Eigenlijk belachelijk dit allemaal. Je kunt er toch ook niet vanuit gaan dat Ford zijn auto compatible maakt voor een Opel motor ?
Nee, dat hoeft niet perse. Tenzij ford dezelfde motoren wil gaan gebruiken. (Zoals Saab met de motoren van Subaru doet).
Wat ze wel willen is dat Ford Auto's voldoen aan de standaarden, en niet dat als jij niet heel veel geld aan ford hebt betaald, jij nooit de motorkap van een Ford mag openen of uitbreidingen mag verzinnen, of mag communiceren met de boordcomputer van de ford.
Iedereen wil gewoon van het walletje van Microsoft mee eten, en aangezien er maar één echt zo groot is... en een ander hoeft minder hard te lopen
Jij snapt echt niet waarom het draait he? Het gaat erom dat Microsoft express andere partijen buiten sluit, waardoor bergen sotware niet kunnen communiceren met windows en aanverwante applicaties. Wat expliciet uitsluit dat men goede software en compatible software kan ontwikkelen voor Windows, in combinatie met NetWare bij voorbeeld.
Een heleboel landen gillen op dit moment om 1 ding: Open! Niet perse opensource, maar open genoeg dat het concurentie bevorderd, en dat als Osama B. L. een atoombom laat afgaan op de MS campus niet de hele wereld onderuit gaat omdat Windows stuk is.
D'r zijn daarnaast nog steeds gebieden waar MS absoluut niet de grootste is, en die gebieden willen allemaal dolgraag compatible kunnen kletsen met windows, zonder daar exorbitante license-fees voor te moeten betalen.
Het doel is echt niet Microsoft kapot maken, maar
samenwerken met Microsoft, zoals het goede en beschaafde mensen betaamt.
Tja... het maar hoe je denkt over concurrentie....Ik geef Microsoft het volste recht met alles wat ze ontwikkeld hebben...
Anderen willen gewoon hun software laten draaien op andermans schouders eigenlijk.
Dit alles is opzich nog niet zo erg, maar toch... ik ben van mening dat een Apple Server niet met een MS server hoeft te kunnen communiceren.
Ik denk dat het beste voorbeeld de Linux-communitie is... altijd wel een oplossing om MS te kunnen gebruiken op bijna iedere manier... goed development heet dat met veel mensen tegelijk, helaas kan niet iedereen zoveel personeel betalen als in de OpenSource communitie actief is...
Over iemand die loopt te zeuren over zijn FS van Microsoft... ga Linux draaien dan.. gezeur

Je kunt kiezen...hoeft niet

Als jij met jouw PC met de mijne wil communiceren moet dat toch gewoon kunnen zonder dat 1 van ons er een ander OS voor moet installeren?? Internet is er voor communicatie onderling en niet alleen voor communicatie tussen 1 OS onderling of het andere OS onderling!
Protocollen verschillen toch niet ? Ik Skype iedere dag van Linux naar Windows

Ik communiceer vaak genoeg moet m'n apple naar m'n windows en terug. Het is misschien niet de makkelijkste manier, maar 't werkt prima. En skypen werkt en e-mailen werkt en internetten werkt en ... ga zo maar door. Dit werkt ook allemaal met Linux (Voor zover ik begrijp, heb linux zelf niet draaiend en daar kies ik voor). Dus wat is dan het probleem. De keuze ligt er gewoon; of koop een apple, of installeer linux ipv windows. En als je linux zo "moeilijk" vindt om te installeren, ja, dan moet je linux-ontwikkelaars aanspreken dat ze 't niet zo makkelijk maken om te gebruiken en niet windows er van beschuldigen dat ze 't allemaal zo "gemakkelijk" voor iedereen gemaakt hebben.
of niet soms?
skype is dan ook niet van ms he
---ontopic---
Ik weet niet wat de rede is dat EU uitstel geeft, maar ik vind niet dat ze ms soft moeten aanpakken. Zo'n monopolie positie is totaal niet gezond voor de markt en zou in elke andere sector allang zijn aangepakt.
@ jreijmer
Tegenwoordig installeerd linux(de simpelere distributie's als ubuntu) gemakkelijker als windows hoor. Het enige wat moeilijk is dat het anders is of als je hardware niet ondersteund wordt.
Communicatie tussen 3d partie programma's heefd natuurlijk weinig met ms te maken. Ik gok dat dit eerder over dingen gaat als hun Exchange protocol.
Rutger M. je kletst uit je nek.
Skype gebruikt zijn eigen protocollen en gaat zo geheel om de infrastructuur van Windows heen. Daarom werkt het cross-platform.
Uit je voorgaande berichten blijkt ook dat je standpunt ook heel erg "huis-tuin-en-keuken-computergebruiker" gericht is.
Het gaat hier niet om een aantal vakantiefoto's kopieren van jouw Windows bak naar de Apple computer van de buurvrouw. Het gaat hier om miljarden omzetten in de bedrijfssoftwarebranche.
MS heeft een groot aantal standaard protocollen voorzien van Microsoft specifieke aanpassingen om zo communicatie tussen MS en non-MS software te hinderen met als doel het illegaal verkrijgen van concurrentievoordeel. Dat wordt hier aangepakt.
Dit heeft niets te maken met het feit dat MS elke prive computergebruiker Windows zonder optie van keuze door de strot probeert te duwen met extensieve preloading deals. Ergens vind ik dat nog niet eens ernstig, want de schapen gaan er vrijwillig in mee.