Hoofdcategorieën

Novell begint rechtszaak tegen Microsoft over WordPerfect

Door Tamara van Hal, zaterdag 13 november 2004 13:05
Bron: InfoWorld, views: 15.931

Afgelopen vrijdag heeft Novell een rechtzaak aangespannen tegen Microsoft, waarin het de softwaregigant beschuldigt van het misbruiken van zijn monopoliepositie om de concurrentie in de vorm van WordPerfect te dwarsbomen. Op InfoWorld lezen we dat de aanklacht handelt over de periode 1994-1996, waarin WordPerfect en Quattro Pro in het bezit waren van Novell. In deze periode kelderde de waarde van beide officeproducten van een miljard naar honderdzeventig miljoen dollar. Al eerder heeft Microsoft een aanklacht van Novell geschikt voor een bedrag van 536 miljoen dollar, toen was ook al duidelijk dat de softwaregigant de rechtszaak rondom de kwestie WordPerfect niet zou schikken.

Microsoft / Rechtszaak / Rechter / Antitrust / HamerNovell beschuldigt Microsoft ervan dat het kritieke technische informatie over het Windows-besturingssysteem heeft weggehouden bij de toenmalige WP-eigenaar. Hierdoor was het voor dit bedrijf niet mogelijk om nieuwe WordPerfect-versies te ontwikkelen voor dit besturingssysteem. Ook zouden er in Windows technieken geïntegreerd zijn die het gebruik van Novell-applicaties tegengaan. Ten slotte zou Microsoft zijn monopoliepositie gebruikt hebben om ervoor te zorgen dat zijn hardwarepartners geen concurrerende applicaties aan klanten zouden aanbieden. De beschuldigingen worden volgens Novell bevestigd door materiaal uit de antitrustzaak die de Amerikaanse overheid jaren geleden al tegen de softwaregigant heeft aangespannen.

Microsoft weerlegt de beschuldigingen van Novell en zegt dat het dalende marktaandeel van WordPerfect te wijten is aan mismanagement. Zo zijn er geen WP-producten ontwikkeld voor de vroege Windows-versies en was het marktaandeel al dalende voordat Novell het tekstverwerkerbedrijf opkocht. Hoeveel schadevergoeding Novell gaat vragen is nog niet bekend, wel is bekend dat het bedrijf claimt achthonderd miljoen dollar verlies te hebben geleden door de werkwijze van Microsoft. In ogenschouw genomen dat het Redmondse bedrijf tot nu toe al bijna drie miljard dollar aan schikkingen heeft betaald in diverse rechtzaken en er nog een klein miljard beschikbaar is voor toekomstige aanklachten, is het niet verrassend dat Microsoft het bij deze aanklacht wel op een rechtszaak durft te laten aankomen.

Volgende 16:02
Vorige 23:39

Reacties

«  1  2  3  »

Hadden ze daar niet 10 jaar eerder mee kunnen beginnen :?

Toen was Microsoft nog niet zo rijk ;)

Een rechtzaak kan je pas beginnen als je genoeg bewijzen hebt verzameld.

En als het slachtoffer knaken genoeg heeft

Novell is overmoedig geworden door de overwinning van vorige week op MS.... }>

Achja, voor mijn vader maakt het allemaal niets uit, want hij gebruikt nog de dos versie van wp, maargoed, ik vind dat novell groot gelijk heeft, ik denk dat hier absoluut geen sprake is van 'mismanagement', op de manier hoe microsoft nu werkt, blijft er alleen maar linux over voor novell, ...

WP5.1 was een prachtig programma, enorm krachtig voor zijn tijd. Heb er ook nog veel mee gewerkt inder tijd. Het enige wat soms moeilijk was was je printer aan de praat krijgen.

o. bij ons op de uni zijn vele honderden pc's met als os wndows xp. Voor het netwerk wordt toch echt software van novell gebruikt. :?

Ik denk dat MS in deze gelijk heeft..
WP was al geen drol meer waard voor Win95 en Novell heeft toe te lang gewacht met een windows versie, ze bleven maar door gaan met WP6.0 voor dos, wel de windows look..
Novell is nu op sterven na dood en ziet dit wellicht als laatste hoop op inkomsten.

Nou ik had toendertijd weldegelijk naast de DOS versie WordPerfect 6.0 voor Windows en nog nederlandstalig ook dus kweet niet wat je bedoeld met 'geen drol meer waard' iedereen tot bij de overheid toe gebruikte WP!!! En Microsoft heeft altijd zijn programma's bij de mensen door de strot geduwd en nog...

Novell is helemaal niet op sterven na dood :? Ze zijn juist hartstikke goed bezig man.
A. SuSE Linux is van hun en dat is een erg goed en populair pakket
B. Hun Novell Netware wordt nog steeds veel gebruikt en met de nieuwe ondersteuning voor Linux wordt dat alleen maar groter aangezien Linux aan populariteit wint
C: Novell heeft nu geld om een rechtszaak tegen Microsoft aan te spannen en genoeg geld om dat ook uit te houden. Novell wil simpelweg meer inkomsten derven zonder de OSS Community te pesten

En ja ik ben een SuSE fan :P

Lijkt me sterk:
Novell wil simpelweg meer inkomsten derven ...
Uit Vandale taalweb:
der·ven (ov.ww.)
1 missen, mislopen => ontberen

Geen drol meer waard voor win95, Yep dat duurde te lang, maar onder win 3.x draaide het perfect. Typisch geval van vitale info achterwege houden zodat de concurrentie een ontwikkelachterstand oploopt.

Maar de ontwikkelaars van WP hadden toegegeven ook een vorm van absolute arrogantie. Ze ontwikkelden mede na aandringen van Commodore ook een Amiga versie, maar ze negeerden totaal de styleguide. Quit/exit niet in het linker pulldown menu e.d. wat zo ongeveer verplicht is in Amiga programma's. (Ik dacht dat ze ook niet de standaard combo van Amigatoets+Q ondersteunden om programma's af te sluiten). Wat toch lastig is om Amiga devoten over te halen om WP te gebruiken.

Maar even terug naar het Topic, ontwikkeling van Wp heeft flinke deuken opgelopen omdat Novel niet de benodigde info kreeg. Wat moet je zelf ontwikkelen en welke zaken worden door standaard api's ondersteund en hoe moet je die aanroepen. Voor het MS-Word ontwikkelteam gold deze beperking uiteraard niet waardoor MS een perfect wordproduct voor win95 kon afleveren.

Waar je Novel op sterven na dood noewt, je moet eens weten hoeveel bedrijven er onder Novel draaien en in dat aspect als devoot kunnen worden aangemerkt. Gewoon opdat het stabieler draait dan de meeste win servers en men geen groot win support contract wil afsluiten of niet de middelen heeft om fulltime sys-admins in dienst te hebben. Novelnetware is misschien wat verborgen aanwezig maar het is vaker aanwezig dan je denkt.
Ook in de grote organisaties wordt novel flink gebruikt, ministerie van VROM draait op een flink aantal servers o.a. omdat er heel veel kleine afdelingen zijn die gemakkelijker op novel beheerd kunnen worden dan onder win-servers het geval is. (of in ieder geval was ten tijde van de beslissing om novel te gaan gebruiken)

Novel roept alleen zelf niet van de daken welke grote en kleine jongens kiezen om naar hun producten over te stappen, terwijl M$ dat wel doet en de Linux gemeenschap het maar al te graag wil laten (en wellicht terecht) als een bedrijf voor Linux/BSD kiest.

MS hamert er voortdurent op dat Linux is 'omgeven' door dit soort schandalen en volgens mij probeert Novell ze nu gewoon 'terug te pakken' door ook rechtzaken aan spannen.
Alleen jammer dat ze niet direct de technologie aanpakken van MS zelf zoals beweren dat MS code zou hebben gejat van...... dat zou wel grappig geweest zijn.
En eerlijk is eerlijk die schikkingen zijn natuurlijk peanuts voor MS. De winst die ze hebben gemaakt door het afpakken van marktaandeel van anderen is vele malen groter. En als Novell zo haar kas kan spekken dan waarom niet?

Nog niet eens zozeer directe winst hoor, maar meer het "uit de markt werken" van concurrenten. Dit is een zware verlies-post geweest voor Novell, waardoor Novell minder geld in de ontwikkeling van Netware kon steken.

Wat er met Netware gebeurd is t.o.v. Microsoft's netwerk systeem weten we allemaal. :{.

