Hoofdcategorieën

Electronic Arts gaat meebouwen aan Alice-programmeertaal

Door Mick de Neeve, dinsdag 7 maart 2006 11:35
Bron: Pittsburgh Business Times, views: 19.198

Gamemaker Electronic Arts gaat Carnegie Mellon University helpen diens educatieve Alice-programmeertaal verder te ontwikkelen. Met de taal wordt ernaar gestreefd kinderen op speelse wijze met programmeerbegrippen kennis te laten maken. Algoritmes worden in eerste instantie gepresenteerd als 'verhalen' waarin gebeurtenissen in vastgestelde volgordes kunnen gebeuren en zaken waar of onwaar kunnen zijn. Een programma wordt samengesteld met behulp van een drag-and-drop-interface, waarna de 'uitkomst' ervan als animatie op het scherm wordt gedraaid. Initieel worden er inderdaad 'verhaaltjes' geïmplementeerd; geavanceerde onderwerpen zoals recursie kunnen echter ook aan de hand van de taal worden onderwezen. De programmeertaal wordt op circa honderd scholen in de VS gebruikt, om leerlingen van lagere en middelbare scholen van hun eerste programmeerervaringen te voorzien. Studies zouden uitwijzen dat Alice-ervaring een voorsprong oplevert wanneer leerlingen in het hoger onderwijs informaticavakken krijgen. Daarnaast zou het bij meisjes meer interesse voor programmeren opwekken. De bijdrage van Electronic Arts moet voorkomen dat leerlingen de interesse in de software verliezen; de gamemaker zal er zorg voor dragen dat de gebruiker een 'visueel stimulerende en robuuste' grafische ervaring voorgeschoteld krijgt.

Alice GUI
Volgende 11:40
Vorige 11:11

Reacties

«  1  2  3  »

Dus EA gaat eigenlijk alleen een mooie front-end leveren?

<sarcasme>Ze kunnen die kinderen beter de Indisch taal leren, als ze in de IT willen werken.</sarcasme>

De voertaal in het Indische bedrijfsleven en de overheidssector is er gewoon Engels. (de bevolking spreekt overwegend Hindi, 30%)

Dit is zeker goed, zo leren kinderen al vroeg wat features en objects zijn.
Een zeer goede basis :)

Ik snap alleen niet dat EA (games) hier aan mee doet.

En ze hebben ook standaard de beschikking over Special Effects. En ook handig: bugs! Gelukkig maar 12 ;)

Een leerzame en realistische omgeving, voor de kleine beginnertjes.

/edit: laatste zin wat aangepast (licht sarcasme, was niet zo bedoeld).

PR, en met een beetje mazzel wat beter geschoolde programmeurs in de toekomst.

Battlefield 3 .. designed by kids for kids :7

Battlebox 3: Maxi Cosi Edition
voor de mobiele generatie?


Sjeeeeeeee.....

Ze zijn wel opweg.

Wordt dit soort kinderen, afgezien of dit gaat werken of niet, niet een probleem voor de beveiliging van onze pc-tjes? De kids krijgen het er vanaf de ' geboorte ' in gegooid.

We staan nu al niet meer verbaasd, als een 14 jarige ergens inbreekt.......

Wat zien we over 5 jaar? 4 jarige kleuter breekt in in Pentagon ofzow ?

Tel er 5 jaar bij op, en dat kiddo ontwerpt zijn eigen zelf-denkende chip. (beetje Terminator achtig maar ja...)

Programmeren moeilijk? Welnee, je sluit je synapsen aan op de seriele kabel van je pc, en je denkt je programma bij elkaar. Inclusief nesingen, ingewikkelde loops, en je denkt de bugs gelijk weg.... :Y)

Mjjaaa......en werken? Je laat gewoon je clone naar zijn werk(jou werk) gaan..

Deze 'cloon' gaat weer werken....

Zucht....en toen de wekker.

Je bedoelt dat je er nu net achter komt dat jij net zo goed achterblijft als je ouders dat deden, en dat dat het lot is van iedereen, en dat jij als kind dus wel wat aardiger had kunnen zijn over het computeranalfabetisme van je ouders?

:D

Interessant...shit kan hier niets installeren..vanavond thuis toch eens uitproberen....

<LOL>slider aan draaimoelen en dan naar 200% -> vliegende mensen ?</LOL>

Heel goed om zo de basis van het programmeren te leren. Vraag me alleen af hoe dit programma de leemte opvult tussen het eenvoudige (vast volgorde, geen complexe uitzonderingssituaties, geen zorgen om performance vs complexiteit) en het complexere programmeren (geen vaste volgorde, tig verschillende uitzonderingssituaties die bovendien nog van elkaar afhankelijk kunnen zijn, meerdere processen die verschillende taken uitvoeren, etc....). Het komt mij namenlijk erg bekend voor van school: een dik boek over hoe je vensters kunt slepen, hoe praktisch de IDE is en alles wat automatisch gegenereerd wordt. En dan opeens een boek waarin ervanuit wordt gegaan dat je weet hoe geneste lussen in elkaar steken en dat je logischer wijze de syntax hebt begrepen.

Vind het heel mooi drop&drag omgevingen, maar wat mij betreft leren ze de kinderen programmeren bij de basis (laat ze maar lekker beginnen met Assembly/machine-code). Je leert een kind toch ook niet lezen door hem spelender wijs bekend te maken met tekst-strukturen, maar gewoon door het good old AAP,MIES,NOOT.

Beginnen bij machine code is dan wel een beetje cru.

Beter is het te beginnen bij talen die ervoor bedoelt zijn zoals Pascal (of hedendaags misschien gemakkelijker Delphi) en Basic (bijvoorbeeld Visual Basic).

Ik denk dat je bij kinderen kunt beginnen met een taal als Alice en daarna kunt overstappen naar zaken als Pascal of Basic.

Wanneer je uitgespeeld bent in Pascal/Basic kun je verder met bijvoorbeeld Java, C en bijvoorbeeld PHP.

Ik ben het ook niet helemaal met je eens dat je kinderen moet leren lezen door aap noot mies te leren. Dat is een beetje een ouderwetse aanpak.

Ik heb zelf leren lezen door veel TV te kijken, in die tijd was alles Engels en ondertiteld, vandaar dat ook mijn Engels erg goed is (of liever gezegd, mijn Amerikaans ;) ). Doordat je dezelfde informatie op 3 manieren binnen krijgt (beeld, audio en tekst) leer je super snel lezen en de taal.

Gezien nu tegenwoordig alles Nederlands is op TV hebben kinderen van nu dat voordeel niet meer. Dus is ervoor gekozen om een spelende wijs methode te gebruiken om zaken te leren. Tot nu toe blijkt dat best goed te lukken.

Ik was ook ooit eens een keer in assembly begonnen met programmeren(ik kan het nu bijna dromen). Omdat assembly
mijn eerste programmeertaal was had ik helemaal geen moeite met pointers in C(ja toen was ik iets van 11 jaar), terwijl de oudere coders klaagden over die pointers(ze waren te moeilijk). Ik denk dat als je zo vroeg mogelijk assembly leert, dan snap je andere programmeertalen veel gemakkelijker.

Mensen die ooit in assembly gecode hebben zijn inderdaad blijkbaar de enige mensen die volledig begrijpen wat een pointer is en hoe hij werkt.

Al diegene die dat niet snappen kunnen vaak wel code schrijven maar weten bijna nooit 100% waar ze mee bezig zijn.

Dat is mijn ervaring toch de laatste jaren.

Zo ken ik bijvoorbeeld een dik betaalde programmeur die aan een groot CMS project werkt, maar niet eens weet hoe je bits kan en moet shiften moest hij logische operaties willen doen. Die man denkt dat je perse een hele byte nodig hebt om flags te zetten, en begrijpt niet dat ik 8 flags in een byte kan zetten indien nodig...

Mja... vooruitgang zeker ?

Leren lezen gebeurt al jaren op een veel speelsere wijze dan die jij opnoemt.

Overigens, de correcte volgorde is aap, noot, mies :+

Hij heeft het in RPN genoteerd.

Het gaat hier niet over 'venstertjes slepen' en UI-tjes bouwen. Het gaat hier over een speelse manier om algoritmen te bouwen. Je verhaal slaat darom de plank een beetje mis. Deze applicatie is juist om de leemte tussen de beide dingen die jij noemt op te vullen.

Puur plat gezegd zijn de assembly opdrachten nu blokjes geworden die je kunt stapelen. Je if tik je niet in, maar je sleept een keuze erin en hangt op de beide verschillende plaatsen de twee verschillende uitkomsten.

Kinderen leren inderdaad nog niks over complexiteit en performace en NP-Compleet problematiek, maar bij de taallessen in groep 3 4 en 5 worden pleonasmes toch ook nog niet behandeld? Wat kinderen wel leren is hun probleem rationeel te benaderen en systematisch hun probleem op te delen in kleine stapjes om vervolgens deze deelprobleempjes stuk voor stuk op te lossen. Met deze basis kun je vervolgens verder werken en eens over complexiteit na gaan denken.

PS: Ander mooi voorbeeld is hoe je lego mindstorms programmeerd.

@ hieronder: Ik bedoelde juist de orginele drag & drop applicatie. Die zit educatief technisch gezien prachtig in elkaar.

met NQC :Y) pseudo-C code i.p.v. de originele mindstorms drag & drop applicatie (die overigens harstikke toegankelijk en heel goed is)

Machine code? Heb je het ooit zelf geschreven? Het is ongeveer het moeilijkste wat er is om te schreven.

Géén abstractie, alles moet je zelf doen
Géén echte debuggers op wat mooie tooltjes na, maar je informatie haal je uit te registeres en uit de bits in het geheugen
Géén type chekking
Géén echt logische commando's

En zo kan ik nog wel even door gaan. Nee assembler leer je niet even, daarvoor moet je eerst begrijpen wat een cpu doet.

Zo te zien heb jij nooit echt in assembly geschreven. Assembly is niet moeilijk. Je kunt het beste beginnen bij de intel 8086 processor en zo langzaam opbouwen naar i686 via
intel 386. Als je alles een beetje abstract bekijkt is het leren van hoe een cpu werkt helemaal niet zo moeilijk. Je moet alleen logisch en in stappen denken en assembly is geen probleem meer, wel is het veel meer programmeerwerk. Bovendien zijn alle andere programmeertalen gebaseerd op assembly.

Ik heb gecoded in PowerPC Assembly en x86 assembly en heb een emulator voor een theoretisch cpu geschreven.

Daarnaast je noemt "als het abstract" bekijkt. Dat is nu juist het punt.. Dat leer je niet zomaar

Ik heb van 12 tot ongeveer 18 jaar puur assembly geprogrammeerd op een MC68000 machine. Ondertussen programmeer ik al sinds enkele jaren Java (C/C++ heb ik ook wel wat gedaan alleen aan de wildgroei van bibliotheken en de komische syntax was ik daar niet echt gemotiveerd.) Ik ben ondertussen 29 en heb dus zo ongeveer 18 jaar programmeer ervaring. En ik weet dus dondersgoed dat mensen uit mijn generatie het programmeren zichzelf hebben bij gebracht, en ik denk dat degene die de tijd hebben genomen om zich in een 'lagere' programmeertaal zoals Assembly/Machine-code te verdiepen een beter begrip hebben voor wat precies OOP is. Er zullen vast ook programmeurs zijn die door C (en het verschil met C++) een goed begrip hebben gekregen van OOP en misschien zullen er wel mensen zijn die door deze grafische omgeving een gevoel voor OOP ontwikkelen (ik kan het mij alleen niet voorstellen).

Hmm... doet mij weer denken aan de tijd van Delphi (wat ik op school heb gehad :S)
Ik moest het doen met turbo pascal.

Ja, Turbo Pascal heb ik ook wel gehad, maar dat is nog langer geleden. Ik heb nog steeds last van dat blauwe achtergrond kleurtje. (hoewel Microsoft daar mooi mee insprong door ook gebruik te maken van blauwe scherpies ;)

Ja, en wij van het Nova College (ICT-Academie) komen niet verder dan PSP en HTML + basic java.

Ben jaloers op jullie :o

Turbo pascal is inderdaad een lange tijd populair geweest op scholen.
Verder hadden we les in gwbasic en cobol en het besturingssysteem cp/m
Dit alles op een commodore of een exidi computer.

Ik vind het initiatief ontzettend goed om kinderen net als landentalen ook 'een' computertaal te leren wat makkelijk te begrijpen was.

Maar hoe moet ik alice zien?
Ik heb bij mijn PDI modulen ooit wel eens een programma gehad om modulair te leren programmeren is dit van het zelfde soort?

Ik heb ook nog nooit iets geprogrammeerd, ik denk dat het ook wel interessant is voor iemand die iets wil proberen of wil ontdekken hoe dat een beetje werkt.
Ik ga het zeker proberen, why not!

(hoezo "overbodig" we zijn niet allemaal super-programmeurs.)

Wat ik wil zeggen:
Hoe ouder je wordt, hoe lastiger het wordt om iets snel door te krijgen.
De hersenen van kinderen zijn net sponzen, ze nemen makelijker dit soort dingen op. Natuurlijk zijn er altijd mensen die zich het programmeren al jaren doen, maar er zijn ook mensen die wel willen leren maar elke keer tegen iets oplopen of niet waar ze moeten beginnen.

Waar is de tijd gebleven dat jongeren nog onschuldig in (MSX-)Basic leerde programmeren. :Y)
Ik moet zeggen.. dit is een positieve ontwikkeling.. alleen jammer dat het een aantal jongere generaties heeft overgeslagen. (hiermee bedoel ik dat een simpele programeertaal na de MSX niet meer echt voorhanden was)

Basic, dat was idd ook mijn eerste ervaring... weet ik nog goed:

PRINT Hello World

was mijn eerste regeltje code... ongelovelijk toen er ook daadwerkelijk "Hello World" op het sherm verscheen!

Ik denk dat EA's involvement met deze taal kinderen zeker extra zal stimuleren, aangezien vooral een beetje graphics het nog speelser zullen maken.

Wat is dat toch altijd met dat "Hello World"?
Dat moesten mij ook doen onder Delphi.
Kan dat woord zo langzamerhand wel klieven :)

De code die je nodig had voor Delphi heb ik waarschijnlijk al verdrongen.
Trouwens, Delphi is helemaal niet moeilijk om te programmeren... (als je maar geen typfouten maakt he ;) )

Hello World op je scherm toveren is net iets als gas geven bij een auto, als je dat niet kan houdt het gauw op ;)

Delphi is niet moeilijk, maar je kunt het in ieder geval wel zo moeilijk maken als je zelf wilt ;)

Wel, als je in plaats van "hello world" , TETTEN zet. En dan neemt de docent uw scherm over en laat dit via de projector aan de hele aula zien, dan maak je uzelf populair voor de rest van het jaar...

Screen 13: CLS
Print "Hello World!"

End

Kan het idd nog dromen, basic is nog steeds mijn favoriete taal, ook al gebruik ik het al jaren niet meer. zal wel nostalgie zijn :)

Nou, jouw commando levert niet meer op dan:
0 0
(of een syntax error, afhankelijk van je Basic interpreter).
MasterInstinct geeft wel de juiste versie, al is die Screen 13 natuurlijk niet nodig (en erg systeem afhankelijk, msx geloof ik? Of BBC?) ;)

@Rembert: Dat is QBasic. Daar ben ik zelf ook in begonnen. Fantastisch gewoon :)

Ok, ok, ik was de aanhalingstekens vergeten... :r

Ik typ trouwens nog steeds weleens CLS i.p.v CLEAR in de Linux Bash... werkt niet echt...

Hmmm ik was begonnen in de DOS editor..
edit Autoexec.bat
echo off
echo Pa ik wil meer zakgeld

of zoiets :)

Nou is dat niet echt een progtaal maar je kon er toch aardig wat leuke dingen mee.

Toen ik middelbaar zat kregen we Isolab.
Een nog maar basic programma ivgl met dit.
Je moest met Isolab een soort autootje doorheen een wereld laten rijden naar een bepaalde positie.
Commando's zoals Stap Vooruit, Draai Links, Pak Kegel, Zet Kegel, ...
Bovendien kon je controleren of er geen muur voor je autootje stond om dan je autootje te laten draaien.
En je kon ook stappen laten herhalen.
Maar zover ik al kan zien kent die Alice-programmeertaal meer mogelijkheden :P
Wel leuke methode om zo basic programmeer-skills aan te leren.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:40
Vorige 11:11
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: