Hoofdcategorieën

eMusic wint terrein met DRM-loze alternatieve muziek

Door Inge Janse, dinsdag 28 februari 2006 20:37
Bron: Rolling Stone, views: 12.036

eMusic, een online muziekwinkel die alleen muziek van onafhankelijke labels verkoopt en geen enkele beveiliging aan de mp3's toevoegt, heeft zichzelf opgewerkt tot de tweede speler op digitale muziekmarkt. Alhoewel de iTunes-dominantie met meer dan tachtig procent van alle downloads momenteel nog onaangetast is, ziet de nummer twee bijna vijf miljoen nummers per maand over de binaire toonbank gaan. Volgens eMusic is dit succes vooral te danken aan de lage prijzen en onbeveiligde producten. Klanten van eMusic mogen voor tien dollar per maand veertig tracks downloaden. De onbeveiligde mp3's werken vervolgens op elke mediaspeler, mogen oneindig vaak gebrand worden, en verdwijnen niet na de afloop van het contract met de winkel.

eMusic logo (2006)Het model van eMusic staat in schril contrast met andere digitale verkooppunten. Zo is bijvoorbeeld muziek uit de iTunes-winkel alleen bedoeld voor de iPod, en vernietigt muziek uit de schappen van Yahoo en Napster zich nadat de service verloopt. Daarnaast kost muziek in de meeste winkels ongeveer een euro per nummer. Ook vanwege de beperking tot muziek van relatief kleine en onafhankelijke labels onderscheidt eMusic zich. Volgens de president van het bedrijf, David Pakman, is het aantal leden tussen nu en een jaar geleden verdrievoudigd. 'Het enige probleem dat wij hebben, is dat niet genoeg mensen afweten van ons bestaan'.

Het succes van eMusic lijkt een goed argument te vormen voor het betoog van Yahoo eerder deze maand. Hierin vroeg het bedrijf aan platenmaatschappijen om de DRM-eis op te geven en over te gaan op een model waarin kopers geen beperkingen ondervinden na aanschaf van hun muziek. Niettemin loopt ook het succes van eMusic in potentie een gevaar. Door de lage prijzen krijgen de uitvoerende artiesten minder geld per verkocht nummer dan in andere downloadwinkels het geval is. Dat bands dit momenteel voor lief nemen, garandeert niet dat zij of hun label niet overstag zullen gaan wanneer een andere winkel in ruil voor exclusiviteit een hoger rendement belooft. Daar staat tegenover dat eMusic zich juist richt op fans van alternatieve muziek, waardoor dit soort bands via deze winkel vermoedelijk meer potentiële klanten bereiken dan dat elders het geval zou zijn.

Cat Power / Chan Marshall
Momenteel aanvoerder van de eMusic-hitlijst: Cat Power
Volgende 21:21
Vorige 19:51

Reacties

«  1  2  »

Ik heb het gevoel dat er een soort media boycott was van dit bedrijf. Hoe kan een bedrijf zich namelijk van 0 tot 2de in de wereld opwerken zonder dat er ook maar iemand vanaf weet? Verder vind ik het super wat dit bedrijf doet. Dit laat namelijk zien dat je ook zonder Digital Restrictions Managament muziek kan verkopen aan mensen.

dit laat eerder zien dat je muziek zonder drm ook geld op kan leveren:), verkopen is een stuk makkelijker lijkt mij..

als ze geboycot worden en TOCH de tweede plaats bezetten zecht het vooral hoe slecht die ander het doen...

Inderdaad, Ik heb er nog nooit van gehoord...

Nullsoft heeft via Winamp al talloze promoties gedaan met eMusic. Vijftig gratis mp3's, etcetera.

Indedaad ja, maar ik heb er nooit iets mee gedaan. Dacht dat het spyware was ofzo.

Yep me2. Als ik het op een pc tegen kwam deed ik altijd uninstall. :P

Ik ga hier in elk geval gelijk kijken. :)

Aan die DRM zooi heb ik 'n broertje dood. Ik ga niet betalen voor muziek met allerlei ingewikkelde computer, winkel en speler gebonden lastigheden en heb tot nu toe dan ook mijn muziek uitlsuitend aangeschaft op de goeie ouwe CD.

Met miljoenen downloads per maand, lijkt het me dat iig een paar mensen er wel vanaf weten :)

Best heel wat leuke bands ook nog, terwijl ik echt de obscure US-indie had verwacht. Hoor er nou voor het eerst van, maar ik zou misschien die 40 songs per maand er nog wel uit halen ook. Belle and Sebastian, Decemberists, Eels, Ryan Adams, Bloc Party.... om maar eens een gedeelte van mn platenkast te noemen.

Jup, je vindt er zelf Tiësto! Ik ben zelf ook aardig onder de indruk van emusic. Al die andere gasten blijven die DRM maar pushen alsof we een kudde koeien zijn.

Pefecte site. Niet alleen alternatieve, maar ook ander minder goed verkrijgbare muziek zoals Jazz. Bovendien een goede prijs met verschillende abenementen. De enigste 2 min puntjes is dat je moet betalen met je credit card en dat je niet nummers kunt meenemen naar de volgende maand, je moet het elka maand opmaken.

Maar voor ¤10 heb je veeeel pezier :P
Overigens is er een gratis (wel registreren) proef abonement van 50 nummers!!!!!

Ik hoor nu die compilatie van "100 Greatest TV Themes"

alf, a-team, star-treck, adam's family, etc.

GEWELDIG. :9

Ander minpuntje is toch wel dat je wel enorm goed moet zoeken op die site om door de catalogus te kunnen bladeren zonder je direct aan te melden (eerst een niet terzake doende link onderin aanklikken om vervolgens verder door de site te kunnen navigeren). Het is dat men hier aangaf dat je door de catalogus kon browsen, maar anders was die site allang weer afgesloten.

Ze maken dezelfde fout als de freerecordshop die stickers met 6cm doorsnede over de titel van een CD plakt :P

Positief nieuws op zijn minst, vind het enkel beetje jammer dat ze het (enkel) in mp3-formaat doen. Als ze dit bvb in flac zouden uitgeven kan iedereen het omzetten naar het formaat dat ze willen zonder hun kwaliteit te verliezen. Want bvb van mp3 naar ogg-vorbis omzetten zorgt toch voor enig verlies.

Flac bestandjes zijn tochwel een flink stukje groter, kost nogal veel bandbreedte, zal daarom ook duurder zijn.

Flac, ogg vorbis en al dat soort formaten zijn leuk voor de enkele tweakert, maar de huis tuin en keukengebruiker heeft veel liever mp3, dat werkt tenminste overal.

Dat eeuwige geleuter over de superieurheid van lossless mag ook weleens afgelopen zijn, er is namelijk nog nooit bewezen dat het verschil echt hoorbaar is, andersom is er wel vanalles bewezen.

Het punt is, een MP3 kan heel goed zijn. Je moet alleen echter veel weten van MP3 encoders en hoe ze te gebruiken om het goed te maken. Als audiofiel heb ik toch echt liever niet dat ik in de toekomst alleen muziek in MP3 kan verkrijgen.

Er valt ook altijd iets te zeuren he ;)

Weet iemand hier toevallig welke MP3-encoder ze gebruiken? En krijg je de covers van de CD erbij als je een compleet album koopt?

eMusic in winamp?? dacht altijd dat het iets als adware was |:(

Als er één player is dat op heden popup/adaware vrij is geweest en zich tot op heden super netjes heeft gehouden, dan is het wel Winamp.
En je kunt die -emusic store optie bij installatie uitschakelen met een vinkje. En verder vragen ze of er stats gesubmit mogen worden over hoe je WinAmp gebruikt. Wel, ik zou me kunnen voorstellen dat dat een enkele maal leid tot een meer geoptimaliseerde gebruikers interface.

wow.

ik had al een tijdje die reclemes gezien in winamp maar dacht dat is weer van die irritante reclame voor normale DRM-shit music die ik toch niet kan afspelen op mijn creative MP3 speler.

maar nu net toch even geprobeerd en ze hebben VEEL.
ik was erg verbaast om zelfs grootheden als Tiësto & Paul Oakenfold te vinden in de trance afdeling. maar ook bv Infected Mushroom (bekent van www.di.fm)
en de hoeveelheid sub-catogorient onder electronic is op zijn minst vrij uitgebreid te noemen.

je kan alle liedjes van te voren samplen (hoe lang verschilt per liedje geloof ik (of het lijkt gewoon korter) maar minimaal 20 seconde iniedergeval met goede kwalitied 228 kbps is het gemiddelde geloof ik maar het is variable bitrate (ik vermoed dat het uiteindelijk nummer ook zoiets zal zijn maar weet het nog niet zeker, kom ik nog op terug als ik gevonden heb wat ik zoek)

(edit : ok het wisseld sterk per liedje maar gemiddeld kom ik op zo'n 1.5MB per minute mp3 muziek. minimaal 1,2mb per minute tot 2mb per minute of meer. en ik heb geen super speakers ofzo maar het klinkt gewoon goed. )

tot nu toe is het enige nadeel dat je een credit kaart nodig hebt om je aan te melden (ook voor de trial, om te checken of je wel een nieuwe unique gebruiker bent)
verder is het aanmelden simple en vrij pijnloos.
ik denk dat ik dit zeker ga proberen, iniedergeval 1 maand (9,99 is nou niet echt een fortuin ofzo)

Ik denk, ik ga eens kijken wat ze aanbieden. Moet je wel een trial starten en meteen je CC nummer geven. Da's jammer. Dat doe ik pas als ik echt lid wil worden.

Ik zou wel eerst eens in hun database willen snuffelen, of er iets voor mij tussen zit.

als in het openingsscherm links onder op about emusic klikt, kom je wel op een pagina met zoek en browse mogelijkheden. Ik weet het, ik heb die omweg ook niet zo verzonnen.
http://www.emusic.com/about/index.html?fref=700004

ik wil wel even voor je kijken als je iets specifieks hebt(edit: ok blijkbaar niet nodig) maar de CC is nodig om je te identificieren als een unique gebruiker.
en ik kan het zet het eigenlijk niet kwalijk nemen, anders blijven mensen zich natuurlijk aanmelden met telkens een new mail address.

hmm ok

[herhaling]
Nee, klik op de homepage www.emusic.com onderin op 'eMusic Download Manager' en dan bovenin op browse...

of je klikt direct hier:
http://www.emusic.com/browse/all.html :)

[/herhaling]

Dit is nog eens een goed idee. Weg met die iTunes en DRM. Bespottelijk dat nadat ik muziek gekocht heb, de leverancier mag bepalen waarop ik dat afspeel, hoe ik dat afspeel en hoe lang ik dat afspeel. Verder sta ik niet toe dat leveranciers rootkits of andere DRM rotzooi op mijn systemen installeren waarmee zij bepalen wat ik wel of niet doe met de door mij regulier gekochte muziek. Het is toch te gek dat ik voor vinyl, dan voor CD en dan voor DVD mijn favoriete muziek opnieuw moet kopen en dat ik niet zelf mag bepalen waar en waarmee ik er naar luister, zolang ik dat niet publiek doe!

Ik ben nu tweeënhalf jaar lid en het bevalt echt prima. Ze hebben niet alles, dat is waar, maar dit stimuleert ook om eens goed rond te neuzen naar wat voor bands er allemaal nog meer zijn ;)

Het ideale systeem zou zijn als je voor een maandelijks bedrag vrijelijk kan luisteren en downloaden wat je wil, maar dit komt er het dichtste bij :Y)

als ze dat zouden doen dan kan iemand in 1 maand het hele database leeg zuigen en zich weer afmelden.
dat lijkt me niet helemaal de bedoeling natuurlijk.

maar als je een maand wat te kort komt kan je volgensmij makelijk 1 maand een grote abbo nemen (tot 95 liedjes p/m voor 19,99) en de volgende maand weer terug naar normaal.

Nou, je hoort mij niet klagen hoor, maar dit was exact het model dat ze voorheen hadden! Er werd inderdaad veel gedownload, maar toch waren de leden vrij trouw aan hun abonnement. Het is gewoon ontzettend lekker als je altijd kan gaan rondneuzen als je zin hebt, en emusic als jukebox te gebruiken. De hele database leegzuigen is niet echt realistisch, ze hebben namelijk HEEL VEEL.

Wow, ik heb even gekeken maar ze moeten toch wat meer reclame maken voor zichzelf. Flink wat van mijn favorieten zitten ertussen.. die je niet bij de Free Record shop of de MediaMarkt ziet. *bookmark*
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:21
Vorige 19:51
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: