AU Optronics heeft gisteren een overeenkomst gesloten met IBM voor de koop van een groot aantal patenten op het gebied van 'liquid crystal display'-technologie. Door deze overeenkomst krijgt AU Optronics de beschikking over 170 patenten die IBM verworven heeft in Amerika, Japan, Zuid-Korea, Taiwan en enkele andere Aziatische landen. De inhoud van de door AU Optronics overgenomen patenten heeft te maken met allerlei LCD-technologieën, zoals TFT-arrayprocessen (TFT-structuurproductie), celprocessen (zoals One Drop Fill Technology), RGB-kleurenfilters, backlights, driving circuits en andere technologieën. Hoeveel geld gemoeid is met deze overeenkomst wilden beide bedrijven niet vertellen. Verder hebben de twee bedrijven een kruislicentieovereenkomst gesloten over het uitwisselen van andere relevante LCD-patenten. Om welke producten het gaat is niet bekendgemaakt.
Zal allemal wel meevallen hoor, ik denk dat ze gewoon een andere weg inslaan ivm de cell-chip...Het gaat niet goed met IBM eerst raken ze Apple kwijt als samenwerkende partner en nou moeten ze hun patenten gaan verkopen aan kleinere bedrijfjes.
Hoe denk jij te kunnen oordelen dat het slecht met IBM gaat zonder enig inzicht in de inkomstenbronnen van IBM? IBM is nogsteeds nummer 1 qua patenten en die paar patenten kunnen ze best missen. Bovendien zijn displays geen produktbusiness voor IBM; ze doen research en verkopen IPR.Het gaat niet goed met IBM eerst raken ze Apple kwijt als samenwerkende partner en nou moeten ze hun patenten gaan verkopen aan kleinere bedrijfjes.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True