Hoofdcategorieën
Device Settings

Samsung start massaproductie MMCmicro-geheugen

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 24 maart 2005 19:29
Bron: Business Wire, submitter: BramBo, views: 10.066

Samsung bericht dat het bedrijf begonnen is met de massaproductie van het MMCmicro-geheugen. Het MMCmicro-geheugen is ontwikkeld voor mobiele telefoons en valt op door zijn compacte afmetingen. Een MMCmicro-geheugenkaartje meet slechts 12x12x1,1mm en is daarmee circa driemaal zo klein als een 'reduced size' MMC-kaart. Momenteel worden de kaartjes geproduceerd in capaciteiten variërend van 32MB tot en met 256MB, maar een 512MB-versie zal binnenkort ook geïntroduceerd worden. Een 2GB-variant staat op de planning voor de eerste helft van 2006.

Samsung MMCmicro-geheugenkaart
Volgende 21:22 ICANN keurt .eu-domein en -beheerder goed
Vorige 19:17 Asus A8N-SLI Premium: eenvoudig SLI installeren
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

totdat hij tussen je toetsen valt |:(

Als je nu eens onder elke toets één doet heb je bij een 101 keys KBD toch al 202GB aan opslag als je de 2GB variant van 2006 gebruikt ;)

Dit soort kaartjes is ook niet bedoelt om uit je telefoon e.d. te halen als je hem er eenmaal ingedaan hebt ;) Net zoals je SIM kaart, ook niet iets dat je even snel verwisselt.

een stevig nadeel van al deze verkleiningen is dat je zo kostbare gegevens wel heel gemakkelijk kwijt kan raken als je met zo;n kaart buiten je telefoon aan de sleep gaat.

LIjkt me meer handig voor permanent intern geheugen.

maar ach wie haalt nu ook regelmatig zijn extra geheugen uit zijn telefoon

Nou, als je een Nokia 6230 hebt zal je wel degelijk de batterij eruit moeten halen wil je ook maar bij je mmc kunnen.

Het wordt ook steeds kleiner. Straks kun je een paar Terrabyte zo in je pocket meenemen.

Wat mij niet bevalt, is dat fabrikanten aan de lopende band nieuwe formaten het leven in roepen. Kijk bijvoorbeeld naar dat transflash van sandisk, of mini-sd, mini-mmc, memorystick pro, memorystick duo, en nog heel veel meer. Ik zit niet te wachten op een 100-in-1 kaartlezer in mijn computer! :o

Helemaal mee eens. Sterker nog: ik koop maar niets en verdiep me er wel in als de concurrentie over een jaar of 2 is uitgewoed. 7-in-1 kaartlezers... ik hou het nog wel even bij het branden van een CD'tje, of (nog ouderwetser) een heuse Diskette.

een heuse Diskette.
dat is wel heel erg vintage! :o ik heb een 10-in-1 kaartlezer en dat is voorlopig voldoende. De enige échte geheugenkaartformaten zijn wat mij betreft alleen SD en CompactFlash. De rest zijn óf te duur, óf puur een mode-verschijnsel, net zoals deze MMCmicro.

Wat mij niet bevalt, is dat fabrikanten aan de lopende band nieuwe formaten het leven in roepen.
De rede hiervoor is redelijk simpel ... patenten & royalty's.

Iedereen probeert zijn product op de markt te krijgen, met als gevolg, dat de concurrentie deze wilt maken, dat ze moeten betalen. Zodus, wat doet iedereen, ze maken hun eigen formaat, en proberen dit product als een standaart te krijgen.

We zagen hetzelfde spelletje met DVD-RAM, DVD-R, DVD+R & nog een paar zo goed als onbekende DVD pogingen. En nu herbegint de cycle, met HD DVD, en een hoop andere.

Men weet als zijn product de standaart word, men jaren geld kan binnenkrijgen, zonder er moeite voor te doen ( na de standaard making ). Philips & Co zullen niet geklaagt hebben toen CD de standaard werd ( ipv minidisk & andere formaten in die tijd ).

Ik zit niet te wachten op een 100-in-1 kaartlezer in mijn computer!
Het voordeel van dit soort formats is alleen dat het voornamelijk andere form-factors zijn dan bestaand geheugen. Een bestaande cardreader zal ze dan ook makkelijk (desnoods met een adaptertje) kunnen lezen. Het enige wat fabrikanten van readers dan hoeven te doen is het sleufje aan te passen zodat dit er ook makkelijk in kan.

Vervolgens kun je inderdaad verwachten dat je cardreader, die alleen MMC en SD leest, binnenkort geadverteerd wordt als "100-in-1" ;)

Mijn ASUS laptop heeft ook een ingebouwde "5-in-1" cardreader, maar pikt in feite alleen MS en SD varianten waardoor het voor mijn gevoel meer 2-in-1 is, maar je hebt nogal wat varianten MS en MMC gaat er ook in ;)

maar op het moment dat je die paar terrabyte eraf wil halen baal je ff ^^

Dit is niet gemaakt voor mass storage, het is gewoon ideaal om apparaten kleiner te kunnen maken, niet om superveel op op te slaan :)

Voor mobieltjes en digitale cameras is het wel ideaal natuurlijk.

hoe kleiner de oppervlakkte van iets is hoe minder massa je mee hoeft te nemen...

voor mensen die hun telefoon ook asl MP3 speller willen gebruien is dit heel handig. ook als je van telefoon wissel... ik ben wel voor zo iets kleins en handzaams maar maak wel een standaard zodat als je van telefoon veranderd deze ook in je nieuwe telefoon kan gebruiken.

dus het is beter om een onafhankelijk firma te zoeken die dit gaat doen.. en niet iedere fabrikant zijn eigen formaten gaat maken..

totaal off-topic, maar wat voor taaltje is dat toetsenbord waar de micro op ligt?

offtopic: uit welk land komt samsung? japan geloof ik (wilde gok) ..... dus dat keyboard zal daar wel eea mee te maken hebben ;)

ontopic:

Ik ga met de meeste mensen hier mee dat al die nieuwe formaatjes erg onhandig zijn. Kunnen ze niet beter bij wijze van spreken 2 van deze kaartjes in een huidig formaat persen (zodat je aan de standaard voldoet, maar wel dubbele opslag oid) ?

Heb toevallig net een mini-SD kaart gekocht, meet 1.9 cm bij 2 cm en zo'n 1 milimeter hoog en die vind ik al mini. Deze kaartjes worden zo klein, dat ik ze zou kwijt zou zijn.

Maar het zal samsung vooral te doen zijn om als eerste die kaartjes in de markt te zetten (first movers advantage).

nu nog wachten op de eerste digitale camera, smartphone of MP3 speler in je horloge waarin zo'n kaartjes moeten.

Voor ondersteuning in verschillende apparaten zal Samsung al druk aan de lobby zijn gok ik.

Ik denk zelfs dat ze, voordat productie gestart is, al toezeggingen hebben gekregen, al is het alleen maar van de collega's van de 5 / 7? megapixel telefoon divisie :)

SD -> miniSD (reduced size) -> microSD (de kleinste)
(microSD = ook wel Transflash!)

MMC -> mircoMMC = rsMMC (reduced size)

Het wordt weer een oerwoud aan kaartjes...

Voor mij geld ook alleen SD is het geheugenkaartje, de rest is onnodig duur (alle Sony kaartjes en xD...overbodig).
CF is ook erg handig, en vaak net zo snel als SD, maar beetje groot voor mp3spelers en telefoons.

CF kaarten zijn meestal nog goedkoper.
Het is jammer dat mijn palm die niet slikt.
Laast nog een SD kaartje gekocht bleek ook nog eens in de aanbieding te zijn de hi-speed versie.

Het vreemde vind ik dat er nieuwe formaten MMC blijven komen. Wat is daar het voordeel van, behalve dat het iets goedkoper is dan SD? SD is zoveel sneller dat ik dacht dat MMC zijn tijd wel gehad zou hebben...

* 786562 PowerFlowerOp mijn Palm kan ik vanaf MMC geen films afspelen, dat is te langzaam :(

Hmmz, nu komt er weer iets handigs op de markt. Straks hoef je niks digitaals meer te hebben, als je maar een telefoon hebt.
En hoe duur gaan die krengen dan worden? ¤1000,- per stuk? Leuk als je hem een keer laat vallen...
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 21:22 ICANN keurt .eu-domein en -beheerder goed
Vorige 19:17 Asus A8N-SLI Premium: eenvoudig SLI installeren
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011