Wat er met Netware gebeurd is t.o.v. Microsoft's netwerk systeem weten we allemaal. :{
Nee, wat dan? :z Voor mij is NetWare altijd nog Nr 1! :) Ook al zijn er het afgelopen jaar wel 2 Windows servers bij gekomen :'(

Je merkt inderdaad toch wel dat je echt niet meer om de windows servers heen kunt, omdat bepaalde applicaties gewoon niet anders willen. Het is triest, maar het zij zo.

Microsoft weerlegt de beschuldigingen van Novell en zegt dat het dalende marktaandeel van WordPerfect te danken is aan mismanagement. Zo zijn er geen WP-producten ontwikkeld voor de vroege Windows-versies
Pardon :?

Ik kan me anders toch echt wel WP for Windows herinneren. En dat was volgens mij 6.0 of 6.1 welke al onder Windows 3.11 (WFW) draaide.

Maar er was inderdaad geen "WP for Windows voor Windows 3.0" (en voorgaande versies). Windows 3.0 was de versie die commercieel doorbrak. Microsoft had met Word geen marktaandeel op MS-DOS en zette al zijn pijlen op Windows, en met succes. Mismanagement van Novell/WP dus.

Microsoft had destijds een samenwerking met IBM voor OS/2. Ze lieten iedereen geloven dat DOS dood was en dat de toekomst in OS/2 zat.
Hoe het verhaal precies zit kan ik zo niet uit mn hoofd vertellen en ik weet ook niet of alles wat ik erover gelezen heb echt waar is (natuurlijk doen ze er alles aan om MS zo negatief mogelijk te laten overkomen), maar het komt erop neer dat MS de GUI die ze voor OS/2 aan het ontwerpen waren heeft gepakt, een "OS" om Word heen gemaakt heeft (MS Word voor de mac bestond voor zover ik weet eerder dan Word voor windows) en vervolgens de windows weg is ingeslagen.
Dat OS/2 niet een success is geworden is en Windows wel, kan je MS niet kwalijk nemen. Het was gewoon mismanagement van IBM. Als OS/2 de boel beter had aangepakt door een compilerkit te leveren voor OS/2 zoals Microsoft wel deed voor windows, was het misschien nog wat geworden met OS/2. (en daarnaast: hoe krijg je het in je kop om een 32 bit OS op de markt te zetten wat niet lekker loopt zonder 8MB geheugen op het moment dat iedereen een 286 met hooguit 2MB RAM heeft :P)

Om maar tenminste 1 onzin argument te ontkrachten: Ik heb hier echt de Borland C++ compiler voor OS/2 staan :)

Over het doel van windows kan ik geen uitspraak doen. De oudste versie die ik heb is 2.0 en die was toen al eigenlijk onbruikbaar. Windows 3.0 was een mooie schil om DOS heen die prima werke en werd dan ook een succes.

Dat OS/2 te zwaar was voor de computers van die tijd is op zich waar. Maar om nu te stellen dat iedereen nog met een 286 werkte is wel weer onzin. Toen ik OS/2 in mijn bezit kreeg had ik een 486-33 (ja ja erg snel) en OS/2 Warp werd standaard geleverd op een pentium 75. In die tijd kon je kiezen, of OS/2 of Windows 95. OS/2 was technisch duidelijk beter maar Windows 95 verkocht wel stukken beter.

Maar goed, om op Wordperfect terug te komen. Het grote probleem was dat MS indertijd allerlei nieuwe technieken introduceerde (DDE, OLE) en dat toevallig steeds als het windows OS een verbetering kreeg die van die technieken gebruik kon maken ook een nieuwe versie van MS Office uitkwam met ondersteuning van die nieuwe kenmerken.

Wordperfect hobbelde daar steeds een tijd achteraan (en was traaaaaaaaaaaaag) Dus koos men voor Word. Of dit mismanagement was is moeilijk te bepalen. Als MS bewust zaken niet deelde met WP/Novell had WP natuurlijk bij voorbaat al geen kans.

Het belangrijkste was dat Word en Excel beiden al topproducten waren op de Mac. Microsoft had dus veel meer ervaring met een grafisch OS dan al haar concurrenten, omdat Microsoft dit nu eens wel eerder had ingezien. Wordperfect, Lotus en ook Ashton-Tate (dBase) zagen dat veel te laat in en waren dus verloren, zoiets kun je inderdaad mismanagement noemen. Maar ook niet het lef hebben je koers 180 graden om te gooien als je fout zit zoals Bill Gates deed toen hij geconfronteerd werd met de explosie van het Internet, wat niemand toen kon voorzien.

OS/2 is wel in begin aardig gewerkt. Samen met windows was het toen. IBM en Microsoft zijn toen eigen weg in gegaan omdat ze ruzie hadden. En toen heeft Microsoft heel stuk van OS/2 meegenomen :o

En toen pas met Windows 95 kreeg Microsoft een monopolie en heeft dat goed laten zien aan de concurrenten... Dat kwam omdat microsoft zoveel mensen naar zich toe probeerde te trekken. En verkoopte gewoon onzin. OS/2 was stuk beter/stabieler en qua techniek een stuk verder...

Het punt wat echter ontstond was dat "Word for Windows" gebruik maakte van "undocumented API calls" om de beeldweergave en andere taken sneller te doen dan de rest. Wordperfect onder Windows draaide daarom erg langzaam en in de tussentijd werdt Microsoft Word steeds uitgebreider en gebruikersvriendelijker.

Er zijn vele boeken op de markt van die periode waarbij deze verborgen APIs gevonden zijn door programmeurs die deze APIs zelf ook in hun programma's wilde gebruiken.

Microsoft verklaarde toendertijd simpel "we hadden niet genoeg tijd om ze volledig te testen en de kans bestaat dat ze worden verwijdert" echter gebruikte ze vele van die verborgen APIs in hun eigen producten. En bij de update van 3.0 naar Windows 3.1 zijn er toen inderdaad enkele verborgen APIs verwijdert (natuurlijk de APIs die Microsoft zelf niet gebruikte), waardoor programmeurs een beetje bang werden gemaakt om maar niet de verborgen APIs te gaan gebruiken.

In Windows 95 waren er echter weer talloze verborgen APIs te vinden en maakte Microsoft er zelf weer handig gebruik van in Office 95, wat toen de laatste doodslag was voor Wordperfect (die toendertijd door Corel was gekocht).

http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=Windows+undocumented+API+site %3Aamazon.com

@mrtnvnl
Windows 95 draaide ik al sinds Mei 1994 en had ik toegang tot de openbare APIs om te programmeren (was onderdeel van het NDA Win95 beta team). Elk zichzelf respecterend bedrijf had hetzelfde kunnen doen, en daardoor hun software ruim op tijd af kunnen hebben. Er was echter een gevoel onder de grote ontwikkelaars van "Win95 zal zowel 16 bit als 32 bit draaien, dus we wachten dat 32bit gedoe wel af, en kijken of het nodig is". Zo'n beetje dezelfde gedachte als Bill Gates zelf had, "640kb is meer dan genoeg". En het gebeurt nog steeds, kijk maar naar hoe Intel zichzelf snel heeft moeten aanpassen voor het 64bit desktop gebeuren. Het feit dat ze dat onderschat hebben heeft ze talloze miljoenen in marktaandeel gekost. Novell schatte dit veel te laat in.

Windows 95 werd op de markt gebracht op 24 augustus 1995. Daaraan vooraf ging een zeer lange periode, naar mijn idee ongebruikelijk lang, van beta tests. Zie hier.
After more than two years of testing, the several-times-delayed Windows 95 has gone to Microsoft's manufacturing department in order to get millions of packages of the approximately $100 software product into stores in time for the August 24 official release date.
Ook op 24 augustus 1995 werd Office 95 uitgebracht. Ik heb mij destijds al afgevraagd waarom de release van het ene product dat allang klaar leek (Windows 95) gekoppeld leek te worden aan de release van Office 95. Voor mij was duidelijk dat Microsoft de beide producten zo goed mogelijk op elkaar af wilde stemmen. Op zich niets mis mee. Maar wel een nadeel voor de concurrenten, waarover je een rechtszaak zou kunnen voeren.

Ondertussen had de concurrentie (in die tijd onder meer Novell/WordPerfect) alleen de beschikking over beta versies van Windows 1995 om hun product te testen. Pas eind augustus konden zij hun producten met de definitieve Windows 95 versie testen. Daardoor waren de concurrenten van Microsoft pas maanden later klaar met hun product dat moest concurreren met Office 95, dat dus een significante voorsprong had en al bezig was met het veroveren van een groter marktaandeel.

