Channels
Powered by True

Memorex belooft langere levensduur met gouden cd/dvd-r

Door René Wichers, zondag 15 januari 2006 15:02
Bron: CDRinfo, submitter: iyanic, views: 24.538

Memorex heeft een nieuwe lijn beschrijfbare cd- en dvd-media uitgebracht. De Pro Gold Archival-schijfjes zijn voorzien van een reflectieve laag van 24 karaats goud, wat moet zorgen dat de levensduur tot zes keer groter is dan die van bestaande schijfjes. De discs zijn verder voorzien van Memorex' DuraLayer-coating, die beschadigingen zou helpen voorkomen. Volgens het bedrijf hebben laboratoriumtests uitgewezen dat de beschrijfbare dvd's honderd jaar goed zullen blijven; de levensverwachting van de cd's zou zelfs 300 jaar zijn. Het bedrijf geeft dan ook levenslange garantie op de nieuwe datadragers, al is zoals gebruikelijk onduidelijk wiens leven er dan bedoeld wordt.

Memorex Pro Gold-dvd Met de nieuwe schijfjes wordt gemikt op de professionele markt voor opslag van medische, juridische en financiële gegevens. In het bijzonder overheden zouden volgens het bedrijf op dergelijke producten zitten te wachten. Ook Mitsui en MAM-E hebben al schijfjes die het edelmetaal gebruiken om corrosie van de datalaag te voorkomen, maar die zouden minder goed verkrijgbaar zijn. Overigens hebben diverse fabrikanten al eerder de fabricage van gouden schijfjes weer opgegeven; de hoge kosten zouden de populariteit ervan in de weg staan. Of de vele berichten over onleesbare recordables inmiddels voor genoeg ongeruste klanten hebben gezorgd, zal dan ook moeten blijken. De cd's, die 700MB kunnen bevatten, zouden rond de vier dollar per stuk moeten gaan kosten; de op achtvoudige snelheid te fikken dvd's moeten voor ongeveer vijf dollar per stuk over de toonbank gaan. Als alles goed gaat liggen de nieuwe Memorexen vanaf april in de winkel.

Volgende: Rambus start opnieuw rechtszaak tegen Micron 16:24
Vorige: Firefox-advertentie komt in de Sp!ts 14:02

Reacties

«  1  2  3  4  »

Ook niet toevallig, een paar weken geleden werd bekend gemaakt dat de kwaliteit van veel gebrande xd-r en rw's vaak om te huilen is, en de schijfjes, afhankelijk van het merk, vaak al na 1 - 2 jaar de geest geven.

4 dollar per stuk is niet niks maar als ze waarmaken wat ze beloven is het natuurlijk een mooie investering. Vergeet alleen niet dat ze nog steeds kapot kunnen met een hamer :)


Die Magnetron deed het werk perfect bij MythBusters :+

Dit is maar bedoeld voor één bedrijf. En dat is de AIVD zodat die er zeer belangrijke geheime gegevens op kunnen zetten en dan in een auto leggen... :z

ik heb hier nog enkele GOUDEN cd 's liggen van Agfa ... agfa is al jaaaren gestopt met het maken van cd's ... ikheb er nog een paar lege, maar al degene die vol zijn (indertijd nog aan 1x geschreven), gaan na al die jaren nog steeds héél goed mee (géén enkele cd-rot, terwijl ik jongere cd's heb die daar dus wel last van hebben...)

kan mij nog goed herinneren dat ik die schijfjes indertijd ook een pak heb betaald ... ongeveer een 120 oude belgische franken per stuk (3¤)
je moet wel weten... dit was in het allerprilste begin van cd-writers ... een 2x drive moest nog worden uitgevonden...


Anders lees je die post ff goed?
Hij heeft het NERGENS over een branders of cd-r's.
Houd je mond dus dicht voortaan.

In die tijd dat wij de brander nog moesten huren (ca. 12 jaar geleden) hadden wij gouden CD's van Kodak. Daar paste echter maar 540 MB op. Die waren destijds een gulden of 11 meende ik. De 650 MB exemplaren waren een gulden of 18.

Die 60 Euro van jou is zwaar overdreven. Tevens zou je misschien iets aan je grammatica kunnen doen, gezegT is toch wel erg triest.

