Hoofdcategorieën
Device Settings

Protest tegen EU-besluit softwarepatenten op 17 februari

Door Yoeri Lauwers, donderdag 10 februari 2005 09:01
Bron: FFII, submitter: Rembert, views: 6.755

Op 2 februari heeft de juridische commissie van het Europees Parlement met een meerderheid van stemmen beslist dat een nieuw voorstel voor een richtlijn over softwarepatenten ontwikkeld moest worden. Het verzoek hiertoe blijkt nu echter alsnog in het gedrang te komen doordat de Europese Raad van plan is over het akkoord in zijn huidige vorm te stemmen. Deze stemming zou plaatsvinden op de vergadering van ministers op 17 februari in Brussel. Als de ministerraad positief stemt over dit voorstel, kan er beslist worden het verzoek van de juridische commissie te negeren. Omdat het twijfelachtig is of Polen er opnieuw in zal slagen de stemming te blokkeren, wordt momenteel uit het bedrijfsleven, de studentenwereld en de open-sourcegemeenschap opgeroepen tot protest.

Volgende 09:26 Mitsubishi introduceert ultracompacte SVGA-beamer
Vorige 08:41 Eerste exploit voor lek in MSN Messenger duikt op
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

ik ben het hier helemaal mee eens, hup alle internet lijnen eruit trekken, alle sites uit de lucht halen (natuurlijk intern niet met DDOS), mail servers eruit knikkeren. Net als een NS staking maar dan op het www en dergelijke.

Maar waneer wat en waar dan? als we gaan staan zwaaien met toetsenborden op de dam ofzo kom ik natuurlijk ook :P

Voor mij liever iets minder actiefs, ben nog altijd IT'er :7

Welke minister moeten we mailen? Of allemaal maar? ;)

Gewoon tegen de grondwet stemmen. Kunnen we in NL weer zelf bepalen dat we wel en niet willen

>Gewoon tegen de grondwet stemmen. Kunnen we in NL weer zelf bepalen dat we wel en niet willen

Helaas, als wij democratisch nee stemmen tegen de Europese grondwet is er niemand in de wereld die zich er iets van hoeft aan te trekken. En dus zal bij de 'nee' uitslag de Nederlandse politiek gewoon toch ja stemmen.

En als klein bedrijf faït gaan.
Met het toestenbord zwaaien doe ik wel aan mee. :7

faït? is dat de nieuwe spelling voor failliet?

(Kom maar met die off-topic :P )

hoe bedoel je doordrukken.
voor twee weken terug nog stop gezet..
nu alweer doordrukken op de volgende agenda

Dat is de vermoeiingsstrategie uitvoeren. Je tegenpartij opzadelen met een last van ambtelijke procedures waardoor deze hierdoor zijn politieke mening laat beinvloeden. De uitkomst is al daar: Polen gaat al gebukt.

//off-topic

Bovenstaand voorbeeld geeft toch weer mooi aan hoe de vork in de steel zit in de EU. Balkenende roept dan bijvoorbeeld dat we allemaal 'ja' moeten stemmen voor een Europese grondwet, zogenaamd omdat het Europa 'transparanter en democratischer' maakt, maar bijna elke dag wordt door dit soort acties het tegendeel bewezen. Als 'Europa' iets niet is, dan is het wel democratisch. En ik snap best dat er zaken zijn waarover 'Jan met de pet' niet kan beslissen (dat kan hij heel goed, maar hij wordt amper objectief geinformeerd...), maar zaken op deze manier doordrukken geeft wel aan wat het werkelijke belang van de politici is.

Inderdaad eruit met die gasten. Het hele systeem deugt niet. Je kan ook zeggen: nu pas komt het naar buiten dat het zo werkt....

Hoewel ik het zelf niet gebruik heb ik meer vertrouwen in bv de debian consitution dan in de europese.

Het is niet de politiek alleen, die van de EU zo'n zooitje maakt.
Mensen blijven ook gewoon stemmen op mensen en partijen die hun eigen zakken aan het vullen zijn.

Maar blijkbaar vinden een hoop mensen dat wel tof, want die stemmen meestal ook om hier de sociale wetten af te schaffen en het geld terug tehevelen naar de rijken (Zalms flat tax tarif bv)

Straks doen ze hier in Nederland het zelfde als in de VS dan geven ze Unilever en de AH een fikse belasting meevaller (om een fabriek in China te kunnen openen) en die word dan betaalt door de uitkeringen te halveren en alle kinder opvang op te doeken, onder het mom dat deze diensten niet rendabel zijn..

Precies! Ik begin sterk te vermoeden dat er flink wat smeergeld uitbetaald gaat worden als die patenten erdoor gedrukt zijn door de Europese Commissie. Ik zie geen andere reden om dit zo bokkig erdoor te rammen terwijl de democratische politiek (het EP) hier fel tegen is. En dan al die smerige trucjes met visserij ministers die er totaal geen verstand van hebben maar er toch over moeten stemmen.. Walgelijk.

Zakkenvullers zijn het :r

Patenten, software patenten..... ze werken allemaal "tegen" de technologische vooruitgang.
De enige mensen die profiteren van patenten zijn advocaten en andere juristen.

En volgens mij zijn advocaten en juristen van die typetjes die ook graag in de politiek een rol spelen, niet dan? Allemaal dat geschipper en geschuifel; samen onder één hoedje spelen en stinkende rijk worden.

Zou de Europese Gemeenschap hiermee nu een wit voetje hebben gehaald bij de advocatuur, zodat de komende rekeningen van processen, aangespannen door het Amerikaanse bedrijfsleven, ook niet hoeven te worden betaald?

Het gekke is dat het europees parlement onze mening deelt dat software patenten niet goed zijn. Dat idee krijg ik door wat van de volgende documenten/correspondentie te lezen: http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&c2coff=1&as_qdr=all&q=soft ware+site%3Aeuroparl.eu.int&btnG=Search&lr=lang_nl

Welke duistere krachten zijn er hier aan het werk? Of word de nieuwe richtlijn helemaal niet zo erg als we allemaal denken maar schept deze alleen maar een duidelijkere situatie?

Ik wil slechts een ding weten;
WIE zet dit telkens weer op de agenda? Er is, mag ik aannemen, hier toch een persoon verantwoordelijk voor?

Die persoon (of meerdere) heeft het al twee keer fout gehad. Je mag toch serieus gaan twijfelen over zijn of haar functioneren.

Ik neem aan dat dit toch met wet van openbaarheid-bla bla wel te achterhalen moet zijn?

Ongelooflijk he, dat ze het nu weer durven proberen. Nog even en ik ga verhuizen naar Polen. Dat is tenminste een land wat het snapt.

Hier in Nederland met z'n uitgeholde politieke organisatiestructuur is het zo langsamerhand niet veel beter dan in Polen meer. Het enige wat de politiek hier kan is vertellen hoe een ander iets moet doen, en het liefst alle plannen van anderen dwarsbomen en daarbij zoveel mogelijk geld over de balk smijten.

Dat zet weinig zoden aan de dijk gezien het hier een besluit betreft waar alle EU-lidstaten zich aan zullen moeten onderwerpen. Dan zul je toch naar Rusland moeten verkassen of zo, maar of je daar zo happy van wordt.... :)

Nederland snapt het net zo goed als Polen, alleen heeft Polen er meer baat bij als deze regelgeving niet word ingevoerd. Als Nederland bezaaid zou zijn met kleine softwarebedrijven die pakketsoftware maken dan zou onze minister ook tegen stemmen.

Ik zeg mee protesteren! Neem een dagje vrij en werk aan je toekomst. Als dit doorgaat wordt niet onze creativiteit gestimuleerd maar eerder aangestuurd door bedrijven als Microsoft. Zij hebben nou eenmaal snel de belangrijke patenten in handen (of hebben ze al) en de beginnend ondernemer maakt geen kans meer.

@aa_koch
Ik zie idd ook zeer weinig heil in de europesche grondwet net als in onze mp Bakellende. De manier van zakendoen lijkt steeds minder op een gezonde democratie en steeds meer op een burocratie zoals we die aan de overkant van de atlantische oceaan zien
edit:
Bedank ze nog even ;) Mischien helpt het deze keer weer: http://thankpoland.info

Bedankt voor de link, goed initiatief. Kunnen we mischien laten zien dat niet alle inwoners van de andere lidstaten even gestoord zijn als hun 'leiders' (waar ik persoonlijk steeds ernstiger aan begin te twijfelen).

Heeft iemand een goed e-mail adres voor protest? Ik gebruik momenteel ezinfo@postbus51.nl , ben er niet zeker van of dat bij de minister (/zijn secretaris) terecht komt. Wat denken jullie? ( http://www.minez.nl/ )

euh, mensen, even ter informatie, Polen heeft niet meteen zin om nog eens dwars te liggen hoor:

http://lwn.net/Articles/122560/

.... stating that Poland will no longer resist the adoption of the software patent directive in the European Council.

http://wiki.ffii.org/index.cgi?Pap050206En

Ja dat zuigt, but who can blame them? Ze hebben het met al hun mogelijkheden geprobeerd, maar sommige mensen in de EU-top schijnen een nogal groot bord voor de kop te hebben. Vraag me af wat voor belangen er voor deze mensen (degenen die ervoor zorgen dat het huidige plan gepushed wordt) allemaal in mee spelen...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:26 Mitsubishi introduceert ultracompacte SVGA-beamer
Vorige 08:41 Eerste exploit voor lek in MSN Messenger duikt op
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011