Hoofdcategorieën

Brein: 'Schade verhalen op illegale-muziekuitwisselaars'

Door Arthur Scheffer, vrijdag 26 november 2004 22:53
Bron: BREIN, views: 24.451

Brein wil de schade van illegale muziekverspreiding gaan verhalen op gebruikers van p2p-netwerken, zo schrijft de stichting in een persbericht. Eerder werd al besloten om peer-to-peergebruikers via een directe boodschap aan te moedigen om creativiteit te steunen in plaats van te stelen. In totaal zijn 162.428 van dergelijke berichten verstuurd, waarvan ongeveer een derde zijn bestemming bereikte - in de overige gevallen hadden de gebruikers de mogelijkheid tot het ontvangen van berichten uitgeschakeld. Uit het feit dat het aantal per week verstuurde waarschuwingen tot op heden ongeveer gelijk blijft, wordt geconcludeerd dat deze manier van ontmoediging niet werkt. De stichting ziet zich daarom genoodzaakt om inbreukplegers te vervolgen met verbodsacties en schadeclaims.

Piraterij (olifant stampt cd's plat)Volgens Brein-directeur Tim Kuik tonen de internationale gebruiksstatistieken van Kazaa sinds mei 2003 tot september 2004 een daling van 41%: van 4,2 miljoen tot 2,4 miljoen. Deze daling valt samen met het begin van voorlichting en acties in Amerika en even later ook in diverse Europese landen. Dit, gekoppeld met het feit dat er inmiddels legale alternatieven voorhanden zijn, is dan ook de reden voor de hardere acties van de stichting. Kuik: "Inmiddels is er ruim aanbod van legale downloaddiensten, die gemakkelijk, goedkoop en veilig goede kwaliteit muziekbestanden aanbieden. Zonder harde aanpak van volhardende inbreukmakers krijgen die geen kans."

Volgende 23:16
Vorige 22:34

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Die mensen moeten eens wat meer doen en wat minder praten. Want echt veel hebben ze nog niet bereikt in Nederland...

De tactiek van Brein is al sinds het begin "bang maken door uitspraken met grote woorden". Veel meer kunnen ze ook niet, en dat weet inmiddels zelfs de minst geroutineerde p2p gebruiker die aan muziekuitwisseling doet. Het is inmiddels zo erg slap aan het worden dat het bijna eenzelfde effect heeft als een onbekend persoon die ergens op een druk kruispunt hard gaat staan schreeuwen dat iedereen die maar een beetje de verkeerde lucht inademt kan rekenen dat er schade verhaalt gaat worden. Het veelvuldig achter elkaar herhalen van dreigen met acties en vervolgens niets uitrichten heeft het gevolg dat ze daardoor niet serieus meer te nemen zijn en iedere volgende loze uitspraak het alleen maar erger maakt ipv voor het bereiken van het doel te zorgen.

Mag ik noteren dat het ANP dit bericht genegeerd heeft? Blijkbaar vinden zij het ook wel genoeg geweest.

Natuurlijk is het genoeg.

Het moet maar eens afgelopen zijn met de prijsafspraken en de monopolie positie van diverse groeperingen. Als we een open markt economie willen, dan moeten we ook zo handelen. De Vraag naar CD's (kopen) is veel te laag door de hoge prijzen (aanbod). Verlaag de Prijzen en je zult een enorme stijging in de verkoop zien. Dit geld voor alle Multimedia.

Hier volgt een lijst met reele prijzen:

-CD ¤7,50
-DVD ¤11,50
-PC game ¤19,00
-Console game ¤29,00

Verder zullen prijzen voor consumenten software ook omlaag moeten.

En dit realiseert zich momenteel de hele Nederlandse samenleving, behalve stichting Brein en de platenbazen c.q. zakkenvullers.

Mja, dan zou ik idd meer kopen. En ik denk eigenlijk er ook meer geld aan uitgeven. Met 60 euro voor een game is het geen impulsaankoop meer eigenlijk.

En voor een laag bedrag ga ik niet de moeite doen om iets te downen en dan een beveiliging eraf proberen te slopen.

Maargoed, dat zal wel een utopie blijven...

Ik vraag me af hoe de prijs van een CD eigenlijk tot stand komt.
1 euro voor de cd en het boekje
x euro voor de artiest
x euro voor de platenmaatschappij
x euro belasting
x euro voor de winkel

= 20 euro? Hoeveel krijgt een artiest eigenlijk?

Ik geloof dat het zoiets was:

¤ 0,25 CD
¤ 0,25 Artiest
¤ 1,- S&H (Shipping & Handling)
¤ 4,- Belasting
¤ 13,50 Platenmaatschappij

Overigens vind ik een max. van ¤ 10,- voor een DVD reeeler, en vind ik dat Consolegames ook gewoon 19,- zouden moeten kosten*. Dan moeten ze consoles maar niet met verlies verkopen.

* En MMO's met een monthly-fee ¤ 0,00 anders speel ik hem ook vast niet! Zelf Freelancer gekocht, en 2 maanden gespeeld, Mocht je eerst ¤ 40,- betalen voor het spel, en dan nog eens een maandelijks bedrag... nooit meer dus!

Hoeveel krijgt een artiest eigenlijk?
varierend van $0.00 tot $1.00
artiesten hebben vaak een 'wurgcontract': ze moeten zelf (deel van de) produktiekosten betalen. als het eerste album niet genoeg verkoopt, hebben ze inplaats van inkomsten alleen maar schuld bij het label, waardoor ze een tweede album moeten maken om de schuld af te betalen.

zie hier voor uitgebreide uitleg:
http://stuffo.howstuffworks.com/recording-contract.htm

Een band als Marillion krijgt per verkochte CD bij een major nog veel minder dan een euro: nog geen 20 Engelse pence, te verdelen over de hele band. Dit betrof indertijd hun standaard contract met EMI. Bron: www.marillion.com.

En dan te bedenken dat de maatschappijen dat _zelf_ heel redelijk vinden. Ja want met 1 succesplaat financieren we 1- flops. En het nieuw talent.

Welk nieuw talent krijgt er dan steun. vraag ik me af.

@Zion

Je bereking klopt niet helemaal

De retailer (van leest, free record shop etc.) krijgen ongeveer 7 euro (lopen ook het meeste risico)
De productie van de CD met boekje ongeveer 0,50 euro (bij grote oplagen)
Belasting ongeveer 4 euro
Artiest, afhankelijk van de populariteit en afspraken (0,50 - 2,50 euro)
S&H 0,25 euro
De rest is voor de platenmaatschappij en promotie (nog steeds een eurootje of 6....)

Dat het geblaat van Brein niets werkt komt ook doordat de moderne nerd, al sinds hij een computer heeft, software gratis kopieert. Kopieren is zo gewoon geworden, waarom zou je je schuldig voelen?

Dan moet eerst het illegaal downloaden in NL verboden worden. En het moet makkelijker worden de persoonsgegevens van aanbieders te achterhalen.

Brein moet z'n grote mond maar s dicht gaan houden, ze hebben tot nu toe nog niks bereikt.

* 786562 XyritZz
//edit

Er is een keer een TV programma geweest waarin beroemde Amerikaanse sterren vertelden dat alle winst en rijkdom verkrijgen uit bijv. Parfumlijn/ eigen kledinglijn en dergelijken.

Er werdt ook verteld dat een CD 3x platina moet worden voordat ze winst op de CD zelf gaan maken!

Nóg meer bittorrent?

35% van het totale dataverkeer is al wel eens wat hoor, meer dan alle andere P2P bij elkaar. ;)

http://www.wired.com/news/digiwood/0,1412,65625,00.html?tw=wn_tophead_ 5

Dat er betaald moet worden voor mp3's die je download is niet erg.

Maar tot mijn grote ergenis is geen enkele mogelijkheid om bijv. iets van 10 euro per maand te betalen waarmee je dan vrij mp3 en films kunt downloaden :(
Zou mischien ideetje zijn voor brein :D

Het domweg verbieden van downloaden is niet verstandig, daarmee werk je in de hand dat burgers gewend raken overheid compleet te negeren vanwege onredelijke wetgeving. Beter is streven naar een acceptabele oplossing en tja daar is stichting brein niet bepaald goed in.

Maar tot mijn grote ergenis is geen enkele mogelijkheid om bijv. iets van 10 euro per maand te betalen waarmee je dan vrij mp3 en films kunt downloaden
Als er ooit een dergelijke service wordt opgezet, meld ik me gelijk aan, en ik vermoed velen met mij. Denk alleen niet dat 10 euro per maand alle kosten dekt wat betreft dataverkeer e.d. :P

dataverkeer zal voor je eigen rekening zijn.

Ik heb het over 10 euro per maand betalen voor de rechten van de nummers die je download en via jou geupload worden.

Gewoon filesharing zonder gezeik en voor betaald dus...

Dan mogen ze eerst eens onomstotelijk aantonen wat precies die schade is. Zolang dat niet gebeurd is, lijkt het me sterk dat een Nederlandse rechter dit zal toewijzen.

Los daarvan is het gebruik van een p2p netwerk niet noodzakelijk illegaal, het downloaden van muziek via bijvoorbeeld kazaa of emule mag. Enkel het verspreiden van bestanden is illegaal.

Dus als ze dit willen doen kunnen ze eerst bij iedereen kijken of ze iets hebben geupload...

Ik vind BREIN maar een rare organisatie, ze maken het mensen die de wet niet overtreden verschrikkelijk moeilijk met hun gezeik (NOFI).
Ze klagen bedrijven al voordat deze zijn opgericht, en dat terwijl het betreffende bedrijf in principe niks illegaals deed.

Maar het stomste vond ik nog het voor de rechter willen slepen van een ISP, omdat deze met hun hoge downloadsnelheid (en vooral de reclame die ze daarvoor maakte) mensen zou aansporen tot het downloaden van muziek.
Wat opzich bullshit is, maar los daarvan is het downloaden van muziek nog steeds legaal.

ik snap het niet hoor...
we weten allemaal dat je muziek mag downloaden maar uploaden daarvan ho maar...ik vraag me hoe wij dan kunnen downloaden als er geen uploaders zijn?
dan zou ik zeggen verbied het downloaden dan ook maar...
ik moedig ze niet aan ofzo...ik download zelf ook muziek maar niet via het p2p netwerk :P

Kuik: "Inmiddels is er ruim aanbod van legale downloaddiensten, die gemakkelijk, goedkoop en veilig goede kwaliteit muziekbestanden aanbieden.

Gemakkelijk? Die geristricte WM bestanden zijn allesbehalve makkelijk

Goedkoop? Minstens zo duur als tracks op een album waarbij je wél lossless kwaliteit en een cd en hoesje krijgt vind ik niet goedkoop.

Veilig? Tja zo onveilig zijn illegale mp3's over het algemeen niet hoor.


Als ze de schade willen verhalen moeten ze eerst maar eens gedegen bepalen wát de schade precies is, als blijkt dat er juist méér verkocht wordt door de illegale uitwisseling krijgen de illegale uitwisselaars dan ook geld toe?

Misschien wil brein je wel geld geven :P

goed punt inderdaad, krijgt men geld toe als blijkt dat de maatschappijen helemaal geen verlies lijden door de uitwisselingen...
Ik koop films die ik goed vind en dan vooral voor 't bonusmateriaal (25 euro voor Day after tomorrow 2disc editie vind ik een zeer redelijk bedrag gezien alle docu's erbij!) en films die ik kijk zonder te kopen/bioscoop ben ik over 't algemeen blij dat ik er niet voor betaald heb omdat 't grootste deel crap is.
Als ik geen toegang zou hebben tot "minder legale" bronnen (downloaden schijnt nog niet illegaal te zijn tenslotte), dan zou ik niet meer uitgeven dan nu (keer of 2 per jaar naar de bioscoop, gemiddeld 150 euro ofzo per maand aan DVD's, CD's en LP's (2e hands maar soms ook nieuw... 25 euro voor een Dark Side Of The Moon 30th anniversary picture LP vind ik ook een leuke besteding :))

Maar inderdaad: Joehoe, meneer Kuik- we willen feiten zien! Laat maar eens zien hoe u de teruglopende winst (want het zijn geen verliezen) kunt relateren aan downloadgedrag en dat vooral bewijzen!

Misschien dat platenmaatschappijen tegenwoordig vooral crap uitbrengen? (Ch!pz op nr 1 in de top 40, hoe is dat mogelijk... zit merchandise verkoop er tegenwoordig ook al bij?)
Vaak zijn albums of half vol, of opgevuld met slechte remixes... ik koop eigenlijk altijd de "limited editions" (yeah right... ik heb twee jaar geleden een ltd box gekocht... die kun je nu nog steeds (hoewel niet volop) krijgen).
Sowieso: 15 euro voor een album, of 18 euro voor een album+bonus dvd... kijk die laatste optie neem ik dus eigenlijk altijd.
Ook zijn er in mijn opinie minder goede films uitgekomen de laatste jaren, maar goed mijn interesse ligt dan ook niet in teen-horror of oorlog-drama's.
Wel leuk zijn alle serie-boxsets, maar ze zijn altijd net te duur om voor de lol te kopen.
De meeste neem ik toch op van TV... of iemand anders neemt ze op voor me in DivX voor 't geval ik 't heb gemist ;)

¤ 25 redelijk? Alle produktie kosten van de film zijn vaak al terugverdient via de bioscoop vertoning. De kosten voor het maken van een DVD in die oplage is minder dan ¤ 0,25 (veel goedkoper dan een VHS versie), dus jij vindt dat ¤ 24,75 redelijk is om de extra kosten te betalen die gemaakt zijn in het bijvoegen van de documentatie en het creëren van het DVD menuutje?

En het argument wat de filmindustrie aanhaalt, dat de 'bonus features' vele extra kosten met hun meebrengen is IMHO slap ge***, alle 'Making off' documentatie is vaak al gemaakt voor vertoning op TV om de film te promoten, de deleted scenes zijn al tijdens het editen bepaald door de director, en een blooper reel is zo gemaakt.

$9.95 vind ik persoonlijk redelijk voor een enkelvoudige DVD uitgave en $14.95 voor tweevoudige editie van een blockbuster film (en een Nederlandse versie hoeft niet duurder te zijn in Euros, omdat de bioscoop editie al die kosten al heeft verdient, kwa ondertiteling/etc, buiten het feit dat de Dollar goedkoper is t.o.v. de Euro. Er wordt ook vaak maar één DVD versie gemaakt voor een hoop Europeese landen gecombineerd).

Op dit moment zijn de prijzen echter $15.99 voor één week na DVD uitgave en soms vaak $19.99 (of hoger), dus ik ben erg selectief in welke films ik daadwerkelijk op DVD aanschaf of huur in de videotheek.

Vaak komt dat neer op films met vele speciale effecten dan wel in beeld en/of geluid, of waarvan de bonus features wel het geld waard zijn (vaak bij films gebaseerd op een waargebeurd verhaal zitten er erge goede bonus features bij).

Ik kijk niet naar wat het kost, maar wat de toegevoegde waarde is voor mij zelf...
Jij vindt schijnbaar 14 dollar redelijk voor alle extra's?
Hoe bepaal jij dan wat redelijk is? Denk dat we geen van beiden kunnen zeggen wat het kost, is een kwestie wat je er voor over hebt... het maken van een Mercedes van 60mille kost niet veel meer dan het maken van een Toyota van 30mille.
Ik ben zelf erg geinteresseerd in CGI, dan is The Day After Tomorrow SE een erg leuke dvd :)
(ik heb TDAT trouwens ook in de bios gezien, iedereen moest zonodig naar de voetbalkampioenschappen kijken, dus 't was lekker rustig in de bios :))

Waarbij ik me nog steeds afvraag waarom de video-uitvoering goedkoper is dan de DVD uitvoering, terwijl de video uitvoering duurder is om te maken (kopieren ipv persen)

Voorbeeldje: nieuwe Blokker folder: King Arthur, Directors cut: 19,99. (ook verkrijgbaar op video: 14,99)

Video wordt tegenwoordig veel minder verkocht, dus zou door de kleinere volume omvang ook duurder moeten zijn.

Ik ga er dus van uit dat op deze ene video ZES! euro onverklaarbaar prijsverschil zit, dus ZES euro pure winst, buiten de al berekende winst om ook de video niet met verlies te verkopen.

Nee, je maakt mij niet wijs dat er geen winst gemaakt wordt...

riffey#4:
6 euro aan extra features die je één keer bekijkt en er bij krijgt of je dat nou wilt of niet.

en soms vaak $19.99 (of hoger)
soms of vaak?

Is iets opnemen met van TV nie even illegaal als iets downloaden?

Er zitten al jaren heffingen op videobanden (en videorecorders), vergelijkbaar met de heffingen op CD/DVDr
Het is alleen in de praktijk vaak zo dat een opname van TV meer gebruikt wordt voor dingen die nooit te koop zijn (series, kookprogramma's etc.) en dat er onderling ook zeer weinig gekopieerd wordt.
Het aantal mensen wat thuis een koopvideo kan kopieren zal ook niet echt veel zijn. (je hebt 2 VCRs nodig en een macrovisiondecoder, of een PC die video kan opnemen en een hoop tijd)
Vandaar dat de heffingen op videobanden relatief laag is. Al moet ik zeggen dat de VHS banden in Duitsland een stuk aangenamer zijn qua prijs dan hier.

Via de televisieportal van Casema kan ik digitaal tv kijken op DVD-kwaliteit (1800 kbps Windows Media Video 10) Deze stream kan ik weer opslaan op de harddisk (vergelijkbaar met video-opname). Ben ik dan strafbaar?

Digitale radio op hoge kwaliteit levert ook een continue stream aan niet helemaal volledige mp3's als het ware.

Zit er ook al heffing op harddisken eigenlijk of worden die binnekort duurder?

eilig? Tja zo onveilig zijn illegale mp3's over het algemeen niet hoor.
Sssst! Niet te hard zeggen hoor! Brein probeert al tijden lang de verhalen de wereld in te brengen dat je door het downloaden van muziek ook geheid allerlei spyware en virussen op loopt. :P Het is natuurlijk misleiden van onwetende computergebruikers, maarja, alles voor de artiest natuurlijk :z

Nou, er zit wel waarheid in dat je spyware en troep krijgt door downloaden van MP3's.. maar dat is over het algemeen alleen het geval als je download van WWW sites.
Hoevaak ik de wel bekende "veiligheidswaarschuwing" niet gezien heb, en als je dan op nee klikt een melding krijgt "U must click yes to continue" (20.000x)

Dus JA.. als je van louche sites download, dan krijg je over het algemeen wel zooi binnen.

Newsgroepen daarintegen, die zijn veilig zolang je maar goed kijkt wat je download en niet een of andere debiele nepscreensaver download waarin beloofd word dat je Britney Spears ofzo naakt te zien krijgt.

Brein heeft het niet over www-sites maar over p2p progsels zoals kazaa :)

feit blijft dat een onervaren gebruiker al snel een virus binnenheeft... self extracting exe's bijvoorbeeld, die helemaal gen zipjes zijn, en dat dat soort leuks.
het ligt dan echter nog altijd niet aan de mp3's an sich, maar wel aan de "domheid" van de gebuiker.
er zijn ook al gnnoeg virussen die zich via kazaa proberen te verspreiden :/

Hmm zijn copieer beveiligingen op cd's dan geen virussen?
Virussen is toch programma code die zich ongevraagd verspreid en bij uitvoeren iets ongewenst doet?

Lijkt mij een goede omschrijving..

Volgens Brein-directeur Tim Kuik tonen de internationale gebruiksstatistieken van Kazaa sinds mei 2003 tot september 2004 een daling van 41%: van 4,2 miljoen tot 2,4 miljoen.
Er is tegenwoordig ook alleen maar crap te vinden op het KaZaA-netwerk.
Veel KaZaA-gebruikers hebben inmiddels usenet ontdekt.

Her-ontdekt wil ik zelfs zeggen. NNTP is zo oldskool als IRC, of zelfs ouder... Waarom is IRC/NNTP nog steeds het beste? Het valt niet tot nauwelijks te stoppen :)

Wat dacht je van Bittorrent? http://www.tweakers.net/nieuws/34983 Hier staat dat 33% van al het internet verkeer door torrents wordt veroorzaakt. :)

Verder ben ik van mening dat die CD's nu zo enorm achterlijk duur zijn door de monopolieposities van de platenmaatschappijen (Die als bedrijf op een zo hoog mogelijke winst uit zijn, desnoods over de consument zijn/haar rug.), daardoor weiger ik CDs te kopen die ik gewoon niet goed genoeg vind. Die CDs haal ik wel ergens anders vandaan.
aan te moedigen om creativiteit te steunen in plaats van te stelen.
lees: De zakken van de managers van de platenmaatschappij te vullen.

Heel veel legale software zoals *nix distributies en meer software wordt ook via bittorrent verspreid, dat percentage zegt dus niets over de hoeveelheid illegale downloads via bittorrent...

sshhhh! Brein nog niet ;)

Het verschalende aanbod & neer gaande kaliteit van het kazaa netwerk heeft mij daar ook weggejaagd. heel sporadisch downlaod ik daar nog wat. Nu download ik voornamelijk hele albums / is wel makkerlijker dan losse tracks....

Alleen is usenet niet gratis, en Kazaa wel...

5 euro voor 2 gig vind ik duur betaald...ik neem aan dat je dat met me eens bent!

http://www.usenet.com/signUp.htm

Gelukkig hebben vele providers in Nederland ook gratis nieuwsservers staan. En anders is er voor $15 per maand bij Astraweb/Buzzardnews onbeperkt te downloaden ;)

Usenet is over het algemeen wel gratis... en wel via je provider...

De usenet provider die jij hier aangeeft is wel heeeeel duur... Kijk eens op got....

http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/765420//

Het is ook alleen maar bedoeld om mensen bang te maken en te laten denken dat hun beleid succesvol is.

Ze gaan bijvoorbeeld ook niet realistische verkoop cijfers bekend maken, zoals in Engeland gebeurde laatst:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/music/4044303.stm

Dat samen met de onderzoeken dat downloaden het kopen niet vermindert en Brein heeft veel minder bestaansrecht.

Volgens Brein-directeur Tim Kuik tonen de internationale gebruiksstatistieken van Kazaa sinds mei 2003 tot september 2004 een daling van 41%: van 4,2 miljoen tot 2,4 miljoen.

Ik noem het geen daling, maar een verschuiving. Mensen die vroeger kazaa gebruikten, gebruiken nu andere P2P-programma's zoals het edonkey-netwerk, bittorrent of zoals hierboven staat; nieuwsgroepen.

Owhhhh, dombo. Zie net Tim Kuik voorbij komen met een stevige burn-out. Had hij een lichtpuntje gevonden, ga jij het relativeren!

inderdaad volgens mij groeit het aantal mensen dat download explosief kijk maar eens op van die trackerpagina's soms zijn daar 100.000en mensen verbonden en dat is nog maar een bittorent tracker en nu veel meer mensen breedband krijgen denk ik ook neit dat het ophoud


Ze moeten gewoon lossless AAC tjes aanbieden ofzo ZONDER bescherming

Kuik: "Inmiddels is er ruim aanbod van legale downloaddiensten, die gemakkelijk, goedkoop en veilig goede kwaliteit muziekbestanden aanbieden.
Mooi, dan kan de heffing op CD- en DVD media dus ook weg.

gewoon je cd's in het buitenland bestellen..

Dat schiet niet op, met de verzendkosten erbij...

Dat valt vaak erg mee hoor... vaak zijn de CD's dusdanig goedkoper, dat je inclusief verzendkosten nog steeds goedkoper uitbent. Zeker als je dan een paar CD's bestelt heb je aardig wat voordeel.

't Is net zoiets als met de boekenprijzen in Nederland: wordt flink hoog gehouden. Ik bestel mijn Engelstalige boeken tegenwoordig altijd bij Amazon.co.uk, mijn boeken zijn daar vaak tegen de helft goedkoper. Reken maar uit je winst!

Ja, dat schiet op.
Als in het buitenland 1 dvd een euro goedkoper is, pak je dus op een spindel van 50 dvd's 50 euro "winst". 8 Euro verzendkosten ervan af, en je hebt nog steeds 42 euro winst, als je alleen 1 spindel van 50 dvd's besteld.

CD's zijn ook de helft goedkoper in het buitenland, pak je dus omgerekend ook nog 3 euro winst bij een spindel van 50 stuks, en dan heb ik de 8 euro verzendkosten er al vanaf gehaald.

Verzendkosten zijn peanuts bij zulke grote besparingen die je kunt halen bij het in het buitenland bestellen van je beschrijfbare schijfjes. :)

@Wildfire:
Ik had 't over lege media :)
@Thufir:
Ok, maar dan moet je elders weer doosjes kopen... (zonder doosjes zullen de DVD's geen lang leven beschoren hebben). En ik ben wel 5 jaar verder voordat ik 50 DVD's gebrand heb... In buitenland halen: alleen interessant voor grootverbruikers...

@Vertex:
'Ben je mal', zal die directeur zeggen (niet hardop, natuurlijk...). Want dan moet ie misschien z'n Ferrari van 400000 euro inruilen voor een Mercedes van 300000 euro...

Daar naast heeft de BUMA/STEMRA ooit op tv gezegt dat ze NOOIT zullen over gaan tot het vervolgen van normale consumenten in Nederland.
Ik ben benieuwd of ze zich zelf aan hun eigen woorden zullen houden.
Waarschijnlijk is de zucht naar het grote geld belangrijker voor deze bedrijven dan hun woord... :r

laat ze maar komen met hun zogenaamde schadeclaims.

schade, schade. dat gejank aldoor van deze meest-kansloze stichting is om gek van te worden. wanneer dringt het een keer tot die botte hersens van hun door dat men geen geld heeft om een liedje uit de top40 te kopen voor 4 euro of een compleet album voor 23 euro?

als ik een album download is er geen schade. ik vind hem niet goed genoeg er 23 euro voor uit te geven bij de platenboer om de hoek maar gratis wil ik hem wel hebben. terwijl er ook cd's zijn die ik het wel waard vind om te kopen.

nee, laat ze nu toch eens wat socialer worden. als albums voor de helft van het geld over de balie gaan verkopen ze stukken harder en download men ze minder.

bovendien: als ik een paar liedjes van een album download en die vervolgens koop omdat het een goede CD blijkt, gaan ze me dan geld toe geven?

nee, stichting brein, ga je eens als een bemiddelaar gedragen als je een goede wereld wilt creëren en overleg met de grote maatschappijen om die prijzen te halveren. in deze economische tijd heeft men geen 50 gulden voor een dik uurtje muziek (dan zijn we nog niet eens begonnen over de achteruitgang van de meeste muziek t.o.v. hoe die ong. 15 jaar geleden was)

nee, stichting brein, ga je eens als een bemiddelaar gedragen als je een goede wereld wilt creëren en overleg met de grote maatschappijen om die prijzen te halveren. in deze economische tijd heeft men geen 50 gulden voor een dik uurtje muziek (dan zijn we nog niet eens begonnen over de achteruitgang van de meeste muziek t.o.v. hoe die ong. 15 jaar geleden was)
Dat zullen ze nooit doen. Niet om de industrie te beschermen maar hun eigen baan. Zij bestaan alleen maar zolang de muziekindustrie schade (denkt) te lijden. Zij zullen dan ook alles in het werk stellen om te bewijzen dat het zo is, zelfs als het niet zo zou zijn. Als ze dit niet zouden doen, maakten ze zichzelf overbodig en dat kost hen toch die leuke baan. :-)

Dit soort instanthoudingen zie je ook op verschillende politieke vlakken. De High-Representative in Bosnie samen met zijn comissie is ook zoiets. Lekker de buitenland toelage opstrijken enzo. Moet je maar eens Faking Democracy after Dayton van David Chandler lezen. En zo zijn er meerdere voorbeelden, maar aangezien het hier tweakers.net heet en niet politiek.nl hou ik het bij dit ene voorbeeld.

Ik ben het helemaal met je eens, behalve:
dan zijn we nog niet eens begonnen over de achteruitgang van de meeste muziek t.o.v. hoe die ong. 15 jaar geleden was.
Dit vind ik zo'n "vroeger-was-alles-beter" uitspraak, ik denk dat hedendaagse muziek net zo populair is als toen (Waar meet je kwaliteit anders mee? Het blijft natuurlijk subjectief.).

Feit blijft dat je vandaag de dag veel meer 13-in-een-dozijn hits hebt, wat eigenlijk begonnen is met de housetijd.
Prima als dat je smaak is en als je die dan ook op een verzamelCDtje hebt staan.

Als ik naar mezelf kijk staan er veel meer CDs in de kast uit de jaren '80, of met een muziekstijl uit de jaren 80 (joe cocker vind ik bijvoorbeeld niet echt typisch jaren 90) dan uit de jaren 90. En dat terwijl ik toch meer een jaren-90 jongere ben (geboren '76) wat muziek betreft en ook pas in de jaren 90 ben gaan verzamelen.
Ik denk dat die verhouding 70:30 is ongeveer. (van de ~400 (gekochte) CDs uit die 2 decennia hier in huis)
Dat vind ik toch wel een indicatie dat er toch minder interesant spul is geweest in de laatste 10-jaar zeg maar.

Maar goed, voor een andere generatie (bijv mensen uit '85) zal dat wel weer anders zijn.

Verder zijn de prijzen van vrijwel alle CDs sinds de euro ook heel sneaky veel duurder geworden.
In de guldentijd vond je vrijwel geen CDs voor 66 gulden, terwijl je nu zonder moeite de 30+-euro-CDs in de schappen kunt aanwijzen.
Door die prijsstijgingen ga je als consument ook meer eisen stellen aan hetgeen je koopt en ben je ook sneller ontevreden.

Maar goed, ook aan gekopieerde CDs heb ik niet echt veel staan uit de afgelopen 10 jaar, dus kennelijk is het zelfs de moeite van het kopieren niet eens waard.
Ik heb zelfs meer gebrande CDs staan die ik van plaat heb opgenomen dan gekopieerde CDs.

Dus voor mij klopt de opmerking dat het nu ook veel minder is, wat betreft het aanbod.


Om een schadeclaim in te dienen voor auteursrechtinbreuk hoef je dus echt geen politie-agent te zijn; juist niet. Dat mag iedereen die de belangen van een auteursrechthebbende vertegenwoordigd.

Want meer dan 10.000 echt flink illegale downloaders zullen we heus niet hebben.
Een beetje FTC/FTD/FTN/FTX heeft al snel 80.000 gebruikers per clubje... Een beetje p2p-avondje levert al een paar duizend eMule-users uit Nederland op die bij me langskomen...

Wat is 'flink illegaal'. :z

Wanneer krijgen ze nou eens door dat dit allemaal toch niet gaat werken?

Je kan dan allemaal argumenten verzinnen om het downloaden goed te praten, maar ik ga het maar 's vanuit de legale hoek doen.

Stel, ik koop een CD voor mijn mp3-speler. Dan is 'ie beveiligd en kan ik er dus niets mee doen, want welk mens heeft tegenwoordig nog een CD-speler. Overigens is die beveiliging flut, iTunes ripped nog steeds even makkelijk. Waarom ze geld aan beveiliging uitgeven .... (ik koop CD's, draai deze in de PC 1 keer af en dan kan 'ie de kast in).

Maar het wordt erger, want waarom koop je CD's ipv downloaden? Het hoesje is een wanproduct, ik vraag me af waarom je een nieuwe Jewelcase zou moeten kopen ipv garantie geven? Die krengen breken waar je bijstaat, dat is pas slecht ontwerp. En die boekjes.... och .... Ik heb hierzo een CD liggen van David Bowie Best of en vraag me af wat 'ie nu precies zingt: Geen tekst. Welk tijdvlak is dat nummer gemaakt: 'Digitally remasterd in 2002" ofwel een flutboek.

Nu koop ik ook regelmatig een DVD, die vreemd genoeg een stuk goedkoper is. Bij die DVD's begint de boel altijd met zo'n promo dat 'ie van Brein is en dat je niet mag kijken. Een niet-skipbare promo .... van 1 minuut. Ik heb dus nu Star Trek liggen, ALLE DVD's dus dat zijn tot nu toe 2 x 176 episoden en Voyager ook iets van 100.... 452 minuten heb ik een promo bekeken, een stuk film waar ik niet om gevraagd heb, maar mij wel tijd kost. Ik druk mijn tijd ook in geld uit en momenteel is dat bedrag slechts 3 euro per uur (of 5, als ik gratis slaap) dus waar kan ik mijn (452 / 60) x 5 = 40 euro gedorven tijd declareren?
(om maar te zwijgen over die dieven die binnen korte tijd de prijs van 129 euro omlaag schroeven naar 89).

Sja, indien je het legaal speelt, moet je niet actief een consument duperen. Ik betaal al accijns op lege CD's, casettebandjes maar betaald iemand mij als mijn PC op een audio-CD crashed wegens de beveiliging en zo 18 uur ab-initio-berekeningen ongesaved wegpleurt?

Tip: Voor star trek dvd's selecteer engels in het keuze menu, krijg je die kk zooi niet. Later alleen ff ondertitels op nederlands zetten ;)

Dat bericht van BREIN komt voor alle menus... dus je kunt nog niks in de menus selecteren voordat je dat bericht gezien hebt...

Als je bedoelt: Bestel ze in Engeland, dan zou je wel eens gelijk kunnen hebben.. mits ze daar ook gewoon de Europese versie met Nederlandse ondertitels verkopen...

Er zijn zat mensen met een CD speler, kwaliteit is beter dan MP3 (zeker SACD) en niet iedereen heeft een MP3 speler in de auto maar vaak wel CD.

Voor wat betreft de beveiliging ben ik het helemaal met je eens, je pest er alleen diegene mee die hem legaal koopt.

Niet alle CD's zitten in een jewelcase (slecht product ben ik het mee eens) sommige bands maken er een prachtig boekwerk van, met teksten en foto's en commentaar. Die ene CD die jij nu noemt is natuurlijk geen maat voor alle CD's die er zijn.

Als ik het goed begrijp heb je er ook moeite mee dat iets wat jij duur gekocht hebt later afgeprijsd wordt. Lijkt me een moeilijk iets om mee te leven, dit gaat al heel lang zo en zal ook wel even zo blijven.

Ik moet het eerste cd-hoesje nog tegenkomen dat spontaan breekt. muziek koop ik gewoon, kan het nu ook betalen en heb geen zin om dagenlang achter de computer de rotte van de goede rips te scheiden. Veel muziek heb ik dubbel, staat op cd en lp of op verzamel-cds, ik zou hier graag wat geld voor terugzien, ik schat een 500 euro.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:16
Vorige 22:34
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: