Je vergeet dat het geheugen op die snelheid een CAS latency heeft van 5 clocks. CPU bus niet..
Daarnaast is het ook nog zo dat het DDR2 geheugen op het Asus P5WD2 (Intel 955x chipset) vanaf 800Mhz geforceerd op 2T command rate moet lopen, in plaats van de snellere 1T. Ik denk dat dit ook verklaart waarom er nauwelijks merkbaar prestatie verschil is tussen 667Mhz 1T en 800Mhz 2T.
2T in combinatie met de timings van CL5-5-5-15 (@1066Mhz) levert een behoorlijk 'bandbreedteverlies' op, ondanks de indrukwekkende prestatie qua mhz.
Ik weet dat het geen eerlijke vergelijking is, maar een Dual Channel Athlon64 met DDR(1) geheugen op 550Mhz CL 2,5-3-3-7 1T doet ongeveer
7500mb/s in Sandra.
Een iets eerlijker vergelijking: mijn P4 2.6 Northwood @ 3.25Ghz haalde op een i875P mobo met Geil DDR1 (PC4000 - 500Mhz CL 2.5-4-4-8) synchroon ongeveer 6000 punten in Sandra.
De AnandTech DDR2-1066Mhz CL 5-5-5-15 testset (qua mhz ruim 2x zo snel als het Geil PC4000) haalt ongeveer 6400 punten aan bandbreedte in Sandra. Als ik de kans had gehad om G.Skill 550Mhz (PC4400 CL2.5) synchroon te draaien op mijn oude Northwood had ik die bandbreedte waarschijnlijk ook gehaald.
Zodoende vraag ik me (wederom) af of het toepassen van DDR2 qua bandbreedte effectief wel serieus voordeel heeft t.o.v. DDR1... de hoge latencies hinderen de performance van DDR2 geheugen behoorlijk, en qua kosten (i.i.g. voor de klant) maakt het niet zo dramatisch veel uit.
Ik denk dat echt bandbreedtevoordeel t.o.v. DDR1 pas bij DDR3 om de hoek zal komen kijken. DDR3 garandeerd hoge frequenties tegen lage latencies (en dus lage timings)

Dat is dus een van de nadelen van die P4's, de FSB wil niet harder, 1068.5MHz x 64 / 8 leverd een theoretische limiet van 8152MB/s, zoals altidj, het langzaamste component zorgt voor de bottleneck, en in P4's geval is het het slechtste van beide werelden,
Het geheugen heeft erg veel latency die de practische bandbreedte verkleind, ondanks dat dat geheugen zelf in DC mode 16GB/s kan gaan....
De FSB heeft geen echte grote latency, maar een bandbreedte limiet van 8GB/s,
Latency van geheugen en de bandbreedte van de FSB zorgen er samen voor, dat dit geheugen niet zo heel zinvol is........