Hoofdcategorieën

Preview van ATi Avivo-technologie

Door Wouter Tinus, woensdag 21 september 2005 22:16
Bron: Beyond3d, submitter: r00n, views: 20.208

Beyond3D heeft een preview van ATi's volgende generatie vivo (video-in, video-out) featureset online gezet. Een gedeelte van Advanced vivo (Avivo) zal standaard in de volgende generatie Radeons aanwezig zijn, het gaat dan om het decoderen en weergeven van beelden. Met een All-in-Wonder of een losse Theater-kaart erbij kunnen beelden ook opgenomen en gecodeerd worden. In feite verandert er dus weinig aan de situatie zoals die is, maar alles wordt nu wel onder een één merknaam geschoven. Natuurlijk zijn er ook technische verbeteringen op te noemen. De analoge capturechip is uitgebreid met een hoop features om de beeldkwaliteit te verbeteren, waaronder 12-bits AD-converters, hardwarematige noisefilters en automatic gain control. Het decodergedeelte in de GPU is uitgebreid met ondersteuning voor H.264, een op MPEG4 gebaseerd codec dat betere kwaliteit en compressie oplevert dan DVD of DivX, maar ook veel meer rekenwerk vereist. Daarnaast zal ook het op WMV gebaseerde VC-1 van Microsoft hardwarematig ondersteund worden.

Het uitvoergedeelte is ook onder handen genomen door tijdens de nabewerking met 10 bits in plaats van met 8 bits nauwkeurigheid te werken. Verder zullen beide DVI-poorten voortaan dual-link zijn en is de tv-out functie rechtstreeks overgenomen van de nieuwste Xilleon-chip. Al met al moet Avivo dus een flinke boost geven aan zowel de features als beeldkwaliteit van Vivo, waarmee ATi zich niet alleen populair hoopt te maken voor Media Center-machines, maar ook voor mensen die (semi-)professioneel met video bezig zijn. Er is mogelijk nog een ander voordeel aan Avivo: Beyond3D denkt hardop na over de mogelijkheid dat de ondersteuning van dual-link DVI de beperkte resolutie van Crossfire op zou kunnen lossen.

Avivo pipeline

Volgende 02:00
Vorige 22:15

Reacties

«  1  2  »

Inmiddels ook gespot in actie! hier

ik vraag me af of spellen er ook beter uitzien hierdoor ?

Nope, heeft er totaal niks mee te maken: gaat alleen over videobeelden.

Nope, heeft er totaal niks mee te maken: gaat alleen over videobeelden.

Avivo is wat meer dan alleen "vivo"
Avivo heeft wel degelijk effect op 3D:


The final part of the video pipeline is the display element, and this also applies to standard desktop 2D processing and 3D output as well.

The pipelines perform the following functions at 10-bit precision, and an apply to both video playback as well as standard 2D or 3D operations where needed:

* Gamma Correction
* Colour Correction
* Video Scaling


bron: http://www.beyond3d.com/previews/ati/avivo/index.php?p=03

De vologende generatie ATI's? Het is al weer sinds vorige week dat we daar iets over hoorden. Of is de release alweer vertraagd?

En nu maar hopen dat er snel open source drivers voor komen...

ik wil wel zo'n kaartje in mijn intel power mac/book volgend jaar :Y)

Kijk, dat je een digitaal signaal decodeert voordat je het post processed, logisch. Maar waarom een analoog signaal eerst encoden, dan decoden en dan pas processen. Kan dat niet meteen door naar de post-processing fase?

Tussen coderen en decoderen zou natuurlijk ook opslag kunnen zitten. Je capturet een scene, maakt er H.264 van en fikt het op een DVD-tje. Later haal je het DVD-tje uit de kast en bekijkt de scene opnieuw. Hier wordt dus gedecodeerd, ge-post-processed en gedisplayed.

De reden dat opslag niet in het rijtje staat is omdat dit geen onderdeel is van de besproken chip. Dit rijtje is dus volledig en correct.

Dat gebeurt ( als je goed naar het plaatje kijkt ) alleen als het beeldmateriaal analoog aangeleverd wordt. Doordat de chip analoog direct om kan zetten naar bijvoorbeeld MPEG moet het daarna eerst gedecodeerd worden voor de post processing ( Dit is dus nog steeds digitaal en niet analoog ).

Als het digitaal aangeleverd wordt dan wordt het meteen gedecodeerd zoals je in het plaatje ziet.

Het komt er dus op neer dat de Post Processing geen analoge beelden kan onvangen/verwerken.

hoer kan je mooi je xbox 360 of ps3 achter hangen.
ik heb namenlijk een beter beldscherm dan tv op mijn kamer staan :Y)

Ik neem aan dat dit een reactie is op de aankondiging van de nVidia Pure Video reeks waarin ze geen spaan heel laten van hun 'nearest competitor' ATI, zie ook: http://www.theinquirer.net/?article=26246

nVidia is op dit moment duidelijk aan het doortrappen terwijl de tegenstander op de grond ligt. :7

Het mooie is dat dit allemaal voorspeld is door ene Charlie Demerjian van 'the Inquirer' vorig jaar augustus. Zie ook (very good read): http://www.theinquirer.net/?article=18029 Samengevat, ATI zal het van rook en spiegels moeten hebben tot 2006 en dan pas weer meedoen.

Wow, dat was een lang artikel van the inquirer. Zo te zien heeft hij tot nu toe gelijk gehad, Ati loopt sterk achter. Ik hoop alleen dat Ati weer wat op stoom komt voor wat concurrentie en dus wat competetievere prijzen.
Wie weet is deze Avivo technologie wel wat waard.

nog een enorm voordeel van deze tech. is dat men beeldschermen met enorme resolutie kan aansturen.

2x 30 inch apple cinema displays op 1 kaart!!

http://img.hexus.net/v2/g...mages/dual-cinema-big.jpg

en?
de 6800 GT/Ultra DDL doet dat ook op de mac en op de PC doet de 6800 gebaseerde Quadro het ook.

(edit)

Vreemd dat de reactie hierboven naar beneden gemod wordt aangezien het inderdaad aantoont dat het allemaal niet bijzonder is.
ATi zou er beter bij zeggen dat dit enkel werkt als je maar 1 kaart gebruikt, want in crossfire kan je niet hoger dan 16x12 (itt SLI).

dat is dus ook niet waar met de R5x0, die hebben hier wél voldoende bandbreedte voor mede door de dubbele dual-link DV!
deze kunnen dus zeker verder dan 16x12@60 :z
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 02:00
Vorige 22:15
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: