Hoofdcategorieën

Prestaties videokaarten getest in FEAR

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 20 oktober 2005 19:13
Bron: AnandTech, submitter: Olaf van der Spek, views: 26.053

Bij AnandTech is een korte vergelijking verschenen tussen negen moderne videokaarten in het net uitgebrachte computerspel FEAR. Deze game is sinds kort verkrijgbaar en is grafisch gezien extreem veeleisend. Wanneer gebruik wordt gemaakt van een nVidia GeForce 7800 GTX wordt er bij een resolutie van 1600x1200 een framerate van 53 frames per seconde neergezet. Wanneer dit gecombineerd wordt met 4x anti-aliasing en 8x anisotropic filtering zakt dit getal naar 26. Wanneer er gekozen wordt voor ‘soft shadows’ in plaats van een betere filtering komt de framerate op een iets betere, maar nog steeds magere, 32 frames per seconde uit. Beide opties kunnen niet tegelijkertijd gebruikt worden, maar gezien de prestaties zullen weinig mensen hierom treuren.

De reviewer concludeert dan ook dat gamers die het spel op een hoge resolutie willen spelen eigenlijk maar één keus hebben; de nVidia GeForce 7800 GTX. Wanneer genoegen wordt genomen met een resolutie van 1024x768 zijn de meeste geteste videokaarten voldoende, alleen de Radeon X1300 Pro stelt erg teleur qua prestaties. Wanneer echter deze resolutie ook gecombineerd wordt met anti-aliasing en anisotropic filtering is een echte high-end kaart al geen overbodige luxe meer. Een ATi Radeon X800 GT is hiervoor eigenlijk al het minimum, maar eigenlijk is de iets duurdere een nVidia GeForce 6600 GT aan te raden.

FEAR screenshot

Volgende 19:24
Vorige 18:56

Reacties

«  1  2  3  »

Wel frappant dat soft shadows de huidige top kaarten volledig op hun knieën krijgt, deze feature lijkt voorlopig nog niet echt bruikbaar.

Soft shadows is juist een mindere feature om de FPS omhoog te krikken. Een betere filtering zorgt juist voor ernstig lagere FPS.
Wanneer er gekozen wordt voor soft shadows in plaats van een betere filtering komt de framerate op een iets betere, maar nog steeds magere, 32 frames per seconde uit.

Volgens de originele tekst niet. Soft shadows zorgt juist voor realistischere schaduwen en heeft een aardige (negatieve) invloed op je framerate.

Je bent abuis. Soft shadows zijn een geavanceerde feature die, indien juist toegepast, realistische schaduwen met zachte overgangen mogelijk maakt.
Het kost echter zeer veel rekenkracht.
Wat bedoeld wordt is dat soft shadows ingeschakeld zonder AA/AF een iets kleinere performance-hit heeft dan soft shadows uitgeschakeld met 4xAA+8xAF.

Soft shadows + AF is niet eens mogelijk als ik bovenstaande 2 alineaatjes even goed lees.
Beide opties kunnen niet tegelijkertijd gebruikt worden
Het gaat dan wel om AA + SS. AA kan gewoon aan blijven.

Waarom SS/AF niet samen gedraaid kunnen worden weet ik niet. Misschien een performance issue, maar dat lijkt me sterk.

Alleen jammer dat deze soft shadows er juist niet realistisch uitzien.
Je ziet gewoon meerdere shadows, maar geen soft shadows. Dat zou pas gebeuren wanneer je een stuk of duizend shadows op die manier gaat renderen. Maar dat is uiteraard totaal niet haalbaar.

Je zal alsnog een blurring op de shadows moeten zetten, maar dan kan je dat net zo goed in eerste instantie op die enkele shadow doen. Dat ziet er dan net zo goed uit, maar kost veel minder performance.

Lees de review zelf even.

Daar staat in dat AA + SS niet tegelijk aan gezet kunnen worden. Er staat nergens dat AF niet tegelijkertijd met SS gebruikt kan worden.

Toch is het typisch dat de resutaten van de FEAR demo en de retailgame zo verschillen.

Er was al lang bekend gemaakt dat de performanceresultaten van de FEAR demo en de FEAR retail game behoorlijk zouden verschillen in het voordeel van de GTX... dat was ook waarom Anandtech eerder geen benches had gereleased van de demo, in tegenstelling tot de meeste andere sites: de demo resultaten waren niet representatief voor de final.

In de demo had de X1800XT vrij duidelijk het overwicht op de GTX. Ik had verwacht dat de GTX in de final beter zou presteren (dat was ook gezegd), maar niet dat de resultaten zo ontzettend zouden verschillen dat ze de GTX van ruime underdog tot globaal winnaar zouden promoveren (zowel in de noAA als de SoftShadows modus)...

Dus zal ik hogere peformance halen in het hele spel dan in de demo?

Yup, mijn 6800LE kan dit spel ook niet met alle opties open draaien. Zelfs met alle opties zo´n beetje op gemiddeld wil de framerate nog wel eens droppen... Mooi hoor, dat wel :)

Dan verwijs ik je door naar het topic op GoT van jou videokaart, aangezien ik in 1024x768 alles op Medium draai en een framerate van 56fps gemiddeld heb, met pieken van 120fps en dallen van 30fps.

BTW ook met een 6800LE :)

Ik kan het met mijn 7800gtx (en 4200x2) ook niet compleet op max draaien, af en toe toch iets last van frame drops :'( .

ik zou zeggen, je kon mss beter de 4400 genomen hebben (zoals ik nu juist heb gedaan) dan had je misschien iets minder last van drops, aangezien de L2 cache het dubbele is bij de 4400

ik ga niet zeggen dat het echt beter is, ik moet het zelf nog uittesten als mijn nieuwe componenten allemaal binnen zijn :)

wie dus momenteel nog geld wil sparen, kan nog de 6600+ kopen van nvidia :) maar da zal iedereen wel weten ondertss. Niet vergeten dat een moderne cpu toch ook wel een mooie vereiste is... niet alleen de kaart is belangrijk he

ik speel fear met een 1800+ en een GF 6600 256 MB. 800x600 FSA 2x en verder alles op medium. En het draait perfect hier.. dus 6600 is ruim voldoende voor deze game i.p.v. een 6600GTzoals in het newsitem

Op 800x600 ja, velen tegenwoordig spelen echter op 1280x1024 en dan is het toch echt te weinig.

Asus blij ^^
nieuws: Asus N7800 GT Dual: twee GF 7800 GT in één
Misschien gaan die dingen nog verkopen ook

Worden er maar 1000 van gemaakt, dus veel verkopen wordt ie niet vrees ik ;)

Verder zie ik dat de 6800GT nog redelijk meekomt, ik heb die kaart 2 maand terug voor ¤206 op de kop getikt :) (AGP versie)

kleine correctie het zijn er 2000

0017uit2000

Wel jammer dat FEAR nog geen gebruik maakt van sm3.0. Ik vind het dan ook rare conclusie dat Anandtech zegt van: FEAR does indeed set a new standard for games, and there is no denying the quality of its graphics.

Misschien hadden ze bij FEAR de sm3.0 beter wel in kunnen bouwen want het spel loopt op de huidige hardware gewoon te langzaam.

sm3.0 heeft vooral functionaliteit waardoor shaders langer kunnen worden.
(overigens kan je met sm2.0 al behoorlijk lange shaders maken als je nagaat dat die code PER PIXEL wordt uitgevoerd.)
langere shaders kosten meer tijd om uit te voeren, dus nog lagere framerate!!

naar mijn gevoel worden al dit soort technologieen erg slecht gebruikt in pc spellen.
Het wordt vaak gebruikt om het op de verpakking te kunnen zetten en om je op te winden middels reviews etc.

als je kijkt naar wat er al mogelijk is met DX8 (sm1.0?) dan verbaas ik me elke keer dat we al op sm3.0 zitten.
Game-devs zijn net een beetje op gang met sm2.0 en de meeste hebben nog lang niet alles uit de kast weten te trekken wat betreft mogelijkheden.

Met sm3.0 kun je je gpu meer gebruiken als een general purpose processor aangezien er meer stuurlogica in gedefinieerd is.
maar dit is niet persee handig voor mooie real-time graphics.
Ik ben blij dat de devs van F.E.A.R. niet toegegeven hebben aan puur een technology race en dat ze zich concentreren op het goed gebruiken van gangbare technologien.

ik vind dan ook dat men niet moet kijken naar welke technologie er wordt gebruikt maar naar welk resultaat het oplevert.
wat ik uit de demo opmaak is dat F.E.A.R het mooiste spel is dat tot nu toe op de pc is verschenen.
Dat zitum niet alleen in de graphics (al zijn die mooier dan alles wat er tot nu toe uitgekomen is).
Het zit hem ook in de sfeer, de a.i., het geluid, de presentatie, de gameplay, etc.

dus je hebt blijkbaar geen sm3 nodig om het mooiste spel voor de pc te maken :)
sterker nog, het spel aanpassen voor sm3.0 zou waarschijnlijk ingehouden hebben dat er minder resources hadden kunnen worden gestoken in andere gebieden (zowel je computer resourses als developement resourses).

Op mijn 6600gt deexd ie het wel redelijk...maar de game is gewoon een standaard shoetertje met een vleugje De Ring...niks bijzonders naar mijn mening (zoals alle shooters tegenwoordig)...ik ga weer Advance War 2 spelen...tenminste een game met Gameplay die overeind staat als een huis....

ja als ik een fligh sim fan was had ik hier ook niks aan gevonden, maar geloof me maar, ik als shooter fan vind dit wel degelijk weer eens wat anders als shooter! sfeer, spannend en mooie acties! (beter dan HL2 in iedergeval..)

Niets nieuws? Dan heb jij de game echt nog niet gespeeld. Zowel grafisch als AI-technisch is F.E.A.R. een van de beste spellen van dit moment!

Ik heb de preview, beide demo's en de review versie nu gespeeld en er zijn heel veel dingen die je (nog) niet in andere FPS-games tegen komt.

Bijvoorbeeld de uitermate slimme AI van F.E.A.R., dit is uniek te noemen in de huidige game-generatie. Zij zoeken een schuilplaats, lopen nooit 2 dezelfde wegen enzovoort.

Ik draai hem met een OC 6800GE. Res: 1024x768, FSAA op2x, Anistrophic 4x, softshadows No en dan last but not least: Volumetric Lights op yes, minimum! hoger, en hij lagged af en toe. Met deze settings haal ik met de in game test 15% onder de 25fps, 60% 25/60?FPS (weet de schalen niet meer, zit op mijn werk :P) en 25% boven de 60. VET wel speelbaar!!

P.s.: De rest is maximum..natuurlijk geen dubbel pix etc..

Die game test zegt weinig, aangezien ik met een 6800Ultra (@430/1200) op dezelfde settings behoorlijke framedrops heb op de meest vreemde plaatsen in het spel zelf, terwijl ik met de test maar 4% onder de 25fps heb. Ik hoop echt dat ze dat fixen want het is behoorlijk storend als ineens je framerate daalt van 80 naar onder de 20 op een dood punt.

Wel jammer dat FEAR nog geen gebruik maakt van sm3.0. Ik vind het dan ook rare conclusie dat Anandtech zegt van: FEAR does indeed set a new standard for games, and there is no denying the quality of its graphics.

Misschien hadden ze bij FEAR de sm3.0 beter wel in kunnen bouwen want het spel loopt op de huidige hardware gewoon te langzaam.


FEAR ziet er zeker goed uit. SM3.0 is bijna hetzelfde als sm2.0b. De echte 3.0 features zijn de huidige videokaarten toch nog lang niet snel genoeg voor. SM3.0 kan trouwens alleen maar wat extra effecten geven, de kwaliteit van de models/textures heeft daar niks mee te maken.

Dat is niet het enige verschil, sm3 zorgt er ook voor dat vooral ingewikkeldere effect in één stap gedaan kunnen worden terwijl dat met sm2 meerdere stappen veriest.

Zonder extra eyecandy toe te voegen kan sm3 dus ook voor een hogere fps zorgen.

volgens mij zegt sm3.0 niets over hoelang het duurt voordat de code uitgevoert wordt.

Een bepaalde instructie kan dan wel in 1 stap opgeschreven worden maar GPU's zijn geen RISK processors (zijn dus diep gepipelined) en zo'n instructie kan de pipe best behoorlijk hoggen, dus is het resultaat niet veel anders dan een serie opdrachten in sm2.0 die hetzelfde bereiken.

het voornaamste voordeel van sm3.0 zitum in stuurlogica in shaders waardoor je vooral ingewikkeldere shaders kan maken. dit ten koste van de uitvoersnelheid aangezien de gpu gewoon meer moet doen.
shader moddels zeggen alleen iets over hoe je het opschrijft maar niet persee iets over hoe het op de gpu geimplementeerd wordt.

Loopt gewoon lekker hoor op 1280x1024 op mijn shitty Ati 9800 pro 128 MB (Intel 3.2Ghz HT, 1GB mem, XP Pro)..

Het ligt misschien niet meteen aan de graphics of de kaart, maar gewoon aan een minder goede engine?

Het ligt misschien niet meteen aan de graphics of de kaart, maar gewoon aan een minder goede engine?
Ik had zelf dat idee ook een beetje toen ik het spel speelde. Grafisch gezien is dit spel niet stukken beter als spellen als Half Life 2 enzo, maar de performance is wel stukken minder.

ik draai op 3500+ @ 2,6Ghz, 2GB pc3200, X850XT PE.

Ik denk dat de engine nog vol met fouten zit, met name memory leaks. Ze zullen wel snel met een patch verschijnen denk ik, anders missen ze een grote afname bij gamers.

Ik denk dat de doorsnee gamer (90%) niet weet wat een 'game-engine' is, laat staan dat ze op de hoogte zijn van de prestaties ervan.

van wat ik gezien heb vind ik dat f.e.a.r. een stuk meer detail op het scherm zet dan andere games.
ook worden er zwaardere shaders gebruikt die een grotere verscheidenheid aan effecten produceren.
volgens mij is er niets mis met die engine.

het zal in de toekomst nog wel getweaked worden maar ik denk dat je voor dit soort gfx toch echt aan de max van het kunnen van een moderne pc zit.

Nu spreek je over de kwaliteit, niet over de prestaties.

Rijst de vraag nog of het interessant is om het spel te spelen. Unreal, Halo, Farcry HalfLife hadden even beeldkwaliteit maar op de lange duur is het toch de gameplay dat interessant is.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:24
Vorige 18:56
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: