Hoofdcategorieën
Device Settings

'EVGA e-GeForce 7800 GT OC stabiel op 495MHz'

Door Ralph Smeets, maandag 6 februari 2006 23:06
Bron: The Inquirer, views: 20.763

The Inquirer had de kans om even te spelen met een GeForce 7800 GT van EVGA en wist deze over te klokken naar 495MHz. Standaard is de videokaart van EVGA al overgeklokt, de core loopt zo uit de doos al op 470MHz, in plaats van de standaard 400MHz. Toch wist The Inquirer deze snelheid nog wat op te voeren, naar 495MHz. Hetzelfde gold voor het geheugen dat al op 1,1GHz zijn werk doet, in plaats van 1GHz en opgevoerd kon worden naar 1220MHz.

Uiteraard werd de grafische kaart van EVGA op standaard en op overgeklokte snelheden getest. Helaas was The Inquirer 'vergeten' om ook een GeForce 7800 GT mee te nemen die op de door nVidia aanbevolen snelheid werkt. Het is dan ook onduidelijk hoeveel extra snelheid er met de EVGA e-GeForce 7800 GT OC is te halen. Het verschil tussen de standaard overgeklokte kaart en de extra overgeklokte kaart was echter niet echt groot. Alleen op extreem hoge resoluties was het verschil in snelheid duidelijk merkbaar. Gezien de kaart maar iets meer dan €300,- kost en goede prestaties levert, is deze kaart dan ook een echte aanrader volgens The Inquirer.

EVGA e-GeForce 7800 GT OC
Volgende 23:17 P2P-'Lamabox' vanaf deze week leverbaar
Vorige 21:09 Fender komt met Intel Centrino-gitaar
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

De 7800GT wordt steeds interessanter vanwege de prijzen die dalende zijn. Straks heb je voor 250 euro zo'n kaartje waar je toch nog wel 2 jaar goed mee kan gamen :9

En die tijd is er (bijna dan ;)).

link!

Voor 300 ¤ vindt ik het mooie koop, maar die van XFX loopt op 440mhz en het geheugen op 1300mhz.
Maar dan betaal je al gauw een 370¤ voor

Een test tussen die 2 vindt ik wel erg interessant

Voor 300 ¤ vindt ik het mooie koop
tja vooral sinds 'ie in de pricewatch nu nog steeds voor ¤343 staat! ;)

En ik vind geen van 2en interessant (om meerdere redenen: het is nog steeds een enorme hoop geld voor iets wat na 1 jaar al verouderd is en ik heb liever een Ati)

De evga is een GT met 0.1V meer corevoltage. Elke GT doet wel 470Mhz als je het corevoltage door een bios flash verhoogd. De goedkoopste GT is 487 euro in de PW.
pricewatch: Club3D Geforce 7800 GT 256MB DDR3 (PCI-e, 2x DVI, ViVo) CG NX-G786VDD

De goedkoopste GT is 487 euro in de PW
Ehm, correctie, de link waar je naartoe verwijst is ¤286,96

De XFX 7800GT Lite staat voor 300 in de pricewatch hoor ;) Die duurdere is inclusief Call of Duty 2.

om eerlijk te zijn vind ik het niet noemenswaardig dat The Inquirer een 7800gt 25Mhz kan overclocken, kan aan mij liggen hoor.

Ze hebben gewoon gekeken hoeveel rek er nog in zit. Is niet bedoelt om te laten zien wat voor OC-guru`s het zijn..

Vind het inderdaad niet echt noemenswaardig nieuws. Het is wel nuttig om overclockbaarheid bij een review mee te nemen en te melden, maar om het alleen als nieuwspost te doen komt op mij meer over als reclame

300¤ is nog steeds een hoop geld voor velen. Voor mij ook en daarom koos ik een x800gto van his. Voor 190 euri heb je dan ook twee jaar plezier! ;)

Zonder de mogelijkheid van SM3, FP HDR, SLi en trAA.

mijn XFX 7800GT draait op 512/1210 en standaard op 450/1050 en hijs onder de 300 euro nu dus dit is niet echt iets boeiend :?

Ach, dit zijn leuke kaarten voor de mensen die niet aan hun kaart willen prutsen, maar wel een net wat snellere versie willen hebben voor bijna dezelfde prijs :)

Gelukkig.. ik had bijna een normale 7800 besteld
zeker een goede keuze, toch maar even m'n configuratie aanpassen. Zou de koeling het wel kunnen trekken? (ik houd niet zo van een lawaaierige pc)

- offtopic -
dan zou ik maar es naar deze kijken:
http://www.asus.com/produ...198&model=969&modelmenu=1

Een normale 7800 bestaat niet, het is ofwel GT ofwel GTX. (En GS voor AGP)

Top kaartje! Ik draai hem op 480/1.2. Benchies even goed als de standard 7800GTX.

Ik vindt dit niet echt iets voor de Frontpage.. veel, heel veel 7800 GT's halen dit soort speeds.

Die van mij iig wel, stabiel op 500@1100, een Asus 7800 GT. Deze kon ik voor een erg zacht prijsje kopen, iig stuk lager dan de hier genoemde bedragen, nieuw natuurlijk met garantie ;)

Eigenlijk blijft de chip 95 Mhz overgeklokt, dat EVGA goeie samples (krijgt en) op hun kaarten plakt en ze standaard op 470 zet is leuk, maar tis een overklok. Lijkt me logisch dat in deze chips niet meer de allermeeste rek zit (misschien haal je het met een XFX 7800GT ook wel, of met een Sparkle/Gigabyte/Club3D met/zonder andere koeling) Vandaar dat die 25 Mhz niet schokkend is.
Maar goed misschien of zelfs waarschijnlijk hebben hun ook wel een goeie sample gehad en halen niet alle 7800GT OC's van EVGA dit.

Mja opzich wel leuk nieuwtje voor diegene die nu naar een kaart kijken van +- 300¤. Zoals Inquirer zegt, tis wel een aanrader, goed geprijsd (de goedkoopste 7800GT is nu 286¤) en standaard net even wat meer snelheid.
Deze kon ik voor een erg zacht prijsje kopen, iig stuk lager dan de hier genoemde bedragen, nieuw natuurlijk met garantie
hoe komt het dat ik gelijk aan vrachtwagens denk als ik dit lees (garantie even overgeslagen)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:17 P2P-'Lamabox' vanaf deze week leverbaar
Vorige 21:09 Fender komt met Intel Centrino-gitaar
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011