Channels
Powered by True

Sony Walkman NW-A3000: mooi, maar geen iPod-killer

Door Inge Janse, maandag 20 februari 2006 16:29, views: 37.621

September 2005 kondigde Sony vol strijdlust een nieuwe serie mediaspelers aan die het gevecht met Apples marktdominante iPod aan moesten gaan. Eerder bleek al dat de tegenhanger van de Nano, de NW-A1000, het onderspit moest delven. Zowel het Franse PC Inpact als het Australische Smarthouse hebben recentelijk de 20GB-zware NW-A3000 bekeken en beluisterd. Bij het uitpakken moest PC Inpact even slikken, aangezien er geen docking station, afstandsbediening of beschermhoes te ontdekken was in de doos. Ook de vertraging tussen het gebruik van de menuknoppen en de acties op het beeldscherm stelden de recensent enigszins teleur. Gelukkig biedt de zeepvormige audiospeler wel diverse afspeelfuncties, waaronder het vrij unieke 'Artist Link'. Hierbij koppelt de speler soortgelijke artiesten aan elkaar op basis van gegevens uit de online GraceNote-muziekdatabase. Daarnaast kan de speler muziek selecteren op basis van afspeelfrequentie, jaartallen en volledige willekeur. Ook kunnen er bookmarks gemaakt worden voor specifieke nummers.

Sony Connect-logoEen heikel punt is de obligate software voor de communicatie tussen de NW-A3000 en een computer. PC Inpact kan er kort over zijn: Sony's Connect-software haalt het bij verre niet bij de iTunes-software van Apple. Wel krijgt de speler een pluim voor de mediacompatibiliteit, aangezien het muzikale ei overweg kan met mp3, Atrac 3 en wma. Wat desondanks node wordt gemist, is de ondersteuning voor ogg en lossless-formaten. De ronde vormen zorgen voor het nodige aan draaggemak, alhoewel de A3000 met 182 gram wel wat zwaarder is dan een 30GB-versie van de iPod, die slechts 136 gram weegt. Bij het luisteren naar muziek start Sony zijn inhaalslag: zowel de geluidskwaliteit van de speler op zich als van de bijgeleverde oordoppen blijken 'impressionnante'. Daar kan daarnaast flink lang van genoten worden, aangezien de accu zo'n dertig uur speeltijd garandeert. Een half uur laden via een usb-poort garandeert daarnaast al anderhalf uur speelplezier, zodat er eenvoudig een noodrantsoen gegeven kan worden aan de NW-A3000. Al met al opgeteld concludeert de website dat met een prijskaart van rond de 260 euro ook deze Walkman de iPod niet kan verslaan. Gezien de geluidskwaliteit, het specifieke uiterlijk en de unieke afspeelfuncties vermoedt de recensent dat de speler toch zijn eigen plaats op de markt zal veroveren.

Sony Walkman NW-A3000 vs Apple iPod 30 Go

De recensent van Smarthouse trekt ongeveer dezelfde conclusies als zijn Franse collega. De excellente geluidskwaliteit, het unieke uiterlijk en de ondersteuning voor wma zijn leuke opstekers in de strijd tegen Apples iPod, maar dat maakt de A3000 nog geen winnaar. De Australiër bemerkt namelijk enkele negatieve eigenschappen. De grootte van de speler is hinderlijk, de software werkt alleen onder Windows, sommige functies zijn alleen toegankelijk als er gebruik wordt gemaakt van Connect-software, en het beeldscherm is nauwelijks leesbaar in fel licht. Het genadeschot voor de iPod komt daarom ook volgens Smarthouse momenteel nog niet uit de loop van Sony.

Sony Walkman NW-A3000 op tafel

Volgende: IBM verlegt grenzen chiplithografie 17:38
Vorige: Goedkope Asus GeForce 7300 GS maakt indruk 16:09

Reacties

«  1  2  3  »

Snap niet dat sony zo'n basic fouten kan maken!
Als je weet dat Ipod goed werkt/verkoopt moet je een ding maken wat op zich beter is en nog meer bied!
Over het uiterlijk zwijgen we want dat is persoonlijk. Maar functionaliteit primeert toch.

Snap niet dat mensen meervoud en enkelvoud niet uit elkaar kunnen houden..

"zo'n fouten"? wtf?

http://nl.wikipedia.org/wiki/Enkelvoud
http://nl.wikipedia.org/wiki/Meervoud_%28taal%29

Nu ja, IK snap niet waarom tegenwoordig niemand nog een onderwerp in zijn zin zet... laten we anders een zelfhulpgroep 'help ik begrijp mijn taal niet meer' oprichten

Basic fout?
Apple is jaloers op sony's NW-A3000 vanwegen de batterijduur van dat ding.
apple: 14uur
sony: 36uur
(ongeveer)

Het heeft dan ook geen kleurenscherm. Ik kan me goed voorstellen dat dat scherm wel weegt op het verbruik.

//Van InfoSync World:

Sony claims a battery life of up to 35 hours for the NW-A3000; chop this in half, and you'll get what we were able to squeeze out of the player during our test period.

Ik doe 16uur met mijn iPod video, dus wat is het verschil??

Wat voor mij persoonlijk de fout van Apple was, is de geluidskwaliteit. Ben dus erg benieuwd naar deze Sony!

De bediening van de Sony, om begrijpelijke redenen natuurlijk geen scrollwheel, vind ik inderdaad te traag. Het doet om één of andere reden ook wat gedateerd aan. De speler zelf niet, die is aardig futuristisch in zijn ontwerp, maar de bediening is voor mijn niet-Aziatische mega-handen erg onhandig.

futuristisch ok, maar als ik zo kijk naar het LCD scherm, dan vind ik die toch best wel onduidelijk.
Nu moet ik toegeven dat dat natuurlijk ook aan de foto kan liggen. (kan ik nu niet goed zien)

Dat ligt vooral aan de foto kan ik uit eigen ervaring zeggen. Verder kan ik over deze mp3 speler zeggen dat je echt van Sony moet houden en veel Sony moet gebruiken wil je hem makkelijk vinden. Sony maakt goede dingen met mooie functies maar dan moet je wel weten dat Sony dat doet en denken zoals een ontwerper van Sony dat doet. Dit type mp3 speler is vooral handig voor de meer ervaren electronica gebruiker, terwijl de IPod toegankelijk is voor mensen van 7-77 jaar.

Wat ik nou nooit snap is dat er altijd bij dat soort 'grote' fabrikanten van dat soort rotzooi software bijgeleverd wordt.

MASS STORAGE DEVICE ANYONE!?!?!?!
edit:
Doe mij maar m'n Medion AldiPod, die heeft wél Mass Storage Support, en nog usb2usb support ook :9

Wanneer ik mijn iPodje in m'n pc steek, krijg ik er gewoon een removable HD bij in explorer hoor!

Ja, maar kan je ook een MP3tje van je harddisk naar je IPOD kopiëren zonder tussenkomst van Itunes? En wat is dan het nut van dat hele itunes :?

Dat kan zekers, alleen word de filename aangepast. Het nut van iTunes lijkt me het beheren van de database welke nodig is.
Marruh, ben het met je eens dat je persee iTunes moet gebruiken in beginsel. Hulde aan al de alternatieven die er gelukkig zijn :D

/edit
oops, las het verkeerd om.... je kan idd geen mp3 van je HD naar iPod kopieren en dan afspelen op je iPod
/edit

Neem een Xclef.. Kan hetzelfde als een i-pod, is (was??)goedkoper, en kan ook gewoon via windows mp3tjes verslepen en afspelen op de speler..

Waarschijnlijk zijn er nog wel meer merken die het kunnen, maar ik heb mijn xlefje nu een aantal jaren, en hij doet het ook nog steeds perfect! Een van de grootste redenen om geen i-pod te nemen was juist die beperking namelijk! Daardoor vielen destijds o.a. ook phillips en sony af.

Ja, je kan een MP3 naar je iPod kopieren, alleen dan kun je hem niet afluisteren met je iPod. En als je nu gaat vragen waarom, dan moet je maar even nadenken.

Ja, ik heb ook nog steeds mijn H&B JK-20 (zelfde als Xclef HD500) en ben er nog steeds zeer tevreden over. Heb nog geen vergelijkbare speler gezien die zo veelzijdig is. Heb intussen de harddisk vervangen voor een 40Gb exemplaar en de batterij gaatnog steeds 20 uur mee en de geluidskwaliteit is onovertroffen, en zeker beter dan die klinisch klinkende iPods zonder laagweergave. Enige nadeel van de Xclef/H&B is is dat 'ie wat groter en zwaarder is, maar dat is voor mij geen probleem. Liever een goed klinkende speler die je overal zonder restricties op kan aansluiten dan een fancy gelikt uitziende "hype"-speler met een matig geluid.

Jah, en probeer daar je muziek eens heen te slepen en vervolgens af te spelen...

Vind ik ook erg storend aan mijn ipod...

Rockbox werkt nu ook op (sommige) ipods.

Ja en wanneer jij naar die removable HD vervolgens een directory MP3tjes kopieerd dan zal jouw iPod die echt niet afspelen.
Dan zal je de mp3's er toch echt met 'rotzooi software' als iTunes oid op moeten zetten hoor!
:)

Ik met mijn Sony speler ook. (Of ik er op die manier ook muziek op kan zetten heb ik alleen niet geprobeerd...)

precies, ik zie gewoon een icoontje verschijnen op de kicker balk en op de desktop. en mij word netjes gevraagd wat ik wil doen, openen met amarok, of ipod:// kioslave. die laatste opent netjes een filemanager waar je met drag'n'drop de muziekbestanden erop kunt zetten - hij zorgt transparant voor het aanpassen van de database. keurig toch?

Razor_Blade had het over meegeleverde software ;)

Wat ik nou nooit snap is dat er altijd bij dat soort 'grote' fabrikanten van dat soort rotzooi software bijgeleverd wordt.
mja, van drivers van grafische kaarten word het ook gepikt door de consument. +1 mee eens.

Een grafische kaart sleep je echter niet mee en sluit je niet elke dag op 10 verschillende computers aan.
Een mp3 speler is jusit extra nuttig als deze native ondersteund wordt en je er ook nog andere bestanden op kwijt kan, schoolspullen bijvoorbeeld.

Je wil dit ding dus écht niet! Muziek die jer erop zet moet via de Sony software. Je kan niet via USB mass storage je muziek erop slepen, dan pakt de player het niet. Ergo: de software moet éérst worden geinstalleerd op de pc. Je kan dus niet fijn ff muziek uitwisselen. Verder is de software, zoals in de tekst staat, gewoon gaar. Software met wellicht nog een rootkitje kado.

Sony is niet de enige ... Mijn iRiver H10 doet het ook niet op die manier. Het was serieus lastig om die terug normaal te krijgen, toen ik ooit via de Windows verkenner MP3 had gedelete. Die zet blijkbaar alles in een soort database ^^'

D'r zit geen rootkit in Connect, noch in SonicStage. En wat die software betreft, dat kun je niet als nadeel aanvoeren tegenover een iPod, want die moet ook via iTunes.

Sony is nogal dom:

http://www.sony.jp/Corpor.../07-0701/img/image003.jpg

deze hebben ze in 2004 uitgebacht. Het was de eerste HDD speler van Sony.
Dit is tevens mijn mp3 speler.

Afgezien van het clickwheel, verslaat hij de ipod in elk aspect; 30 uur batterijduur, geluid, 'style'(subjectief oke), grootte, is amper groter dan de ipod mini, terwijl hij 20 GB heeft.

Deze HD1 had alles om de bestverkopende te worden; al had hij in het begin geen mp3 support en was nogal duur.
Het is nog steeds de mooiste mp3 speler die er bestaat (oke dit is helemaal subjectief :) ), maar serieus,

naast deze lijkt die A3000 en zelfs de ipod op speelgoed..

Gemiste kans. Al maakt het voor mij niks uit; binnen 1 uur zit hij op 80% batterijcapaciteit, en sowieso gaat de accu dubbel zo lang mee als een ipod, als ik hier het geluid bij tel, dan is er voor mij geen betere mp3 speler te koop.

Alleen jammer dat de rest moet (mee)lopen met inferieure producten.

Ow sonic stage 3.4 werkt heel erg goed voor wie het wil weten, ook met die A3000

edit @ hierboven:
dat moet ook bij de befaamde ipod. Ergo: zelfs de grootste massa accepteerd dit.

edit2: "inferieur", sorry als dit woord negatief overkomt, maar hoe mooi een mp3 speler ook is, het belangrijkst is toch echt het geluid. Hier kan niemand om heen..

Ik heb de NW-HD1 zelf ook, ik zou hem nooit inruilen voor een Ipod of whatever.
Het enigste minpunt eraan vind ik het gebrek aan accesoires voor de speler, de Ipod heeft een hele berg bijpassende accessoires maar Sony weigert ook maar iets uit te brengen in vorm van een AB, andere hoesjes, speakersets etc. (in Nederland dan).
Eerlijk gezegd was de Ipod mijn tweede keus, vrienden hebben er 1 en hij werkt heerlijk, Itunes is lekker simpel en geheel werkte goed, alleen waren er een paar maars; Het plastic uiterlijk van de Ipod deed mij niks ( O+ Metallic), de batterijduur was minder dan 15uur en ik vond de muziek op de Ipod niet lekker genoeg klinken (lag niet aan de oordoppen, dat waren namelijk High-end dopjes ;) ).
Ik zie sinds ik mijn Walkman heb steeds meer 'foutjes' bij Sony producten, vooral de software en de ondersteuning ervoor. De PSP doet het wat minder en de PS3 is ook al een puinhoop om maar niet te spreken over de Network-Walkmans die stuk voor stuk dezelfde fouten bevatten (vooral op software gebied). Ik hoop dat het snel veranderd, anders zal het heel slecht aflopen met hun (nu al niet al te beste) reputatie.

Deze HD1 had alles om de bestverkopende te worden; al had hij in het begin geen mp3 support en was nogal duur.
Mwa, lijkt me tamelijk belangrijk, ondersteuning voor het mp3 formaat denk je niet ;)
Alleen jammer dat de rest moet (mee)lopen met inferieure producten.
Wat is daar jammer aan? moet iedereen hetzelfde vinden als jij? Als jij het een goede mp3speler vindt is dat best, maar dan hoeft de rest het daar toch niet mee eens te zijn? Ik ben dol op m'n iPod, en ik ben niet de enige geloof ik, dus zo inferieur zal ie niet zijn.

Als ik deze zo zie dan lijkt het alsof ie niet lekker in de hand ligt, door het horizontaal georiënteerde design met kleine navigatie knoppen. Dat heeft de iPod dus weer wel. Die kun je met één hand bedienen omdat je redelijk vrij kan bewegen met je duim over het clickwheel.

De iPod zit overigens binnen een uur net zo goed weer op 80% capaciteit.

ontopic:
Ik vind het design van deze walkman wel origineel, maar niet naar mijn smaak. Beetje zoals de standaard themes van Windows XP. In het begin was dat glossy grijze gebeuren leuk, maar het hangt je snel de keel uit. :Y)

Ik ben het helemaal met je eens ELiA.net. Ik heb dan in plaats van de HD1 de HD3, en deze heeft wel mp3 support. Daarbij moet ik zeggen dat dat Atrac3plus ook goed te doen is, maar m'n halve muziek collectie is al in mp3.

http://products.sony.co.uk/uploads/nw-hd3_blackf.jpg

Formaat van iPod mini maar dan 20 GB, ik gebruik deze walkman dan niet alleen voor muziek, maar ook als usb harddisk.
SonicStage is inmiddels van kinderziekten af. Die laatste versie draait prima hier.
En btw, iedereen z'n eigen smaak, maar ik vind een iPod ronduit lelijk. Ik hou niet zo van dat witte. (En die U2 iPod vind ik ook niks ;)

@GamerKing: Volgens mij kun je de AB van andere walkmans gebruiken, zoals die netMD dingen. Ik heb er tot op heden alleen nog geen kunnen krijgen.

Ik heb ook een mp3speler gehad van Sony. Je kon er alleen mp3's opzetten via de software van Sony. En natuurlijk kon hij van de 3.500 mp3's op mijn harde schijf, er slechts 1.300 vinden. Daarnaast speelde hij grotere bestanden dan zo'n 50-75MB gewoon niet af. Dag lange mixen.
Volgende dag teruggegaan en een Creative Zen Micro gehaald. Hij's een stukje groter dan de speler die ik van Sony had, maar het geluid is perfect, het design is aantrekkelijk, de tiptoetsen erg fijn en hij speelt ALLES af wat ik erop zet.
Bovendien kan ik hem ook gebruiken om data te vervoeren door een deel van de schijf als data in te stellen.
Geef mij m'n Zen Micro maar, die gaat boven die Sony's.

nou ik heb die ouwe in me hand gehad en ik moet zeggen op TV en hier op de fotos vind ik hem er veel leuker uit zien. man als je dat ding vast houd lijkt het net of hij van de kermis komt! vind hem dan ook echt vies lelijk.
maar iedereen zijn smaak.

voor de rest zou ik gewoon niet voor sony gaan. sony heeft nooit wat van Mp3 begrepen. eerste spelers ondersteunde het niet eens!?! en voor de rest vind ik sony best bagger

Doe mij maar een Philips HDD 6320 :P Die is wel gewoon als Mass Storage Toeter te benaderen.

Die HDD6230 is waarschijnlijk de beste "iPod killer" tot nu toe (al is-ie overigens een enorme magneet voor vingerafdrukken), maar hij is er nog niet helemaal. Er is een hoop kritiek op de iPod en op een aantal punten is-ie inderdaad niet best (batterij, proprietary standaarden als ALAC en FairPlay, geen UMS, en het ontbreken van gapless playback, standaard radio en opnamemogelijkheid), maar als allround speler is hij toch moeilijk te overtreffen, en het aanbod van accessoires is een hele grote pré van de iPod. En al wordt er flink gezeurd over de hoge prijs, zijn er weinig concurrenten die er echt ver onder kunnen zakken.

Als ze nou eens begonnen met het verzinnen van iets pakkender namen. Want zeg nou zelf: Walkman NW-A3000 klinkt echt compleet ruk itt Ipod Nano...

Deze wordt naast het typenummer gewoon Sony Walkman 20GB genoemd natuurlijk ;)

Bij het uitpakken moest PC Inpact even slikken, aangezien er geen docking station, afstandsbediening of beschermhoes te ontdekken was in de doos.
Uhhhm buiten de beschermhoes heeft de ipod(en tevens bijna geen een speler) dit ook niet standaards... dus waarom dit slikken is?

En tja die connect software is ook niet alles... maar als het op syncen etc uit komt dan is het toch net zo effectief als itunes (mijn moeder heeft zo een spelertje) maar itunes is ook meer als mediaplayer/sync en dat progseltje eigenlijk meer sync+een beetje mediaplayeren :P

Ik vind hem best vet... en kan eigenlijk in geen van de punten van de reviewers komen (let op mensen, voor jullie gaan flamen, ik vind de ipod zelf ook best stoer)

Wel krijgt de speler een pluim voor de mediacompatibiliteit, aangezien het muzikale ei overweg kan met mp3, Atrac 3 en wma.
Een pluim voor standaard-meuk? En pleuim krijgt een speler als ie ook Vorbis en Flac ondersteunt.

/edit
oeps, was niet als reactie op ultimasnake bedoeld :)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende: IBM verlegt grenzen chiplithografie 17:38
Vorige: Goedkope Asus GeForce 7300 GS maakt indruk 16:09

Powered by True
RSS VNU Media logo
© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden
Uitgever van: