar achteren te lopen.
Dit om al te voorkomen dat snel wat bestanden gewist worden/ format disk1:

zoals ook al in het bericht stond, er is een groot aantal spullen inbeslag genomen. en dat avlt du wel te onderzoeken.

bovendien is de politie geen stichting:P en de riaa brein etc wel ;)

het mken van logs van p2p programma's zou ik dan dus ook even afraden, (maar dat is even off-topic advies)

Tanya Andersen, die van de bijstand leeft....
Waar haalt ze het geld vandaan? Je moet wel heeel zeker van je zaak zijn als je in de USA een zaak als deze wilt winnen. Begrijp me niet verkeerd, ik vind het goed dat ze "aan"klaagt, maar bij mij bekruipt het gevoel van: "ik ben al arm, armer kunnen ze mij niet maken, dus laat ik proberen rijk te worden". (zie het als een laffe aanklacht tegen MC) Ik vraag me af of ze een pro-bono advocaat heeft...
Wat wel heel instressant is, is de manier waarop een organisatie als de RIAA zijn werkt doet en de gevolgen die het met zich mee brengt (wereldwijd)

Waarschijnlijk een advocaat op NoCureNoPay basis? Er zal er vast wel een bij zijn die er wel brood in ziet.

en ook vooral reclame want met deze zaak kom je wel in de spotlights

Grappig dat juist een bijstandsmoeder het aan de stok krijgt met de RIAA. Als je bedenkt dat bijstand in de USA precies niets is, dan kun je je wellicht indenken hoe moeilijk het moet zijn voor die madam om dit proces te voeren. Zij daagt immers de RIAA wegens 'huisvredebreuk' (inbreuk op haar privacy) EN WEGENS AFPERSING.

Vooral dat laatste vind ik fantastisch. En zo blijkt maar weer eens wie de broek aan heeft in de USA. Dankzij die negerin die in de jaren '50 weigerde op te staan in de bus voor een blanke, kregen de 'anderskleurigen' gelijke rechten als de 'blanken'. En dankzij een downloadmoeder krijgen wij ze, die gelijke rechten..

:Y) :+

Vraag mij af hoe een bijstandsmoeder in de USA (wat zoveel wil zeggen als dat je bijna niets krijgt) de computer en breedbandverbinding heeft kunnen betalen. :Z

OK, je kunt een goedkoop tweedehands model kopen, maar daar ook nog een vette internetverbinding, Windows, MP3 speler, P2P server opknallen...

Volgens mij doet de RIAA hier toch iets verkeerd.... |:(

Wie weet is die pc wel uit de tijd dat ze nog geen bijstand had, daarnaast is een beetje adsl niet zo duur meer tegenwoordig en wel van essentieel belang voor de ontwikkeling van de kinderen, aangezien internet dé informatiebron van de toekomst is.

Waarschijnlijk zorgt de moeder er dus in elk geval voor dat die verbinding er is om de ontwiklkeling van de kinderen niet in de weg te staan, dus om nou te oordelen over die pc vind ik wat ver gaan. Jij kent immers de situatie niet.

Wie niks heeft heeft ook niks te verliezen...
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:15
Vorige 10:10
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: