Hoofdcategorieën
Device Settings

Sony gaat gebruikers import-PSP's niet najagen

Door Tamara van Hal, vrijdag 24 juni 2005 20:03
Bron: GamesIndustry.biz, views: 11.650

Sony heeft aangegeven dat het geen actie zal ondernemen tegen consumenten die hun PlayStation Portable op een niet geheel legale wijze hebben geïmporteerd. Hiermee gaat het bedrijf in tegen de geruchten dat het van plan zou zijn om de geïmporteerde apparatuur in beslag te nemen. Deze geruchten waren vooral afkomstig uit de Britse pers. De roddels lijken te zijn ontstaan toen Sony in een rechtszaak tegen een aantal importeurs heeft gevraagd om de namen en adressen van hun klanten.

Een woordvoerder van Sony zei echter dat dit een standaardprocedure is, waarmee het bedrijf hoopt de distributieroute te kunnen achterhalen. Sony zegt ook dat het geen enkele juridische onderbouwing heeft om de consumenten te vervolgen, al zou het bedrijf dit willen. De fabrikant blijft echter wel de importeurs aanvechten. Eerder deze week werd bekendgemaakt dat er zeshonderd brieven zijn verstuurd naar personen en bedrijven die geïmporteerde PSP’s probeerden te verkopen via eBay.

PSP onder een hoek
Volgende 20:10 Microsoft wil koppositie smartphonemarkt veroveren
Vorige 17:58 Seks met minderjarigen reden sluiting Yahoo-chatrooms
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Sony gaat gebruikers die een PSP gekocht hebben niet najagen ... najagen voor wat? Alsof er een wet is die zegt dat je alleen in je eigen land spul mag kopen.

Redelijk non-nieuws.

Als simpele gebruiker kunnen ze je niets verbieden....

Maar er zijn natuurlijk van die "handelaars" die even een partij aan de andere kant van de wereld kopen en hier distributeren, dat heet parallel import waar wel gerechtelijk iets tegen te doen is.

De andere vraag blijft hoe het met garantie zit, serinummers geven vaak aan waar dat ding gekocht is en kunnen ze in andere landen compleet geweigerd worden om te repareren. Dit is voor mij altijd de reden om duurdere spullen gewoon in Nederland te kopen.

Sukkels. Met de spreiding van de introductie lopen ze de early adopters als doelgroep mis en kunnen ze de prijs in den beginne niet hoog houden. Dat doet natuurlijk zeer maar illegaal is het natuurlijk niet

naar mijn mening had sony ook wel een beetje kunnen verwachten dat de psp zo massaal geimporteerd zou gaan worden aangezien er erg veel vraag naar is en zo'n apperaatje makkelijk aan te schaffen is via ebay.

ze moeten hun producten gewoon wereldwijd tegelijkertijd lanceren, zelfde geldt voor films maar dat is offtopic :+

hadden ze dat gekund, dan hadden ze dat ook zeker gedaan.

Maar ondertussen weet iedereen wel dat de vraag te groot was, en het aanbod duidelijk veel te klein.

Dan hadden ze de hele zooi later moeten lanceren!

Je bedoelt toch zeker wel dat Sony een beetje te haastig was met de launch omdat Nintendo met de DS kwam . Waarvan er overigens meer exampleren zijn verkocht dan de PSP en waarbij totaal geen leverings problemen zijn geweest. Lijkt mij dat Sony weer eens de plank mis heeft geslagen, daarnaast hebben ze ook nog wegens brakke componenten (vooral beeldscherm) een record aantal producten moeten vervangen.

Sony moet gewoon beter hun zaakjes voor elkaar krijgen anders gaat het niet meer goed komen met hun.

Moet het bericht niet zien 'de legal-advisors van Sony zijn erachter gekomen dat een consument gewoon mag importeren wat hij zelf wil'

Wat een idioten daar bij Sony, eerst het voor europeaanen onmogelijk maken zo'n ding in de winkel te kopen en dan nog het gore lef hebben om de echte fans te proberen aan te pakken omdat ze zo'n ding uit de VS halen. Denk dat ik maar een X360 haal volgend jaar ipv een PS3.....

*zucht* ... en die rechtzaak gaan ze verliezen. En dat weten ze op voorhand.

Ik heb het verhaal al een paar keer vertelt. Ik werkte bij een distributeur die met identiek hetzelfde probleem zat. Een zeer populair product ( gericht naar kinderen ) was uitgekomen in Japan & de US. En zoals gewoonlijk, moest de EU weeral wachten op de release ( een maand of 6 ). Zodus wat was het effect. Als officieel distributeur kon je het product niet aankopen via de US of Japan & verkopen op de EU markt. Side Import is verboden, en kan je contract kosten met de grote fabrikant.

Maar, net zoals bij de PSP, heb je andere distributeurs, die zich bezighouden met side import van dit product. Wat was het effect ... maanden konden deze massa's van die product verkopen, terwijl de officieel distributeurs met handen & voeten gebonden waren in de EU. Het product werd met containers verkocht, en natuurlijk miljoenen omzet verlies voor de officieel distributeurs.

En ja, we maar klagen tegen de fabrikant ( wat niet onlogise is als je de markt voor je neus ziet verdwijnen ).

Sony probeert dit te verhinderen, maar ze zijn al grondig te laat ( er zijn al veel PSP's binnengebracht ). En ze hebben wettelijk bijna geen voet om op te staan. Importeren is niet illegaal. En ze zijn zo dom geweest de copyrights niet op tijd te registreren ( en die zijn nu in handen van andere mensen ). En zelf al hadden ze de copyrights, in Europa is er geen wet verkoop van geimporteerde items onmogelijk maakt.

Wat ze doen is puur & simpel, scare tactics. Big bad firm with lots of lawyers is comming after you. Stop selling or else ...

Ik kan genoeg redenen verzinnen waarom Sony niet wil dat PSP's geimporteerd worden.

Ieder land heeft zijn eigen regels waaraan producten moeten voldoen voordat ze verkocht mogen worden. Misschien voldoet de PSP zoals die in Amerika verkocht niet aan de regels die hier gelden. Als een product dat "normaal" in de winkels te verkrijgen is, niet voldoet aan deze regels, dan komt de schuld uiteraard bij de producent te liggen. Als het product echter geimporteerd is en niet aan de regels voldoet, is het nog maar de vraag bij wie de schuld komt te liggen. En ook al zou de schuld dan bij de importeur liggen, dan nog raakt de naam van de producent beschadigd.

In sommige shops kun je geïmporteerde PSP's kopen. Wie gaat de consument uitleggen dat je op een US PSP geen Europese UMD's (films) kunt afspelen? Waarschijnlijk niemand... Nu heb ik zelf een JAP PSP en nog geen US UMD's geprobeerd, maar met een beetje pech krijg je een vage foutmelding als "This movie cannot be played".

Oh ja, als je geïmporteerde PSP kapot gaat, denk dan maar niet dat Sony je zal ondersteunen. Of ze verplicht zijn om je PSP dan te repareren/vervangen weet ik niet. De gemiddelde importeur zal je ook niet verder helpen...

Kan iemand mij vertellen wat er illegaal is aan importeren? Als het in een ander land / werelddeel eerder / goedkoper is dan is het mijn recht het daar te kopen, zolang ik er maar de benodigde importkosten over betaal aan de douane.

Er zijn altijd wel anti-sony n00bs.
In dit bericht staat duidelijk dat sony geen consumenten gaat vervolgen, en ik kan je nu al zeggen dat er toch reacties zullen komen als: sony gaat zo een rechtzaak verliezen, ze kunnen onze rechten niet afpakken, etc etc.

Ik vind het ook best jammer dat we langer op de psp moeten wachten, maar het apperaat blijft hetzelfde/even goed.

Het is echt niet dat Nintendo in September iets gaat lanceren wat de PSP gaat wegvagen (in tegenstelling tot wat de fanboys hier op de ds-topics deden doen vermoeden), dus Sony kan gewoon rustig de tijd nemen zodat iedereen er een kan kopen en dat je niet moet wachten 4 weken zoals met de ps2.

De enige fanboy post die ik tot nu toe gelezen hebben die van jouw, overingens september is wel aan de late kant want in november zal MS met de x-box360 komen.

De huidige PSPs hebben nog firmware revisie 1.50, waarmee het mogelijk is om 'homebrew' (zelfgeschreven) software te gebruiken [kxploit] en deze software te delen met anderen. Zo zijn er emulatoren voor NES, SNES, MSX, GameBoy (Color) [mits je zelf je ROMs dumpt volstrekt legaal], een schaak-programma, spellen, etc. en er is een toolchain gebaseerd op gcc om zelf te programmeren.

Dit alles is Sony een doorn in het oog, want Sony verdient er geen stuiver aan.

Bovendien vindt Sony het niet leuk om uit te moeten leggen dat Jantje die hem uit USA/Canada heeft lekker z'n vaders oude SNES spelletjes kan spelen en Pietje en Klaasje en Truusje niet, die als brave Hendrikjes netjes op het startsein van Sony Europe hebben gewacht.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:10 Microsoft wil koppositie smartphonemarkt veroveren
Vorige 17:58 Seks met minderjarigen reden sluiting Yahoo-chatrooms
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011