Hoofdcategorieën

AMD Sempron 3000+ met Socket 939 aan de tand gevoeld

Door Ralph Smeets, vrijdag 14 oktober 2005 19:49
Bron: X-bit Labs, submitter: Thandor, views: 25.155

X-bit Labs heeft de AMD Sempron 3000+ voor het Socket 939-platform aan de tand gevoeld. Deze processor loopt op 1,8GHz en is uitgerust met 128KB L2-cachegeheugen in tegenstelling tot de 512KB in een Athlon 64-processor. Net als de Athlon 64 3000+ ondersteunt de Sempron voor Socket 939 ook 64bits en SSE3 instructies, de NX-bit en Cool’n’Quiet. In een uitgebreide test wordt de nieuwe processor vergeleken met een Athlon 64 3000+, Sempron 3000+ voor Socket 754 en een 3,2GHz Intel Celeron D 351.

Uit de testen blijkt dat de Sempron voor Socket 939 qua performance iets langzamer is dan de Athlon 64 en iets sneller dan de Sempron voor Socket 754. Daarnaast is de nieuwe Sempron in de meeste benchmarks ook sneller dan de Celeron D, office applicaties uitgezonderd. X-bit Labs keek ook hoe goed de Socket 939 Sempron was over te klokken. Helaas bleek dat de processor geen goede overklokker is, meer dan 2,4GHz was er niet uit te halen. Ondanks deze slechte overklokresultaten is X-bit Labs toch enthousiast over de nieuwe Sempron. De processor is namelijk $55 goedkoper dan de Athlon 64 3000+ en biedt dus de mogelijkheid om goedkoop een pc op basis van het Socket 939-platform samen te stellen. Een platform dat later eventueel kan worden voorzien van een snellere Athlon 64 of Athlon 64 X2-processor.

Socket 939 Sempron 3000+

Volgende 19:53
Vorige 19:24

Reacties

«  1  2  »

Ik denk dat voor een hoop mensen 600MHz overclock best aardig is, naar mijn idee niet echt een magere overclock.

Inderdaad... als men 33% overclock al 'mager' noemt...

Met de 754-socket Semprons werden volgens de bron soms(!) aanzienlijk betere resultaten gehaald, tot 2,8GHz aan toe. AMD wil namelijk nog wel 'ns processoren een lagere ranking geven dan wat de techniek rechtvaardigt.

Stel dat ze een tekort aan 3000+-cores hebben, maar een overschot aan - zeg - 3400+-exemplaren, dan plakken ze daar gewoon het 3000+-labeltje op en verkopen ze ze voor een lagere prijs. Daar wordt meer winst op gemaakt dan wanneer ze die 3400+'en in het magazijn dumpen en extra 3000+-processors moeten maken.

De 'tegenvallende' overclock is dus waarschijnlijk te wijten aan het feit dat AMD hier heeft geleverd waarom is gevraagd, een 'echte' 3000+. Als je mazzel met de chip (en een goed moederbord) hebt kan je nog een stuk harder gaan.

Er is geen productielijn voor 3000+ exemplaren hoor. Ik denk dat je dit wel weet maar een beetje onhandig uitlegt.

Als er processors worden gemaakt, neem nu een Venice AMD64 dan wordt er een bepaald aantal geproduceerd. Degene met de minste fouten (zo'n chip is ongelofelijk complex) kan aan een hogere kloksnelheid draaien en krijgt een hoger labeltje mee. De anderen krijgen een lagere rating mee.

Als de yields van AMD nu inderdaad zo goed zijn krijgen er veel processors die eigenlijk harder kunnen toch een lager label mee om de onderkant en het middensegment van de markt te kunnen bedienen.

Voor diezelfde reden is de AGP versie van de 6800LE vaak te unlocken. Er worden namelijk pipelines en vertex units uitgeschakeld die eigenlijk niet stuk zijn.

Voor een uitgebreide discussie over dit onderwerp, zie The BalusC Forum.


Die op het 'The BalusC Forum' heeft een mooiere TS, lekker puh :P


:>

Weet iemand trouwens wanneer ze in de winkels liggen, ben best wel geïnteresseerd. ;)

Misschien koop ik deze processor wel. Ik heb nu een XP 1600+, en die gaat stilaan kapot (IDE2 werkt niet meer en rare uitvallen...) en ik wil toch graag iets sneller. Eerst ging ik een X2 3800+ kopen, maar 't lijkt me raadzaam eerst een Sempron 3000+ te kopen!

Je smijt er hier nogal wat uitersten tegenaan zeg.

Het verschil tussen Athon X2 3800+ en een Sepron 3000+ is een halve PC, en dat je XP1600 'raar' doet ligt waarschijnlijk niet aan je CPU, maar meer aan je moederbord. Ik heb onlangs mijn ASUS bordje van 3,5 jaar oud ook bij het oud vuil kunnen smijten en vervangen voor iets anders om mijn XP2500+ niet overbodig te maken. Hier weigerde de slave van IDE1 in alle toonaarden. Nu met een budget Asrock bordje alle problemen weer als sneeuw voor de zon verdwenen.

Ik heb mijn XP 1700+ vervangen door een mobile athlon XP 2800+, kostte maar 70 euro. Werkt prima, is een stuk koeler (dus zuiniger) en sneller (ook door de 512 KB cache). Dan kan je nog even mee tot X2's betaalbaarder worden.

De processor is namelijk $55 goedkoper dan de Athlon 64 3000+ en biedt dus de mogelijkheid om goedkoop een pc op basis van het Socket 939-platform samen te stellen. Een platform dat later eventueel kan worden voorzien van een snellere Athlon 64 of Athlon 64 X2-processor.
Dat lijkt me net de bedoeling van AMD :)

Overigens wel mooi dat hij voor het grootste deel sneller is dan de 3,2 GHz Celeron, ik had altijd het idee dat de Sempron wat 'overrated' was maar dat blijkt dus toch nog mee te vallen. Leuk om te weten dat hij nog zo'n 30 euro goedkoper is dan die Celeron ook ;)

Die celly is wel stukken makkelijker over te klokken ;)
Dat is mij die 30 pleuro meer wel waard...

even kijken... een 600mhz overclock van een celly 3,2 ghz
of een 600mhz overclock op een 1.8ghz AMD.....
jij mag raden welke ik liever heb.

Verbaast mij, dat zo'n Sempron maar ietsjes slomer is. Wel leuk voor de minder veeleisende gebruiker.

Cool n Quiet + Sempron hitteontwikkeling is best grappig voor stille systeempjes in de digital home op de betrouwbare nForce4 en dergelijke platformen. Zie liever snel de toledos (single core zoals in laptops) voor de S939 uitkomen.

Tenzij de Sempron hier in NL ook echt rond de 50,- euro goedkoper wordt zie ik geen reden om dit ding te kopen. Een orginele AMD Athlon 64 3000+ Venice core is op dit moment rond de 118,-. Dat vindt ik al niet veel geld voor een processor, er zijn mobo's die meer kosten.
Voor bv 30,- minder zou ik dus geen sempie kopen, voor dat geld kan je toch niks bijzonders kopen.

Of ik mijn ouders een Semron of een Athlon voorschotel, het maakt hun geen bal uit, wat hun wel uitmaakt is dat die wel 50euro goedkoper is.

Met andere woorden, als jij het niet nodig hebt, waarom zou je er dan voor betalen?
50 euro blijft 50 euro.

Waarom dan een S939 denk je dan en geen 754, nou het blijft altijd makkelijk om in de toekomst eventueel een upgrade te doen.

Zo kijk ik er tegen aan, persoonlijk zou ik ook een Athlon nemen, maar dit is erg persoonlijk, dus vind het een goede (slimme) zet van AMD.

ik zeg dus ook tenzij hij 50 euro goedkoper gaat worden.....
Waarschijnlijk wordt ie eerst maar 10 of 20 euro goedkoper en dan maakt het dus geen bal meer uit. wat is nu 20 euro op een bedrag van 7' a 800 euro.....

Heb je een punt ;-)

Maar tegenwoordig hoeft een internet/office pc geen 700 / 800 meer te kosten toch?
Er zijn mensen die het 'nodig' hebben. Maar ik geloof dat je voor minder een fatsoenlijke pc kan halen. wel er van uitgaant dat er eigenlijk enkel op gemailt / internet en beetje office op wordt gebruikt

klopt en in dat geval koop je gewoon de allergoedkoopste proc die je kan krijgen. Dat is dan dus de semp 3000 S754 voor rond de 70,- :)

Uit de testen blijkt dat de Sempron voor Socket 939 qua performance iets langzamer is dan de Athlon 64 en iets sneller dan de Sempron voor Socket 754.
Een wilde gok; misschien heeft het feit dat socket 939 dual channel geheugen ondersteunt daar iets mee te maken?

onderandere ja,
maar ook omdat die een bredere bus heeft Socket 754 heeft 800MHz en 939 1GHz dus dat zal ook wel een boost geven.

En hieruit blijkt maar weer dat cache niet alles hoeft te zeggen. Door alleen maar enkel extra toevoegingen te doen zoals dus dual channel en breedere bus dat die dan toch aardig mee kan komen met een normale athlon 3000 met 512kb L2

Een platform dat later eventueel kan worden voorzien van een snellere Athlon 64 of Athlon 64 X2-processor.
Vergeet dan niet dat socket 939 er ook binnekort weer uitgaat en wordt vervangen door socket M. Anders ben je al snel aangewezen op een 2e hands exemplaar.

Socket 754 is ook al weer een tijdje geleden. Toch zijn er nog S754 processoren verkrijgbaar :)

Het zal waarschijnlijk nog wel meevallen ;)

Socket 754 wordt waarschijnlijk een van de langst levende sockets ooit (totdat het halverwege volgend jaar vervangen wordt door de socket S1).

Dit komt doordat op het gemis van de dual channel technologie socket 754 identiek is aan socket 939. Vooral voor budget, mobiele en HTPC systemen is socket 754 dus ideaal, daar waar de bandbreedte minder uitmaakt maar prijs en stroomverbruik des te belangrijker.

Het zal dus nog minstens tot halvewege volgend jaar duren voordat in notebooks socket 754 wordt vervangen door S1.

Op de desktop wordt de budget lijn doorgeschoven naar 939 en daarna naar socket M2.

Socket 754 wordt waarschijnlijk een van de langst levende sockets ooit (totdat het halverwege volgend jaar vervangen wordt door de socket S1).
dat denk ik niet. Socket A heeft 't zo'n 5 jaar uitgehouden en dat haalt de Socket 754 niet. Die is iets meer dan 2 jaar op de markt.

Eehm, dat veranderd niet echt veel. Op dit moment zijn er ook nog steeds Socket-A moederborden en procs te koop. De S939 is ook een blijvertje. Gaat een flinke tijd duren voor die helemaal vervangen is door nieuwe sockets.

Helaas bleek dat de processor geen goede overklokker is, meer dan 2,4GHz was er niet uit te halen.
ja ,we zijn verwend met amd de laaste tijd :)
je praat hier toch over 30% overclock,niet verkeerd dus imho.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:53
Vorige 19:24
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: