Hoofdcategorieën
Device Settings

ESRB onderzoekt verborgen seksspelletjes in GTA

Door Martin Sturm, zaterdag 9 juli 2005 13:40
Bron: C|Net, views: 65.635

C|Net meldt dat de Entertainment Software Ratings Board (ESRB) in de Verenigde Staten een onderzoek is begonnen naar mogelijk verborgen expliciete seksuele handelingen die voorkomen in het computerspel 'Grand Theft Auto: San Andreas'. Aanleiding voor het onderzoek is een mod voor het spel genaamd 'Hot Coffee' die een aantal mini-games unlockt, waaronder één die de hoofdpersoon van het spel expliciete seksuele handelingen laat verrichten.

GTA:SA seks mini-gameDe vraag die het onderzoek moet beantwoorden is of de Hot Coffee-mod reeds aanwezige content van het spel 'unlockt', of dat het seksueel getinte gedeelte volledig door de mod wordt toegevoegd. Indien het eerste geval van toepassing is, en het seksspel dus een onderdeel is wat standaard in het spel zit verborgen, heeft de producent van het spel de ESRB-regels overtreden. De regels van de ESRB vereisen namelijk dat de producent van een computerspel volledige openbaarheid geeft van alle content in het spel die niet geschikt is voor alle leeftijden.

Het geheel is voornamelijk aan het rollen gebracht door Leland Yee, plaatsvervangend voorzitter van het huis van afgevaardigden voor de staat California, die al geruime tijd probeert de reputatie van het ESRB te ondermijnen. Het ESRB is namelijk een non-profit organisatie die is ingesteld door de Entertainment Software Association (ESA) en zorgt ervoor dat de software-industrie zelfregulerend is op het gebied van leeftijdsindicaties voor spellen. Yee zou liever zien dat de overheid deze taak gaat vervullen, aangezien de ESRB in zijn ogen een dubbele agenda heeft. Computerspellen die namelijk alleen worden goedgekeurd voor volwassenen verschijnen vaak niet in de schappen van grote winkels en voorkomt dus over het algemeen dat een dergelijk spel succesvol wordt.

De Hot Coffee-mod is tot dusver alleen geschikt voor de pc-versie van GTA: San Andreas. In eerste instantie werd erg getwijfeld aan de echtheid van de mod, maar volgens diverse nieuwssites lijkt het er op dat de mod wel daadwerkelijk bestaat. De site GTASanAn.com heeft een video van de Hot Coffee-mod online staan en ook enkele screenshots van de gewraakte mini-game.

Volgende 13:50 Fujitsu levert Novell Linux op high-end servers
Vorige 13:13 Meer informatie over Microsoft Office 12 onthuld
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Ohja.. Dus een auto op straat jatten, een gang opbouwen en met een mitrailleur diverse mensen neerknallen, molotov cocktails in huizen gooien, cops neerknallen, mag wel, maar wanneer een potje gevreen word, word het de kids ineens teveel :?

Bloot mag maar geen "nipples", welcome to america!

Die vent heeft gewoon zijn broek nog aan terwijl hij tegen die dame zit aan te rijden. Is dat nu echt zo'n probleem? Natuurlijk is het niet goed dat ze niet de totale inhoud van het spel vrijgeven maar als het iets is waar je normaal niet bij kunt dan kun je er toch moeilijk problemen over maken.

Dat wordt nergens beweerd, ze zeggen enkel dat een spelfabrikant volledige openheid moet geven in de te verwachten inhoud van het spel.

Dat wordt nergens beweerd, ze zeggen enkel dat een spelfabrikant volledige openheid moet geven in de te verwachten inhoud van het spel.
Natuurlijk zeggen ze dat. En daarbij wijzen ze ook nog eens op de dubbele agenda van anderen. Allemaal om de aandacht af te leiden van hun eigen dubbele agenda. Namelijk het opleggen van hun eigen seksueele moraal aan 'de massa' en zo de vrijheid te beperken.

Lekkere Kwal geeft alleen aan wat het verweer van Yee is. Uit je reactie blijkt dat je dat nogal een naieve redenering vindt van Lekkere Kwal. Die conclusie kan je niet trekken want Lekkere Kwal geeft nergens zijn eigen oordeel over wat Yee of de ESRB doet.

Daarnaast kunnen politici alleen 'hun moraal' (bestaat dat?) opleggen aan de massa als de massa zich niet kan interesseren voor wat de gevolgen daarvan zijn. Gelukkig interesseren de eigen voorrechten iedereen dus het zal wel niet zo'n vaart lopen.

@Lekkere Kwal: Dat is wel zo, maar het hele probleem begon toen Lee erachter kwam dat er inactieve seks minigames in GTA:SA zat. Daarvoor had hij geen problemen met de rating van GTA:SA. Het gaat hem dus puur om de pc versie van GTA. En dus puur om de sex minigames en niet om al het andere geweld in het spel.

GTA:SA heeft zowiezo een rating van +18 (+17 in de states), hoger kan niet. En bij de omschrijving op de ESRB site staat al "Strong Sexual Content". Het is dus niet dat men geprobeert heeft van de rating te ontlopen maar dat men mogelijk een bepaald element niet heeft doorgegeven.

Hoger kan WEL in de VS. Je hebt daar namelijk ook de AO-rating(Adult Only, 18+), die vrijwel exclusief voor spellen met sex of zwaar gewelddadige spellen gebruikt wordt. De meeste grote ketens verkopen ook geen spellen met die rating om die reden.

Dan zal ik er van maken : kan bijna niet :P . Nuja de rating +17 staat er wel o.a. vanwege de sexuele content en als ik alles bekijk op de site van ESRB begrijp ik inderdaad niet waarom SA geen AO gekregen heeft dan (op het commerciële na dan)

Hoe zit dat dan met The Sims 2, die is Teen rated, maar met een zelfde soort mod kun je die gescramblede schaamstreken ook normaal weergeven.. dat is allemaal niet erg?

Dat is anders. Die schaamstreken zitten namelijk NIET in het spel. Een mod voegt deze toe. Als iemand een programma schrijft om pixels iets aan een spel toe te voegen kun je de makers van de Sims niet op aanspreken.

In GTA:SA zit dit dus standaard WEL. JE kunt er alleen niet normaal bij komen maar met cheat codes kan dit geactiveerd worden. Dat is wat de mod dus doet, een bestaande functie activeren. De mod voeg zelfs niks toe t.a.v de sex spelletjes.

Welcome to America; you can cut as many breasts off and that's for the whole family, but as soon as you lick one it's X-rated.

Hoezo kids ? de leeftijdskeuring zegt duidelijk dat dit spel voor 18+ is....
dus ik zie het probleem niet zo eigenlijk...

Echt niet? Da's best eng dan hoor. Wist je dat heel veel mensen stiekem toch door rood licht rijden terwijl dat officieel niet mag? Op precies dezelfde manier doen sommige stoute kinderen stiekem ook dingen die ze eigenlijk niet mogen (roken, alcohol drinken, 's avonds naar de disco ipv naar vriend(inn)en. Ook het spelen van computerspelletjes die eigenlijk voor 'oudere kinderen' bedoelt zijn komt voor. Erg hè!

@Hyronymous: Ik snap jou reactie nietl. Zoals Plopeye aan geeft is de leeftijdskeuring 18+ dus dan is er ook geen sprake meer van kleinere kinderen.

ik ben >18 en speel toch echt dit spel, dat betekend dus dat ik een "kleiner kind" ben en ik denk dat hij dat bedoeld....

@ Penalty & Backstabb3r:

Allebei fout (sorry, geen prijzen deze keer). Ik bedoel dat ondanks de leeftijdskeuring er toch mensen <18 zijn die dit spel spelen. Je kan volgens mij als ontwikkelaar van San Andreas nooit volhouden dat je dat nooit bedacht had. Ik denk dus dat je gewoon eieren voor je geld moet kiezen als ontwikkelaar en niet van dat soort 'stoute dingen' erin moet stoppen. Iedereen blij denk ik zo.

Hoe meer protest tegen GTA, hoe groter GTA wordt. Ik denk niet dat rockstar hier negativiteit van ondervindt!

De link naar de video:
http://files.gtanet.com/gtasa/videos/hotcoffee.wmv

bij mij is hij inmiddels dood/slashdotted :)

Hij druppelt inderdaad binnen met een 1.5 kB/s
Dus als iedereen even stopt met klikken, kan ik sneller een mirror plaatsen :)

edit:
verder naar beneden geeft DJsmiley al een erg rappe mirror.

ha zal ik strx wel ffe onderzoek naar doen ;)
Heb het zelf nog nooit gezien, weet wel dat je met een dildo mensen kan doodslaan. Dat zag er wel grappig uit :+

Laat ze het maar lekker onderzoeken.

Ik heb het spel hier voor me liggen, en ik zie duidelijk een 18+ rating de voorkant sieren.

"expliciete handelingen", is dat zo verassend voor iets wat alleen aan volwassenen verkocht mag worden?

In de VS is de rating van het spel M(Mature, 17+). Echter, spellen met sexuele inhoud boven een bepaald niveau krijgen een zgn AO(Adult only, 18+) rating. Veel retailers in de VS verkopen geen enkel AO spel, maar wel M. Wal-mart, zo'n beetje de grootste in dit, weigert deze spellen te verkopen. De meeste developers werken ook zoveel mogelijk naar de M-rating toe voor betere verkoop.

De ratings zijn officieel trouwens vrijwillig, maar veel winkels verkopen geen spellen die geen rating hebben omdat ze niet weten wat erin zit en dit nergens wordt aangegeven.

zeer vreemd dit. Je zou zeggen als iemand een mod maakt die zoiets unlockt, dat deze dan gewoon overal te downloaden is. Je moet toch juist trots zijn als je zon mod maakt, kortom uploaden naar grote GTA sites. Op het moment dat dat niet gebeurt, en het blijft bij vage videos, screenshots, dan begin ik ernstig te twijfelen

misschien was er protest, al dan niet juridisch gedreig vanaf de kant van Rockstar?

Je hoeft niet te twijfelen die mod bestaat wel degelijk en unlockt inderdaad hidden sexspelletjes die Rockstar er zelf in heeft gebouwd. Dat "vrijen" is nog best moeilijk BTW.
Ik mag hier vast geen link zetten maar je kan hem op het BT netwerk wel vinden ;)

De mod Hot Coffee is makkelijk te vinden en te downloaden. Heeft ook op de frontpage bij meerdere (zoniet alle) GTA sites gestaan.

Wat raarder is is de reactie op door Rockstar gelocked'e content. De gemiddelde consument vindt niets terug in het hele spel. Ik heb dan ook inderdaad het gevoel dat de 'eerwaarde' senator uit de VS een zeer smerig spelletje speelt met iets dat Rockstar niet te verwijten valt (omdat als er content gemaakt wordt, het makkelijker is om die te verhullen dan geheel uit het spel te verwijderen, omdat dat laatste een groter risico op bugs met zich meebrengt).

Mods zijn een beetje wettelijk grijs gebied. De producenten zien het liever niet en de makers van de mods natuurlijk wél. Vaak betekend het ook dat iemand een soort-van overtreding van de DMCA heeft gedaan. Beetje grijs dus.

Overigens is het niet de vraag of deze "functionaliteit" al in het spel zat maar of het mogelijk was deze zónder de mod te bereiken. Kan best zijn dat ze het wel geprogrammeerd hebben maar uiteindelijk afgesloten hebben zodat ze een lagere rating konden krijgen. Als dit in een laat stadium pas wordt besloten, zullen ze waarschijnlijk niet de moeite hebben genomen ook de code te verwijderen maar eerder om het gewoon niet op te nemen in de scenario scripts (vaak een losse "taal" die niet gecompileerd hoeft te worden).

Grijs bestaat niet. Als iets grijs is, moet het zwart/wit gemaakt worden. Tenminste... dat is wat ze in de VS geloven.

Dit is een mod waar Rockstar niets mee van doen heeft. GTA-SA is dus gedeeltelijk reverse-engineered. En dat is iets wat niet mag volgens de DMCA. Dat is dus al aardig zwart/wit, Rockstar kan er niet voor verantwoordelijk gesteld worden wanneer iemand hun code hackt.

tenzij mocht blijken dat de code "gemaakt is om te hacken" maw: als zou blijken dat te veel data is meegeleverd (zoals deze pornografische minigames) kan d erechter wel de vraag stellen waarom die erbij zit en waarom die niet opnebaar gemaakt is en hoe de "hackers" dan wel toeegnag hebben gekregen tot de code etc.

ja kan er immers vanuit gaan dat degene die de mod gemaakt heeft wist dat er een en ander te vidnen was sua uitgeschakelede games ofzo, anders begin je toch iet te zoeken???

oja bah tieten. Amerika.... grrrr
Wat is er nou mis met een mod voor wat leuke extra's? kleine kinderen (Lees jonger dan 18) kunnen met minder moeite op internet porn bekijken en dan lopen ze te miepen over een mod.
vindt die mod maar eens en vindt dan het spelletje in een te groot game. is meer werk dan ff IE of FF ofzo te openen en een site met porn te bekijken.

Hm, ik vind niet dat je Rockstart hier verantwoordelijk voor kan houden.
Ze hebben deze 'scenes' uit het spel gehaald, alleen de broncode laten zitten met denk ik de veronderstelling dat niemand er wat mee zou doen.
Het is niet Rockstars verantwoordelijkheid dat iemand dat naar boven heeft gehaald en er een mod van heeft gemaakt.

Yep, en reverse-engineering van code is zwaar strafbaar in de VS, volgens de DMCA. Dat betekent simpelweg dat Rockstar niets te verwijten valt, tenzij het ook gewoon met het ongewijzigde spel geunlocked/gespeeld kan worden.

Het enige dat die senator te horen gaat krijgen is dat Rockstar niet verantwoordelijk gehouden kan worden, en dat die senator zelf maar achter de schuldigen aan moet gaan.

Ik hoop voor degene die de mod gemaakt heeft dat die senator niet een persoonlijke kruistocht tegen hem gaat beginnen. Ik heb het idee dat die senator wel een bigot is.

Edit:

Hmz, ik begrijp niet helemaal waarom mensen de DMCA met betrekking hiertoe off-topic vinden. Het is namelijk een sleutelpunt waarmee een eventuele rechtszaak gewonnen of verloren zal gaan worden.

Ik speel al een tijdje met de Hot Coffee mod en het is zeker geen uitbreiding van het spel, maar idd een deel van het spel dat unlocked wordt met dit programma. Ik noem het dan ook geen mod, maar eerder een patch.

Dit is wel een aardige kwestie die door de ESRB opgeworpen wordt, de content is door Rockstar bij de release van GTA achter slot en grendel gestopt, waardoor normaliter niemand ooit de seksspelletjes te zien zou krijgen, maar het lijkt met niet onwaarschijnlijk dat er gelekt is dat ze er wel in zitten. De vraag is nu: ben je als gameproducent ook verantwoordelijk voor content die je weliswaar zelf gemaakt hebt, maar die je op het laatste moment niet publiekelijk wilde maken en verstopt hebt in het spel?

Rockstar zal het er wel op houden dat deze content niet uit het spel te halen was en alleen maar op deze manier aan het oog van de onschuldige speler onttrokken kon worden. Interessant zaakje.

ik speel het ook al een tijdje met hotcoffee en het is eigenlijk alleen tijdverspilling, gelukkig kan je zo'n 'spelletje' snel afmaken door hard door te drammen ;) maar iets toevoegen doet het niet echt. Bovendien is bij één van de vriendinen de 'nude texture' niet in orde bij mijn versie, dus ze hadden het zo niet kunnen shippen (tenzij ze direct een patch hadden, maar luie rockstar mensen kennende hadden ze je lekker een maand laten wachten)
tis allemaal een storm in een glas water

Feit blijft toch gewoon dat er sprake is van een 3th party toevoeging en dat het spel zoals het in de winkels ligt toch niet de grenzen overtreed?

Nee, want de mod laat de verborgen inhoud zien, dus als je het spel in de winkel koopt zit die sexuele content er al in, je moet alleen weten hoe je het krijgt te zien. Wellicht als Rockstar vantevoren die had aangegeven dat de ESRB er geen problemen mee had gehad.

"...je moet alleen weten hoe je het krijgt te zien"

Nee dus; het zou wellicht anders zijn als je met bepaalde button-presses een code in zou moeten voeren om dit te zien te krijgen, maar dat is dus ff niet het geval. Zonder het spel daadwerkelijk te patchen (dus zelf of met behulp ve programma de .exe te veranderen) kan je die content (die overduidelijk uit het spel is gehaald, maar wellicht niet verwijdered ivm het introduceren van bugs) toch echt niet zien.

En waarom zou je zoiets aangeven bij de ESRB? Tien tegen een dat de ESRB trouwens aan Rockstar allang heeft aangegeven dat als R* een 17+ (ipv 18+ ofwel x-rating) wilde hebben, ze dit minispel achterwege zouden moeten laten. En dat heeft R* dan ook gedaan.

dit is een hack... omdat het spel waarschijnlijk een andere rating zou krijgen hebben de makers ervoor gekozen om dit stukje code 'weg te werken'. echter omdat iemand zeer bedreven is om zoiets uit te zoeken is het bekend geworden dat het erin zat. het zou er dus helemaal niet in moeten zitten. nu heeft iemand dit gevonden en kaart men dit aan bij de ESRB. beetje idioot imo als het niet eens de bedoeling is dat men het gaat gebruiken.
het is helemaal niet makkelijk om dit te doen van je ps2 moet je de savegame op je computer editen en dan kun je het pas 'doen'. dit is meer een publiciteits stunt van een des betreffende senator of wie er dan ook verantwoordelijk is in amerika als je het mij vraagt
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:50 Fujitsu levert Novell Linux op high-end servers
Vorige 13:13 Meer informatie over Microsoft Office 12 onthuld
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011