Ik zal je wel helpen met de nadelen

.
Het grote voordeel van windows boven linux zit het (naar mijn mening) puur in de ondersteuning.
Ik draai op dit moment ook linux, linux werkt perfect en ik vindt linux op de meeste punten beter.
Er zijn echter wel problemen. Zo moet ik het nu doen zonder geluid, omdat mijn onboard geluidskaart niet wordt ondersteund. (Er zijn voor meerdere hardware onderdelen gewoon simpelweg geen drivers beschikbaar) Als ik wil gamen zal ik toch moeten overschakelen op windows (het kan wel onder linux, maar werkt gewoon niet goed in vergelijking met windows.)
Met de meeste software op linux kan ik wel leven, maar windows heeft gewoon de beste programma's op zo goed als elk gebied. Windows is gewoon de standaard alles wordt zowieso geschreven voor windows.
Linux mag dan wel betrouwbaarder, makkelijker etc. zijn dan windows. Ik kies dan toch liever voor windows, omdat het er voor mij uiteindelijk om gaat wat je met je os kan doen.
Als server-os biedt linux meer dan genoeg ondersteuning en is hij veel betrouwbaarder.
Voor pc's voor gewoon gebruik vind ik windows dus beter. Op servergebied stelt windows echter helemaal niets voor.
Wat jij aanhaalt zijn allemaal desktop dingen. Het ging hier om servers. Ik kan zelf eigenlijk niks verzinnen wat windows op servergebied beter doet dan windows.
En eh, met de software valt het ook wel mee. Ik vind zowat elke video player op linux (xine, vlc, mplayer, ...) toch echt veel beter dan wat je op windows heb. Als je op linux een videoplayer installeert kun je gelijk alles afspelen zonder problemen, als je op windows alles af wilt kunnen spelen moet je eerst een heleboel codecs zoeken, die vaak conflicten opleveren met elkaar, of die bij mij onder de 'malware' categorie vallen, zoals een heleboel mpeg2 codecs die klagen dat ze geld van je willen zien. En die 'pay me' attitude is zowiezo heel erg aanwezig op windows...
@devotion. dat windows op server gebied niets voorsteld ligt meer aan jou eigen kennis van windows af. je kunt met w2k en met w2003 heel wat doen/configureren en echt wel een net server beleid voeren dus het gaat allemaal wel. verschil zit 'm dan ook eerder in wat deze get the facts aan geeft. linux is met name goedkoper, veiliger en effecienter. echter een w2k servertje kan iedereen werkende krijgen met wat klikken en standaard gaat dit al goed. naar mijn gevoel ligt die grens bij linux toch wel wat hoger.
verder @kozue veel van deze socalled linux desktop spul is zeker goed, inderdaad vlc, xine & mplayer zijn erg goed tot beter, en er is veel wat in linux beter is maar die grens om te beginnen ligt gewoon hoger. ik zie mijn ouders nog niet ff kde gebruiken. daarintegen windows of macOS gaat ze wel makkelijk af.
wat ik jammer vind van dit onderzoek is dat het erg overduidelijk linux tevoorschijn laat komen als winnaar, ja linux/unix is een winnaar tov windows maar ze mochten van mij bv wel eens een bench laten zien van windows file-sharing tov samba. samba verslaat windows filesharing met gemak maar laat me dit soort dingetjes zien.
Dit vind ik echt grote nonsens. Bij windows download je bijvoorbeeld de klite mega codec pack, je selecteerd wat je wilt installeren en wat niet, next>next>next>next>finish en al je codecs zijn geinstalleerd en je kunt alles afspelen.
Onder linux moet je ten eerste zoeken naar packages die geschikt zijn voor de distro die je hebt. Bij een op apt-get geinspireerde distro (mijn favoriet

) moet je .deb packages hebben, als die al niet in een repository zitten. Bij veel andere distro's gebruik je rpm's zoals bij redhat (fedora eigenlijk), suse, mandrake e.d. Daarna moet je nog zorgen dat alles geinteregreerd wordt met de mediaspeler die je gebruikt. Het kan knap lastig worden om het aan het werk te krijgen mede omdat distroleveranciers geen standaard codecs als mp3 e.d. meeleveren omdat ze geen royalties betalen.
Dus kort door de bocht, bij windows heb je met 1 bestand al je codecs binnen, goed op elkaar afgestemd en het is gratis. Bij linux moet je behoorlijk wat zoekwerk verrichten om de juiste codecs en mediaspelers geinstalleerd te krijgen. Overigens ben ik het wel eens met je dat deze dingen niets met linux op serverniveau te maken hebben, voor desktopgebruik heb ik nog steeds winxppro, linux al wel tientallen keren geprobeerd, maar het blijft f*cked up. Op servergebied is is linux gewoon de absolute master, stabiel, open source, goedkoop in de zin van aanschaffen software en makkelijk te beheren (ssh of voor de leek webmin achtige tools).
Bij windows heb je met 1 bestand al je codec binnen. Dit bestand moet je zoeken op internet.
Bij een apt-get of portage-gebaseerde distro is het zoveel als:
apt-get install mplayer
of
emerge mplayer
of
urpmi -i mplayer
DONE
Meer zoekwerk op windows dus, dan op linux. Ik weet niet hoe jij erin slaagt om manueel naar .deb-packages te zoeken in een apt-get-based distro...
ter aanvulling op parasietje,
dat bestandje moet je niet alleen zoeken, je moet ook weten wat je precies moet hebben.
Een WMP error van 'unsupported codec' heb je geen kont aan.
emerge mplayer en je bent klaar, met hele codec packs zonder dat je iets hoeft te weten.
Het probleem komt pas als je een minder/niet ondersteunde codec hebt. Iets dat gelukkig niet zo vaak voor komt. ...
je moet wel weten dat het mplayer heet
dus meestal moet je toch googlen, dan kom je bijna net zo snel aan de juiste programma's.
Linux is op veel fronten beter, maar je kan moeilijk van microsoft verwachten dat ze miljoenen windows programmas gratis hosting aanbieden, zodat iedereen apt-get install mozilla-firefox zou kunnen doen

Dan ben jij niet goed op de hoogte. Fedora kent yum.. gewoon selecteren wat je wil hebben.. de dependencies worden er gewoon bij gezocht en mee geïnstalleerd
@NLChris
En linux distro's moeten dat met nog minder resources (geld/bandbreedte) wel doen?
Dat is juist het voor/nadeel van linux distro's denk ik.
Je hebt zoveel tot je beschikking, dat je te weinig of te veel kunt hebben, wadoor je misschien bomen en bos niet meer ziet.
Maar 'ff' weten dat het mplayer heet ... niet direct. Als je een package management system hebt, kun je normalitair gewoon in zoeken. Doe ik vaak zat, geen google voor nodig, b.v. emerge --search --searchdesc media player
Ja je moet wel weten dat je een mediaplayer zoekt en geen fietsenverkoper. Of je browsed gewoon de tree door in het geval van gentoo, media-video klinkt als een interesante sub categorie.
Als je idd al zover bent dat je weet dat je bij het installeren van je mediaplayer ook weet dat je een/welke codec moet pakken moet je wel ff googlen ben ik bang, want op klite codec pack kom je niet zo snel denk ik. Want als ik google op keyword:windows media player codec download krijg ik behalve een paar MS specific en wat linux links toch wat verdachte dingen waar ik zelf niet zo graag dingen van zou downloaden.
En zoiets zou onder linux gemakkelijker gaan ook, via GUI package installer, kies je categorie, je applicatie en je bent klaar. (beetje Click n Run idee van linspire denk ik dan aan)
@ alles hier boven: Wie draait er dan ook een media player op een server...