De Amerikaanse zender HBO houdt zich actief bezig met het frustreren van BitTorrent-downloads, lezen we bij O'Reilly Radar. Waar organisaties als de RIAA met het Grokster-arrest in de hand de p2p-community met juridische maatregelen bestrijdt, gaat de betaalzender een stapje verder met het aanbieden van zogenaamde seeds die onbruikbare data distribueren. BitTorrent maakt gebruik van zogenaamde trackers die vraag en aanbod voor specifieke bestanden bijelkaar brengen; de tv-zender heeft nu bij diverse trackers een flink aantal aanbieders aangemeld die geen videobestanden, maar digitale ruis verspreiden. Eerdere acties van platenmaatschappijen om gemankeerde muziekbestanden via filesharingprogramma's aan te bieden konden simpel worden uitgevoerd door gebruikers met opzettelijk verkeerd benoemde bestanden te misleiden; voor het misleiden van BitTorrent-clients is echter speciale software nodig. Het lijkt er dus op dat in elk geval HBO bereid is om te investeren in een online kat-en-muisspel, al is al vaker gebleken dat de enorme p2p-community over een lange adem beschikt.
Mensen die een aflevering van de nieuwe serie 'Rome' willen downloaden, maken een goede kans een HBO-pc als leverancier te krijgen toegewezen. Het protocol is door middel van hash-codes tegen dit soort vervuiling beveiligd: als een blok gegevens is binnengehaald dat niet valide blijkt te zijn, zal een client de data elders proberen op te halen. Omdat het aantal pc's dat de zender inzette niet gering is, is de actie nog behoorlijk succesvol: een poging van O'Reilly Radar om een bepaalde show binnen te halen mislukte. Wel slaagde die site erin om een flinke lijst van IP-adressen samen te stellen, zodat programma's als PeerGuardian kunnen worden ingezet om de overbodige communicatie met de HBO-machines te voorkomen. Het blijft echter de vraag of het netwerk deze belangstelling kan verwerken: onvoorbereide gebruikers kunnen door teleurstelling afhaken, terwijl het protocol juist gebaat is bij grote gebruikersaantallen.
Nee, er zijn wel meerdere files die dezelfde hashcode opleveren (collisions). Maar er is geen algoritme om vanuit een hashcode verschillende mogelijke files te berekenen. Elke hashing waarvan een algoritme gevonden wordt om willekeurige andere bestanden mee te genereren (wat bij simpele best kan), is exact diezelfde dag nutteloos.als je weet hoe de hashcode wordt berekend, juist dan kun je vanuit een bekende hashcode ook een file genereren die aan die hashcode voldoet.
Uiteraard kan dat niet, een hashing is niets meer dan een checksum en heeft niets met compressie te maken.Zou toch mooi zijn, als een hashcode uniek was voor elk bestand, dan zou je geen bestandje meer hoeven te downen, alleen maar de hashcode die je vervolgens door je computer laat terug rekenen naar wat het originele bestand is
Wanneer vindt deze check plaats? Meteen na het binnenkomen van het block of op een ander moment. Als dat laatste namelijk het geval is dan zou het kunnen zijn dat "eerlijke" bittorrent gebruikers het block zelf al hebben uitgestuurd en dus zelf gebaned kunnen worden.De meeste BitTorrent clients zullen een IP bannen na het teveel aanbieden van corrupte blokken (2 a 4 is de standaard).
Welke service ? De "bittorrent" service ? Heb je ergens een EULA liggen dan voor die service, dan zullen we eens ff kijken of HBO die overtreedt.HBO houdt zich nu opzettelijk bezig met oneigenlijk gebruik van de service.
Nee, maar dat wil dus niet zeggen dat een bedrijf maar met lede ogen moet toekijken hoe de broodwinning opdroogt. En zolang ze daarbij de wet niet overtreden, is er niks aan de hand.We leven toch niet in een maatschappij waarin een ieder het recht in eigen hand mag nemen?
Goed mogelijk hoor dat de EULA van bittorent clausules bevat die moedwillige verstoringen van het netwerk verbiedt. Die van Kazaa had dat in elk geval wel. Overigens vind ik dat indien dit erin staat deze EULA best aangepast mag worden zodat deze vorm van verdedigen van eigen eigendommen wel volledig toegestaan wordt; ze beschadigen of belasten het systeem er verder immers niet mee: het gebruik van bittorrent voor legale doeleinden of doeleinden waar HBO niets mee te maken heeft wordt op geen enkele wijze verstoord en ook wordt er geen gevolgschade aangericht (je krijg bijvoorbeeld geen virus of spyware ipv je TV-programma).Heb je ergens een EULA liggen dan voor die service, dan zullen we eens ff kijken of HBO die overtreedt.
ge·man·keerd
bijvoeglijk naamwoord; afleiding(en): gemankeerdheid
mislukt, niet serieus te nemen
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True