Hoofdcategorieën
Device Settings

Een vriendje voor de Mac mini: Minimate

Door Matthijs Abma, zondag 24 april 2005 12:36
Bron: Micronet, submitter: johnneman, views: 31.070

Micronet heeft een interessante uitbreiding voor Apple's Mac mini ontwikkeld. Het bedrijf heeft een externe harde schijf gemaakt in een behuizing die sprekend lijkt op die van de Mac mini zelf, waardoor beide apparaten zonder problemen op elkaar gestapeld kunnen worden. De Minimate is verkrijgbaar met schijven van 80GB, 160GB, 250GB en 400GB voor prijzen die lopen van 149 tot 500 dollar. Naast een externe harde schijf fungeert de Minimate ook nog als USB 2.0 en Firewire hub. Naast de twee aansluitingen die nodig zijn om het apparaat aan te sluiten op de Mac, blijven er nog twee Firewire- en drie USB-aansluitingen over.

miniMate
Volgende 13:38 Borland doneert deel broncode JBuilder aan Eclipse-project
Vorige 11:49 Eerste versie van iTunes Mobile in juni verwacht
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Mooi hoor, maar wel een beetje erg groot vergeleken met die mac mini zelf. Het is toch maar een harddisk. Wel passief gekoeld... Dat is erg sjiek.

Het idee is dan ook dat je ze nu op elkaar kan stapelen

Maar dan had het toch ook een heel smal plakje kunnen zijn?

Het is ook een smal plakje: op de foto hierboven is de bovenste plak een mac mini (met apple teken), en de onderste plak de minimate. Even breed en diep dus als een mac mini, en minder (zo'n 3 cm schat ik) hoog.

Groot? Veel kleiner had ie volgens mij niet gekund en dat zou ook niet echt wenselijk zijn aangezien het juist de bedoeling was dattie net zo groot zou zijn als de Mac Mini zelf :)

Mooi hoor, maar wel een beetje erg groot vergeleken met die mac mini zelf.
De Mac Mini is zelf ook niet al te groot natuurlijk. Als het een standaard HDD is dan valt het nog best mee denk ik..

Groot lijkt me niet. Zoals anderen ook al opmerken moet de grond oppervlakte gelijk zijn aan die van de Mac Mini.

De hoogte van de Mac Mini is 2", ofwel 5 cm. Je mag aannemen dat als er een 400GB versie van de schijf wordt aangeboden, de schijn 3,5" is. De dikte lijkt me dan ook helemaal niet overdreven.

Ik dacht eerst dat je het hele plaatje aanzag voor deze uitbreiding en vroeg me ook even af, of dat zo was.

Nee dus.
Daarom voor alle duidelijkheid: het plaatje toont zowel die Micronet Minimate (onder: 1,5" ofwel ~3.75 cm ) als de Apple Minimac (boven: 2" ofwel ~5 cm).

andere voorbeelden: (met 3,5" brede HD's):
Lacie externe HD 160GB (porschemodel): 3,7 cm
Maxtor Onetouch 1, 120 GB: 4 cm !
kan vast wel iets dunner, maar beetje in de marge wel allemaal. Note: 2,5" breed (en ook dunner) gaat nu in de Pricewatch ook nog maar tot 100 GB.

Op de powerpoint presentatie op de website zie je mooi de verhouding en het passende design aan de achterkant(op pagina 7):
http://www.micronet.com/products/powerpoint/minimate_0305.ppt

Wat ik me nu afvraag is of ze toestemming van Apple hebben gekregen om dit design zo te gebruiken, zullen we spoedig wel weten, want Apple is meestal erg snel met rechtzaken als die toestemming niet is verleent.

Wel erg mooi op deze manier, zo behoort een modulair systeem nou zijn.

Zou nog mooier zijn als de iMacMini een soort aansluiting had aan de onderkant, zodat je geen kabels aan de achterkant hoeft aan te sluiten om op deze manier extra modules toe te voegen, en dat je ze gewoon door kan stapelen.

@Dxue, je bent zeker http://www.tweakers.net/nieuws/36602 vergeten, kon effe de andere artikelen niet vinden die meer van toepassing waren, waarbij Apple PC bedrijven had aangeklaagt vanwege design.

wat denk je zelf? Ik denk niet dat ze het risico gaan lopen om aangeklaagd te worden. Dat is hetzelfde als zelfmoord plegen van je bedrijf.
Wat ik dus probeer te zeggen is dat ze echt wel toestemming hebben.

Edit @ edit van Ron: dat is een product dat verder niks met apple te maken heeft. Dit product moet het hebben van het samenwerken tussen de mac mini en het eigen product. Een heel ander verhaal dus.

pak je dremeltje al maar ;)

Is het niet eerder de vraag of Apple wel toestemming heeft van Tupperware om zo'n broodtrommel na te apen :+

Zou ook handig zijn als je zo'n uitbreiding kan krijgen maar dan met TV tuner :)

ja indeed, hoe weinig werk was dat meer. Ze konden er toch gwoon een component out achter bij drukken toch? dan had je mooi zon mediacenter schil over OS X heen kunnen trekken, en dan was je klaar, helemaal met zon 400gig schijf! En ik vind eigelijk dat ze wel wat meer usb aansluitingen erbij hadden kunnen doen, apart hoor. Maar verder zeker een mooi kastje

offtopic; johnuitalmelo vind nieuwssubmitten leuk! 2de submit al, 1ste was met de xbox360, ik draag graag een steentje bij!

wel, dank voor de moeite dan maar :D

Zit je me in de zeik te nemen? :P
Nee maar serieus, er zijn volgens mij een hoop USB/Firewire aansluitbare TV-tuners, als iemand eens op het lumineuze idee zou komen om zo'n tuner en een Macmini-achtig kastje te combineren, ben je al een heel eind :)

Nu nog een uitbreiding als koektrommel die je er bovenop kunt zetten en het is helemaal compleet. :9

Allemaal heel leuk, maar als ze op die manier voor alles een uitbreiding maken kunnen we straks weer met de blokjes gaan spelen.

Daar bij komend dat door elke keer een toevoeging te maken met zo'n blok de Mac mini steeds minder "mini" wordt. :P

Lijkt het nu maar of zit de uitbreiding op het plaatje al onder de mini zelf. Lijkt me namelijk niet dat ze zomaar het mac teken mogen gebruiken.

Oh jeeee..... de Mac Mini word gesandwiched :Y)

Leuk toestel!

Opmerkingen artikel:
1. Het is miniMate en niet Minimate
2. "Een vriendje voor de Mac mini: Minimate" (Tweakers) trekt nogal sterk op "Een vriendje voor je Mac mini: miniMate" (MacOSX.nl)

Mijn reactie zal wel weggemoddereerd worden zeker ...

Wat is je punt met #2 precies? Ik zie het probleem niet namelijk.

1) Voor spel-, constructie-, grammaticafouten en dergelijke, kan je op het Frontpageforum van het officiele forum van Tweakers.net, GoT (gathering.tweakers.net).
2) En dan? T.net heeft nooit nieuws van eigen brouwsel (een review is geen nieuws) en gebruikt al sinds jaar en dag andere nieuwssites.

Ik zou er persoonlijk toch liever een gewoon expansion dock bij kopen zodat je ook andere soorten aansluitingen hebt ipv alleen usb en firewire. En gewoon een losse HD van LaCie staat er ook heel erg mooi bij.

Op deze manier raakt de mini namelijk zijn voordeel kwijt, datie heel erg klein is. Ik denk dat als je de onderdelen gewoon los koopt en zelf samenstelt, dat je dan ook goedkoper uit bent. Op deze manier breidt je de mini uit maar wordie weer zo duur dat je bijna beter voor een instap powermac kunt gaan.

Met een andere losse HD of andere dingen ernaast wordt ie toch ook minder mini??

over die Mac Mini in losse onderdelen: Kevin Rose heeft dat wel eens geprobeerd, maar kwam met onderdelen van dezelfde grootte niet in de buurt bij de prestaties van een Mini... die wordt gekocht vanwege het design en de grootte, meestal niet vanwege de prestaties (hoewel je m wel kunt overklokken :P)

Ik vind dit juist wel handiger... je hebt dan namelijk maar 1 object staan in plaats van talloze externe apparaten...

Zet maar eens neer, macmini, usb hub, firewire hub, externe hd... Dan is dit veel stijlvoller!

Mee eens, maar helaas wel kabels aan de achterkant.

Eigenlijk zou de mini (en de externe disk op zich ook weer) een USB poort aan de onderkant moeten hebben, zodat stapelen direct een verbinding oplevert.

En dan liefst ook met de power.

Maar helaas, dat had dan al in de originele Mini moeten zitten.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 13:38 Borland doneert deel broncode JBuilder aan Eclipse-project
Vorige 11:49 Eerste versie van iTunes Mobile in juni verwacht
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011