Hoofdcategorieën
Device Settings

Zalman introduceert VF700-AlCu en VF700-Cu VGA-koelers

Door Hielko van der Hoorn, donderdag 9 december 2004 16:29
Bron: Space Promotion, views: 17.039

Zalman heeft twee nieuwe videokaartkoelers geïntroduceerd die veel gelijkenis vertonen met de bekende processorkoelers van het bedrijf. Beide koelers zijn uitgerust met een ventilator die traploos geregeld kan worden tussen de 1.350 en 2.650rpm wat overeenkomt met een geluidsproductie van respectievelijk 18,5 en 28,5dB. Het verschil tussen beide koelers is het gebruikte materiaal. De VF700-Cu is volledig van koper gemaakt en weegt 270 gram. De VF700-AlCu daarentegen is gedeeltelijk van aluminium gemaakt en weegt 180 gram. Beide koelers meten 91x126,4x30mm (LxBxH) en passen op de meeste moderne videokaarten.

Zalman VF700-Cu VGA-koeler
Volgende 16:51 Telfort brengt vanaf 2005 3G-diensten op de markt
Vorige 15:38 Papieren spam lift mee op succes digitale tegenhanger
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Is deze ook geschikt voor de die-hard OC'ers? Of moet je daar een ZM80 sandwich serie koeler voor hebben?

@Twisted: Ik heb zelf de ZM80 op mijn 9800pro @ XT zitten. Dus hij is wel degelijk geschikt voor OC'en, mits je een goede airflow hebt in je kast :)

De Zm80 (zelfs met de extra Fan) is niet geschikt voor OC. Het is, net als meeste Zalman produkten, gemaakt om de lawaaige standaard Fan te vervangen voor een stille.

Richt je tot VGA en ATI Silencer voor OC.

Euh, ik kan met een ZM80 met fan erop even ver oc'en met mijn kaart als met een ATi Silencer, de nieuwste that is. De ZM80 is daar zeer zeker geschikt voor.

Met de ZM80C/D-HP kun je prima oc'en. Zolang het je ding goed installeert en de heatsinks/pipes er goed stevig opzitten koelt hij best goed :).

Je moet er dan wel een fan bij hangen, maar de standaard Zalman fan voldoet prima :)

Ben ik niet met je eens de meeste oplossingen voor nieuwe kaarten hebben toch echt wel mem koeling met koeloppervlak op je video mem.

Ik vind bijvoorbeeld artic silencers toch een beter principe als deze oplossing waarbij de warme lucht van je vidkaart weer in je kast komt.

Ben ik niet met je eens de meeste oplossingen voor nieuwe kaarten hebben toch echt wel mem koeling met koeloppervlak op je video mem.
de ZM80D word geleverd met 8 memsinks fyi :Y)

Heb ik ook - draait subliem - heb wel een OP1 van zalman erbij omdat de airflow in mijn kast bagger is
<pimp>zie hier</pimp>

Cool,
wel even oppassen dat die fan goed vast zit, anders heb je een ninja-schijf door je behuizing vliegen :P
Wat kost ie eigenlijk?

McCoy kijkt naar links :P

Prijzen: 29,- (Cu) en 24,-(ALCU) Eurootjes :)
(prijzen volgens Alternate.de)

mja, toch heb ik met m'n beide zalman al-cu en puur cu gemengde gevoelens.
Eerst zijn ze archi-stil, maar na verloop van tijd gaat de fan tóch "blazen".

Goed idee, zijn stille dingen, maar niet voor (heel) lang.

Komt dat dan door de lagers of door het stof dat tussen de koelribben blijft hangen?
Dezelfde hoeveelheid lucht tussen nauwere sleuven doorblazen zal zeker meer geluid produceren.

Nice :9 Jammer alleen dat bij een "normale" tower deze fan naar beneden wijst. Hierdoor mist ie het voordeel van de opwaartse stroming van warme lucht. Wat zal de volgende stap zijn; een heatpipe met deze reuze cooler?

Opwaartse stroming van warme lucht met zo'n fan ernaast? Ik dacht 't niet. Dat gebeurt misschien alleen in een kast zonder enige vorm van ventilator koeling, maar met processor fan, videokaart fan, intake fan en ga zo maar door is er al zoveel storing in de lucht dat er nagenoeg geen opwaartse stroming meer is ;)

dit ding is beter dan de andere vga koelers

voordelen
1. koelt ook de rest van de kaart met grote fan
2. je kan je mem ook koelen

2 redelijk belangrijke dingen bij een OC dacht ik zo

nou wat koelt ie het geheugen goed zeg...Ik wilde net gaan reply'en dat dit ding al niet geschikt is voor high-end kaarten vanwege de ontbreking van geheugen koeling. De huidige 6800 serie en x800 heeft graag wat flinke koeling voor het geheugen. Bij mijn 6800GT bijvoorbeeld zit een enorme geheugenkoeling op, maar dit is zeker geen overbodige luxe. Na een tijdje gamen valt ook de temperatuur van dat ding in de categorie "heet" (met goede casekoeling). Een stel van die "5 euro per 8 blokjes" die met wat warmtegeleidende tape op het geheugen vastgezet wordt heb je niet veel aan, ook al blaast deze fan ook nog in de rondte. Ik zou zo'n ding namelijk niet graag op een high-end kaart hebben.

voordelen
1. koelt ook de rest van de kaart met grote fan
lekker belangrijk?
heb eerder het idee dat de warme lucht van je gpu de rest opwarmt

2. je kan je mem ook koelen
wow, kan iedereen met wat creativiteit en een koelblokjes, zijn ook te koop zelfs

de artic silencers gooien ja warme lucht tenminste naar buiten, zijn en blijven stil, kosten veel minder.


leest niemand hier trouwens hardware.info, ben dit ding al veel eerder tegengekomen

maar je koelt alleen van één kant je mem , met de ZM80 serie's heb je daar geen last van ( MET op fan )

hierover liep al een tijdje een draadje op GoT: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/983716

inderdaad.
maar als nog een interesante ontwikkeling,
het staat al een tijdje op GoT
maar wel apart dat ze het nu pas officieël introduceren

leuk, die ZM80 nam met zn optional fan een paar pci sloten extra in, en deze propt gewoon een fannetje erop wat hooguit één pcislot kost :)

idd nam de ZM80 een PCI-slot mee, maar de optional fan zit aan de zijkant van de kaart, niet aan de onderkant. Die kost dus geen PCI slot. Ik heb trowuens de ZM80-C zonder fan, en die neemt geen enkel PCI slot in beslag....(maar dat ligt aan mijn mobo denk ik zo... :P)

cowl

We gaan steeds meer de richting op van:

Cpu cooler op vga :D

Zou iemand mij misschien ook kunnen uitleggen wat nou precies Thermal resistance is?
ik snap het wel een beetje maar.
ik neem aan, hoe hoger, des te beter de koeling.
is dit correct?
want ik wil graag mijn computer overclocken
(met name de processor, maar als er zoveel warmte van de vga afkomt dan blaast de CPU koeler alleenmaar warme lucht tegen de heatsink)

Thermal resistance is te vergelijken met elektrische weerstand, maar dan met hitte. :+ Voor een koelblok wil je een zo laag mogelijke thermal resistance hebben, zodat het koelblok zoveel mogelijk hitte op neemt.

offtopic:
mooi, dan koelt deze redelijk tot goed,
iniedergeval, als je een goede airflow in je kast hebt.

deze zou goed zijn voor mijn FX5500.
die loopt nu al iets overclocked.
Core Clock 310 Mhz
Memory Clock 410 Mhz

standaard
Core Clock 270 Mhz
Memory Clock 400 Mhz

maar de fan daarop is erg luidruchtig,
dus dit is dan een goede optie voor mij!
en dan kan ik misschien ook wel naar

Core Clock 350 Mhz
Memory Clock 450 Mhz

bedankt voor je hulp rafe!!

Met andere woorden, warmteweerstand is het tegenovergestelde van warmtecapaciteit?

Mischien dat je het beter warmte geleiding kan noemen maar je hebt gelijk. Dus hoe lager de weesrtand hoe groter de warmte capaciteit er kan immers meer warmte afgevoerd worden.
(bij elektriciteit heb je btw ook geleiding in Siemens)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:51 Telfort brengt vanaf 2005 3G-diensten op de markt
Vorige 15:38 Papieren spam lift mee op succes digitale tegenhanger
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011