De afhankelijkheid van alle Offfice producten van het Operating System maakt dat de monopolist Microsoft hier een duidelijk voordeel uit haalde. Naar mijn idee geldt toen en nu dat het beter voor de software wereld zou zijn als er bijvoorbeeld 3 gelijkwaardige concurrenten zouden zijn, op OS gebied en op toepassingen gebied. Dat maakt alles net iets eerlijker. Gelukkig mogen we dromen.. :Z

tjah, wp 5.1 for windows bolde toch vlot in win 3.1 indertijd

en wat about Lotus WordPro, 123 etc...

en wat about Lotus WordPro, 123 etc...
Dat is allemaal van IBM en IBM is volgens mij toch echt wel groot genoeg om op zichzelf te passen.

IBM heeft pas later Lotus overgenomen. Daarvoor was Lotus een zelfstandige onderneming.

IBM heeft pas later Lotus overgenomen. Daarvoor was Lotus een zelfstandige onderneming.
Volledig waar, maar IBM heeft Lotus indertijd volledig overgenomen met alle rechten en plichten. Als IBM nu besluit dat er toen wat fout is gegaan, kan IBM nog steeds actie ondernemen. Sterker, Lotus bestaat nog steeds, maar is eigendom van IBM, dus Lotus zou zelf ook nog actie kunnen ondernemen met steun van de moedermaatschappij (IBM).

En belangrijke informatie achterhouden vind ik nu echt persoonlijk een FLUT argument. Kijk, toen was internet nog niet wat het nu is. Maar als ik software wil ontwikkelen dan ga ik gewoon MSDN op (ik spreek dus over nu..)

Als Novell te weinig info over Windows had om er software voor te schrijven hoe ZIJN DAN ANDERE bedrijven GROOT geworden???? Wat voor Novell gold zou logisch ook voor andere bedrijven gegolden hebben???
Or am I wrong??

Het is ondertussen genoeg bewezen dat MS heel vaak een hele hoop API's opzettelijk niet of slecht beschreven heeft.

Ik kan het artikel zo direct niet vinden maar ooit is er iemand geweest die Office een deel reverse-engineerd heeft en toen een hele hoop calls tegenkwam die niet of slecht gedocumenteerd waren.

Het is sinds toen dat er heel die heisa is over opzettelijk dwarsbomen van 3th party developers. En ondertussen is gebleken dat MS zich dus effectief met dat soort praktijken bezighield.

Als ik het juist heb is MS er zelfs ooit ergens voor veroordeeld.

BTW : die CSS/non IE browser rel is een vergelijkbaar iets...

Nou, noem dan eens een ander groot office pakket of alleen textverwerking uit die periode :?

Microsoft was toen al druk bezig met het "gratis" mee leveren van Works waardoor de behoefte van een WP bij veel thuisgebruikers al snel verdween maar natuurlijk ook niet te vergeten de standaard apps Write en Wordpad.

Ik kan mij ook nog herinneren dat WP6 voor Windows niet zo'n succes was, het was erg traag wat misschien inderdaad te maken had met het niet kunnen optimaliseren binnen de OS, ik weet ook nog dat er een 5.2 uitgebracht is die eigenlijk een 5.1 was maar met een interfacing naar Windows.

Voor degene die Office 2003 hebben: is het weleens opgevallen hoe snel dat dat start? Word of Outlook start bij mij even snel als Firefox... dat hoort niet zo te zijn. Microsoft houdt er kennelijk nog steeds dit soort truukjes op na...

Ja geldt ook al voor Visual Studio. Maar office installeert een snelkoppeling in de map start->programs->startup, als dat programma dus draait in de achtergrond kan het office applicaties sneller initialiseren. Weet niet of dat alles uit kan leggen, maar een gedeelte wel.

en het gaat maar door, ik zie nog wel gebeuren in de nabije toekomst dat microsoft failliet gaat.
en dan een beetje linux of BeOS draaien dacht het niet

MS zal echt niet snel failliet gaan, gezien het kapitaal dat ze bezitten.

En ja in het geval het zou gebeuren zullen veel mensen naar een linux distro overstappen indien mogelijk.
BeOS lijkt me niet, dat wordt toch niet meer verder ontwikkeld?

Jawel, kijk maar naar Zeta:
http://www.yellowtab.com/

Maar BeOS wordt idd niet door de originele developpers verder ontwikkeld.

en het gaat maar door, ik zie nog wel gebeuren in de nabije toekomst dat microsoft failliet gaat.
en dan een beetje linux of BeOS draaien dacht het niet
Voorlopig kan de wereld nog wel even vooruit met alle copiën van W2K en XP hoor. Mensen hebben de neiging vast te houden aan wat ze al kennen, dus het scheelt alleen maar in upgrades. Pas als Windows niet meer toereikend is voor de behoeftes van de meerderheid* zullen andere OS'en een grotere rol gaan spelen.


*Als Microsoft failliet gaat, wordt er nog veel meer illegaal/gratis geïnstalleerd, dus de prijs maakt dan niet meer uit.
NB.: Ik spreek hier geen oordeel uit.

Wat een onzin. Novell had niet genoeg informatie om WP for Windows te maken maar Lotus had kennelijk wel genoeg informatie om Lotus 123 en Amipro for Windows te maken.

De werkelijke reden is dat WordPerfect in die tijd het nut van Windows niet inzag. Ze dachten dat klanten geen behoefte hadden in een grafische omgeving die meer resources vreette en met een muis bediend moest worden!

enerzijds heb je gelijk. ik denk dat de omschakelijk van de dos versie naar de windows versie gigantisch is wat voor zowieso veel gebruikers niet een gewenste functie is. ik denk dat zoiets te vergelijken valt als de omschakelijk van doom (zonder muis) naar skynet (muis-spel) veel vrienden van me toendertijd speelde zonder muis in de eerste instantie totdat ze een week lang zwaar afgemaakt werden en inzagen dat een muis sneller en accurater is.
verder is het voor veel mensen nu nog steeds dat shortcuts sneller werken dan een omschakelijk van toetsenbord naar muis.
aan de andere kant is het absoluut geen geheim dat MS er alles aan doet om concurrentie kapot te maken op een tal van manieren. niet alleen nu maar ook toen. en juist mede door dit soort spelletjes is het wel zo dat MS een van de sterkste bedrijven ter wereld maar wel over iemands andere rug. ik ben het er dan ook zeker wel mee eens dat andere bedrijven hun deel terug willen want dat wat ze krijgen.. 500 miljoen.. 1 miljard maakt niet uit hoeveel heeft geen effect voor wat MS gedaan heeft en het zal de mogelijke toenmalige evoluties in software niet meer doen voorkomen.

Wat Novell cq WordPerfect in die tijd onderschat heeft is de verspreiding van documenten. WordPerfect heeft tot en met versie 8.0 (!) vastgehouden aan z'n eigen printerdriver model, waarvan het basis idee was dat je het maximale van de capaciteiten van de printer moest benutten.
Deze filisofie maakte het echter tot een regelrecht drama om bestanden uit te wisselen met computers waar een andere printer aan hing. Je was dan uuuren bezig om de opmaak weer goed te krijgen. Windows loste dit probleem in één keer op door een standaard omgeving te bieden: iedere Windows machine had dezelfde TrueType fonts en kon die met redelijk resultaat op de aangesloten printer weergeven.
Dat halstarrige vasthouden aan hun eigen printer model is het voornaamste geweest wat WordPerfect de das heeft omgedaan.

Ha ha ha, de aangedragen beschuldigingen klinken echt weer te grappig voor woorden. :P

Zonder stelling te kiezen wie schuldig is waaraan, vind ik het wel heel makkelijk om bijna de gehele schuld van het verslies af te schuiven:

Beide officeproducten zijn gedaald van 1 miljard naar 170 miljoen (=830 miljoen minder waard). Novell claimt 800 miljoen verlies te hebben geleden door de werkwijze van MS.

Dit lijkt mij wat aan de grove kant om zo goed als geheel de schuld van het verlies te leggen bij MS. Met andere woorden, zelf hebben we eigenlijk niets fout gedaan :?

Wellicht ben ik niet volledig op de hoogte van de cijfers en misschien zie ik een en ander verkeerd, maar zo komt het bij mij nu over. En dan heb ik nog niet eens over de reeds eeder betaalde 536 miljoen dollar schikking.

Die 536 miljoen had niets met WP te maken maar met andere producten. Zoals je in het nieuwsbericht toen al kon lezen kwamen MS en Novell er wat WP betreft niet uit en werd het WP verhaal buiten de schikking gehouden.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:02
Vorige 23:39
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: