Hoofdcategorieën

MS Mystery Shopper: 'kwart pc-bouwers adviseert warez'

Door René Wichers, donderdag 7 juli 2005 18:04, views: 29.330

Microsoft bezorgde ons een persbericht met statistieken over hun 'Mystery Shopper'-programma, met daarin cijfers die er niet om liegen: zo'n vierentwintig procent van de meer dan duizend onderzochte bedrijven leveren pc's inclusief illegale versies van Windows en Office, of raden klanten aan om die zelf te regelen. In dertien procent van de gevallen zou de winkel de systemen ongevraagd met warezversies leveren, in nog eens elf procent van de bezochte winkels werd de Microsoft-klant ongevraagd geadviseerd om het internet of het onvermijdelijke handige broertje of neefje in te schakelen. De anoniem optredende Microsoft-onderzoekers beoordeelden de computerleveranciers verder op zaken als expertise, klantvriendelijkheid en commerciële vaardigheden, en deelden toch nog een gemiddeld rapportcijfer van 7,6 uit.

Microsoft VS Spy++ Window(s) Finder

Microsoft Spy++ Window(s) Finder

Aanbieders van gekopieerde Microsoft-producten kregen een brief van het softwarehuis waarin ze tot beterschap gemaand werden en waarin een tweede bezoek van de stiekeme klant werd aangekondigd. Ruim twintig bedrijven maakten desondanks opnieuw de fout om een warez-oplossing te willen slijten en kregen de advocaten van MS achter zich aan. Microsoft stelt dat ze met deze actie tegemoet komt aan klachten van winkels, die onder oneerlijke concurrentie zeggen te lijden, en van klanten, die vaak geen idee zouden hebben dat hun een illegale versie was geleverd.

Volgende 20:11
Vorige 17:26

Reacties

«  1  2  3  4  »

Ik heb het hier in de omgeving ook al meerdere keren meegemaakt dat er illegale windows-versies werden meeverkocht aan de klant.

Laatst was er een klant bij ons in de winkel, die had elders zijn PC gekocht. Hij had in zijn hand een cdtje met daarop "Windows XP Pro Corp." met de beroemde key erop, die begint met een F. Deze had hij gekregen bij zijn nieuwe computer. Aan mij vroeg hij of dit normaal is...

Ik heb gevraagd om de naam van de winkel, en namens onze winkel hebben wij contact opgenomen met MS. Deze heeft de zaak verder afgehandeld.


Als jij iemand een moord ziet plegen, geef je dat toch ook aan? Niet te hypocriet hé, als ik als bedrijf last van een ander zou hebben door oneerlijke concurrentie zou ik dat ook doen.

@Quacka
Jah, jij gaat uit van een éénmalig iets, dan slaat ut nergens op(in dit geval, moord is wat anders, beetje drastisch voorbeeld :P), ik ga ervanuit dat het echt standaard om alle pc's gaat behalve als de klant vraagt om een legale versie (waardoor prijs omhoog gaat van de pc).

als ik getuige ben van een moord, dan ga ik naar de politie.
Niet naar een beveiligingsbedrijf.

Ik snap best dat ze het doen om een concurrent aan te pakken, maar het is gewoon niet netjes. Zelfs gewoon schofterig.
Misschien heeft die man wel heel erg lopen zeuren over de prijs van de software etc.
Dat betekent niet dat dit bedrijf dan een illegale versie moet gaan leveren, maar ik bedoel er meer mee te zeggen datr ze het mogelijk 99% van de gevallen wel legaal verkopen.

(ik kan mijn vorige bericht niet meer aanpassen, maar ik vind het een beetje raar dat een kritisch bericht op een andere forummer direct wordt bestempeld als 'troll', dat slaat nergens op. Het is gewoon een reactie en mijn mening. Zegt wel weer iets over het modsysteem alhier)

Wat schofterig is is om een klant illegale software te geven die bij het eerste de beste SP niet meer werkt. Schofterig is om andere bedrijven te beconcurren met illegale software.
Schofterig zijn figuren zoals jij die dat nog eens goed praten en nsb praktijken beginnen te roepen.

Klant vind Windows te duur? Prima, geef hem dan Linux mee maar ga geen warez verkopen.

Er is niets hypocriets aan, het bedrijf wat niet betaalt voor zijn Windows-licenties door warez mee te leveren heeft een oneerlijk concurrentievoordeel ten opzichte van de winkel die dat wel netjes doet. Ik zou het ook doen.

Wat wél NSB-praktijken zouden zijn is een bedrijf er aan naaien wat een overeenkomst heeft met Microsoft alleen Windows te installeren op de door hun geleverde PC's wat Linux op een PC heeft gezet op verzoek van de klant.

Wat schofterig is is om een klant illegale software te geven die bij het eerste de beste SP niet meer werkt. Schofterig is om andere bedrijven te beconcurren met illegale software.
Ik denk dat een groot aantal klanten op de hoogte is dat hun windows versie illegaal is. Er is dan imo ook een sterke scheiding tussen klanten die een windows versie geleverd krijgen en van een legale utigaan en van klanten die weten dat hun versie niet legaal is. Zelf heb ik dit laatste uberhaubt trouwens nog nooit meegemaakt noch dat een bedrijf adviseert een versie zelf te regelen. Toch vaak als je een systeem koopt kom je er niet onderuit zodra ie als 'compleet' gezien wordt dat er een windows versie op staat ondanks dat je zelf heel wat anders van plan bent. De hoeveelheid illegale versies die rechtstreeks geleverd worden zou dan ook nooit zo hoog zijn indien de koppeling computer/windows niet aanwezig zou zijn. tevens betwijfel ik dat dit soort acties over algehele 'illegale-windows-versie gehalte op tijd computers iets doet. al zou je de winkels aanpakken diegene die zlef een computertje bouwen regelen zelf ook wel wat.

...NSB praktijken...

Praat niet over dingen waar je niets van weet, en al helemaal niet in verband met PC's. Dat staat totaal niet met elkaar in verhouding.

Ik sluit me bij Quacka aan. Tuurlijk kan dat bedrijf het niet maken om illegale versies te verkopen. Om dan gelijk MS op hun dak te sturen vind ik echt heel kinderachtig.
Neem contact op met dat bedrijf en probeer hen duidelijk te maken dat het echt niet kan wat ze aan het doen zijn.
Helpt dat allemaal niets dan kan je als laatste optie MS erbij betrekken. Niet als eerste actie.
Een beetje tolerantie en vergevingsgezindheid is niemand slechter van geworden.

"Het onvermijdelijke handige broertje of neefje" dat even een serial meelevert van Office of Windows, zou ik ook niet aangeven, maar een winkel die winst maakt met illegale licenties vind ik niet kunnen: winst maken op de serials/het crackwerk van anderen.

Maar zomaar verradertje gaan spelen. Bah. Smerig.
Bij welk bedrijf werk je? Dan kan ik dat bedrijf in de toekomst mijden.
Hoewel ik ook enorm tegen verraderij ben, vind ik dit toch wel een andere verhaal. Bedrijf A concureerd direct met bedrijf B. Bedrijf A koop z'n produkten voor 80,- in, bedrijf B koopt het zelfde produkt voor 0,- in (levert het illegaal.

Nu heeft bedrijf A direct last van de concurentie vervalsing van bedrijf B. Hier speelt NIET de kwestie van verraderij, maar de kwestie van eigenbelang van bedrijf A omdat ze direct benadeeld worden. Bedrijf A zul dus voor hun eigen belang actie moeten gaan ondernemen. Dat zou bij voorkeur bij de politie moeten zijn, maar de fabrikant zelf of mischien zelfs wel brein (durf het bijna niet te zeggen) zou ook een optie kunnen zijn.

De ene winkel levert een systeem met Windows en betaalt daarvoor aan Microsoft. De andere winkel flest de boel door geen licenties te kopen, waar ze zowel wettelijk als moreel wel toe verplicht zijn.

En dan ga jij zeuren dat de eerste winkel solidair moet zijn met de tweede, terwijl die daar juist keihard door genaaid wordt? Dat klopt van geen kant. Solidariteit en verdraagzaamheid is een mooi streven, maar het moet wel van twee kanten komen.

Heeft niets te maken met verradertje spelen, heeft te maken met klantenservice. Je hebt voor je een klant die is opgelicht en die help je. Daarnaast probeer je te voorkomen dat er meer klanten opgelicht worden.

En waar is die mystery shopper in de winkels geweest dan? In welk land?

Ik heb zelf enkele Mystery Shopper projecten voor Microsoft uitgevoerd. Dit loopt via Bare Associates. Momenteel loopt er ook nog een project voor bezoeken aan PC shops in opdracht van Microsoft. Meer info kan (en mag) ik er niet over geven.


Nee, maar in mijn studententijd moest er geld op de plank komen. Nu doe ik die Microsoft projecten principieel niet meer. Ik ga wel komende week bezig met een project voor Sony Ericsson, echter dit project werkt juist positief uit voor de zaken die ik bezoek. Das toch anders dan proberen een bedrijf 'op de bon te slingeren'.

Bovendien is het leuk om met telefoontjes te spelen.

Ik vraag me toch altijd af hoe groot microsoft geworden zou zijn, als er geen illegale copien in de wereld waren.

Ik vermoed namelijk dat dit een van de redenen is waardoor microsoft zijn monopolie positie heeft verworven. Nu deze positie is bereikt en ze 'alles' al hebben, willen ze dit misschien zelf gedoogde gebied ook nog eens gebruiken om geld uit te slaan....

Nogmaals, het is mijn theorie, maar ik vraag me altijd af wat hier van waar kan zijn...

Dat er een al dan niet gedoogd illegaal circuit is: OK
Is Microsoft daar (mede) groot door geworden: Ja
Maar het is wat anders als commerciele organisaties (winkels, leveranciers) illegale software verkopen/aanraden/leveren.
Vroeger werd er ook, over het algemeen, gewoon voor MS-Dos betaald wanneer dat met een nieuwe pc werdt meegeleverd.
Ik geef Microsoft in deze gewoon gelijk. Als leverancier hoor je geen illegale software aan te raden/verkopen.

Heb een winkel op de fles zien gaan die de hele dag met diskcopy op een handje vol PCs in de winkel gewoon DOS diskettes aan het kopieren was. Zelfde met shareware, werd gewoon verkocht voor 10 gulden per diskette (15 gulden voor shareware op 2 diskettes)

Ze zijn op de fles gegaan omdat ze overgeklokte PCs verkochten, illegale software met hun eigen winkelstickers erop verkochten, etc. Winkel liep gewoon voor geen meter toen steeds meer mensen wisten over de praktijken van die winkel.

Ik vind het best als mensen een kopietje van windows willen, maar als winkel zoiets verkopen als normaal zonder erbij te vertellen dat het illegaal is, vind ik gewoon niet door de beugel kunnen.

haha daar valt wel om te lachen want op speurders.nl was er een vent en die verkocht dus een pc met een zelf bedachte processor (met rating 3000+) met een "speciaal" moederbord die sneller kon draaien als dat nodig was. voor 250 eu en met Windows Xp. ja ja, een 3000+ met winXp voor 250 euro ;)

Het heeft zeker een rol gespeeld, maar daar staat wel tegenover dat softwarepakketten toen nog relatief duur waren. Voor WP5.1 kocht je indertijd een dure licentie voor je bedrijf en werd het als normaal gezien dat de medewerkers daarvan een kopietje mee naar huis namen. Een eigen licentie was nl. onbetaalbaar. Inmiddels zijn de licentiemodellen aangepast en koopt die medewerker zelf voor een habbekrats een OEM versie van "Works" (bestaat dat eigenlijk wel niet-OEM?) bij z'n nieuwe pc en heeft hij in mijn ogen dan ook weinig excuus over om Word maar illegaal te gebruiken.

Nu nog een excuus om uberhaupt Word te gebruiken :)

edit:
@Jan de Groot:
Ik bedoelde dat ik geen Word noch Works wil gebruiken.

Dan koop je voor een paar euro ipv Works, gewoon de hele works suite: zit behalve word zelfs nog een encyclopedie, routeplanner, fotomanager, etc allemaal bij. Grappige van dat alles: een losse MS Word licentie is duurder dan het hele pakket wat zichzelf MS Works Suite noemt.

Software heeft een aparte eigenschap, in tegenstelling tot normale goederen.

Wie wordt er getroffen als ik photoshop gebruik om famillie foto's te retoucheren en van een leuke kop met schaduw te voorzien?
Antwoord: NIEMAND!

Wie wordt er getroffen als ik een mercedes steel en famillie rondrijd en tevens m'n leuke boodschapjes kan gaan doen?
Antwoord: IEMAND!

Wie wordt er getroffen als ik photoshop gebruik om commerciele producten te maken?
Antwoord: DE CONCURRENT

Je zou dus moeten zeggen:
Een bedrijf krijgt een verplichte controle (net als HACCP) waarbij wordt gekeken of alles in orde is .

MAAR!!!...
Zonder illegale software zouden heel wat kleine bedrijfjes over de kop gaan. En die maken wel een groot deel van onze samenleving uit.
-goedkope Home-Ontwerpers die drukkerijen bezig houden en kleine bedrijfjes aan goedkoop drukwerk kunnen helpen.
-goedkope computerhulpjes die computers van consumenten dichtspijkeren met illegale software, en daardoor wormen tegenhouden.

Daarnaast zijn de meeste bedrijfjes die groter worden bereid om legale software te kopen!

Als iemand een goedkope computer met alles erop en d'r'an kan kopen bij Dell, die vanwege schaalgrootte alles supergoedkoop kan inkopen (en verkopen), of een lokale computerboer, die alleen goedkoper kan zijn als hij illegale software erbij verkoopt. Dan koop ik liever bij die lokale computerboer!

Ook als je als 10-jarige wilt oefenen met Borland Delphi of .NET framework o.i.d. of 3D Studio-Max, of whatever.
Dat kan toch niemand betalen!
Zou iemand uberhaupt 3D-StudioMAx kopen zonder er ook maar iets van te snappen? (trial periodes van 30 dagen is natuurlijk onzin, daar leer je net niets mee!)

Ik denk dat software nog steeds veel te duur is.
Zonder een jaarlijks abbo op Antivirus, Firewall en Spywarekiller heb ik geen drol aan een computer!
En wat heb ik aan Windows zonder Word, Excel of Powerpoint?
Ik installeer tegenwoordig bij mensen SUZE Linux. Zit alles in! Maar dan komen ze na een paar weken zeuren dat het zo moeilijk werkt. (je kan moeilijk downloaden en installeren en programma's werken net ff anders etc)

En al die miljarden die worden verdient met software? is dat nodig? Ik vindt dat als software een bepaalde marge heeft verdient, de rest gratis of tegen kostprijs moet worden verkocht.
Dus neem Windows: ontwikkelen kost 10 miljard euro. 200 miljoen mensen kopen het voor 100 euro (= 20 miljard euro) dan hoeven de overige mensen (ruim 2 miljard) die het willen kopen nog maar 5 euro te betalen. (= nog eens 10 miljard euro)

Of relateer het aan een afzet markt.
-Als je 1 pakket verkoopt mag je de hoofdprijs vragen
-Als je 10 pakketten verkoopt moet je al flink goedkoper worden.
-Als je 100 pakketten verkoopt moet je nog goedkoper worden etc.
-etc.

En dan die patenten nog ff.. Gelukkig is het hier in Europa even van de baan, maar toch.. das toch helemaal flauwe kul

KORTOM: ER MOET EENS FLINK NAGEDACHT WORDEN OVER SOFTWARE!
OP DEZE MANIER WERKT HET NIET OPTIMAAL!

ok

wat ik op mijn pc heb draaien is een legale versie van win XP (oem)

voor office heb ik Open-office
voor photoshop The Gimp
voor 3dmax Blender (probeer dit eens!)
voor anti virus Avast! (gratis)
voor firewall Kerio (gratis)
voor anti spyware Microsoft Antispyware en hitman pro
voor vs.NET Mono

etc ga zo maar door, voor publishing heb je ook zeer mooie open source programma's, zie de meukwatch een paar dagen geleden. Het is dus geen argument om daarvoor software illegaal te gebruiken, wees slim dus!

zeg niet dat er geen alternatieven zijn, zelfs niet op een windows pc (heb 1 windows 1 linux)

Score: +1 (voor de moeite)

sjah. Het is een algemeen bekend verschijnsel dat de populariteit en de econimische kracht van een (computer)product is af te lezen aan het aantal illegale kopieen.

Analoog aan zwart geld. Het mag niet maar erzonder gaat elk land naar de klot****

Goede actie van microsoft ik vind dat winkels geen illegale producten moeten aanbieden. Als de klant zegt van windows, dat heb ik niet nodig, dan hoef je daar ook niet verder op in te gaan ofzo. Maar het adviseren zou ik nooit doen. Dit is gewoon een heel eerlijke test geweest.

Alleen hopelijk zie ms wel in dan er voor consumenten vaak wel een erg hoog prijskaartje hangt aan al die software, zeker naast windows het office paket

Alleen heel jammer dat MicroSoft de eindgebruiker dus niet inschakeld. Waarom is er geen programma waarmee de gebruiker zelf kan kijken of de geinstalleerde software legaal is? Nu haalt MicroSoft wat geld binnen, halen ze de scherpste randjes van valse concurrentie af, maar de eindgebruiker blijft met illegale software zitten terwijl ze de indruk hebben dat ze alles netjes legaal gekocht hebben.

Dat programma is er wel toch?Zo'n website waar je serial kan laten controleren..

Als die winkels een illigale windows verkopen vind ik dat wel slecht. Dat ze adviseren om het handige neefje of broertje een office versie te laten vinden kan ik me nog voorstellen als je die prijzen soms ziet.

Wel dom dat die winkels nog doorgaan als MS ze al een waarschuwing heeft gegeven.

waarvoor bevelen ze openoffice dan niet aan?
of een ander alternatief

vooral als beide programmas gaan overschakkelen op een open document standaard (odt?)

Is dit onderzoek gevoerd in de US of Europa (of wereldwijd?)
Mijn ervaring is alleszins dat voorla kleineer winkels illegae software willen aanpraten of meegeven.
Op zich mag dat niet natuurlijk, maar heel wat erger is het soort dat durft een licentie op de factuur te parkeren en de gebruiekr eenzaam achterlaat met FCKGW's ;)

ik vind dit eigenlijk nog een goeie actei van MS: een manier om commerciele warez te beperken (dat is tenslotte de meest schadelijke soort) en tegelijk een beetej voorlichting en consumentenbescherming...

onvermijdelijke handige broertje of neefje in te schakelen
Dat zijn wij dus de tweakers die dan weer eens gevraagd worden een pctje op te knappen van dat familielid, kennis of buur die er niets van snapt :)

Nou, ik word toch liever niet met 'het handige neefje of broertje' geassocieerd. Mensen die op een technische dienst werken of gewerkt hebben weten wat ik bedoel.
Tweakers weten wat ze doen, 'handige neefjes en broertjes' maken er meestal een puinzooi van.

Gewoon zeggen dat je niet zo veel van Windows weet. Werkt bij mij altijd heel goed :-)

Het punt is dat ik echt niet veel van windows weet, na bijna 10 jaar alleen maar linux. Maar geen mens gelooft dat. :(

Dus jij wil zeggen dat ik er meestal een zooitje van maak.. :P

Oh, heb jij geen broers, zussen, ooms of tantes dan? En als je die wel hebt geef je die dan nooit "advies" ? }>

Iemand vroeg ooit om een kopie van windows, de cd was zoek. Dus ik gaf een kopie van de cd, kwam hij later terug of ik ook een serie nummer had. :9

Een kopietje van de cd mag. ik heb er zelf ook 1 bij me. ik gebruik de originele serial van de klant, maar zijn cd is vaak zoek. zijn serial meestal niet want hij raakt zijn computer niet zo snel kwijt. dit mag van microsoft. zolang je het juiste serial maar gebruikt


Wie verplicht jou tot het aanschaffen van Excel en Powerpoint?

(als je student bent :) er zijn ook studentenlicenties.
Er zijn ook alternatieven, zoals OOO (zoals je al aangeeft)

Wat zeur je toch??
Niemand verplicht je om MS software te gebruiken.
Zeker niet wanneer het zo slecht is zoals zo velen hier verkondigen.
Misschien kan je later (wanneer je groot bent) wel de afweging doen: heb ik het nodig en is het de kosten waard??
Nee?? Dan gebruik je het niet!
Het is een beetje kinderachtig om het wel (illegaal) te gebruiken en dan te gaan lopen klagen over MS.

naja, in veel gevallen dwingt de omgeving (bedrijven, websites, overheden etc) je toch echt wel om bepaalde software (groot geworden door een monopolie) te gebruiken, dus vrije keuze is een illusie..

Laat niet onverlet dat ik er geen probleem mee heb als MS bedrijven aanpakt die warez slijten aan domme klanten..

Hoezo. 90% van de briefjes tikken kan ook in write, excel wordt door een heleboel mensen nauwelijks gebruikt, en om MSoffice documenten te bekijken heb je ook viewers. Dus waarom zou je als particulier perse office nodig hebben?

Natuurlijk gebruik ik zoveel mogelijk alternatieve software (al weet ik niet wat write is, geef mij maar openoffice of koffice), maar deze heeft toch vaak op bepaalde punten een compatibiliteitsprobleem omdat de bestandsformaten (of de wijze van formattering) niet open zijn, meestal is dit geen probleem maar soms kan dat vervelend zijn, zeker als je werkt met mensen die geen verstand van software hebben..

Verder kan ik nergens viewers voor ms office vinden voor linux, dus dat "argument" gaat niet op.

Daarnaast heb ik t niet alleen over ms software maar ook over andere software: games, cad software, videosoftware, statistische software, drivers etc, al met al zorgt dat voor een situatie waarin je als consument niet vrij bent om te kiezen welke software je kunt gebruiken..

Write is waarschijnlijk een spelfoutje, en moet Writer zijn, en als je dat niet weet, moet je eens een nieuw OOo tekstdocument aanmaken, en kijken wat er bovenin staat (dat werkt alleen in de 2.0 beta, en het werkt in alle versies sneller om gewoon hier te lezen dat Writer de tekstverwerker van OOo is ). ;)

Daarnaast heb ik t niet alleen over ms software maar ook over andere software: games, cad software, videosoftware, statistische software, drivers etc, al met al zorgt dat voor een situatie waarin je als consument niet vrij bent om te kiezen welke software je kunt gebruiken..
Wat een onzin. Je kunt altijd alternatieven vinden.
Dat je zelfs Games durft te noemen geeft al aan hoe bespottelijk je argument is. Er zijn miljoenen free en shareware games verkrijgbaar. Ja, die heten dan geen Doom3 maar zijn over het algemeen erg leuk om te spelen.
CAD software voor een particulier?, videosoftware zit gewoon bij de hardware kaart, de meeste statistische software is gratis (goed, minitab en eviews niet maar als je dat soort producten nodig hebt en niet met alternatieve producten uit de voeten kan zit je toch in het professionele circuit)
Oftewel er is keuze zat, soms kost het wat geld maar mag dat ook. Als een programmeur een product aflevert waar jij niet zonder kan, lijkt het mij logisch dat je daar ook wel iets voor wil betalen. Het gebruik van warez is puur een kwestie van gemak en hebzucht. Alle overige verklaringen zijn eigenlijk diep bedroevend. Ik kan niet geloven dat je zélf vindt dat je iets zinnig meldt. En dat is toch wel diep triest
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:11
Vorige 17:26
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: