dat staat er toch Mbps, dus Mega Bits Per Second
dat is toch al snel 10MB/s, meer dan genoeg voor een offline data drager.
Waarschijnlijk is dat 1x , dat komt overeen met 8X van DVD. In de toekomst zal het hoogdwaarschijnlijk wel sneller worden.
Echter moet je dit zien als backup doeleinde he, dus het mag best een uurtje duren voordat het klaar is.
edit:
een weekend is 48 uur dus dat kan precies

ik weet niet hoe vaak er een voledige backup wordt gemaakt bij de meeste bedrijven, maar ik kan me indenken dat er dagelijks een backup wordt gemaakt van de bestanden die veranderd zijn en maandelijks een complete backup.
maar vergis je niet hoor.. 1,6 TB is echt veel! zeker als je dat vol wilt maken met word documenten of sourcecode.
Alleen met video, geluid of beeld fragmenten gaat het rap.
Moet je eens een berekening op loslaten, kijken of je dan nog steeds denkt dat het snel genoeg is.
1.6TB = 1600000MB
Tijd om een schijf helemaal te lezen/schrijven: 1.600.000MB / (10MB/s) = 160.000 seconden = meer dan 44 UUR! Da's dus geen doen.. Kan een bedrijf geneens een full-backup in het weekeind mee maken.
1.6TB = 1600000MB
Tijd om een schijf helemaal te lezen/schrijven: 1.600.000MB / (10MB/s) = 160.000 seconden = meer dan 44 UUR! Da's dus geen doen.. Kan een bedrijf geneens een full-backup in het weekeind mee maken.
1.6TB =
1677722MB
1677722 / 10 = 167772,2 sec = 46,6 uur
Neem van mij aan dat als een marketing figuur 1.6TB roept dat daar 1.600.000.000.000 Bytes mee bedoeld worden, en niks meer. Het is weer dezelfde 1000 != 1024 discussie die overal gevoerd wordt.
Volgensmij is een weekend nog altijd 48 uur
en ze kunnen op vrijdag avond beginnen tot en met maandag ochtend
Of gewoon eerst een snelle backup naar de harde schijven van de server waarin dit brandertje zit en dan op je gemakkie naar de schijf schrijven.
Dan kan het ding een volle week over de backup doen.
Me dunkt dat de schrijfsnelheid niet per sé een argument is. Bedrijven die nu al 1,6 tb per weekend moeten backuppen zitten zowiezo al met een tijdsissue.
1.6 TB = 1600000 MB
1.600.000MB / (120MB/s) = 13.333 seconden = 222 minuten = 3.7 uur voor de hele schijf te kunnen lezen
meer dan 44 UUR! Da's dus geen doen.. Kan een bedrijf geneens een full-backup in het weekeind mee maken.
Wat dacht je van 8 van die dingen neerzetten? en de load verdelen? Dan doe je het in 5 uur en dan kan je al iedere nacht een full backup maken.
Dat doen bedrijven met tape units ook al hoor. Die laten er rustig 16 tegelijk draaien. Het kost je niets meer aan media kosten, want de volgende dag ga je er gewoon achteraan weer verder.
We hebben het hier over echte bedrijven he, niet over prive mensen. Dus die paar units zijn echt de kosten niet. (Ex BTW en aftrekbaar van de belasting)