Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel Pentium M Dothan overgeklokt naar 3,3GHz

Door Yoeri Lauwers, woensdag 3 november 2004 11:11
Bron: Wazige Japanner, views: 11.562

Op een wazig Japans forum is een melding verschenen van een Pentium M Dothan die overgeklokt werd tot 3,3GHz. Uit de vertalingen van online translators valt niet veel informatie te halen, behalve dan dat er gebruikgemaakt werd van een Pentium M 755 op een AOpen i855GMEm-moederbord met een DDR-Booster om ook het geheugen tot maximale prestaties te dwingen. Om de Pentium M op een aangename temperatuur te houden werd gebruikgemaakt van het ondertussen al beruchte goedje, namelijk vloeibare stikstof. Zoals op de screenshots te zien is haalde hij met deze processor op 1,412V een kloksnelheid van 3302,2MHz op een FSB van 165,1MHz en een multiplier van twintig.

Pentium M Overgeklokt - OpstellingPentium M Overgeklokt - Resultaat
Links: De opstelling met de beker voor vloeibare stikstof | Rechts: Screenshot van de behaalde resultaten
Volgende 11:37 Details over Sun Niagara-processor
Vorige 10:20 Intel Pentium 4 570 verschijnt op 15 november
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Niet voor een Pentium M die standaard op ong 1,7 a 1,8 loopt.

De CPU die hiervoor gebruikt is loopt standaard op 2Ghz (dat kan je zien in het rechtse plaatje)

Pentium M zijn mobile processoren die voortgebouwd zijn op de core van de pentium 3.

Het gaat qua kloksnelheden niet meer zo hard omhoog bij deze cpu's maar toch zijn het snelle cpu's. Intel gaat met deze processoren dan ook een hele andere ontwikkelings kant op dan de Pentium4 (netburst), ook naast het feit dat pent4 niet mobile zijn.

Tankeriv zegt het al, ze lopen standaard rond 1.7 / 1.8 (of 2.0 :P bedankt obsidian :P)

Ben benieuwd hoe z'n mobile processor met een lage FSB presteerd tov een normale P4 met 800 MHz FSB

Daar zijn al heel wat reviews over te vinden hoor. Persoonlijk vind ik dit wel een hele mooie. Daar worden ook andere (niet Intel) CPU's meegenomen en een breed scala aan testen gedraaid.

Die 800 mhz is niet de echte FSB hoor. De echte FSB is 200 mhz. Maar omdat het quad-pumped (ofzoiets) is vermenigvuldigen ze dat dan met 4 en dan krijg je de BUS speed. Dat zie je in dat plaatje van CPU-Z hier ook staan.
Het verschil in FSB is dus niet zo verschrikkelijk groot.

Maar is dit nou zonder of met Speedstep :+.


Niet zo`n slimme opmerking nee,
En niet zo'n serieuze ook :+

Waarom niet zo'n slimme opmerking? Als een P-M niet gestressed is, dan klokt ie zichzelf terug. Daardoor kun je een flinke overklok bereiken, omdat de effectieve klok dan veel lager is.

Maar jammer genoeg word speedstep automatisch gedisabled als je gaat overclocken :) Wat overigens niet wegneemt dat het een verdomd zuinige CPU is en blijft.

Ik zou wel eens zien wat dit voor scores neer zet (qua benchmark) tegenover een AMD Athlon64 FX 55 (die misschien ook naar de 3.0 te oc'en daarvoo)

Ik betwijfel of dit lang genoeg stabiel blijft om een benchmark te draaien. Plus dat het je ook nog eens klauwen vol vloeibare stikstof kost :)

AMD FX is al tot 3.6GHZ overclocked.
3,3Ghz is makelijk te doen stabiel met goede spullen..
en met een 90nm moet het straks nog makelijker zijn.

3,8GHz is zelfs al behaald.

Maar ik zat zo te denken.
Dat als men met een OC een core naar 3,8GHz weet te drijven dan zal AMD heus wel in het lab samples hebben liggen die 3,8 @ stock kunnen draaien. Wat neerkomt op een PR Rating van 5400+ ongeveer.
Echter deze worden nog niet gereleased omdat de yields nog niet hoog genoeg zijn. Echter dit zal natuurlijk niet al te lang meer duren voordat dit wel het geval is uiteraard.

Dat zal nog wel tegen vallen hoor. De athlon FX-55 draait standaard op 2,6 GHz, en dan wordt ie al lekker warm. Er is echt nog geen AMD Athlon processor die op luchtkoeling op z'n sloffen 3,8GHz loopt.

De tijd dat de GHz'jes er elk jaar bij op vlogen is voorbij, en als een Athlon FX op 3,8 GHz, als hij uberhaupt ooit gaat uitkomen, laat voorlopig nog minstens 1,5 a 2 jaar op zich wachten. En dat heeft weinig met yields te maken.

Het feit dat je een Pentium 4 tegenwordig zonder erg veel moeite op 5GHz krijgt wil ook echt nog niet zeggen dat Intel die dingen klaar heeft liggen voor levering hoor.

1,6 - 1,8 ghz duz stock...

net of een normaal cpu'tje nog iets kost ;)

Straks gaan die gekke japanners nog 386 opvoeren met vloeibare stickstof :+

waarom wel een Mobile AXP overclocken en geen Pentium M ? :P

omdat zo'n pentium M per kloksnelheid vélé sneller is als een PIV ??

Daarom dus.

Ben erg benieuwd hoe het met het moederbord gaat, als een waterkoeler er al voor zorgt dat componenten naast de CPU tot het smeltpunt opgewarmd worden hoe staat het dan met een Vloeibare Stikstof koeling!

:9

Dat heeft te maken met het feit dat met een waterkoeling setup er minder airflow rondom de socket is door het ontbreken van de processor fan.

In dit geval ligt a) het moederbord open en bloot en b) de stikstof zal ook de temps van de rest van het moederbord een aantal graadjes laten dalen ;)
Ik zou me geen zorgen maken daarover dus :)

Heerlijke onzin. Leuk dat het kan, maar wie gaat er nou met een bus stikstof bij zijn laptop zitten !?.....En als je de koeling er niet snel van af haalt als het systeem uit wordt gezet, is het einde verhaal voor de proc, hoihoi....
Dit overbodige praktijktestje geeft trouwens wel aan dat die M processors best goed ontworpen zijn. Verrassend.

Dat het testje aangeeft dat de cpu goed ontworpen is, maakt het toch minder overbodig naar mijn mening. Als je ziet wat ie presteerd.

Tussen de reacties staat ook een 3dmark03 score: klik

foutje, moest 03 zijn, ik had eerst het screenshot van 01 geplaatst. Die is hier te vinden.

Correctie: 3DMark03 :+

Het is dus wel 3d mark 03 hoor. 15840 is heel goed dus.
Maar ze hadden idd beter 01 getest want 03 is meer afhangkelijk van de videokaart.

Heerlijke onzin.
niet meer onzin als bv voetball of een recore hardlopen neerzetten. toch doen mensen het, of ja dat ze het doen is niet zo gek als je kijkt wat ze er voor krijgen, maar toch kijken mensen er naar.
het is gewoon een sport.

Het was al langere tijd bekend dat de Pentium M een goed ontwerp was. Goede kracht per MHz, erg laag stroomverbruik (want 24,5 max is niet veel te noemen voor een processor met die hoeveelheid rekenkracht), er zijn ook een scala aan benchmarks beschikbaar waarin aangegeven wordt dat de Pentium M voor zeker huis tuin en keuken gebruik geen slechte keuze is. Voor extreme gaming haalt hij het niet met een Pentium 4 of een Athlon, maar daar is hij dan ook helemaal niet voor gemaakt.

Wat je zegt slaat trouwens ook nergens op, want op een dergelijke manier overclocken is uberhaupt nergens anders goed voor dan de cijfertjes. Denk je dat die japanse apen met hun Pentium 4 op 6,3 GHz wel de hele dag met een bak vloeibare stikstof op hun CPU gaan zitten? Ik dacht het niet.

Deze tests zijn gewoon bedoelt voor echte Tweakers die het leuk vinden om te zien wat het meest extreme is wat ze uit hun processor kunnen halen.

Ik vind het een beetje vreemd. Aan het screenshot te zien is er softwarematig overgeklokt en meteen een screenshot van gemaakt. Het systeem is dus nooit opgestart op deze snelheid. Misschien stabiel voor 1 sec, om de screenshot te maken.

en te pasten en op te slaan?

Je kan hem onmiddelijk terugclocken en dan pas opslaan :)

Dat absurde overclock gedoe... Je hebt er niks aan... Ik vind een overclock alleen realistisch als je deze kunt halen met een dicht gebouwde kast die je ook nog kunt vervoeren. Dan kan je pas echt zeggen dat je een overclock hebt die je kan BLIJVEN gebruiken...

Deze opstelling is hoogstwaarschijnlijk op het moment dat dit bericht gepost werd allang weer uit elkaar gehaald... Leuk voor de theorie, maar totaal niet praktisch en realistisch...

Het gaat hier om een Pentium M, en GEEN Pentium 4. Voor de laatste zijn frequenties boven de 3,0 GHz geen uitzondering, maar voor de eerste wel daar het topmodel van de pentium M nog altijd rond de 2,0 GHz zit (als ik het me goed herinner). De Pentium M is op een andere core gebaseerd (P3) dan de Pentium 4.

edit:
shit veel te laat en op de verkeerde thread, mod maar weg...

Het geeft je wel enigzins aan wat er nog aan ruimte in een processor zit bij zijn huidige ontwerp, en het blijft natuurlijk een leuke wedstijd om mee te maken.

Deze cpu is per clock al een heel stuk sneller dan de pentium 4. Daarnaast heeft hij een L2 cache van 2mb.

Dus ik denk dat deze cpu en met overclock zeker geen langzaam ding is :)

jammer dat dat niet in me laptop past }>
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:37 Details over Sun Niagara-processor
Vorige 10:20 Intel Pentium 4 570 verschijnt op 15 november
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011