Hoofdcategorieën

Dell plant introductie 30" breedbeeld lcd-scherm

Door Hielko van der Hoorn, dinsdag 6 december 2005 19:47
Bron: TrustedReviews, views: 23.450

Dell 3007WFPTrustedReviews bericht dat Dell binnenkort zijn assortiment lcd-schermen aan de bovenkant gaat uitbreiden. In navolging van Apple zal Dell een breedbeeld scherm introduceren met een beelddiagonaal van maar liefst 30 inch en een native resolutie van 2560x1600. De overige specificaties van de Dell 3007WFP zijn een 14ms responstijd, een 700:1 contrastratio, een helderheid van 400cd/m² en kijkhoeken van 178°. Het scherm is uitgerust met een in hoogte verstelbare voet, een usb-hub en een 9-in-1 kaartlezer. Hoeveel voor het scherm neergeteld zal moeten worden is onbekend, maar waarschijnlijk zal Dell een flink stuk onder de 2.500 euro van het 30 inch Apple-scherm zakken. Over twee weken, op 21 december, zal het scherm in de virtuele winkelschappen van Dell verschijnen.

Volgende 20:24
Vorige 19:47

Reacties

«  1  2  3  4  »


minder is dan de 24"
Hoezo is 30 op papier minder dan 24?

Hoe goed zie je bij zulke schermen nu dode (sub) pixels?

Ik kan mij voorstellen dat bij die enorme hoeveelheid pixels en de kijkafstand dit een stuk kleiner zal zijn. Niet dat ik er snel mee te maken krijg (ligt net iets buiten het budget ;) ) maar wel interessant om te weten.

Ga er van uit dat het scherm dezelfde pixelgrootte/pitch heeft als de meeste andere schermen (zo rond de 100 dpi). Als je dus niets aan de lettergrootte doet op je desktop dan wordt de kijkafstand niet groter. M.a.w. je dode pixels zie je nog evengoed (behalve dan dat je een groter oppervlak moet bekijken).

Als je een film gaat bekijken dan heb je er natuurlijk een stuk minder last van, omdat zelfs op HDTV iedere punt van het beeld afgebeeld wordt op meerdere pixels.

het is gewoon het zelfde scherm als die apple
Alleen een ander jasje
Ik vind het appelen behangetje trouwens mooier

Ik heb 1 pixel die bijna altijd groen is, en je moet echt enorm kijken wil je hem zien. Ik heb een 24" btw, heerlijk scherm echt een aanrader. De prijs is wel een beetje zwaar, heb er 2 maanden hard voor moeten werken, maar het was zeer de moeite waard.

Dell doet er trouwens vrijwel maandelijks 300 euro af, dus als je hem voor 1200 koopt ben je op het verkeerde moment. Ik kocht hem voor 900, een dag voordat ie weer 1200 werd, maar ik zie dat ie nu weer 920 is.


<edit de 2405FPW heb ik btw, heeft iets betere specs, maar het lijkt me dat dat niet veel uit maakt..>

Trouwens, voor de 30" heb je een videokaart met dual dvi ofzo nodig, dat hebben alleen de nieuwste kaarten zoals de 7800, goedkopere kaarten ondersteunen geen resoluties van groter dan 1920x1200, 24" is voor mij dan ook de max.

Dan mag je wel een kick-ass systeem hebben wil je daar op gaan gamen op de native res...


Als de spellen het überhaupt ondersteunen...

en anders game je toch gewoon op 1280x800. dat is ook heel fatsoenlijk en heb je geen last van het waardeloos omzetten van resoluties omdat het gewoon de helft is (1 pixel => 4 pixels)

Kijk dat begint er op te lijken.
Ben toch wel beniewd wat ie echt gaat kosten

Ik ben erg benieuwd naar de game performance van dit scherm. En voordat iedereen zich blind begint te staren op die 14ms: het gaat voornamelijk om het paneel + overige technieken (die response tijd is dus niet zo interessant). Time will tell :)

hemm je hebt wel een 7800GTX 512MB in sli nodig om lekker te kunnen gamen op 2560X1600 }>

Mama, mag ik deze?

Ik hoop dat Apple de prijs van haar schermen hiermee ook laat dalen. Tenslotte, als je kijkt naar wat er aan onderdelen inzit, rechtvaardigt dat absoluut die prijs niet.
Een beetje gezonde concurrentie kan dus geen kwaad.

Eerst had ik een 17 inch crt dat werd een 19 inch crt, dat werd daar weer een 19" TFT en uiteindelijk heb ik 3 maanden geleden een dell 24" gekocht.

Elke keer als ik de nieuwe aankoop had gedaan, dacht ik "met deze monitor kan ik jaren vooruit"

Maar nu ik deze 30" ziet begint het weer te kriebelen.

Daar zijn wel psychiaters voor te vinden hoor ;)

Maar zelfs als je per se die 30" wilt hebben dan kan je nog altijd je 24" voor een leuk bedrag verkopen, zeker als ie vrij van dode pixels is lijkt mij. Tenzij geld sowieso geen probleem is, dan zet je 'm er lekker naast :)

Volgns mij ben je goedkoper uit als je gewoon een 30" koopt... Of twee...

Wow, wat weerhoudt mensen ervan om dit als TV te gebruiken? Digitale tuner in je HTPC en je hebt voor een relatief weinig geld een groter dan 1080p scherm.

Het is geen HDTV resolutie ;) . (1:1,6 en hdtv = 1:1,77777)

Het is dus ook geen 4:3. Het is gewoon een bruut scherm om mee te devellopen of tekenwerk op uit te voeren.

16:10 zoals ze altijd zeggen. Niet dat het veel uitmaakt!
Het scherm doet 1920x1200 wat perfecte HDTV res is.

Nee, HD 1080p is 1920x1080. Maar dan nog, maakt niet uit, klein zwart balkje voor je subtitels ofzo.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:24
Vorige 19:47
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: