Hoofdcategorieën

nVidia introduceert eerste GeForce-chipsets

Door Wouter Tinus, dinsdag 20 september 2005 18:57
Bron: nVidia, views: 24.189

nVidia heeft vandaag een nieuwe chipsetserie met geïntegreerde graphics aangekondigd voor de lagere segmenten van de markt. De codenaam C51, waaronder de northbridge al een tijd bekend was, heeft men opvallend genoeg vervangen door een naam in de GeForce-serie in plaats van iets binnen het gebruikelijke nForce-domein; het bedrijf zet zijn bekende merk voor videokaarten dus op het spel om de negatieve gevoelens die veel klanten hebben bij het horen van 'geïntegreerde graphics' weg te nemen. Er komen twee versies van de chipset op de markt: de basisversie heet GeForce 6100 en de iets luxere uitvoering gaat GeForce 6150 heten. Beide zijn bedoeld voor AMD Socket 939-processors zoals de Athlon 64 en Sempron.

De grafische kern stelt overigens niet heel veel voor: hoewel de volledige featureset van de GeForce 6-serie wel aanwezig is, blijft de 3d-rekenkracht in beide modellen beperkt tot twee pipelines. De duurdere versie heeft als extra voordeel alleen ondersteuning voor meerdere monitoren en tv-out. Behalve verschillende northbridges zijn er ook aan de zuidkant van het moederbord twee opties om uit te kiezen. Beide hebben vier 3Gb/s SATA-poorten met RAID aan boord, maar alleen de duurdere uitvoering heeft gigabit ethernet met firewall ingebouwd. Hieronder volgt een overzicht van de specificaties:

 GeForce 6150GeForce 6100
Tv-out (high-definition)check groencheck leeg
Dual displaycheck groencheck leeg
Kloksnelheid GPU475MHz425MHz
Pipelines22
Vertex shaders33
PCI Express1x16, 2x11x16, 1x1
 nForce 430nForce 410
Ethernet10/100/100010/100
Active Armour Firewallcheck groencheck leeg
SATA4x 3Gb/s4x 3Gb/s
RAID0, 1, 0+1, 50,1
nVdia GeForce 6150-moederbord

Volgende 19:58
Vorige 17:17

Reacties

«  1  2  3  »

Leuk voor een mce-pc, of het kantoor, voor de rest niet echt interresant :)

Dat moederbord ziet er heel interessant uit voor een HTPC. 3d acceleratie is daarvoor meestel noodzakelijk voor de menu's ed., maar doom 3 wordt toch neit gespeeld op zo'n pc.

hoe wordt er dan van die 3d accelleratie gebruik gemaakt? het is toch geen osx met quartz?

MCE heeft een Direct-X 9 kaart nodig, het gaat dan niet om 3D effecten maar wel om 2D acceleratie en lighting effecten.

Is dat zwarte bakje wat er naast ligt om S-Video om te zetten naar RGB ofzo?

Ik denk dat de aansluiting op het moederbord geen svideo is, maar een andere aansluiting die je ook ok dell laptops vind. Het zwarte kastje is denk ik eerder een soort break-out box.

denk zoiets als composite out voor HD-tv's. Maja, daar hebben ze ook HDMI stekkers voor, zijn een stuk kleiner, dus snap niet dat die niet gebruikt worden. En kwaliteit is er ook niet minder om.

Als dat inderdaad bedoelt is voor High Def dan is het duidelijk dat nVidia de Home Entertainment en HTPC doelgroep in de ogen heeft voor deze twee produkten.

Hele slimme zet om deze markt uit te breiden, er zijn veel mensen die gewoon niet veel 3d power nodig hebben en er ook niet onnodig geld aan willen uitgeven.

Kortom, ideaal setje voor HTPC's en ik denk dat ik er zelf ook een ga kopen, al heb ik het eigenlijk niet nodig. }>

EDIT: Leuk dat allebei die chipsets standaard passief gekoeld zijn! (life is getting better & better).

Dit is natuurlijk ook een leuk alternatief voor ATI's X200 chipset, voor low-budget.

Zo te zien is het een converter naar zowel s-video (kijk maar in linkerbovenhoek) als naar tulp aansluitingen voor RGB.

ik denk dat het een 9 pins "s-video" aansluiting is die met behulp van dat doosje word omgezet in gewone s-video out of HDTV composite out
Dat heb je namelijk ook bij de "HD-TV ready" Geforce 6 serie kaarten

Component aansluiting voor HDTV, dit is nog verreweg de meest gebruikte HDTV aansluiting, vooral in de VS...
(en inderdaad een 4 pins s-video aansluiting)

LOL wel grappig, meer vertex shaders dan pixelpipelines, meestal zie je het andersom. Anyway, ik denk dat dit nog wel redelijk presteert, als je kijkt naar onboard video over het algemeen. ook dual monitur support is erg netjes.

Dit kan helpen met lage resoluties, en eventuele SLI met een 6200/6600 series kaart, dan kunnen die vertex units nog eens goed van pas komen wanneer er voor een rendering mode wordt gekozen waarin geometry door beide GPU's afzonderlijk moet worden berekent.

Je ziet de de R520 ook al meer vertexpipes/pixelspipe heeft dan de eerdere ATi chips, ik dacht al hiervan dat het ermee te maken zou hebben, omdat bijvoorbeeld tilebased rendering niet geometri zou kunnen delen.

Beter dat de chipset passief gekoeld zijn. Hierdoor helemaal goed geschikt voor mediacenter O+

YES een mobo met ob video en YPbPr uit voor mijn HTPC!!! Eindelijk, dit zocht ik al lang en was tot voor kort aleen mogelijk @ de AOpen s479 bordjes... Super! Nu de prijzen en andere specs nog...

ocworkbench had al een week een plankje in huis met deze chipset
http://www.ocworkbench.co...i?newsid1127140286,99681,

Wat ik vooral interessant vind is dat de chipset passief gekoeld is, bij de reguliere nfroce 4 chipset zijn er alleen dure heatpipe modellen te krijgen zover ik weet.

Gewoon het ventilatortje op de nforce4 Nothbridge vervangen door een zalman heatsink kan ook best, geen heatpipes nodig hoor :)

Interessent voor low-end pc's, zou alles (Uiteindelijk) goedkoper kunnen maken voor de huis-tuin-keuken pc's

Ik het overzicht zie ik dat er 1 PCI Express x16 poort ondersteund wordt, zouden dit er niet 2 moeten zijn?

Zie http://www.tweakers.net/ext/f/64249/full.jpg

Nee, dit is low-end hardware en daar past SLI niet bij.

Het plaatje waar je aan refereert heeft hoegenaamd niets te maken met dit artikel....

Zoals je op zowel de tabellen als het plaatje van het moederbord kunt zien heeft deze chipset standaard ondersteuning voor 1 X16 slot, en geen SLI. Ook niet zo raar bij een zo eenvoudig mogelijke chipset met geïntegreerde graphics....
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:58
Vorige 17:17
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: