Hoofdcategorieën

Tv-tuners voor Media Center vergeleken

Door René Wichers, donderdag 14 april 2005 21:19
Bron: AnandTech, submitter: vossie, views: 38.851

Nu Windows Media Center Edition steeds populairder wordt, vond Anandtech het tijd om een aantal tv-tuners te testen. De kaarten die onder de loep werden genomen zijn de eHome Wonder en de TV Wonder Elite van ATi, de AverMedia M150, de eMuzed Maui-II PCI PVR, de WinTV PVR-250 van Hauppauge en nVidia's Dual Tuner NVTV. Alle kaarten werden in een WinBook PowerSpec MCE 410 gemonteerd. Deze op een FIC 915G-plankje gebaseerde HTPC beschikt over een P4 op 3GHz en heeft 512MB werkgeheugen en een ATI X300SE aan boord. Ook al omdat alle besproken kaarten een hardwarematige MPEG2-encoder aan boord hebben, was performance geen enkel probleem; bij het opnemen werd een CPU-belasting van maximaal 7% gemeten. Bij de beoordeling van de beeldkwaliteit viel daarentegen op dat geen enkele kaart helemaal vrij van artefacten was, bij de nVidia-kaart werd bovendien opmerkelijk veel ghosting gezien.

Ondanks een afstandsbediening die niet met MCE samenwerkt, kwam ATi's TV Wonder Elite als winnaar uit de bus, met de Hauppage op de tweede plaats vanwege een wat slechtere kleurweergave. Dit zijn beide behoorlijk prijzige kaarten, met prijskaartjes die de honderd dollar ruim te boven gaan. Anandtech vraagt zich af of zulke kaarten hun geld wel waard zijn: de kaarten zijn volgens de site vaak beter dan het kabelsignaal dat ze te verwerken zullen krijgen. Daarbij moet aangetekend worden dat de kwaliteit van het kabelsignaal dat bij de Amerikaanse reviewer uit de muur komt, vermoedelijk wel wat lager is dan in Nederland of België.

Goedkopere alternatieven als de eHome Wonder en de Maui-II worden in elk geval niet afgeraden, ook al omdat in plaats van de TV Wonder Elite voor hetzelfde geld twee exemplaren van de eHome Wonder kunnen worden gekocht. Het meest veelzeggend over de kwaliteit van de besproken kaarten zijn echter de laatste regels van de test: de reviewer hoopt dat dit de laatste keer was dat er analoge kaarten besproken werden en hij spreekt de wens uit voortaan over HDTV-producten te mogen schrijven.

Winnaar van AnandTech's test: de TV Wonder Elite van ATI
Volgende 22:01
Vorige 21:09

Reacties

«  1  2  3  »

Ik had gehoopt op een pittige test tussen de hardwarematige en software matige mpeg kaarten, maar helaas. Alleen het duurdere segment komt aan de orde, terwijl het gros waarschijnlijk een softwarematige kaart heeft.

Correct if I'm wrong maar was het niet zo dat Windows MCE hardwarematige mpeg vereist? Dus een duurdere kaart nodig hebt?

Klopt, met 1 uitzondering: de ATI softwarematige AIW-kaarten kan je wel draaiende krijgen door middel van (weliswaar gehackte) speciale drivers.

Absoluut niet waar, pas vanaf een dual tuner is hardware mpeg vereist. Daarnaast vind ik het raar dat ze een pvr 250 gebruiken en niet een amity2 (welke voor zo'n $50 te krijgen zijn) met betere kwaliteit. Daarnaast hadden ze ook een nvidia geforce 6 met purevideo moeten gebruiken. ATI op ATI lijkt me nogal logisch. De mpeg kwaliteit met purevideo kan ATI nog niet aan tippen. Na een hoop testen staat voor mij nog steeds vast dat een 6600 en een amity2 (dus geen dual tuner, liever 2 single tuners) by far de beste beeldskwaliteit en stabiliteit bieden. (mits nvdvd 1.00.67 en driver > 66.93 gebruikt worden)

Voor de reactie van _Thanatos_ hieronder, zoals je in mijn link kunt lezen vereist MCE een aantal zaken van de drivers, als de tv tuner bouwers dit implementeren is er niets aan de hand. En mce vereist een 3ghz processor als er geen hardware enconder aanwezig is. (1.6 bij geen)

Dat zou wel kunnen. Maar het feit staat iig dat slechts een select groepje TV tuners met MCE werken. De meeste goedkope tunertjes kaartjes doen het dan ook niet in MCE.

Op zich natuurlijk vreemd als het alleen aan die MPEG2-encoder ligt. Dat kan een 3GHz CPU volgens mij prima zelf. de GUI van MCE wordt al door de GPU gerenderd dus daar heeft de CPU ook al geen last van..

Ik heb toch liever een hardware MPEG encoder op m'n kaartje zitten dan dat mijn CPU voor 100% wordt belast..
Soms wil je terwijl je TV opneemt bijvoorbeeld een filmpje afspelen.

Overigens is voor 1080p HDTV kwaliteit toch wel een 3 Gig processor nodig.

Zie hieronder voor wat voorbeeldjes.
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/9Series/GettingStarted// DemoCenter/VideoQuality.asp

(De 1080p films draaien op mijn P4 2.4 Ghz met 1 Gig DDR RAM van geen meter; grafische kaart is een Ti4400)

Ik ben zelf ook op zoek naar een goede TV-Tuner met HDTV en het liefst voor digitale kabeltelevisie. Jammergenoeg zijn deze nog niet te koop. Of weet iemand nog iets?

Voor digitale TV moet je een DVB-C(able) TV-kaart hebben.
Deze moet voorzien zijn van een CI. (Common Interface) In Nederland is het TV signaal encrypted. Dit hoeft in het buitenland niet het geval te zijn. Bovendien worden DVB-C kaarten niet door WinMCE ondersteund. (Een Microsoft blamed fabrikant... fabrikant blamed Microsoft verhaal.)

Er zijn dus 2 problemen:
1 Encryptie (waardoor dure hardware vereist is.)
2 WinMCE certificering

Voorlopig kan men de setopbox (analoog) doorlussen op de TV-kaart. (Of gewoon wachten op wat beters.) Ik zou niet het risico willen lopen om dure hardware aan te schaffen, om er vervolgens achter te komen dat het niet gaat werken.

Hier staat een overzichtje van DVB-C kaarten.
Dit draadje is ook interesant.

HDTV ondersteuning is inderdaad erg belangrijk, voor al het HDTV aanbod dat we hier in Nederland hebben!

HDTV is nu niet belangrijk maar aangezien ik wel al een HDTV heb en die ook al te koop zijn in Nederland lijkt het mij wel handig om een HDTV kaart te hebben zodat ik niet later weer 2 nieuwe viedokaarten hoef te kopen.

Beetje jammer dat ze niet de MCE produkten getest hebben van Hauppage. De Hauppauge PVR-150MCE is namelijk kwa kwaliteit gelijk aan de hier geteste 250. Daarnaast heeft de veel goedkopere 150MCE ook nog eens betere MCE ondersteuning.
[]
Ik weet niet of deze review wel in orde is, ik heb eens een review gelezen dat de nVidia chips vooral kwa beeld slechter waren dan de Conexant varianten.

Voor een vergelijking van 3 andere kaarten (waaronder de PVR-150MCE) heeft Tech Report gisteren een review online gezet: http://www.techreport.com/reviews/2005q2/tuner-comparo/index.x?pg=1

Daarin zie je dat de eVGA NVTV kaart van slechst 65 dollar kwa beeldkwaliteit het beste uit de test komt. Beter dan de TV Wonder Elite van ATi en de Happauge kaart. Dit valt ook duidelijk te zien in onderstaande beeldvergelijking:

http://www.techreport.com/reviews/2005q2/tuner-comparo/index.x?pg=10

De ATI 550 ontvangt het beeld erg duidelijk, maar faalt compleet in anti aliasing, daar blinkt de NVTV kaart in uit. Prijs/prestatie verhouding meegerekend is de NVTV kaart de beste keuze.

Compleet waardeloze beeldkwaliteitvergelijking als je het mij vraagt. Ten eerste zijn het niet dezelfde frames uit de film die met elkaar vergeleken worden en ten tweede doordat het MPEG gecodeerd wordt kun je in het ene geval net een I frame hebben en in het andere een B of P frame die allen sowieso anders van kwaliteit zijn, onafhankelijk van de kaart.

Het is jammer dat je met kaarten die meer dan 100 dollar kosten nog steeds ghosting hebt, ik vraag me af of dit aan de monitor ligt, of aan de kaart zelf

Ghosting is vaak het gevolg van slechte kabels en slechte signaalkwaliteit.

Ik moet helaas bekennen dat ik de kwaliteit van tv-tuners voor in een pc waardeloos vind. Ik heb van alles en nog wat aangesloten op m'n plasmatv en het lijkt bij lange na niet op wat de interne tuner produceert, qua vloeiendheid, helderheid, artefacten etc etc etc is er nog heel wat winst te behalen.

Dan kan ik jou aanraden om naar een satellietkaart te kijken.
Satelliet is gewoon MPEG2 digitaal, en over n tijdje zelfs MPEG4 (in de VS is het veelal al MPEG4).

Heb je een kaart met purevideo en component uitgang aangesloten of via dvi ipv svideo? Dit scheelt zo enorm veel. De tuner van mijn tv kan hier echt niet tegen op.

zelfs MPEG4? Naar mijn idee is MPEG4 ook gewoon een compressieformaat met zelfs een hogere compressierate dan MPEG4. Ik weet niet of de kwaliteit beter is dan MPEG2. Het ligt er maar aan wat de bron is waarvan er wordt gecomprimeerd.

Ehm.. voor MPEG4 is er toch nog geen standaard of heb ik dat nu verkeerd?

@Artje:

Van MPEG4 zijn inderdaad vele varianten. Denk maar aan divx, xvid, wmv, realvideo etc. Maar MPEG4 kan dezelfde kwaliteit leveren als MPEG2, als je maar niet te zuinig bent met de bitrate. Maar dan nog bespaar je een hoop data dus opslagruimte. Ik ben heel blij met mijn Hauppauge 500MCE maar een kaart met MPEG4-chip zou eigenlijk nog veel fijner zijn. Opnemen in zeer goede kwaliteit vereist nu gewoon veel te veel opslagruimte. 50GB is niets, zeker niet bij gebruik van Windows Media Center, waar je makkelijk een hele serie automatisch kan opnemen.

You do pay for the image quality though. The WinTV PVR-250 sells for between $130 - $150, over twice as much as the 3rd place ATI eHome Wonder. At that price, it's tough to justify the Hauppauge, even taking into account the image quality benefits.
De PVR-150, die hier de plek van de 250 heeft ingenomen, is veel goedkoper! 55 euro volgens de pricewatch. Voor de prijs die Aandtech noemt, heb ik een PVR-500 (dual tuner) gekocht. Wat mij betreft mag Hauppauge dus de nummer 1 genoemd worden!

Ik snap niet wat mensen aan zo geweldig aan MediaCenter vinden... Op de zaak hebben we een paar systeempjes ermee staan maar alleen maar problemen met installatie gehad mét de aanbevolen Hauppage kaarten, icm NVidia VGa kaart. Verder vind ik de functionaliteit nou niet zo denderend, als ik al niet een film of foto wil zien kan dat ook met de kabel die nu loop.

1x S-Video en 1x Stereo mini jack, voor nog geen 3 tientjes ben je klaar.

Over de compatabiliteitsproblemen laat ik me niet uit want daar heb ik geen ervaring mee, maar het idee van een HTPC is dat je heel veel apperatuur vervangt door een ding. Natuurlijk kun je ook doorlussen maar als je met meerdere mensen in huis woont is het nogal lastig om de computer te delen als de een wil gamen en de andere een film wil kijken.

Toch wel sneu dat geen enkel van de kaarten echt goed is; ze hebben allemaal kuren. De conclusie die bij deze test hoort is dat je eigenlijk beter kunt wachten met de aankoop van een HTPC. Dat is jammer voor een produkt dat ik qua idee juist heel goed vind.

Kan daar je vriendin/vrouw ook mee overweg?

En kan je dan opnemen met een EPG =Electronic Program Guide) ?

Ik heb een aantal series van de DVD's op een storage servertje geplaatst en zo hebben wij nu +/- 400 uur nog te bekijken, zonder ook maar 1 DVD te hoeven wisselen. Alles vanaf de bank met de afstandsbediening.

En aangesloten via VGA (helaas geen DVI) 1270x768 LCD TV en via SPDIF aan de DTS en DD Versterker.

Geen problemen gehad met instaleren van MCE 2005 en Haupagge 500MCE, ati 9600XT 128 MB Audigy player 2 ZS op P4P800 PIV 2.8 GHz, systeem met 512 MB geheugen en 160 MB ruimte voor harddisk recording.
(=+/- 150 uur)

Dat vind ik nou geweldig aan de MCE :)
vooral omdat ik niks hoef uit te leggen aan mijn vrouw.

p.s. De beeldkwaliteit van de PVR250 en de 500MCe die ik erin heb heb zijn een stuk beter dan de tuners die in de TV en/of mij oude video recorder zat. Misschien ziet het er beter uit in PAL.

De Hauppauge PVR-250 is trouwens ook uit produktie, en nergens meer leverbaar. Is ook al niet meer in pricewatch aanwezig.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 22:01
Vorige 21:09
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: