Hoofdcategorieën
Device Settings

World of Warcraft nummer één dankzij Chinezen

Door Tamara van Hal, donderdag 21 juli 2005 22:27
Bron: GamesIndustry.biz, views: 29.150

Op dit moment is World of Warcraft de grootste multiplayer online game ter wereld. Met drieëneenhalf miljoen spelers wereldwijd stootte het spel de voormalig nummer een, Lineage van NCSoft, van de troon. World of Warcraft dankt zijn succes vooral aan de grote schare Chinezen die het spel spelen; met zo’n anderhalf miljoen inschrijvingen vormen zij de grootste groep spelers. Opvallend is dat het spel pas sinds begin vorige maand beschikbaar is in het Aziatische land.

In China werkt spelontwikkelaar Blizzard samen met de lokale operator The9. Voor de lancering in het communistische land veranderde Blizzard zijn inschrijvingsmodel. Terwijl spelers in de rest van de wereld per maand betalen, kunnen de Chinezen kredietkaarten kopen waarmee ze een aantal uur kunnen spelen. In de toekomst wil Blizzard nog meer Aziatische landen inlijven in zijn WoW-rijk; Taiwan zou nog voor het eind van het jaar moeten kunnen meespelen.

World of Warcraft screenshot
Volgende 10:34 Windows Longhorn gaat Windows Vista heten - Update
Vorige 20:37 Onderzoek en ontwikkeling in Europa stagneert
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

En die kaarten zijn dus echt massaal verkrijgbaar bij de internet cafes netals alle andere kaarten (zoals QQ msn-achtig, Warrioir Legend morpg)

haha, zeker weten, ik dan hebben ze het beter voor elkaar als hier ;). Hier waren ze na de release niet te krijgen.

Ik wil trouwens ook best kaarten per uur kopen hoor ;) dat had me heel wat geld bespaard tijdens de warme zomerse weken

dat zou ik ook wel willen, die game kaarten per bepaald aantal uur. Met de maandkaarten gaan er toch veel uren verloren die je niet gamed.

Hangt natuurlijk helemaal af van hoeveel die uurkaarten kosten. Er is natuurlijk een break-even punt waaronder de ene, en waarboven de ander goedkoper is.

Zeer interessant, in China wordt computergaming steeds populairder, een aanwist van 1.5 miljoen spelers is inderdaad zeer positief voor Blizzard en ik denk dat elk MMORPG nu echt wel meer in Aziatische landen gaan promoten, want daar zitten nu ook eenmaal de meeste mensen.

Sony is ook druk in de weer met het "veraziatischen" van Everquest 2.

Die mensen krijgen nieuwe models voor hun versie van het spel die dan later ook beschikbaar zullen worden gesteld voor de westerse spelers.

Hier een vergelijking tussen de soga en de amerikaanse toons:

http://gnn.gamer.com.tw/1/18951.html

Ik vraag me af of dit opweegt tegen de grote groep online gamers die Counter-Strike spelen. Zover ik weet was CS altijd het meest gespeelde online spel.

Voor WoW is er een inschrijving, dus dat kunnen ze 'tellen'. Bij CS is dat niet zo, dus lijkt me dat moeilijker te tellen. Hoe zullen ze dat vergelijken? Of is deze game gewoon het meest gespeelde online spel waarvoor ingeschreven moet worden? Als dat zo is, dan is het dus nog maar de vraag of het écht het meest gespeelde online spel is.

CS heeft nooit op nr1 gestaan. Lineage staat sowieso al langer boven CS en er was nog 1 vaag japans/chinees spel wat door veel meer mensen online wordt gespeeld als CS(s)
In het shoot-em-up genre staat CS waarschijnlijk/wellicht wel bovenaan.

Dat vage spel wat je bedoeld is hoogstwaarschijnlijk Ragnarok Online, een Koreaanse mmorpg van Gravity Co.

Dat spel werd zo onnoemlijk veel gespeeld in Azie (hier in het Westen jammerlijk genoeg niet echt populair geworden), dat deze uit veel statistieken werd weggelaten omdat deze zo zouden misvormen.

Op het hoogtepunt was het ongeveer Ragnarok op de 1e plaats met meer dan 10 miljoen spelers, gevolgd door lineage met iets meer dan 2 miljoen spelers.

Ragnarok heeft er zelfs voor gezorgd dat jongeren in Thailand na een bepaald uur niet meer computergames mochten spelen, omdat sinds Ragnarok beschikbaar was in Thailand, de cijfers van studenten kelderden.

Cs nooit op 1 gestaan?

Volgens mijn staat het nog steeds op 1.

Cs is alleen verdeeld cs 1.5, cs 1.6 en cs source.

CS wordt wel geteld check maar eens de site van Steam www.steampowered.com.

Begrijp niet dat mensen dit spel spelen, veel te verslavend. Zijn genoeg mensen die niet kunnen stoppen met spelen en hierdoor hun baan verliezen of stoppen met school.

Dus je moet CS maar niet spelen omdat het zo verslavend is? ik kan mezelf prima in bedwang houden hoor, en het laatste wat ik voor CS zou doen is m'n opleiding stoppen... Er zijn grenzen, en het gros van de gamers weet die prima te vinden.

WoW kan anders ook behoorlijk verslavend zijn ;)

http://www.steampowered.com/status/game_stats.html

Bijna 2,3 miljoen unieke gebruikers per maand.. Meeste spelen wel CS, maar niet allemaal dus.. Maargoed, 2,3 miljoen is dus geen 3,5.. Het blijft wel veel trouwens, vooral in dat oude CS, verbaast me dat zoveel mensen zo'n oud spel nog spelen 6 jaar na release.... Ik speel zelf alleen CS:S nog heel afentoe, want na 6 jaar hoef ik CS niet meer zoveel te spelen, beetje op uitgekeken (de oude versie zeker, ziet er gewoon niet meer uit).. BF2 krijgt op dit moment de meeste aandacht..

* 786562 PuzzleSolver
Even die site nog weer opgezocht.

http://www.theclq.com/

Staat helaas op dat ie dood is (R.I.P). Toch nog 29,687,370 players gehad in 5 jaar tijd, maar der zijn er een hoop hetzelfde omdat veranderen van alias al weer een nieuwe player opleverde. Maar aan de andere kant worden er ook een hoop als 1 geteld omdat ze de alias op de default "Player" lieten staan

Het mag dan wel 6 jaar oud zijn, maar ik vind het spel erg fijn spelen, er zit redelijk wat snelheid in, goeie maps, die overzichtelijk zijn etc.. gewoon de algehele gameplay.

Bij FPS games staat hij vrijwel zeker weten wel bovenaan. Volgens mij spelen mensen in de USA en Europa meer FPS / Shootergames, en in het verre oosten meer MMORPG's, en RPG's in het algemeen.

Het is dan ook een geweldig spel :P

Er schijnt ook flink geld aan verdiend te kunnen worden door chinezen in te huren om allemaal items voor je te verzamelen en ze IRL te verkopen aan gekken euuh.. gulle gevers ;)

Ik vind het maar belachelijk om maandelijks voor een game te betalen om het te kunnen blijven spelen :r

Nee al die servers/patches/support is gratis??

Blizzard heeft ook monden te voeden, en leveranciers te betalen


Meestal heb je bij die aankoop van 50 euro 1 of 2 maanden gratis speeltijd.

Maar zoals ik al zei.
Gouden bergen voor weinig!!!
Die servers enzo onderhouden zichzelf wel :)

Nee hoor, mensen die zoiets niet willen, kopen het spel gewoon niet. Schijnbaar vind men het niet erg, dat het op deze manier gaat, gezien de verkoopcijfers....

Het kan ook anders, bijvoorbeeld met Guild Wars,
eenmalig aanschaf kosten, en je kan altijd online spelen.
(maar dan moet je wel van RPG games houden)

Nou, sorry. Maar ik vindt het wel waard. Ik speel dan bij StarWars Galaxies al bijna anderhalf jaar. En dat is afgezien van Civilization3 nog het enigste spel wat ik speel. Ik heb ook anderhalf jaar geen spellen gekocht. (Nee, ik download ook geen spellen)

Gouden bergen voor weinig!!
Dat is wat wij nederlanders willen toch?

Het moet het allerbeste zijn... maar we moeten er absoluut niet veel voor betalen.

Valt me ontzettend vaak op dat mensen zeggen niet te willen betalen voor MMORPG's en andere spellen in die trand. Deze mensen denken zeker dat de boskaboutertjes gratis en voor niks de servers, gamecontent en dikke lijnen onderhouden.

Overigens zal het steeds meer voorkomen dat er meer en meer naar azie zal worden gekeken voor multiplayer spellen. Er wonen daar nu eenmaal machtig veel mensen. Meer dan europa en noord-amerika bijelkaar.

Ja, tsjonge vind je het gek dat er mensen over zeuren. Het is niet echt goedkoop ofzo, het is iets van 13 euro per maand.. Nouja, ik zou 5 euro per maand redelijker vinden, of gebaseerd op het aantal uren dat je speelt.

Maar ruim 150 euro per jaar voor een on-line spel vind ik wel wat gortig, en ik ben daar niet alleen in. (ik speel het dus ook niet)

Waarom kan guild wars het wel voor een vaste prijs??

Je moet daar steeds opnieuw betalen voor nieuwe chapters en skills. Dat is uiteraard ook een manier om geld te verdienen.

Tevens is Guildwars niet een echte MMORPG, het speelt een beetje zoals Diablo2... allemaal apart aangmaakte omgevingen.

Dat valt wel mee, als WoW met een nieuwe versie komt moet je die ook gaan kopen.

Doordat het betaald is, zijn spellen als WoW en EVE-Online vrij van cheaters, werkt het altijd perfect en word je direct geholpen als je een probleem hebt/door een bug iets bent verloren ingame/whatever. Spellen van een dergelijke kwaliteit kan je gewoon niet gratis aanbieden.

getekend, een fanatiek EVE-speler :*)

Vrij van cheaters en onmiddelijke hulp van GMs? Jij komt van Utopia zeker ;).

Met het eerste valt flink geld te verdienen (lees dit artikel eens door) en klantenservice in het algemeen kan heel wisselend zijn. Als het rustig is staan ze je snel te woord maar na een nieuwe patch oid duurt het al snel langer voor dat je antwoord krijgt. Of ze kunnen je in sommige gevallen niet helpen omdat ze de mogelijkheden er niet voor hebben.

Bijna goed :P Onze clan komt van Earth: 2025, het andere spel van Swirve Games. Helemaal verneukt door bots en cheatende clans, playerbase die alsmaar kleiner wordt, geen reactie op supportvragen, dus we zijn er ook mee gekapt... het begon sowieso ook saai te worden. Vergeleken met dat is EVE een verademing qua support en gameplay... en ruimtegames interesseren me wel.

...even vluchtig dat artikel doorgekeken... Ziet er interessant uit, zal het later eens doorlezen.

Is enigzins ook logisch want in china wonen nou eenmaal veel meer mensen .. zou het in verhouding ook nog steeds het meeste zijn als je bv met nederland zou vergelijken ?

in China wonen 1.261.800.000 mensen.
in Nederland wonen 16.300.000 mensen.

Dus ongeveer 77 keer zoveel.

Als er in NL evenveel mensen zouden gamen procentueel gezien, zouden er 1.500.000 / 77 = 19.500 mensen moeten WoW'en... don't know, klinkt niet heel gek.

Je kunt het niet vergelijken:

* In China wonen nog steeds erg veel arme mensen die echt geen PC hebben laat staan geld kunnen uitgeven aan een online spel.

* zoals in het artikel staat aangegeven ligt het aantal Chinezen zo hoog omdat ze per uur kunnen betalen. Wanneer dit in Nederland ook mogelijk was, lag het mogelijk hier ook een stuk hoger.

* In China wonen nog steeds erg veel arme mensen die echt geen PC hebben laat staan geld kunnen uitgeven aan een online spel.
Ah, maar ze hebben daar heel veel internet/game café's. En omdat ze nu blijkbaar per uur speeltijd mogen betalen zal het ook voor de arme mensen betaalbaar zijn.


In china spelen 1.5mil mensen van de 1.3miljard.
Dit is 0.1% van het totaal.

0.1% van nederland is 16.000.

Het zijn je eigen berekeningen die niet kloppen.
Heb zelf zwaar afgeronde cijfers gebruikt, maar je snapt het punt zo wel beter zonder tig rare cijfers.

Edit:
Om het te verduidelijken

1.306.313.812 / 16.407.491 = ~ 79,62
1.500.000/ ??? = ~ 79,62
Het ontbrekend getal is 18.839
Jij hebt 16mil gedeeld door 79,62, en dat is niet correct.

1,5 miljoen -> aantal mensen die gamen

factor 79 -> rond 20000 mensen in nederland

Wordt die chinese versie ook gecensureerd eigenlijk?

Zo niet dan lijkt me het een uitstekend medium om westerse propaganda uit te storten. Tenminste als je op chinese servers kan komen.

Nu nog wachten totdat Starcraft online komt. Kijken of die WoW van die plek kan stoten. ;)

Als er allerlei westerse groepjes op Chinese servers gaan spelen en guilds beginnen met namen als 'Throw down the Chinese government!' is het spel binnen een week of wat niet meer speelbaar in China. De regering daar zal het echt wel in de gaten houden, zeker de eerste tijd.

Bovendien, wat voor propaganda heeft zin? 'Het westen is beter'? Denk dat de meeste arme Chinezen daar echt niet aan twijfelen. China wordt streng gecontroleerd en gecensureerd, maar zolang er geen opstanden komen en de economie blijft groeien krijgen de Chinezen al veel meer vrijheid dan vroeger. Hoe meer propaganda er komt via online games, hoe groter de kans dat ze die verbieden of 'China-only' maken (geen contact met buitenlandse servers, en ook niet van het buitenland naar Chinese servers). Zolang het met mondjesmaat gebeurd zullen ze het meer gedogen, aangezien ze liever hebben dat Chinese studenten WoW zitten te spelen dan dat ze opstanden of demonstraties organiseren.

Volgens mij staan de aziaten ook veel meer open voor fantasy-spellen dan wij hier in het westen. Als je een chinees een demoon voorschotelt, zegt hij waarschijnlijk: "Hey, kijk! Een demoon." Als je dat hier in het westen doet, zul je meer iets krijgen als "STERF!! SATANSGEBROED!!!" Maar dat denk ik maar zonder enige vorm van informatieverzamelen.

Zal wel een cultuurverschil zijn

Nederlanders en Chinezen in verhoudingen berekening, die Wow spelen is leuk. Maar er zijn natuurlijk meerdere factoren waarbij rekening mee gehouden wordt.
Zoals beschikbaarheid internet, computer enz. :P
Het gaat dus niet gelijk op.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:34 Windows Longhorn gaat Windows Vista heten - Update
Vorige 20:37 Onderzoek en ontwikkeling in Europa stagneert
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011