Hoofdcategorieën

Google gaat ook advertenties in tijdschriften verkopen

Door Martin Sturm, donderdag 1 september 2005 15:54
Bron: C|Net, views: 7.018

Google richt zich niet meer alleen op online-activiteiten, zo lijkt het, nadat het bedrijf recent is begonnen met het inkopen van advertentieruimte in ouderwetse tijdschriften. De ruimte die het bedrijf heeft ingekocht, wordt vervolgens opgedeeld in vier of vijf delen, die vervolgens weer worden aangeboden aan bedrijven die reeds online via Google adverteren.

Google haalt 99 procent van zijn inkomsten uit de online-advertenties die het bedrijf aan derden verkoopt. Google heeft de laatste tijd advertenties gekocht in de tijdschriften PC Magazine en Maximum PC. Met deze laatste stap lijkt Google zich steeds meer te willen profileren als bemiddelaar tussen adverteerders en uitgevers. De advertenties in de tijdschriften bevatten, net als de advertenties op webpagina's, in kleine letters bovenaan de tekst 'ads by Google'. Het logo van het bedrijf is echter niet aanwezig in de advertenties.

Google AdWords

Volgende 16:09
Vorige 15:41

Reacties

«  1  2  »

Slim, waarschijnlijk maken ze winst door die advertentieruimte weer door te verkopen aan vijf anderen en maken ze ook nog eens reclame voor zichzelf. Vraag me alleen af of ze hun text-only principe ook voor deze advertenties vasthouden of ook plaatjes toelaten.


Als je het niet onderbouwd is het niks anders dan een flame. Ik heb niks te klagen over google.

En toch zie ik eigenlijk nooit reclame en/of advertenties op de website van google zelf. Waar plaatsen ze die advertenties dan eigenlijk?

misschien moet je ze eens zoeken met Google...

Van welke planeet kom je om zo'n vraag te stellen??

tik maar eens op google "lenen" of "hotel" in, en de eerste twee bovenste hits zijn advertenties, net als de aan de zijkant staande ads (Gesponsorde Koppelingen).

Opmerkelijk. Het sterke aan Google Ads (op internet dus) is nu dat ze aansluiten bij de context of zoektermen en een directe link bieden naar de aanbieder. Dat is interessant voor bedrijven - de persoon heeft al min of meer interesse in je product/dienst en Google maakt die direct toegankelijk.

Ik vraag me af wat het voordeel van deze constructie is - wellicht kun je als adverteerder op kosten besparen. De keerzijde is dat je presentatie overgroten is met de googlesaus en niet die van je bedrijf zelf. Het is maar de vraag of je dat wilt.

Edit: verduidelijkt

Maar zijn tijdschrift-advertenties niet al een beetje context-gevoelig?

Als je een willekeurige Allerhande openslaat, dan zie je ook bij de Bami-gerechten advertenties van bijv. Conimex enzo.

Maar ik denk inderdaad ook dat het een kostenbesparing-constructie is.
Waarschijnlijk gaan ze wel het Adwords-mechanisme van opbieden gebruiken om te bepalen welke adverteerder hoeveel voorkomt enzo, denk ik?

Een voorbeeldje van hoe dat er dan ongeveer uit ziet: http://www.adsbygoogle.com/pcmag/

Edit: en nu ik er op let, zelfs voor de ads in de tijdschrijften gebruiken ze lelijke HTML. :+

Ok google wil ook advertenties gaan leveren in Tijdschriften maar, kan de persoon die een advertentie wil gaan plaatsen niet beter een Normale advertentie plaatsen?
Want nu moet google er ook winst uit maken dus dat lijkt me duurder?

Google koopt toch massaal ruimte in? Ik denk dat het uiteindelijk niet veel uitmaakt qua prijs. In plaats van twee partijen (uitgever+Google) heb je dan alleen met Google te maken.

Net zoals Viacom voor de bushokjes. Handig, dan hoef je alleen maar tegen de bemiddelaar te zeggen dat je die reclame her en der wil. De bemiddelaar zorgt dan dat het voormekaar komt, en neemt de rompslomp op zich.

Misschien dat door deze lagere drempel ook kleinere bedrijfjes meer adverteren. De grote jongens kennen we inmiddels wel :z

Dit doen ze waarschijnlijk ter voorbereiding op ePaper :)

Maar het leuke van deze constructie is natuurlijk dat dit DE manier is om voor zichzelf te adverteren in bladen. Gewoon door simpelweg te laten zien wat Google (ook) doet!
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:09
Vorige 15:41
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: