In februari 1999 heeft Eolas een rechtszaak aangespannen tegen Microsoft, omdat laatstgenoemde inbreuk zou maken op een patent van eerstgenoemde. Eolas kreeg namelijk in 1998 een patent toegewezen waarin een methode is vastgelegd om te interacteren met in webpagina's ingebedde objecten. Onder meer Microsoft maakt van deze techniek gebruik in Internet Explorer en werd daarom in 2003 veroordeeld tot het betalen van een boete. Het Redmondse bedrijf gaf enkele maanden later aan zijn browser aan te passen en het patent te willen laten onderzoeken op geldigheid. De browseraanpassingen werden destijds niet doorgevoerd, omdat eerst gewacht zou worden op het onderzoek en gerechtelijke uitspraken. Het onderzoek leidde ertoe dat het patent na eerste lezing ongeldig verklaard werd door het Amerikaanse patentbureau en Microsoft in hoger beroep ging tegen de eerdere gedane uitspraak. Na uitgebreider onderzoek van het Amerikaanse patentbureau bleek dat het Eolas-patent toch wel geldig was. Dit heeft ervoor gezorgd dat Microsoft Internet Explorer heeft aangepast, zodat er geen inbreuk meer gemaakt wordt op het Eolas-patent.
Afgelopen vrijdag heeft het softwarebedrijf dit aan twintig grote uitgevers en advertentiebedrijven laten weten, aangezien deze veranderingen ook voor hen effect zullen hebben. Wanneer een gebruiker een website laadt en er bevinden zich ActiveX-objecten op die pagina, zoals Flash, dan moet deze eerst geactiveerd worden voordat er met het object geïnteracteerd kan worden. Een ActiveX-object dat na het laden automatisch een actie uitvoert, bijvoorbeeld het afspelen van video, zal gewoon blijven werken. Wanneer een webpagina meerdere objecten bevat, kunnen deze door middel van één klik tegelijk geactiveerd worden. Op MSDN is een pagina ingericht met informatie voor webdevelopers hoe om deze aanpassing heen gewerkt kan worden door gebruik te maken van scripts. Deze verandering in het interacteren met ActiveX-objecten zal via een security-update aan gebruikers van Windows 2000, XP en Server 2003 beschikbaar gesteld worden. Ook Internet Explorer 7 in Windows Vista zal beschikken over deze aangepaste ActiveX-functionaliteit.
Ja hoor, zonder meer. Hier in Europa is dat patent van Eolas toch niet geldig, dus kun je het schrijven en er mee weg komen. Ik zou het echter wel opensource doen, of als bedrijf wat *nooit* een vestiging in Amerika zal openen, want als je ook een Amerikaans bedrijf bent kunnen ze je pakken.Durf jij het te schrijven?
Op MSDN is een pagina ingericht met informatie voor webdevelopers hoe om deze aanpassing heen gewerkt kan worden door gebruik te maken van scripts.
Lijkt mij smaad.malafide bedrijf
Nee, spammen is een misdaad, zo niet voor de wet, dan wel voor je ISP. bye-bye verbinding. Je moet geen kwaad met kwaad gaan vergelden. (oog om oog maakt iedereen blind - Ghandi).is het trouwens toegestaan om zo'n malafide bedrijf als Eolas gewoon volledig kapot te spammen mat hate-mail
By default, custom applications hosting the WebBrowser Control do not block interactive ActiveX controls loaded by the APPLET, EMBED, or OBJECT elements.
Tja wie kaatst kan de bal verwachten heWel een spijtige zaak dit, het is en blijft weer een belachelijk patent
By default, custom applications hosting the WebBrowser Control do not block interactive ActiveX controls loaded by the APPLET, EMBED, or OBJECT elements.
To match the behavior of Internet Explorer in your application, add the DOCHOSTUIFLAG_ENABLE_ACTIVEX_INACTIVATE_MODE flag to the dwFlags parameter of your DOCHOSTUIINFO structure, as shown in the following example.
Dus je gaat offtopic:Het enige verschil is dat er geen zichtbaar iets op scherm wordt getoond met het MSXML ActiveX component. De functionaliteit van de browser wordt er iig wel mee uitgebreid middels een externe toevoeging.
...aangezien je de materie doorgrondt?Eolas kreeg namelijk in 1998 een patent toegewezen waarin een methode is vastgelegd om te interacteren met in webpagina's ingebedde objecten.
Ervaring in marketing of in sales?En dat je mij een sukkel noemt omdat ik, met enkele jaren professionele ervaring in de web-business, AJAX overhypet noem zegt meer over jou dan over mij.
Ze omzeilen hun eigen patent dus ook gelijk maarWanneer een webpagina meerdere objecten bevat, kunnen deze door middel van één klik tegelijk geactiveerd worden.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True