Hoofdcategorieën
Device Settings

'Een op de acht internetgebruikers is klant van iTunes'

Door Arthur Scheffer, zondag 22 januari 2006 21:56
Bron: Nielsen/Netratings, views: 15.138

iTunes-logo (tussenmaat)Bijna één op de acht internetgebruikers is klant van de iTunes Music Store, aldus een recent onderzoek van Nielsen/Netratings. In december 2005 trok de online muziekwinkel van Apple 20,7 miljoen unieke bezoekers, een stijging van 241 procent ten opzichte van vorig jaar. Volgens het onderzoeksbureau komt dit overeen met bijna 14% van de actieve internetpopulatie, hetgeen voor Nielsen reden is om te spreken van 'een belangrijk fenomeen in de markt voor online media'. Vooral jongeren tussen de 12 en 17 jaar bezoeken de site relatief veel. Verder constateert Nielsen dat iTunes-bezoekers relatief vaak een Volkswagen rijden en cider als favoriete alcoholische drankje hebben, maar opmerkelijk genoeg zegt de studie niets over de muziekvoorkeur van de iTunes-bezoeker.

Volgende 23:40 Lenovo gaat ThinkCentre-pc's in detailhandel verkopen
Vorige 21:36 DFI stelt teleur met LanParty UT RDX200
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Aangezien uit cijfers bleek dat er bijna 1 miljard mensen toegang tot internet hebbem, lijken mij die cijfers niet kloppen.. (heb zo geen bron erbij)

Ik wou net hetzelfde posten, ik gok dat ze in het onderzoek 1 op de 8 amerikaanse internetgebruikers bedoelen.

20,7 miljoen unieke bezoekers enkel in de maand december. Als je alle unieke bezoekers optelt kom je bijna aan 1/8 van een miljard.

Of bedoelt men op december 2005 dat er toen een bezoekersaantal van 20,7 miljoen gemeten is.

Ze meten het aantal unieke bezoekers volgens mij aan de hand van userdatabase. Maar daar ben ik niet zeker van.

uhh ja en dat hun favoriete drankje cider is kan ik ook niet geloven. Ik zie geen jongens van 12 -17 even een lekkere fles appelcider wegwerken. Ik denk dat dit bier moet zijn. :*)

Je weet toch, voor Amerikanen stopt de wereld bij hun eigen landsgrenzen.

Ik denk dat er een verschil is tussen de "actieve internetpopulatie" (waar het hier volgens mij om gaat) en mensen die toegang hebben tot Internet. Mijn oma heeft thuis een computer met internet en dus in principe toegang tot internet. Ze gebruikt het echter nooit en valt dus niet onder de actieve internetpopulatie.

Overigens wordt je als je iTunes Music Store bezoekt dus al tot klant gerekend? Onder klant versta ik eerder iemand die daadwerkelijk iets koopt en niet alleen de winkel bezoekt.

Daarentegen heb je ook mensen die iTunes bezoeken die niet tot de actieve populatie behoren, dus dat gaat niet op.

En ik geloof zowiezo niet dat de active internetpopulatie maar rond de 160 miljoen is... dit is aanzienlijk meer

Ja dat is gewoon het bezoekersaantal, het aantal verkopen vindt ik veel interresanter. Bij quicktime krijg je trouwens automatisch i-tunes... dan ben ik ook i-tunes gebruiker! En ook interresant is: wie hebben er een ipod!? want zonder i-tunes kom je niet ver met je ipod....

Waardeloos onderzoek dus volgens mij.

Even voor de tip, je kan Quicktime ook als stand-alone downloaden hoor ;) link

Er staat slechts dat er 20,7 miljoen unieke bezoekers de site bezochten... Er staat niet dat diezelfde bezoekers ook daadwerkelijk klant zijn, dus iets kopen. Ik betwijfel ook of die 12-17 jarigen de site bezoeken om echt iets aan te schaffen (geen eigen creditcard). Misschien bezoeken zij de site wel om even te kijken welke mp3s ze moeten downloaden van het nieuwe album van artiest x...

Verder constateert Nielsen dat iTunes-bezoekers relatief vaak een Volkswagen rijden en cider als favoriete alcoholische drankje hebben
Geen serieus onderzoek dus, als ze niet gekeken hebben naar de muziekale voorkeur van de klanten van een muziekwinkel, maar wel naar de auto die ze rijden... 1/8 van de internetters is ook onmogelijk...

* 786562 Mellon

Vooral jongeren tussen de 12 en 17 jaar bezoeken de site relatief veel.
en rijden ook zo lekker auto hè? laat staan dat die een VW zouden hebben...

wat een onderzoek |:(

Maar je kan al wel van een VW dromen.

wie droomt er nu van een VW?

Droomauto's komen niet uit Wolfsburg..

Rijbewijzen starten in de States vanaf 16

Weet je wel wat een VW kost in de VS? dat is al gemakkelijk de helft meer als hier! ;)

Eg nie'. De golf heeft daar een basisprijs van US$16030 tegenover EUR 19655... 't Is dus eerder andersom. :)

Edit: reactie op Josdebos. :)

Het lijkt mij dat je dit als volgt moet lezen:
Van de mensen die wel auto mogen rijden, rijden de meeste, volgens dit onderzoek, in een VW. Hetzelfde geldt voor de appelcider. Zij die drinken, drinken het liefst appelcider blijkbaar.

Muziekkeuze is ook niet van belang bij dit onderzoek. Uit dit onderzoek kan je de grote gemene delers halen van het iTunes publiek. Intressant voor bedrijven die zich willen toespitsen op iTunes en zijn gebruikers.

Voor de muziekkeuze van iTunes klanten moet je geen onderzoek doen, waarvoor denk je dat die top 100's in iTunes dienen.

maar opmerkelijk genoeg zegt de studie niets over de muziekvoorkeur van de iTunes-bezoeker.
Terwijl juist dat gegeven juist erg makkelijk te achterhalen was als het daadwerkelijk allemaal klanten waren, iets wat ik dus ook totaal niet geloof.

Zoiets moet je helemaal niet onderzoeken. Ik ben maar 1 keer op de iTUnes site geweest en ze sloegen me bijna dood met TOP 10, "Andere gebruikers kochten ook nog dit..." Gewoon eventjes de site bezoeken en je weet het koopgedrag en de populairste muziekgroepen / genres / ... ;)

dat ze cider als lievelingsdrank hebben kan dus alleen maar betekenen dat ze brits/amerikaans zijn. Tijdens mijn stage in Schotland hadden al mijn huisgenoten iTunes, ik had tot dan nog nooit iTunes of cider gezien...

Hoeveel mensen zijn eigenlijk echt ondervraagd? Ik ga ervanuit dat ze ondervraagd zijn omdat ze zeggen dat ze volkswagen rijden.
Hebben ze van het aantal ondervraagden ook gemeten hoeveel er daadwerkelijk klanten zijn? Is dat ook 14% ?

Kent er iemand wel Nielsen Rating? Nielsen ondervraagd geen mensen, zij monitoren het internetverkeer om aan die cijfers te komen.

Nielsen Rating is een van de bekendste bedrijven op het gebied van statistieken. Gaande van hitlijsten tot naamsbekendheid.

Het is niet omdat de cijfers voor ons totaal geen verband houden dat het een flut onderzoek is.

lies, damned lies, and statistics...

Vooral jongeren tussen de 12 en 17 jaar bezoeken de site relatief veel. Verder constateert Nielsen dat iTunes-bezoekers relatief vaak een Volkswagen rijden en cider als favoriete alcoholische drankje hebben
Waar gaat het toch heen met de wereld... al die 12 tot 17 jarigen, die dronken achter het stuur van hun volkswagen naar hun favoriete muziek luisteren :?

Nee joh, dat komt door iTunes! dat heeft een slechte invloed op je ;)

geef mij maar allofmp3.com, sms sturen album downloaden in het formaat en kwaliteit die je zelf kiest én geen drm :)


Les goûts et les couleurs ne se discutent pas ;)

vrij vertaald:

Over smaak en kleuren valt niet te discussiëren.

Ik geloof dat jij inderdaad iets niet begrijpt.

Over smaak valt niet te twisten. Jij vind de ipod lelijk. Is je goed recht. Anderen, en daar zijn er behoorlijk veel van, vinden het een mooi apparaat. Over maak valt niet te twisten, en daar valt dus ook weinig aan uit te leggen.

De bediening onhandig? Nu vraag ik me af of je wel's een ipod in handen hebt gehad. Het succes van de ipod is afgezien van het design (dat veel mensen dus mooi vinden) wordt de bediening juist als erg eenvoudig en handig gevonden.

Daar komt bij na de ipod echt naadloos samenwerkt met Itunes. De map op je hardeschijf van je mac of windows machine wordt door iTunes perfect gesyncroniseerd met je iPod. Het zelfde geld voor de podcasts en vid.casts en je foto's als je een ipod photo of hoger hebt.

Koop je muziek via de iTunes music store dan is dat ook vrijwel metteen met je ipod gesyncroniseerd. Verder diend iTunes als een snelle muziek database op de computer wat ook erg handig is.

Er is echt wel iets aan te merken op de interface van de ipod. Voor mij is dat dan dat als je duets van 2 artiesten hebt dat die of wel te vinden zijn onder artiest 1 en anders onder artiest 2. Dit zouden ze van mij wel iets slimmer mogen oplossen maar daar hebben concurenten van apple ook nog niet echt een oplossing voor.

De kracht van de ipod is juist de eenvoud en het non nonsense concept van de interface.

Voor je iets beweerd moet je naar mijn idee wel eerst 's goed gekeken hebben naar het product. Als iets zo'n krankzinnig succes is ...dan zou daar toch wel een reden voor zijn lijkt me...en volgens mij heb ik er zojuist een paar voor je opgenoemd.

Ik ga volledig in je mee.. Ik snap de hype rond die relatief dure apparaatjes ook niet, maar respecteer wel anderen hun mening als ze zeggen dat ze het geweldig vinden. Het grootste voordeel tov vele anderen is de dienst na verkoop. Alhoewel mijn Medion MDJuke ook al was gerepareerd na 5 werkdagen :) (Dit geheel terzijde)

Zoals hierboven vermeld: over smaak en kleuren valt niet te discussiëren (,maar je moet wel anderen hun mening respecteren!)

Wat een stom onderzoek.

zowat alle 'research' waar "itunes" in voorkomt op de frontpage, gaat over onzinnige onderzoeken die onderbouwd zijn met cijfers of claims die nooit blijken te kloppen. Worden jullie hier zelf niet moe van? Itune-huggers :+
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:40 Lenovo gaat ThinkCentre-pc's in detailhandel verkopen
Vorige 21:36 DFI stelt teleur met LanParty UT RDX200
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011