4 dollar per stuk is niet niks maar als ze waarmaken wat ze beloven is het natuurlijk een mooie investering. Vergeet alleen niet dat ze nog steeds kapot kunnen met een hamer
Goh, is maar goed dat je dat er bij vermeld.... |:(

Nou dat kan geen kwaad en vooral niet bij Memorex. Ik heb een hele doos Memorex CD-RW's weg kunnen flikkeren omdat die dingen al na 3x beschrijven vol met fouten zaten. Heb ik met TDK of Philips geen last van.

Maarreehhh... wat voor gegevens wil je nou eigenlijk 300 jaar bewaren? Lijkt me dat je waardevolle games dan een tikkie verouderd zijn... :+

Er is al inderdaad media met goud in het... golden dye heet het ook wel! En het is duurder dan normale dye maar..moet zeggen nooit problemen mee gehad.

Kan natuurlijk niet zeggen dat de niet golden dye media slechter is....

das wel makkelijk voor familie foto's/filmpjes... voor de rest zou ik nie echt weten wat een gewone parcticulier d'r aan heeft...

software is't nie echt voor nodig... die word toch continu verandert... 't is overigens wel goeie ontwikkeling.

Ik vraag me vooral af of het niet gewoon veel marketing is. Nuja, natuurlijk is een groot deel marketing maar ik bedoel maar: is goud echt zoveel beter als reflectielaag dan andere goedkopere materialen? Of is het gewoon om het gevoel op te roepen bij de consument van: "het is een edelmetaal dus het zal wel goed zijn :9 "

goud is een edelmetaal en edelmetalen reageren met praktisch geen andere stof (of gas) in een gewone omgeving.

Maar de dye bestaat toch zeker wel uit andere stoffen dan goud? En als deze reageren onder invloed van licht of lucht dan ben je alsnog gezien.

Platina is toch ook een edelmetaal?

Yup Platina is ook een edelmetaal. Het reageert nog minder op andere stoffen dan goud of zilver.

Laat zilver maar weg, dat wordt al zwart als je het een uurtje aan de lucht blootstelt :)

Het ís ook pure marketing. Op de kosten van zo'n CD maakt het ook weinig uit natuurlijk, het is zo'n flinterdun laagje. Het grootste probleem van de levensduur van een CD is dat het vacuum tussen de twee lagen niet opgeheven wordt door een beschadiging, want dan oxideert de dye (zie ook deze site, meestal is het een kwestie van voorzichtig met je CD's omgaan), of dat de reflectielaag sowieso al niet zo best was (en dat merk je dan m.n. als je hem op veel hogere snelheden gaat proberen te lezen).

Met de nieuwe schijfjes wordt gemikt op de professionele markt voor opslag van medische, juridische en financiële gegevens
Deze bedrijven/overheden besteden hun dataopslag uit aan gespecialiseerde bedrijven. ze gaan niet zomaar wat info op een cdtje zetten en dan in de ladenkast stoppen hoor

Ik vraag me toch wel af wie er over 100 jaar nog een CDROM lezer heeft...

indien nodig zullen ze wel toestellen bewaren of opnieuw produceren om ze toch te kunnen lezen, afhankelijk van hoe kritiek de data is die erop staat

Als die data echt zo kritiek was dan zette ik het persoonlijk niet op een CD, zelfs niet een gouden. En dan nog, dan zou ik het om de 10-15 jaar om op een nieuwer formaat media.

Imho zal het over 100 jaar niet zo moeilijk zijn om CD's te lezen. Het is een goed gedocumenteerd en beschreven, veelgebruikt format. Wat dat betreft zou ik me veel meer druk maken om archieven die op allerlei exotische proprietary formats beschreven zijn, liefst alleen leesbaar door specifieke backup software en beter, nog incremental ;)

Zie ook Zorgen om levensduur digitale bestandsformaten ongegrond (grootste gevaar is gebruik van hele specifieke technologie).

Precies. Er wordt vaak WORM e.d. aangeraden, terwijl dat alleen precies de zelfde technologie in een veel duurdere verpakking is. De kans dat voor zo'n niche markt over honderd jaar nog spelers gemaakt worden is veel kleiner dan voor een veel gebruikte consumententechnologie. Een analogie: je kan nu nog gemakkelijk platenspelers kopen die 78 toeren platen kunnen lezen (consumententechnologie van 60 jaar geleden), maar probeer maar eens een ponstape of ponskaarten uit de jaren 50 in te lezen. Het zal best kunnen, maar erg toegankelijk zijn de professionele opslagmedia van maar een halve eeuw geleden niet meer. De media zullen nog prima zijn, maar zonder leesapparaat heb je daar weinig aan.

WORM is NIET dezelfde technologie in een dure verpakking.

Wat dan wel? Wees duidelijk en onderbouw svp.

Ik heb een jaar of 4 (5?) geleden een stel HI-SPACE gold-cd gekocht. 10 voor 10 gulden, geloof ik. Zouden 100jaar mee moeten gaan. En zo niet, dan krijg ik mn geld terug :+

Verdorie... ik heb het bonnetje weggegooid!!

Ze bestaan dus al een tijdje, gebruik ze zelf voor foto-archivering. Dat doet me denken dat het weer eens tijd is, daarvoor. Kijk op

http://www.hi-space.com/p...0&idSSRub=74&idProduit=37

voor meer info & product sheet.
(nee, heb geen banden met deze firma, zit ook niet in de Media-verkoop).

Inderdaad, Hi-Space deed het ook al wat jaren, en nu nog hoor. A-kwaliteit die cd's, ook hun niet-gouden soorten hoor.

Krijg je ook de onkosten vergoed. Om de data op 1 of andere manier er van af te halen. Zo niet op nieuw te maken?

Ok dit is nu wel leuk en aardig dat dit mogelijk is, maar wat de meesten mensen vergeten is dat de meeste data afhankelijk is van software en computers om te kunnen worden gelezen.

Het is dus nog maar de vraag of zo een CD die 300 jaar mee gaat over 300 jaar nog wel gelezen kan worden. Je hebt namelijk apparatuur nodig om de CD te lezen en de juiste Computers en Software om de data te kunnen verwerken naar iets waar mensen mee over weg kunnen.

Wat wel een redelijke toepassing kan zijn is backup van belangrijke data op korte termijn. Mogelijk zouden dit soort schijven in de toekomst tape backup kunnen vervangen. Maar om een argief hierop op te slaan met de intentie om het meer dan honderd jaar te bewaren lijkt me niet slim.

Over driehonderd jaar, als de mensheid dan nog bestaat, zullen DVD's e.d. al lang zijn gekopieerd naar nieuwere generaties data-dragers, die weer gekopieerd zijn naar nog weer nieuwere, etc.

Als het echt belangrijk is om tegen die tijd archaïsche DVD's te kunnen lezen, dan is er vast wel een bedrijf of instantie die voor de liefhebber speciale apparatuur daarvoor ontwikkelt, tenzij er door wat voor rampspoed dan ook geen bedrijven meer zijn die dat kunnen. 300 jaar is met het huidige tempo van ontwikkelingen in de wereld immers een enorm eind weg en het is moeilijk in te schatten hoe de wereld er dan uitziet.

Het wordt tijd voor Gold-Ray schijfjes! :+

Kodak had jaren terug hun gold series en wat ik me herinner waren dat super kwaliteits cd's

tha levenslange garantie leuk en wat moet je je bij die garantie voorstellen. Na 5 jaar blijkt het ding naar de kloten te zijn, jij je waardevolle infomratie kwijt en je krijg dan een nieuwe cd die een waarde heeft van misschien 0,50 euro ?

Wwarschijnlijk zit er aan die garantie ook haken en ogen. Je moet de cd goed opbergen niet in de zon laten liggen en bewijs jij maar eens dat je dat niet gedaan hebt als de fabrikant het tegendeel beweerd.

Misschien wordt het op zijn amerikaans eens tijd voor een proefproces om dit soort garantiepraktijken aan de kaak te stellen. Testen in een lab zijn geen testen in de praktijk en daar kun je dus niet echt conclusies uit trekken, vooral ook bij cd's die in wisselende ontstandigheden kunnen verblijven.

wat moet zorgen dat de levensduur tot zes keer groter is dan die van bestaande schijfjes
de levensverwachting van de cd's zou zelfs 300 jaar zijn
Dus dan kun je met de huidig 50 jaar?!?
Ik meende dat ik vorige week toch echt iets anders had gelezen op tweakers.net
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende: Rambus start opnieuw rechtszaak tegen Micron 16:24
Vorige: Firefox-advertentie komt in de Sp!ts 14:02

Powered by True
RSS VNU Media logo
© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden
Uitgever van: