Hoofdcategorieën

NEC en Sony fuseren optische-drivebusiness

Door René Wichers, maandag 27 februari 2006 18:17, views: 16.961

Sony en NEC hebben bekendgemaakt dat ze hun optische-drivedivisies gaan samenvoegen tot één groot bedrijf, dat Sony NEC OptiArc gaat heten. Op 3 april aanstaande zal het nieuwe bedrijf alle activiteiten met betrekking tot optische loopwerken van de twee Japanse grootmachten overnemen. Zoals al werd verwacht krijgt Sony een meerderheidsaandeel van 55% in de nieuwe joint venture, en bovendien zal het bedrijf door een van Sony afkomstige topman worden geleid. De nieuwe drivefabrikant wordt een grootmacht op het gebied van optische diskdrives. OptiArc zal naar verwachting een beurswaarde van ongeveer 3,5 miljard euro krijgen. De twee bedrijven verdienden in 2004 ongeveer 1,6 miljard euro op dit terrein. Het samenwerkingsverband zou ongeveer twintig procent van de wereldmarkt voor optische drives in handen krijgen, met alleen Hitachi-LG als nog grotere concurrent.

Sony/NEC-logo's Hoewel het niet voor het eerst is dat de twee samenwerken, kan deze fusie grote gevolgen hebben. Sony is de leidende kracht achter de Blu-ray-standaard, terwijl NEC met Toshiba aan de wieg van HD-DVD stond. De bedrijven hebben nog niet bekendgemaakt welke standaard de voorkeur van de joint venture zal hebben, maar de verwachting is dat het Blu-ray-kamp hiermee een overwinning van formaat boekt. Overigens zijn er ook 'normale' redenen om de fusie aan te gaan: met Sony's expertise op het gebied van laser pickups en NEC's ervaring met het maken van de bijbehorende elektronica denken de bedrijven aanzienlijk goedkoper te kunnen ontwikkelen en fabriceren.

Volgende 18:24
Vorige 17:56

Reacties

«  1  2  3  4  »

Dan heb ik nu mijn laatste NEC in mijn PC. Sony is een firma die ik absoluut boycot vanwege DRM, rootkit en manier van zakendoen.

Inzichtvol? Iemand die wegens het handelen van een bedrijf bepaalde producten niet meer wenst aan te schaffen en daarmee de producten van dat bedrijf minderwaardig wil noemen? Zonder ook maar enig ogenblik naar de kwaliteit van zijn/haar producten te kijken...

Tevens is dit dan een apart bedrijf wat in handen is van Sony en NEC. Dus, een bedrijf zoals XS4All in handen is van KPN. XS4All mag ook zeg beslissen welke strategie ze aanhangen.

Natuurlijk, de enige stem die de consument heeft is de Euro in z'n portemonnee. Ik koop ook liever geen Sony vanwege grotendeels dezelfde redenen. Je hebt gewoon grote kans dat je aan een vervelend proprietary misbaksel als memorysticks vast zit als je je wel laat verleiden. Om over het fiasco onlangs met DRM-software op Sony-CD's nog maar te zwijgen.

Ja inzichtvol. Niet om dat de producten inferieur zijn maar omdat de manier van zaken doen van Sony van geen kanten klopt. Root kits en DRM? Boycotten die handel, van mij krijgen ze geen cent meer. Buiten dat ben ik veel te bang dat ik met zo'n drive ineens bepaalde dingen niet meer kan branden/kopieren omdat er een of andere DRM grap in zit verwerkt.

@DeadMetal:
Was in een weg gemodde reactie gesuggereerd die nu dus niet meer te zien is.

Waar gebruikt hij het woord inferieur?

njah
Sony heeft precies een ietwat besmeurd imago gekregen in tweakersland ...

Ik keur het ook helemaal niet goed, maar wil nu ook helemeaal niet zover gaan tot een boycot .. (die imo niks oplevert aangezien de gemiddelde consument enkel gehoord heeft van DRM als een nieuwe feature, en waarbij de meeste consumenten nooit gehoord hebben van die rootkit, laat staan dat ze weten wat een rootkit is.)

Anyway, toch ben ik geen fan van deze fusie...
NEC had imo de beste DVD (RW) drives ... met goede kwaliteit en een lage prijs.

Sony heeft in mijn ogen dan weer veel producten van gemiddelde tot lage kwaliteit, met veel problemen, weinig compatibiliteit, en is bovendien erg duur, zeker voor die kwaliteit.

Daarom zou ik ook liever NEC zien verdergaan zonder die fusie ...

Achjah, langs de andere kant gaat Sony er nu mssn op vooruit ..

er zijn bedrijven die VEEL erger zijn als sony, en nog veel ergen die luisteren NIET naar de gebruikens.

nadat sony alle kritiek te horen kreeg hebben ze vrij snel en zonder veel tegenstribbelen (wat bedrijven normaal eigenlijk altijd wel doen) gezegt die DRM nooit meer te gebruiken.

die DRM (niet door henzelf ontwikkeld trouwens) was fout ja. maar hun handelen naa de kritiek is zeker een pluim waard. in mijn ogen lijkt het erop dat sony nog wel iets geeft om hun klanten in tegenstelling tot een aantal andere bedrijven.

als je een bedrijf gaan boycoten doe dat dan omdat ze NIET luisteren naar kritiek, en niet omdat ze toevallig veel in het nieuws komen als er iets verkeerd uit pakt.

elk bedrijf dat ZO negatief in het nieuws komt, komt direct met een oplossing, ook Sony dus

als het item over heel de wereld als nieuws hoofdpunt negatief wordt vermeld, wat denk je dat dit doet met je bedrijfsreputatie?

sterker nog, laat Sony & Co mooi doen met hun AACS, breng het een maand later supernegatief in het nieuws en AACS zal kapot zijn... zo werkt de wereld

zolang ze stil zijn kunnen ze alles, hang het aan de grote klok met veel negatieve kritiek en het zal direct weg zijn

o ja? aan starforce is ook niks gedaan, MS lost vaak ook geen critieke bugs op ondanks veel negatief nieuws, Universal verving geen CD's die niet afspeelbaar bleken te zijn in auto radios, de RIAA gaat door met rechtzaken, de DMCA 'wet' bestaat ook nogsteeds, ect ect ect.

en aan AACS zitten we vast, dat in de standaard voor zowel hd-dvd als blu-ray ingebakken en komt er niet meer uit. (en daar heeft sony weinig mee van doen, AACS was er hoe dan ook gekomen, met of zonder sony.)

ik geloof best in "people power" enzo, maar hier zetten ze gewoon fout als je het mij vraagt.
sony heeft het opgelost en is er mee gestop, dat betekend dat "people power" al gewonnen heeft dus een boycot is echt volledig onterecht en misplaatst

nog los van die rootkit-flauwekul is mijn ervaring met de "helpdesk" van Sony dermate slecht dat ik het met je eens ben: dit is voor mij ook mijn laatste NEC...

Ik denk dat dit een redelijke overwinning is voor BluRay, NEC is één van de grootste spelers op 't gebied van pc DVD+/-RW drives en heeft een goede naam opgebouwd...

@betatester

Ik ga mee zoeken naar een ander merk, sony moeten we hier ook niet. Plextor is wel een goede keus hebben ze mij vertreld.

Hoop niet dat nu die prijzen omhoog gaan dan, NEC was altijd wel lekker geprijst 8-)

Heel jammer dat Nec hiermee ver.eukt word, het was een goede prijs goed kwaliteit..dat kon je van sony niet zeggen...kwaliteit ok.. maar prijs niet in verhouding. Daarnaast nog de negatieve affaires van de laatste maanden omtrent drm... Sorry maar ik vind dat nec hiermee dus achteruit gaat..
Een schande en jammer voor de brandermarkt.

Net als voor betatester , zal dit voor mij ook betekenen dat de volgend aankoop geen Snec/Nony meer wordt. :(

Ik heb liever geen SOA (Sony-NEC OptiArc) ;)

Nee echt, ik zat te denken aan de NEC-brander, maar nu Sony zich ermee gaat bemoeien kies ik wel voor een ander merk.

NEC is goed, Sony is evil, Plextor goed maar te duur, Philips crap, Hitachi/LG slechte ervaring, dus dat wordt Lite-On ?

Lite-On is te goedkoop, kan nooit goed zijn ;)

Pure grap trouwens, ik heb er geen slechte ervaringen mee.. Wat als ik zeg dat Packard Bell laptops ook van NEC zijn?

Wat als ik zeg dat Packard Bell laptops ook van NEC zijn?
Wat als ik zeg dat die gewoon net als alle laptops van Mitac of Quanta komen :)

Jammer voor jouw dat de het grootste deel Philips is.
En dat in de laatste test van PCM Philips op 1 na de beste brander had

Lite-On is best goed spul, vroeger waren ze er populair met hun CD-RW drives, erg goedkoop maar zeer goede kwaliteit. Een beetje de NEC van toen zullen we maar zeggen. Ik denk dat veel tweakers vanaf nu voor een Lite-On zullen gaan. MSI Branders zijn kwalitatief ook erg goed en kunnen ook nog schijfjes op HD-Burn modus branden (1,2GB op een cd van 650mb). Alleen liggen MSI branders hier niet veel in de winkel.

BenQ heeft toch de beste DVD brander op de markt in de vorm van de 1655? Of zijn die weer gebouwd mbv kinderarbeid ofzo?

heb thuis een flnik aantal Philips branders gehad, nooit last van gehad...

Nooit last van gehad... Jaja, hoe minder last je hebt van een brander, hoe beter hij is? grapjas :+
(de beste brander is dus een die je zelf niet hebt met deze redenering).

Zowat alle tweakers hebben een nec, waarom?
1) ze zijn het beste
2) heel erg goed prijs

Dat zijn 2 punten waar mijn blu-ray drive binnenkort aan gaat voldoen :)

offtopic: Voor de mensen die anti sony zijn:
Sony wil 1080p, als het aan HD DVD lag dan keken we binnenkort alleen films in 1080i.
Heel jammer dat jullie (huidige) computers het niet kunnen afspelen zonder extra hardware, maar dat is met alle nieuwe techniek.
Als je toch een nieuwe drive moet kopen, dan liever meteen fatsoenlijk.


beter gezegd:

nec maakt gewoon de beste dvd-rw drives, nu ze uit het HD DVD kamp zijn staat al bijna vast dat laatsgenoemde geen superdrives zoals onze NECs kan krijgen. Tenzij het de bedoeling van Sony is om HD DVD drives te gaan produceren, wat ik zeer onwaarschijnlijk acht.

1080p?

Goh... lekker in lijn met hun 1080i cams dan.

dat is HDV en is een tussen oplossing todat er echte HDTV DV standaard klaar is die nu nog ontwikkeld word.

Hun cams kunnen ook 1080p aan. Wel op slechts 24 fps, dat is dan weer jammer.

Ah zit dat zo. Ik kijk uit naar een nieuwe DVD brander, ik blijf wel bij BenQ/Philips ;)
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:24
Vorige 17:56
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: