Hoofdcategorieën
Device Settings

NEC brengt eerste 16x DVD-RAM recorder op de markt

Door Yoeri Lauwers, woensdag 20 juli 2005 09:24
Bron: CD-R Info, views: 18.648

NEC LogoNEC zal de eerste fabrikant zijn die met een DVD-RAM-recorder op de proppen komt die in staat is dergelijke schijfjes aan 16x vol te schrijven. De ND-4550A wordt verwacht in september en zal bovendien de VCPS-kopieerbeveiliging ondersteunen. Deze technologie is bedoeld voor het versleutelen van videobeelden op DVD+R's en DVD+RW's met behulp van de 'Broadcast Flags'. Daardoor zouden systemen met VCPS-ondersteuning ook in staat zijn 'copy-once' materiaal van satelliet of kabel op te nemen. De specificaties voor snelheden tot 16x bij het branden van DVD-RAM's zullen vermoedelijk deze maand nog goedgekeurd worden. De hoogst haalbare snelheid op dit moment is namelijk slechts 5x. Snelle branders die hogere snelheden ondersteunen, zullen in de eerste klasse ondergebracht worden en zullen niet op 2x of 5x kunnen opnemen. Deze snelheden zijn voorbehouden voor klasse 0-apparaten.

Volgende 13:05 Intel maakt kwartaalresultaten bekend
Vorige 22:05 Banken gaan samenwerken tegen high-tech misdaad
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

DVD-Ram, wie heeft daar nu nog belangstelling voor?

Net zoiets als nu een Laserdisc brander op de markt brengen.

Anders kun je met flag gemarkeerde bestanden niet branden.

Denk dat de meeste onder ons de DVD nog steeds niet gebruiken als echte "data" opslag..maar meer voor films ...(denk ik)
Over het algemeen hebben de meeste wel een externe HDD..of een tape-unit...
En voor een film heb je deze niet echt nodig

Denk dat de meeste onder ons de DVD nog steeds niet gebruiken als echte "data" opslag..maar meer voor films ...(denk ik)
En waarom? Nog (steeds) niet betrouwbaar genoeg?

En voor een film heb je deze niet echt nodig
heb je het artikel ook gelezen?
Daardoor zouden systemen met VCPS-ondersteuning ook in staat zijn 'copy-once' materiaal van satelliet of kabel op te nemen
films kunnen volgens mij ook gewoon via satteliet of kabel verzonden worden hoor. :Y)

ik weet niet hoe snel deze "copy-once"-techniek in gebruik genomen word. maar deze brander zou dan een mooie uitkomst zijn voor bv een mediacenter pc. dat je ook de beveiligde dingen eenmalig kunt opnemen.

In japan is het een hot product

Hier dertegen... ik weet het niet maar op zich is DVD-ram een mooie uitvinding... ondersteuning is gelimiteerd vrees ik.

Oh ja en aan DVD-ram media komen is ook een ramp omdat er maar geen apparaten op de europesche markt kwamen die DVD-ram deden.

Maar... 8,5 GB ... standaard al herschrijfbaar... goede media en uit zich zelf al "packet writing" ... op zich is het een goed product..de markt wilde gewoon niet meewerken en de producten ervoor kwamen maar niet op de markt!

Weet je dat de Plextor 16x in Japan WEL DVD-RAM kan branden....

Er is een goede reden dat DVD-RAM bijna niet ondersteund wordt. DVD -/+ R/RW is backwards compatible, d.w.z. de meeste DVD spelers kunnen het afspelen.

Probeer dat maar eens met een DVD-RAM: no go.

Op zich inderdaad een leuk medium, maar eigenlijk dus alleen geschikt als backup medium. En als je dan toch een backup gaat maken kies je toch liever voor tapes of schijven, die gaan beide een stuk langer mee dan een DVD-RAM schijfje...

Iets staat mij bij dat DVD-RAM meer voor de zakelijke markt bedoeld is/was , maar met deze features lijkt het meer voor de consument bedoeld.

Een 2-speed DVD-RAM pakje van 5discs kost ca. ¤12,-
Terwijl ik voor ¤5,- een pakje 16-speed DVD-R van 5 discs kan kopen.
Waarom dan in hemelsnaam nog investeren in een doodbloedende standaard ?
Er zijn al amper DVD-RAM recorders en branders op de markt, en de standalone recorders die DVD-RAM aankunnen, kunnen vaak ook een andere voor van DVDr aan.

Al met al een rare laatste stuipstrekking van deze standaard ?

je zegt het zelf al, voor meer geld kan je slechts beschrijfbare ipv herfschrijfbare schijfjes kopen.

DVD-RAM is iets van een 10.000 x herschrijfbaar en heeft een opslagcapaciteit van 9.4GB ( type 2)

Volgens mij is een DVD-RAM disc net zo eenvoudig beschrijfbaar en uitwisbaar als een HD, tenminste, dat zie je bij al die standalone DVD-RAM recorders tenminste.

Het is wel duurder maar je kan er wel veel meer herschijven. De +/- kunnen als het goed is 100 keer herschreven worden en ram 10.000 keer dus als je veel opneemt kan je beter ram gebruiken. Het is eerst duurdere maar later goedkoper omdat het veel langer mee gaat. En in amerika worden ze wel veel gebruikt.

Volgens mij was dvdram betrouwbaarder als backup medium, maar dat weet ik niet zeker. Misschien dat iemand anders het wel weet.

EDIT: dit had ik als reactie op een andere post gegeven, maar heb het per ongeluk als los bericht neergezet. De betreffende post is nu al omlaag gemod.

Vergis ik mij of kan ik met mijn tv-kaartje in de pc echt alles opnemen van kabel, ook als het geflagged is? Waarom zou ik hardware willen kopen die beperkend is in het gebruik?

Nog wel, maar later zal er vast wel een nieuwe digitale standaard komen, waarbij de content, en versleuteld, en met zo'n flag wordt verstuurt.

En bedrijven die dan een kaart op de markt brengen die dit kan lezen, zullen dan tevens verplicht worden om die standaard te onderteunen.

Maar net zoals met CSS, is het natuurlijk gewoon een kwestie van tijd, voordat een slim figuur het daar niet mee eens is, en het voor zichzelf makkelijker wil maken, en die beveiliging er dus uitsloopt. Echter hoe geavanceerder de beveiliging, des te langer het gaat duren. DeCSS was kwestie van paar dagen debuggen, een 256-bit beveiliging kan eventueel worden toegepast, waardoor het wel erg lang kan duren voordat er een oplossing is, zeker als dit wordt gecombineerd met sleutels die veranderen.

Dat ze hier nog op doorgaan, DVD-Ram is zo goed als dood.

Nou, ik vind het best jammer dat DVD-Ram en hardwarematige Mount Rainier
niet doorgezet zijn.

Toch best handig om je data ff op een schijfje te kunnen zetten zonder multisession gedoe.

Tegenwoordig is 4 Gb niet veel meer, maar het is toch ook niet niks.

DVD+RW is ook een random access medium, en heeft in tegenstelling tot DVD-RAM nog wel meer gelijkenis met de DVD standaard dan alleen de maten.

DVD-RAM mag dan weinig gebruikt worden, voor backups is het toch de betere 'DVD-standaard', vanwege de extra CRC controles en uitgebreide foutcorrectie, zekerheid is ook wat waard, al lever je een paar honderd megabyte in.

precies wat ik ook dacht, als ik het goed heb is ook de houdbaarheid van DVD ram veel en veel en veel beter dan 'normale' DVDs...ideaal voor backups.
Wat ook nog wel leuk is is dat de ND-4550A lightscribe aan boord heeft.

DVD-Ram is idd beter om te gebruiken voor backups, schijfjes kunnen tot 100.000 keer herschreven worden ipv 10.000 keer bij DVD+/-RW.

En tevens gaan ze 30 jaar mee.

Daarnaast kan je ze volgens mij net als een HDD
gebruiken, schrijven en lezen tegelijk.

Daarom kunnen panasonic DVD harddisc recorders ook time-shifting gebruiken op een DVD-RAM.

In Europa is DVD-RAM dan niet zo groot maar in Azie en de VS zit nog een aardig omvangrijke grope gebruikers.

Die geven op fora zoals cdfreaks ook hele enthousiaste reacties op dit nieuws, itt tot de algemene reactie hier: 'wat heb je daar nou nog aan?' :)

DVD-RAM is een ideaal formaat voor DVD recorders.

Je kan met DVD-RAM tegelijkertijd afspelen en opnemen.
Voor mensen die een DVD-RAM recorder hebben is dit een handig product.

Hiermee kunnen zo op TV opgenomen dingen bewerken met de PC.

Groot nadeel is dat als je de schijfjes wilt lezen in een normale PC DVD je ze eerst af moet sluiten.

daar zouden ze zich denk ik toch het beste dan op kunnen consentreren.. dat ze die DVD-RAM dan een keer gewoon "Hot-Swapable" zouden maken.. (in ieder geval de DVD-drives... dit zou ik dan héééééél erg aantrekkelijk vinden...

Ik vind het zo jammer dat dit formaat niet heeft doorgezet. Er moet gewoon echt iets standaards komen met een bescherm casette er om heen. Die gaan toch wel zo veel langer mee. Geen last blootstelling aan UV en geen krasjes van het schoonvegen, of even ergens neerleggen.

Waarom kiest men nou niet gewoon voor het beste. Omdat we zonodig onze rukkige cd er in moeten kunnen proppen?

Ik baal er echt van.

het nadeel van DVD-RAM is dat deze gewoon niet zo compact is als de gewone normale DVD... (dit dan met het hoesje dat erom heen zit)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:05 Intel maakt kwartaalresultaten bekend
Vorige 22:05 Banken gaan samenwerken tegen high-tech misdaad
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011