Hoofdcategorieën

Firefox overschrijdt grens van 50 miljoen downloads

Door Harm Hilvers, zaterdag 30 april 2005 16:08
Bron: Spread Firefox, submitter: Hendry Scholing, views: 15.939

In minder dan een half jaar na de eerste grote release in november 2004 is Firefox 50 miljoen keer gedownload, zo is te lezen bij Spread Firefox. Om dit heugelijke feit te vieren, heeft de organisatie achter Spread Firefox, het communityproject om Firefox onder de aandacht te brengen, besloten om speciale Firefox-munten te laten slaan. Deze munten zullen verstuurd worden naar enkele internetters die op geheel eigen wijze iets bijgedragen hebben aan de verspreiding van Firefox. Eerder deze week was bekend geworden dat Internet Explorer opnieuw marktaandeel was kwijtgeraakt aan alternatieve browsers. Op dit moment maakt 86,63 procent van de internetters gebruik van Internet Explorer (0,65 procent minder dan in februari), 8,69 procent van een van de Mozilla-browsers (0,24 procent meer dan in februari), 1,29 procent van Safari, 1,08 procent van Netscape en 1,03 procent van Opera. Voornamelijk vanwege de opkomst van Mozilla Firefox heeft Microsoft enkele maanden geleden laten weten dat er toch een nieuwe losstaande versie van Internet Explorer zal verschijnen.

Mozilla Firefox munten vanwege 50 miljoen downloads

Volgende 18:09
Vorige 15:48

Reacties

«  1  2  »

Mooi! Op naar de 100 miljoen. Toch best knap dat ze dit zo snel voor elkaar gekregen hebben, omdat veel mensen (tweakers ed uitgesloten) toch niet snel van het
"standaard" IE af zullen stappen

Valt wel mee. Ook Jan Modaal kan inmiddels weten wat Firefox is door de technologiepagina's in de krant of door bladen als Computer Idee. Daarin wordt ook aandacht besteed aan Firefox.

Ja, klopt, maar ook wel is aan andere alternative browsers, en dat neemt niet weg dat het een bijzondere prestatie is

Ben benieuwd hoe er geteld is ... Als er een nieuwe versie is, zullen bestaande gebruikers deze natuurlijk ook downloaden. Daarom lijkt die 50 miljoen misschien wel meer dan het in werkelijkheid eigenlijk is, omdat er "dubbel" geteld is.

Ze hebben het dan ook over downloads, niet users. Desalniettemin is het toch een gigantisch getal.

Er zijn ook gebruikers die andere sourcen gebruiken om Firefox te downloaden

Ik heb het al 10 keer gedownload en slechts 1 keer geinstalleerd..
Raak het steeds kwijt

Men maakt een berekening waarbij men er vanuitgaat dat hun getal een bepaald percentage van de downloaders voorstelt. Men gebruikt hiervoor de cijfers van hun eigen mirrors maar ook bijvoorbeeld die van C|net . Het gaat hier om gezamelijke downloads en niet om individuele gebruikers.

ik had gelezen op planet.mozilla.org dat ze o.a. de updates die via firefox werden geupdate niet mee telden.
dus alleen mensen die echt op de site zelf gedownload hebben tellen mee.

Het probleem is dat bij FF niet alles via updates werkt. Na versie 1.0 is er al op zijn minst 1versie geweest waarvoor je (in eerste instantie) een volledig nieuwe versie moest downloaden.

om precies te zijn: versie upgrade 1.01 moest je zelf nog downloaden.
daarna zijn het ('automatische') updates geweest.

Wederom zo'n nietszeggend getal...50 miljoen downloads betekent niet 50 miljoen gebruikers...wel is inderdaad te zien dat Mozilla (en derivaten) in opkomst is, maar dat was iets wat we al wisten :)

inderdaad betekent het niet dat er ook 50M gebruikers zijn, dat zuller er ongetwijfelt meer zijn! Ik heb firefox 1 keer gedownload en op meerder computers geinstalleerd om maar een voorbleed te noemen (en diw worden ook gebruikt!)

Het kunnen er ook makkelijk minder zijn. Wat denk je van gebruikers die hebben geüpgrade van 1.0 naar 1.1 tot en met 1.3. Dan download je steds een nieuwe versie. Ook zullen er heel eel mensen zijn die FF hebben gedownload, geprobeerd, maar toch liever hun huidige browser blijven gebruiken.

Klopt, heb het ook gedownload maar blijf toch lekker bij mozilla 1.7.7, en zo ver liggen die twee toch niet uit elkaar.

Echter zit bij de deze 50 miljoen downloads geen andere distributie sites.. Maar daarintegen wordt gemakshalve mensen die meerdere malen een andere versie updaten downloaden ook niet meegeteld.

Ook Third Party Builds zijn niet meegeteld die worden gebruikt door de echte diehards.Zo gebruik ik al een tijdje de firefox Stipe build omdat deze sneller patches verwerkt dan de mainstream build.

FireFox geniet wel van gratis publiciteit want zo hebben ze de 50 miljoen overschreden. Meeste FF gebruikers hebben ook wel een website/blog en sinds meeste toch heel erg dankbaar zijn aan FF promoten ze het ook op hun sites.

Mjah het aantal downloads is toch ook helemaal niet boeiend op zich? Ik heb het misschien in totaal wel een keer of 6 gedownload, en ik gebruik het welgeteld 1 keer op een windows NT bak. OSX versie heb ik 2 keer gedownload en geprobeerd maar dat is echt 10 keer niks. Ik vind persoonlijk wel dat firefox wat overschat wordt. Het is gewoon een browser. Als IE nou eens wat minder spyware-gevoelig wordt ga ik persoonlijk echt geen moeite doen om firefox nog te installeren. Tabs zijn wel leuk ja, maar verder houdt het voor mij als simpele gebruiker echt op.

Als downloads niet interessant zijn, wat voor statistieken kun je dan aanbieden?

Van de site:
(actual number, does not include ugprades)

Dus zonder upgrades. :*)

Firefox, gefeliciteerd :)

Met de upgrades duid men op mensen die gebruik maken van de ingebouwde functie om te upgraden. Als je zelf telkens opnieuw de nieuwste versie manueel bent gaan downloaden tel je dus wel elke keer mee als download.

Leuk die site!
ook leuk die teller die live laat zien hoeveel downloads er zijn!
wel apart dat als je op f5 drukt hij weer terugspringt ;-)

Sta me toe even te relativeren:
Maxthon heeft momenteel 24,679,849 Downloads,
zonder advertentie in de NYT en met een
update-tool die wel naar behoren werkt(e)

Even een snelle conclusie:

Er zijn meer mensen die zich storen aan zaken als instabiliteit, spyware en andere IE gerelateerde zaken. Dan mensen die daadwerkelijk op extra features zitten te wachten zoals tabs. Hoewel er meer varianten zijn zoals Maxthon, Maxthon heeft wel de meeste gebruikers.

Ik vind het toch wel erg, er zijn dus minimaal 75 MILJOEN pogingen gedaan om iets beters te vinden voor de meegeleverde IE. Volgens mijn heb je dan als MS liggen slapen.

Idd Gefeliciteerd :D

Vanaf het begin gebruikt, nooit problemen mee gehad en wil niks anders Als ik me niet vergis gebruiken 8 % van surfers Firefox en iets van 80 % IE maar daar gaat zeker verandering in komen als het zo doorgaat :7

binnen 2 jaar 9% ff en 79 ie :p

ben benieuwd hoeveel van die 50 miljoen firefox ook daadwerkelijk gebruiken als hoofdbrowser. Volgens mij is het grootste gedeelte van mensen die even kijken wat het is vanwege al die verhalen aldoor in het nieuws. Vaak haken ze weer af omdat 1 bepaalde site niet goed werkt..

Zelfs als dit het geval is, is hun doel bereikt. Men wil de mensen kennis laten maken, een alternatief aanbieden zonder opdringerig te zijn. Vind je FF geen goed product kan je het simpelweg verwijderen zonder verdere gevolgen, in tegenstelling tot bijvoorbeeld IE.

maar daarom ben ik nog steeds wel benieuwd wat de absolute aantallen zijn :+ (dus niet XX $ van de internetters gebruikt firefox, want dat is te vaag).

Ik gok dat iets van 1 op de 20 echt overstapt (dus reken maar uit bij 50 miljoen). Al is dat niet op feiten gebaseerd....

Ik denk wel meer. Van de 5 mensen waarbij ik het geinstalleerd hebt ter vervanging van IE zijn er nog geen afgehaakt, ze zijn allemaal zeer tevreden met het gebrek aan popups en spyware. En het zijn niet echt computer-experts te noemen of iets dergelijks.

Firefox was (en is) een verademing boven IE, behalve omdat sommige sites koppig zijn en ik daarvoor nog (zelden) IE start, gebruik ik praktisch nooit meer een andere browser.

ik vind de 'view this page in IE' extension toch wel een broodnodig goed bij het dagelijks surfen ;)

Ik kan je aanraden om de useragent switcher eens te proberen. ik ben nog geen site tegen gekomen die daar niet mee omgaat.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:09
Vorige 15:48
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: