Hoofdcategorieën

Warner start verkoop films via p2p-netwerk

Door Yoeri Lauwers, dinsdag 31 januari 2006 10:53
Bron: Reuters, views: 15.005

Nadat eerder al Universal overstag ging, is nu ook Warner bezweken voor de populariteit van p2p-netwerken. Door films en tv-shows te gaan verkopen via een dergelijk netwerk, hoopt het bedrijf een graantje mee te pikken van de populaire verspreidingsmanier van digitale media. Het bedrijf kondigde dan ook aan dat het vanaf maart zal beginnen met de dienst In2Movies, waarmee gebruikers in Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland zullen kunnen betalen voor het downloaden van een aantal Warner Bros-films en -programma's als Batman Begins en The O.C. Het downloaden zal daarbij niet enkel gebeuren vanaf de centrale servers van het bedrijf, maar ook van andere gebruikers die het programma al op hun harde schijf hebben staan.

Warner BrosVolgens Warner Bros-baas Kevin Tsujihara is het aanbieden van gebruiksvriendelijke en legale alternatieven de beste manier om het illegaal verspreiden van media tegen te gaan. Het bedrijf is overigens niet van plan om het bij de duitstalige markten te houden en plant een wereldwijde beschikbaarheid van de dienst. Geregistreerde gebruikers zullen films kunnen downloaden zodra ze op dvd verschijnen in het Duits. Vooralsnog kunnen de downloads alleen op de pc bewaard worden, maar met een volgende versie zal het ook mogelijk worden de shows op draagbare mediaspelers te bekijken. Van het gebruikte formaat of eventuele drm-beperkingen wordt overigens geen melding gemaakt.

Volgende 11:20
Vorige 10:22

Reacties

«  1  2  3  »

Als het eerste schaap over de dam is...

Verdrinkt de rest in de put?

Uhm nee ff serieus, er staan geen prijzen in, het is niet duidelijk hoe het met drm om zal gaan.
Ofwel het is nog heel erg afwachten wat dit gaat worden.

Ik denk dat ze beter geen DRM kunnen gebruiken. Dat zal veel meer mensen de stap doen maken, omdat ze dan gemakkelijker hun bestanden kunnen bekijken / overplaatsen. Eénmaal het bestand gedownload is kunnen ze het beter met een wachtwoord beveiligen ofzoiets :) Veel effectiever: er zijn immers weinig mensen die software / films / mp3 gaan kopieren voor iemand anders met een (eigen) wachtwoord derop!

Mwaoh, dat lijkt me nog niet zo'n probleem, wachtwoord is namelijk niet bijzonder goed te gebruiken als identificatiemiddel... Wat natuurlijk wel zou kunnen is de film watermerken, dus bijvoorbeeld jouw klantgegevens op de een of andere manier in de film verwerken. Dan mag je hem best illegaal verspreiden, maar weten ze je altijd te vinden...

Wil deze dienst slagen, dan moet voldaan worden aan 4 eisen: (1) goede kwaliteit, (2) lage prijs, (3) geen beperking persoonlijk gebruik en (4) sterke beperking niet-persoonlijk gebruik. Talpa heeft alvast laten zien hoe het níet moet, laten we hopen dat WB het beter doet...

Ik ben zelf geen voorstander van DRM, maar volgens mij is de enige reden dat we nog geen DRM in alle hard- en software hebben omdat de partijen nog geen overeenstemming hebben bereikt op welke manier dit gerealiseerd moet gaan worden. Het lijkt slechts een kwestie van tijd en we hebben het.

Nee, met 'het eerste schaap' doelde ik voornamelijk op het accepteren van P2P door een belangrijke speler op de multimedia markt. Ik zou graag zien dat P2P gewoon geaccepteerd zou worden, want een algemene acceptatie zou ertoe leiden dat bv. iedereen z'n eigen TV-station op Internet kan gaan opzetten.

Als bandbreedte universeel 'geshared' kan gaan worden al nagelang de populariteit, zoals P2P al jaren beloofd, dan breekt er een tijd aan waarin creativiteit en inzet eindelijk beloond gaat worden.

Wel jammer dat men het niet een beetje bij elkaar houdt. Ik heb liever dat ik al mijn digitaal spul bij 1 winkel (bv. iTunes) koop, dan dat ik voor elke film / CD of boek weer naar een ander internet winkeltje moet (zoeken). Waarschijnlijk krijgt het ook weer een afwijkend DRM, waardoor de ellende nog groter wordt.

Betekent dit overigens dat de rechtzaken tegen de P2P diensten (vanwege de bewering dat daar alleen maar illegale praktijken mee mogelijk zijn) worden afgeblazen.

Dat vind ik niet...

Doe mij maar meer winkels. Dat is namelijk veel beter voor de marktwerking.
Mogen al die losse bedrijfjes van mij meteen een prijzenoorlog gaan beginnnen

Ja hoor, een of andere random gast zoekt op google waar hij een film kan downloaden. Hij ziet dit en een random torrent site. 3x raden wat hij gaat doen.

Behalve natuurlijk als de prijs niet te hoog is en de snelheden hoger liggen dan via het torrent-netwerk.

betaalde site?.. niet iedereen is immers bekent met torrents :9 :D

natuurlijk speelt kwaliteit een grote rol...hoe hoger de kwaliteit, hoe eerder mensen serieus gaan overwegen om het te kopen...

Wat dacht je van nieuwsgroepen? :9 :Y)

En/of de kwaliteit van de films beter is en/of het aanbod completer is.
Ik download nu gewoon alles wat een beetje interressant is op het moment dat ik het toevallig tegen kom. Op het moment dat er een betrouwbare bron van film materiaal beschikbaar komt waar ik binnen 3 uur een film kan downloaden hoef ik niet zelf alles op te gaan slaan. Als je dan een paar euro moet betalen voor een film is dat niet zo erg. In de videotheek ben je die immers ook kwijt en die opslag kost ook geld.

Natuurlijk zijn er zat mensen die gewoon illegaal blijven downloaden ookal is er een legaal alternatief. Hetzelfde geldt voor muziek, maar toch zijn de omzetcijfers van de online verkoop van muziek enorm, en blijven groeien. Dus waarom zouden ze het niet doen.

Ik zou het wel prettig vinden om legaal een film te kunnen downloaden, alleen ben ik bang dat het geen standaard divx/xvid compressie gaat worden die ik in m'n stand-alone speler oneindig vaak af kan spelen, en de prijs zal net als muziek (1 euro voor 1 nummer toch?) ook wel niet al te aanlokkelijk zijn. Maar het kan geen kwaad om te blijven hopen ;)

Tsja, mensen die het illegaal doen zijn er altijd. De prijs van de meeste DVD's is inmiddels gezakt naar 7,50-12,50 euro, en toch zijn er stapels mensen die zo'n film nog steeds als .torrent downloaden. Maar toch verkopen de "echte" nog steeds prima onder het grote publiek dat voor zulke prijzen geen zin hebben om te snappen hoe torrents werken en waar je ze kan vinden. De truc bij betaald downloaden is om het makkelijk te maken om het legaal te doen, en niet te duur (zie iTMS). De kinderen en studenten met veel vrije tijd en weinig geld zullen altijd wel de moeite nemen om illegaal te blijven binnenhalen.

En wat maakt het uit of je voor 2,50 euro een DVD huurt voor een week, of je voor dat zelfde geld een download doet met een DRM-beperking van 7 dagen? Voor aankoop kan ik me nog voorstellen dat je geen DRM wilt, maar voor verhuur?

Nou, als ze dan bijv series gaan verkopen. Zeg ¤ 1,50 per aflevering, dan ben ik best bereid om Stargate etc zo te downloaden. (Moet het op zijn minst breedbeeld tv kwaliteit zijn.)

Meestal kijk ik een aflevering toch maar 1 keer, DRM maakt me dan ook niet uit.

Meestal kijk ik een aflevering toch maar 1 keer, DRM maakt me dan ook niet uit.
Ook al kijk je maar 1 keer, dan nog is DRM kut, alleen al omdat het vaak gewoon niet werkt onder Linux of op een Mac.

DRM werkt anders prima bij de iTunes videowinkel...

Dan ben ik zeker bereid om te betalen ja, mits in minimaal DVD kwaliteit (HDTV is mijn PC te sloom voor) en zonder DRM. Als er DRM opzit, kan ik het niet op DVD zetten en daarom wil ik graag breedbeeld hebben.

Op een 4:3 monitor breedbeeld bekijken is niet zo handig, daarom fik ik alles op DVD. Als dat niet kan door DRM, is het produkt voor mij volkomen nutteloos geworden :(

Naast het feit dat ik thuis alleen Linux gebruik en die DRM files waarschijnlijk helemaal niet zal kunnen openen.

A centralized component of the technology ensures the protection of copyrights, Warner Bros. said, while file-sharing aspects help distribute the large files more efficiently.

The service is being developed with arvato mobile, a subsidiary of German media conglomerate Bertelsmann, using its GNAB download platform.

Britain's publicly funded broadcaster, the BBC, is also testing a service called iMP, which functions as a P2P network and lets viewers watch shows such as soap opera "EastEnders" on their computers.
Er zit dus in ieder geval DRM in... en dan nog de vraag wat het gaat kosten. Veel bestaande download diensten zijn nu al duurder dan mailorder van de originele CD's of DVD's.... eens zien of het hier wel goedkoper gaat zijn dan de DVD.

En toch heb ik dan liever gewoon de DVD... die doen het tenminste ook in iedere dvd-speler, ook als ik eens bij kennissen of ouders ben ;)

Als de prijs goed is en de kwaliteit minimaal hetzelfde als de 'alternatieve' releases door diverse groups en HEEL belangrijk, GEEN DRM bevat, dan zou ik het zelf ook wel gaan gebruiken.

iets zegt mij dat wat jij wil op dit moment totaal niet mogelijk is. goeie kwaliteit, een filmstudio en geen DRM zijn 3 dingen die je niet ongestraft in een zin kan krijgen (helaas). ik ben het wel met je eens, maar ik ben bang dat er voor jou en voor mij nog geen download mogelijkheid bij WB is

Tja en de piraatjes wrijven zich de handjes al...

Niks meer DVD'tjes scoren om ze vervolgens te releasen, nee gewoon de officieel gedistribueerde versie even ontdoen van DRM en vervolgens re-releasen op het internet ..

Ik hou mijn hart vast ... }>

HDTV-rips zijn vaak een stuk sneller dan het wachten op die aflevering die op de legale site moet verschijnen.
Nu is het zo dat bij de iTunes Music Store alles pas een dag later erop staat. Wachten is gewoon niet leuk als de serie té spannend is.

Waren er niet al van die tussenstations die gewoon keihard het signaal opnemen die naar de monitor wordt verstuurd? Van horen zeggen, maar lijkt me niet algeheel onmogelijk. Dag DRM, op die manier.

Klinkt allemaal mooi, maar wanneer ze eenzelfde prijs hanteren voor een download als voor een dvd, dan is de keuze snel gemaakt.
Maar als het schappelijke prijzen zijn, moet hier toch wel toekomst inzitten. Er van uitgaande dat het mogelijk is om de media overal af te spelen waar ik een normale dvd ook kan afspelen. M'n gemodde xbox bv :P

Ik denk dat velen niet tegen legale downloads zijn (zoals ik zelf), maar dat het huidige prijsmodel niet voldoet. Ik vind 99 cent voor een mp3'tje teveel. een paar euro voor cd zou voldoende moeten zijn. Net als voor een film, je krijgt er geen mooi hoesje bij, geen extra's, etc. Dan moet de prijs er ook naar zijn.
Ben benieuwd

Net als voor een film, je krijgt er geen mooi hoesje bij, geen extra's, etc.
En vooral: niet het recht om de film vaker of op andere apparaten te bekijken ten gevolge van DRM.

Dus inderdaad net als een videotheek: een keertje kijken op het moment dat je het huurt.

Maar als je het tog maar 1 a 2 keer kijk dan ben je altijd goedkoper uit dan als je het gelijk koopt. En hier kan het wel zo zijn dat je met een serie gelijk kan downloaden of anders wachten tot heel de serie op DVD is.

Geregistreerde gebruikers zullen films kunnen downloaden zodra ze op dvd verschijnen in het Duits.
En da's meteen waarom ook dit zal falen. Ik heb geen zin om te wachten tot een film op DVD uit is, laat staan dat ik wil wachten tot hij in Europa op DVD uit is.

Ik wil niet onredelijk zijn; onredelijk zou zijn om downloads simultaan met de bioscooprelease uit te brengen. Maar ik vind het wel redelijk om te verlangen dat zodra een film niet meer of bijna niet meer in de bioscoop draait hij beschikbaar komt ter download.

Dit brengt me weer op een ander punt, want welk bioscopen? Hoewel er steeds meer worldwide releases komen, geldt voor het merendeel van de films dat ze nog steeds weken tot maanden later in Europese zalen verschijnen. Dit is achterhaald, net als de hele film- en muziekindustrie.

Betaalde filmdownloads succesvol maken? Dan:
1. Zoveel mogelijk wereldwijde releases van alle films
2. DVD en downloads tegelijk aanbieden binnen een zo korte mogelijk periode na de bioscooprelease (in overleg met bioscoopexploitanten)
3. Prijzen van downloads schappelijk houden conform de gigantische kostenbesparing die een electronische levering betekent
4. Extra's aanbieden bij de download; laat mensen kiezen of ze 'DVD extra's' ook willen hebben (mij boeien ze niet), lever een PDFje met de voorkant zodat mensen een hoesje kunnen maken. Lijkt geen ruk voor te stellen maar als je de download goedkoop houdt zijn dat dingen die mensen over de streep kunnen trekken.

Helemaal mee eens. Wie wil er nu nog meer dan een jaar wachten op 24, Seizoen 5? Van mij hoeven die Nederlandse ondertitels niet zo nodig. Ik heb tot Seizoen 4 op DVD (en voor £17.99 per deel; heel wat goedkoper dan de prijzen voor Seizoen 4 hier in Nederland, waar hij overigens nu pas uit is), en je kunt Seizoen 5 nu al kijken via o.a. de newsgroups.

Als ze download initiatieven succesvol willen maken, dan moeten ze iets hebben dat daarmee kan concurreren, en niet iets dat zo ver achter loopt (of zo veel duurder is) dat de mensen toch weer uitwijken naar de snellere (en goedkopere) distributie kanalen die er nu al zijn...

Ik zelf zou niet als verspreidpunt van legale content willen fungeren. Worden films die je alleen van een centrale server kan downloaden (bandbreedte kosten zijn voor de verkopende partij) dan duurder dan een film die jij (koper van een product) deelt met de rest van de wereld. Ik ga niet meebetalen aan de verspreiding van een product waar een ander geld aan verdient.

Ik zelf zou niet als verspreidpunt van legale content willen fungeren.
Waarmee je jezelf dus heel fijn in je voet schiet.
Als iedereen zo redeneert, betekent dat langzamere downloads. Of de producent moet meer bandbreedte inkopen waardoor de prijzen weer omhoog gaan...

Ach, die bandbreedte kost tegenwoordig geen drol meer. een complete dvd over het net heen gooien kost echt geen euro aan bandbreedte hoor. het enige wat ze doen is zeggen dat het zo duur is

3. Prijzen van downloads schappelijk houden conform de gigantische kostenbesparing die een electronische levering betekent

Nou, gigantisch...de distributiekosten voor een fysieke DVD (of CD) liggen rond de 2 a 3 euro, en tel er voor de fabrikage nog een half eurotje bij. Trek daar vervolgens de kosten voor serverbeheer, opslag en dataverkeer af en ik betwijfel of je per film veel meer dan 2 euro besparing hebt.

De reden dat het goedkoper kan is dat ze via downloads veel meer "exemplaren" verwachten te verkopen dan van fysieke DVD's, waardoor de productiekosten (van de film dus, niet het schijfje) over veel meer units verspreid kunnen worden -> lagere prijzen.

ze moeten er voor zorgen dat dit minstens zo interesant is om de downloaden als via bijv. bittorrent. weinig (geen) DRM beperkingen, schappelijke prijs, niet te laat (dus vóór de DVD release) en genoeg aanbod.

als ze dat voor elkaar krijgen (heb er een hard hoofd in) dan ben ík iig erg geintereseerd!

Ik heb liever dat ze regelen dat ik het ten minste fatsoenlijk op DVD kan branden (van mijn part éénmalig, ook al ben ik vel tegen DRM vanwege de eerder genoemde nadelen). Anders is het in mijn ogen in ieder geval geen 'volwassen' alternatief tegen het downloaden van films; ik ken er niet veel die op hun pc naar zoiets gaan kijken als ze een mooie tv met dvdspeler hebben in de huiskamer....

Ik vraag mij af wie daar op zit te wachten. Als we al -los uit de pols- 15¤ zouden moeten betalen om een film te downloaden, dan kunnen ze toch ook wel een deftige fileserver installeren. Mensen gebruiken echt geen P2P omdat ze dat een leuke manier van downloaden vinden hoor...

P2P is enkel extra ondersteuning, om hun bandbreedte een beetje te sparen. Zoals je boven kunt lezen hebben zij ook (waarschijnlijk snelle) centrale servers die gewoon zich in dat p2p netwerk bevinden.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:20
Vorige 10:22
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: